Dá sa prekonať zápal priedušnice bez toho, aby ste to vedeli?

vanila
13. júl 2009

Ahojte! Vedel by mi niekto povedať,či sa dá takáto choroba prekonať bez toho aby sme o tom vedeli? Lebo moja svagrina si myslii že ano ,ze moj maly to podla nejakej neviem definovat( liecitelky alebo vestice) prekonal!!! 😠 Ja som mala zapal obliciek ked som bola mala no boli to ukrutne bolesti tak by som to urcite skor moj mamina nepriehľadla!!! ☹

leniciatko
13. júl 2009

podľa mňa a mojich skuseností, osobných ,alebo s deťmi,toto nie sú choroby len tak... čo samé vymiznú len s vitamínmi.

kisska
13. júl 2009

tiez si myslim, ze urcite zbadas.. ja sama som mala zapal priedusnice asi pred 2 mesiacmi a ten kasel ta naozaj nenecha na pochybach, ze sa nieco deje. A tak som bola u doktora po viac ako 15tich rokoch. Ja som schopna prechodit anginu, chripku... ale toto nie, aj ked som mala teplotu len jeden den... ten kasel a pichanie v hrudniku ti ukaze a u dietata urcite, lebo to je zvuk ako z jaskyne. A zapal obliciek takisto - bolesti pri najmensom pohybe chrbta sa jednoducho nedaju prehliadat...

leniciatko
13. júl 2009

ja ked som mala zápal priedušiek,tak som prvé tri noci spala v sede,lebo ked som si lahla,tak som mala pocit,že sa zadusím. 😉

veronika81
13. júl 2009

A ako na to tá "liečiteľka - veštica" prišla?? Toto mám rada, takéto bosoráctva 😠 Videla to v pohári s vodou, nie? 😝

Tiež som mala zápal obličiek a bolesť to bola dosť brutálna!!

leniciatko
13. júl 2009

zápal obličiek som nemala,stačil mi zápal moč. mech. - to som myslela,že zdiviem. odvtedy sa na priehrade nekúpem. močila som krv,ako keby som mala menzes.... 😠

mirela
13. júl 2009

ja som mala zapal priedusnice pred 5 rokmi, to bola asi najväcsia bolest v mojom zivote, brala som ATB skoro 3 tyzdne, 2 tyzdne som necitila co jem, teda len tekute som jedla, lebo som nemohla prehltat. Neda sa to prehliadnut urcite 😒

vanila
autor
14. júl 2009

No my sme boli hospitalizovani koli infekcii v pusine. Mal vysoke horucky ktore neklesali vsetky vysetrenia boli super nic mu nenasli ziaden zapal skratka bol zdravy ,tak to bolo stej stomatitidy. Moja svagrina mi uz roky pije krv stymto od kedy sa danik narodil chodi sa vypitovat na jeho zdravie k tej bosorke ,ja som priam zufala ze ma strasi takymi sprostotami,ze mi neda dychat. Ona sama nenavstivi doktora a riadi sa podla tej zeny a potom sa aj lieci!!! Inak dakujem vam vsetkym za vese nazory skor odpovede,lebo ako laikovi tiez mi neda ze taketo choroby sa daju len tak prekonat. No smojej skusenosti co som mala oblicku zapalenu tiez som nechodila s pocitom ze som fit ,lebo som mala ukrutne bolesti!!

grettka
14. júl 2009

vanila, kliidek, skratka asi sa budes musiet obrnit proti takymto reciam tvojej svagrinej. Nemozes sa nechat ovplyvnovat takymto niecim.

vanila
autor
14. júl 2009

No ja by som si stoho nic nerobila keby som od nej byvala daleko ,daleko. No ked ju mam na ociach cele dni a to do okola pocuvat tak sa to neda. 😒

ena
14. júl 2009

zapal obliciek asi tazko nespoznat, lebo to je ina bolest..

lienockaa
14. júl 2009

zapal obliciek-velka bolest, mala som raz v detstve, ako 6-rocna, tu bolest pamatam doteraz..zapal priedusnice-pali ako das za hrudnou kostou + kasel..myslim, ze sa to neda len tak prekonat, aby o tom clovek nevedel..vanilla-tie jej reci jednym uchom dnu, druhym von, taku svagrinu nezavidime.. 😖 a stomatitida moze mat vysoke horucky, je to pri nej dokonca bezne, nemusela sa ist na to pytat rovno liecitelky..ach jaj..ona nema vlastne deti, ze sa tak stara o tvojho maleho?

