Dcéra bola s chlapcom ktorý dostal kiahne. Čo bude?

sikula23
12. júl 2008

Prosim o pomoc a radu,kamoskin maly ma 11 mesiacov a dostal kiahne.Dva dni predtym sme boli s malou ktora ma rok a tri mesiace s nimi von.Vtedy malemu este nic nebolo,ale pocula som ze uz mohol mat virus v sebe.Kiahne sa prejavia vraj do dvoch tyzdnov.Musi dostat kiahne aj moja mala alebo ich nemusi dostat vobec?A najhorsie na tom je ze sestra v najblizsich dnoch ocakava babetko a nakolko jej nema kto pomahat musim cestovat za nou a pomoct jej s babetkom.Kupat a tak...Co ak prave ked sa jej babetko narodi a malej sa vtedy vyhodia kiahne?predpokladam ze aj novorodeniatko je vystavene nakaze,kedze ide o virusove ochorenie.Tiez som sa dozvedela,ze je lepsie ked clovek prekona kiahne v detstve,lenze nepocula som nikdy o kiahnach u novorodeniatok.Nema s tym niekto nejaku skusenost?Bojim sa ci nebude babetko nejako ohrozene.Ci to prekona ako vacsie deti.

michalag
29. apr 2011

@standa82 ano Tantum verde sme davali a fenistilove kvapky, no tie su len na predpis .... moji drobci to tiez dobre znasali, ziadne teploty, len Lucka 2 a 3 noc sa budila ale asi preto ze ju to v plienke stipalo ked sa pocikala, potom to uz bolo dobre 🙂

standa82
29. apr 2011

@michalag ... kvapky mám a tiež jej ich podávam. Tantumom som jej dnes natierala na riťke a okolo pusiny. Tiež nám už dve noci poriadne nespala. Už sA JEJ ZAčíNAJú ROBIť CHRASTIčKY.

kris557
9. máj 2011

@llaabbkkaa Aj naša to mala na viečku mala očko strašne napuchnuté chúďa, tiež nám dali tú istú mastičku, tak jej to potom prešlo. No ešteže je to už za nami 🙂

luba142
17. máj 2011

ahojte ,mozem sa pridat? Moja 7,5 rocna dcera ma od nedele kiahne,teda zacala sa vyhadzovat od nedele, mame teraz take mlieko na to z lekarne TANNO-HERMAL LOTIO trochu to pomaha proti svrbeniu a dithiaden lebo pre nu uz su fenistil kvapky slabe vraj...chcem sa opytat po akom case to dostali surodenci, lebo mam este 2 rocnu dcerku..dakujem za odpoved 🙂

kaara1980
17. máj 2011

@luba142 ak boli obidve naraz s nakazenou osobou,tak to čakaj v najbližších dňoch.Ale ak to malá doniesla zo školy či škôlky,tak rátaj,že do dvoch týždňov to má aj tá druhá.inkubačná doba je 14-16dní a človek je nákazlivý už 48hodín pred prvým prejavom choroby

jania023
17. máj 2011

@katka.m Ahoj prepac ze ti tu rak vstupujem ale to ze 2x kiahne nedostanes nieje pravda.Jà som toho prikladom.Kiahne som Mala ako 6rocna v nirmalnej forme to znamena ze ich nebolo milion z dostala som ich aj Na vianoce minuly rok od mojej 3rocnej dcerky..ono staci ak mas slabsiu imunitu a mas ich hned.Mala Mala asi l'en
10 vyraziek a jà asi 1000 ☹ Takze je mozne ze Mala ich este dostane raz v dospelosti

luba142
17. máj 2011

@kaara1980 no starsia si to doniesla zo skoly takze to dostala za 13 dni , pytam sa poreto,zže mame ist 3.6. na vikend prec cestovat,ale kedze v tom obdobi keby to schytala mensia tak nepojdeme nikam,lebo to este nebude vyliecene..takze sa mozeme s cestou rozlucit asi pretoze pravdepodobnost ze to dostane je vysoka ☹ ☹

kaara1980
17. máj 2011

@luba142 tak ona to dostane tak za tie 2 týždne veru.Vraj keď sa stretne nakazený človek s nenakazeným v jednej miestnosti,je 90% že to ten druhý chytí.

luba142
17. máj 2011

@kaara1980 a kjed su splu 24 hodin tak mozno aj 100% 😉

luba142
17. máj 2011

nemoze to jeden od druheho dostat skorej ako za dva tyzdne?? 😕 😕 😕

martinkatinka
27. máj 2011

ahoj... moj synovec pravdepodobne dostal kiahne a zajtra máme krst, kde bude aj on... lebo sú z iného mesta a ja neviem, či to nie je nebezpečné pre mojho 6 týždňového synčeka.. nie ej to skoro, aby to dostalo takéto malé bábo?

