D-vitamín pod normou. Aké déčko má syn užívať?

szzuzka
24. mar 2019

Ahojte mamičky. Mali ste aj vy takýto problém?Môj syn má vitamín D pod normou. Aké D-čko ste užívali a za aký čas sa to upravilo? Proste ako ste to riešili? Ďakujem krásne za vš. odpovede. Pekný deň. 🙂

pupi14
25. aug 2019

@rembura tak na škodu to nie je, dávať akože aj v lete, ja si myslím, že je to fajn, ale najmä v zime je to podstatné, keď sa slnko ukáže len sporadicky 😉

rembura
26. aug 2019

@henka123123 hej, tak ked doktorka tak povedala tak zrejme vie preco 🙂
@pupi14 tak my davame tak, ja si myslim, ze robim dobre, som rada, teda som taka pokojnejsia, ze viem, ze nemame deficit 🙂

27dianka
27. aug 2019

@henka123123 Keď dieťa eše nemá zrastenú fontanelu, tak je nutné dávať déčko akože častejšie? Alebo vo vyšších dávkach alebo ako to je?
Ja som si myslela, že fontanela sa zrastie aj sama, že nič netreba riešiť 🙂

eva_eva
28. aug 2019

@27dianka Teoreticky by sa zrástla aj sama. Ale keď sa dáva Vigantol, tak sa zrastie skôr a lepšie by som povedala, lebo déčko má veľký vplyv na kostičky, na zrastanie fontanely.
To je tiež jeden z dôvodov prečo detskí lekári ho predpisujú, samozrejme, že sa dáva aj jak prevencia pred krivicou 😉

27dianka
18. sep 2019

@eva_eva Čiže má to viac výhod hej? Neni asi na mieste vymýšľať a nedávať ten vitamín, či?

eva_eva
24. sep 2019

@27dianka Tak nevýhody to podľa mňa nemá žiadne. Je dobré ho dávať. Toľko asi môžem za seba povedať.
Nie je to na mieste, lebo dobre to neurobí žiadnemu dieťatku, môžu len zbytočne dáke problémy vzniknúť a myslím, že to nechceme.

27dianka
30. sep 2019

@eva_eva Ďakujem ti, že si mi napísala k tomu takto bližšie, že aspoň viem ako je to reálne. Lebo neviem jak by to bolo keby som sa na to neopýtala. By mi to ani len nenapadlo, že nejaké déčko deti potrebujú. A duplom nie, že môže mať vplyv na kosti a podobne. Aspoň budem vedieť do budúcna 🙂

pupi14
3. okt 2019

@27dianka ako by to bolo? Veď detský lekár by ťa mal na toto všetko upozorniť, predpísať déčko a vysvetliť jeho výhody 😉

eva_eva
22. okt 2019

@27dianka Nemáš začo, predsa len myslím, že toto je vec, ktorú potrebuješ vedieť a najmä ktorú by mala vedieť každá mamina alebo teda budúca mamička 😉
Déčko je fajn ako prevencia, predsa len každá chceme problémom radšej pri deťoch predísť 😉

maruska3210
29. dec 2020

ja davam sebe aj dcere d3 od sunday natural, celkovo maju dobry vyber vitaminov bez laktozy a lepku

karima512
5. sep 2023

tiez si kupujem od sunday natural vitaminy koli tej laktoze , aj ceny su v pohode