vanila
autor
14. júl 2009

lienockaa: ano má ,ale su už odrastené dlhé roky je nezamestnaná tak možno aj preto jej to už tlači na rozum a nemá čo na práci. 😀

leniciatko
14. júl 2009

vanila: nájdi jej poriadneho chlapa!!! - švagrinej,ak nemá.... 😀

vanila
autor
15. júl 2009

leniciatko: vidis to ma nenapadlo! jej muz robi v zahranici,tak mozno zmena by spravila fakt nejaky ten zazrak! 😀

leniciatko
15. júl 2009

no vidíš,a je to v pytli. 😵

mima1
15. júl 2009

ja som mala zapal obliciek a liecila som sa tri mesiace. z toho mesiac ukrutna bolest taka ze som sa pohla a myslela som ze mi niekto nieco vytrhol. fuj nikdy viac. tak si neviem predstavit ako by take dieta nedlo najavo ze ho nieco strasne boli

veronika81
15. júl 2009

leniciatko 😀 😀

mimkao
15. júl 2009

vanila, ja som mala zápal obličiek, ale boli to ukrutné bolesti, myslela som, že zoškrabem omietku zo steny od bolesti. 😔 Takže to sa nedá, nevšimnúť si. Navyše, by mu to zistili z moču aj z krvi. Ja som to mala ako 17-ročná, ale doteraz ma zvykne tá jedna poškodená oblička pobolievať. Takže švagrinu by som poslala na vyšetrenie hlavy... 🙄

vanila
autor
16. júl 2009

dakujem vam vsetkym za odpovede. No mna take reci o strany svagriny vitacaju a este o takomto ochoreni co neni obycajna nadcha. Dnes sme boli na kontrole po minulo tyzdnovej hospitalizacii v nemocnici. Brali nam krv! ☹ Malemu sa zase zvysuje teplota s stomatitidi sme presli na hrdlo a horucky sa vratili. Stale nam robia vysetrenia na zapaly tak cakam do poobedia ako to dopadne! Drzte palce,lebo dost mam nervy na drancky s tych chorob co nas postihli,ale ma stve spravanie svagriny. 😠

roasha
16. júl 2009

svagrinu by som poslala..... 🙄 🤐 😝 😀
akekolvek ochorenie obliciek by nikto"neprechodil len tak"....to ides do kolien.... 🤐
priedusnica detto... 🤐

anikus
18. mar 2014

zapal obličiek sa neda prehladnut lebo to boli strašne.Ale je možne že človek ani netuši že može mat akutny zapal hrtana a priedušnice.Vlastna skusenost začalo to obyčajnim kašlom potom sa dostavila nadcha.To všetko som vyliečila bežnymi dostupnimi liekmi z lekarne.Po tyždni to začalo ustupovat.všetko sa zdalo v poriadku až do chvile ked som po troch tyždnoch stratila hlas.Nič ma nebolelo ba ani som nekašlala.Kupila som si dalšie lieky ale na den sa to upravilo a potom znova hlas minus.Ale zhodou okolnosti som išla z manželom na pohotovost.Tak som sa rozhodla že dam sa vyšetrit aj ja.Na moje prekvapenie lekar vyslovyl diagnozu.Hned mi nastavyl antibiotika.Netreba podcenovat žiadene priznaky,tak ako som to urobila.Hoci ma nič nebolelo,ale že som mala problem dychat ignorovala som to a mohlo to zle dopadnut.

svetlusska
18. mar 2014

@vanila ja si myslim ze nie...maly mal niekolkorat nabeh na zapl priedusiek a vzdy som vedela ze to neni dobre, chrcalo mu na hrudniku, piskot...a z nosa mu tieklo riadne. ak by nezacal brat atb tak to nedopadne dobre. myslim ze tvoja svagrina sa len chcela zahrat na mudru...ja osobne ked som chora a mam zapal priedusiek tak inac ako atb to neporiesim....a neni to ziadny prijemny pocit..tvoja svagrina ma deti?