mimika4408
27. máj 2011

@martinkatinka to je nezodpovednost podla mna, ved idu s infekcnou chorobou a k takemu miminu 😠 😠 ....ja by som zavolala nech nechodia alebo nech maleho nechaju u niekoho. tvoj malinky este nema vytvorene take protilatky 😒

maji4
27. máj 2011

Ahojte tak sa pripájam do vašej diskusie my máme ovčie kiahne od včera lekárka nám dala ten TANNO-HERMAL LOTIO a proti svrbeniu my berieme Zodack už dlhodobo zatial teplotu nemá ale už má asi 50 pluzgierikou , Lilianka ich dovliekla zo škôlky, tak ale aspoň ich už bude mať za sebou 😉

martinkatinka
27. máj 2011

@mimika4408 - oni akurát dnes pricestovali k mame a ja tam mám ísť zajtra... a sestra volala a povedala, že malému našla vyrážku, ale nie je si istá, či sú to kiahne...chce ísť rána na pohotovosť, len ráno je aj krstná náuka

mimika4408
27. máj 2011

@martinkatinka nech ho dobre pozakryva a drzi ho v teple, ked su to kiahne tak sa do rana viac vysype

mimika4408
27. máj 2011

@maji4 to lotio je super , aj ja som svojho tym natierala 😉 , my sme mali pred mesiacom

maji4
27. máj 2011

@martinkatinka určite sa nejako dohodni s rodičmi aby nechodil aspoň ten chlapček lebo tvoj syn je naozaj ešte maličký a nechceš predsa riskovať že to dostane a ty budeš musieť stráviť v nemocnici niekoľko týždňu. ☹

mimika4408
27. máj 2011

@maji4 a inak dcerka ma rovnaky datum narodenia ako ja 🙂 🙂 🙂 akurat ten rok... 😉

maji4
27. máj 2011

@mimika4408 dík len je strašne nervózna z tých vyrážok , ani nie že by ju to svrbelo ale taká je nesvoja ☹

maji4
27. máj 2011

@mimika4408 jej tak super ochvílku budete mať narodeniny 🙂 😵

mimika4408
27. máj 2011

@maji4 ja ked som maleho ponatierala tak mi zacal plakat, ze je spinavy ☹ ☹ ☹ , on to mal chuda aj na dlaniach a medzi prstami..... a veru v mojom pripade bohuzial dalsie narodeniny 😒

maji4
27. máj 2011

@mimika4408 hej to začína aj Lilianka ☹

inač pozerám že máš pekný vekový rozdiel medzi detmi , aj ja by som taký chcela 😉 aké to bolo? Pomáhala ti Lucka??

maji4
27. máj 2011

No idem za malou lebo sa nejako často budí ☹ ahojte a skoré vyzdravenie všetkým 🙂

mimika4408
27. máj 2011

@maji4 vies 2 muzi tak velky vekovy rozdiel 😉 ...Luci je na strednej skole a cez tyzden v ba na intraku, takze ani nepomaha....ale ked chodila na zakladku tak sem-tam prebalila, postrazila chvilku a tak... 🙂

mimika4408
27. máj 2011

@maji4 tak sa majte! a rychlo sa vyliecte 😉

martinkatinka
27. máj 2011

och, to je problém ☹ bojím sa, že to malý dostane... keď píšete o tej imunite ....

denduska
28. máj 2011

@martinkatinka neviem ci ti to teraz uz pomoze, ale ak si ty mala kiahne ako dieta, tak tvoj syncek je do cca 4 - 6 mesiacov veku chraneny tvojimi protilatkami 😉 My sme boli tiez v takej situacii - ako mesacna ich nedostala....az ako 10-mesacna 😅

maji4
28. máj 2011

@denduska Ani by som nepovedala že to tak je lebo moja kamoška dcérku kojí a malá ma 10 týždňov a včera mi volala že ich dostala aj malá , jej syn ich doniesol zo škôlky ☹ a v pondelok idú na kontrolu na infekčné a uvidia či si ich tam nechajú ☹ ☹
Tiež sa spoliehala že malá bude chránená keď ju kojí...

denduska
28. máj 2011

@maji4 a ona sama ich mala ako dieta? na 100%? tak to maju fakt "stastie" 😒

maji4
28. máj 2011

@denduska áno mala a tiež sa na to spoliehala že bude malá chránená ... 😖