Dávate zábaly pri horúčkach? Od akej teploty?

tamia
7. nov 2008

ahoj,
ako davate zábaly pri vysokych teplotách? a od akej teploty ich davate?

edita33
7. nov 2008

zabaly sa davaju pri velmi vysokej teplote,ale nesmie byt studeny,skor taky letny.moje deti nezvyknu mat take teploty,ale ked, tak dam len na nohy,este sa vravi ze ked nechces davat zabaly,tak dieta ma drzat zemiak osupany,, 😀 .alebo potriet ruky nohy citronom,,,ked radsej sa rozhodnes pre zabaly,tak priedusky by nemali byt zakryte,a menia sa tak 5-10 min,

emjee
7. nov 2008

pozri temu ako zrazit horucku https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea... je tam aj o zabaloch popisane

tamia
autor
9. nov 2008

dakujem za rady a tipy 🙂

sirinka
9. nov 2008

ja som namocila uterak alebo plienku do vlaznej vody a polozila cez hrudnik...nikdy nie na brusko a prikryla som ju tenkou dekou. mozes davat studene obklady okolo clenkov a zapasti, ked nechces na hrudnik.
niekedy je ucinnejsia sprcha vlaznou vodou. po zabaloch treba dietatko lahko obliect, nie zababusit. zabaly som davala, ked mala viac ako 39°C.

jaduska
9. nov 2008

zábaly nedávam, radšej vlažný kúpeľ - je to pre dieťatko príjemnejšie... 😉

lienka79
10. nov 2008

ja som este nedavala, vyznam to ma pri teplote 39 a viac.
Vlhky uterak dat len na trup,od pazusiek dole,nenechat dlho,aby neprechladla
Ked mal maly nad 38,5,tak som davala vlazny kupel,chladnejsi,ako bol zvyknuty

1kalinka25
7. apr 2012

mala ma 39.7 uz zabal alebo este pockat

omnia23
7. apr 2012

@jaduska prijemnejsie to sice je,i ked si to nemyslim,ale je to sok pre telo,preto sa odporucaju zabaly-posobia difuznejsie,celistvo,nie je to taky sok pre telo

nelicefo
7. apr 2012

@1kalinka25 ked 39.7 tak daj uz zabal

omnia23
7. apr 2012

@1kalinka25 uz by som dala zabal,vlaznu vodu

1kalinka25
7. apr 2012

zabal alebo letnu sprchu

kataatak
10. apr 2012

Ja nedavam, nas lekar ich neodporuca. Radsej malu osprchujem vlaznou vodou. Ale nikdy nam to nepomoze na dlhsie, takze radsej davam nurofen - ten zaberie na niekolko hodin. Davam ho od cca 38.5.

dokocaidovoza
11. apr 2012

My sme pouzivali fyzikalne metody pri teplote nad 39 po odcitani. Davali sme zabal: tu je k nemu info http://www.solen.sk/index.php?page=pdf_view&pdf...

luciferkax
11. apr 2012

Ja zábaly nedávam, mne sa to zdá drastické a deti pri tom plačú, ak nezaberie čípok, idú na 15 minút do vane, to ich poteší, rozveselia sa a ešte aj teplota ide dole :D ked bola noc, a mali vysokú horúčku, dávala som na čelo zemiaky nakrájané na plátky a vždy pomohli

koniarova
11. apr 2012

@1kalinka25 A nurofen nezaberá? Aká choroba vás trápi?

mamazuzana
13. apr 2012

no, ja davam pri 38,5 NUroen deckam a uvidim ako na tom su, ak su fakt take, ze ich ta teplota zmaha, tak im davam zabal na zapastia, vlazny. Ale aj sa mi stalo, ze sa maly branil a zacal hystercit, tak som mu ho nedala, aby som ho v tom stave neznekludnovala. Hlavne vela vela pit. Ked nechcel z flasky, tak zabralo davat po lyzickach, lebo ho to bavilo.

malawienka
24. apr 2012

zabaly som skusala, ale syn to neznasa - trha si to, krici,.. Nam zatial stale zabral nurofen a dufam, ze to tak aj ostane 🙂

emalujza
27. apr 2012

no, ja deti do zabalov nenutim. Ked maju nad 38,5 tak im dam Nurofen alebo Panadol a je. Keby im teplotu nezrazil liek, tak si myslim, ze keby im bolo tak zle, tak si ten zabal nechju. ale nutit ich nebudem a traumatizovat v horucke.