Dcéra bola s chlapcom ktorý dostal kiahne. Čo bude?

sikula23
12. júl 2008

Prosim o pomoc a radu,kamoskin maly ma 11 mesiacov a dostal kiahne.Dva dni predtym sme boli s malou ktora ma rok a tri mesiace s nimi von.Vtedy malemu este nic nebolo,ale pocula som ze uz mohol mat virus v sebe.Kiahne sa prejavia vraj do dvoch tyzdnov.Musi dostat kiahne aj moja mala alebo ich nemusi dostat vobec?A najhorsie na tom je ze sestra v najblizsich dnoch ocakava babetko a nakolko jej nema kto pomahat musim cestovat za nou a pomoct jej s babetkom.Kupat a tak...Co ak prave ked sa jej babetko narodi a malej sa vtedy vyhodia kiahne?predpokladam ze aj novorodeniatko je vystavene nakaze,kedze ide o virusove ochorenie.Tiez som sa dozvedela,ze je lepsie ked clovek prekona kiahne v detstve,lenze nepocula som nikdy o kiahnach u novorodeniatok.Nema s tym niekto nejaku skusenost?Bojim sa ci nebude babetko nejako ohrozene.Ci to prekona ako vacsie deti.

luba142
30. máj 2011

tak mi kiahnujeme druhe kolo,od soboty vecera ma kiahne aj mladsia dcerka, prva vyrazka sa vyhodila presne na tom istom mieste ako starsej 🙂

macka.m
30. máj 2011

Ahojte maminy, pls isli ste hned s kiahnami k lekarovi? mne sa to zda zbytocne, ked mam doma aj fenistil, aj zodak aj masticku na natieranie vyrazok... boli sme v kontakte s chlapcekom, ktory sa na druhy den po nasej navsteve vysypal a kiahne mu boli diagnostikovane... tak mame 99 %-nu istotu, ze to su kiahne ... ja by som sla k lekarke iba v pripade komplikacii - ako to riesite vy? Dakujem za radu a skore uzdravenie 😉

xlucia
30. máj 2011

@macka.m no kedze vies ze su to kiahne, tak ked ich dostane len zavolaj vasej dr. aby o tom vedela. ja som tiez iba zavolala a potom sme isli az nakontrolu, ci je vsetko ok.

macka.m
30. máj 2011

@xlucia super, dakujem za info 🙂

luba142
30. máj 2011

@macka.m ja so s prvou isla k dr.lebo som si nebola ista,ale teraz pri druhej som len zavolala 😉 a v pripade nejakych komplikacii mame prist

misulienka
30. máj 2011

moja mala sa mi tiež dnes rano vysypala takymi cervenymi bodkami.bola som s nou u lekara a vraj je to kiahne,ale pod okom mala este v piatok taku cervenu vyrazku a vravela ze ju to boli.no dnes rano vstala pod okom mala cele opuchnute a cervene a tu vyrazku mala taku cervenu a dnu v tom hnis.nemate s tym niektora skusenost?neviem ci ju niečo ustiplo,alebo to moze byt kiahne.inac je vysypana dost hlavne na tvari.

luba142
30. máj 2011

@misulienka urcite to bude prva lastovicka cize kiahna ked ju mala prvu tak ju teraz ma ako pluzgier, aj ostatne take budu teda nemusia byt take velke, ja mam na to take mlieko z lekarne Tanno- Hermal lotio, je to ko tekuty puder,ale lepsi a pekne vysusuje

misulienka
30. máj 2011

no ja si tiez myslim ale doktorka povedala ze to nevyzera na kiahne.a pod okom ma opuchnute a cervene.napisala mi ATB ale nechcem jej davat pretože ich berie každe dva tyzdne.

luba142
30. máj 2011

@misulienka no ved uvidis ake to bude skus jej tie vyrazky potierat a uvidis co to bude robit

kvojtanikova
13. júl 2011

ahojte chcem sa spytat ci je infekcna aj osoba ktora sa o dieta s kiahnami stara? Mam 6 mesacnu dceru, a chceme ist do zahrady kde budu aj jej stari rodicia, ktori sa momentalne staraju o dietatko s kiahnami, tak ci to moze byt pre malu potencialne nakazlive alebo nie? Ked sa jej nebudu dotykat, iba v kociari ju vozit, bude to OK?

andrejka1974
13. júl 2011

moj syn doniesol kiahne zo skolky a presne za dva tyzdne ich dostal jeho mladsi brat ktory mal vtedy 15 mesiacov dalsi syn ich dostal az v prvej triede doniesol ich zo skoly najmladsia dcerka je voci nim uz zaockovana

kvojtanikova
13. júl 2011

@andrejka1974 takze tvoj syn skolkar neochorel ale bacil doniesol na mladsieho brata? ci ochorel on a od neho ten mladsi?

andrejka1974
13. júl 2011

@kvojtanikova skolkar ochorel prvy a po 2 tyzdnov to dostal ten mladsi bolo to uz davno ten skolkar uz ma 18

xlucia
21. júl 2011

prosim vas mali ste niektora u dietata take kiahne, ze malo tak max 10 pupakov po celom tele??
dik

mamabiba
21. júl 2011

@xlucia my sme ich mali tak zo 12 😀 , to je iba dobre, že má tak málo...je ľahší prebeh ale inkubačná doba je stále taká istá. my sme používali iba fenistil gel a lekárka mi predpísala ešte aj kvapky, keby bola v noci nespokojná.

xlucia
21. júl 2011

@mamabiba no uz mu pomalicky prbudaju, uz ich ma tak cca 15 a nalievaju sa, tak uz som si ista ze su to kiahne... ja viem ze ked ich je menej je to vacsinou dobre, ale mal ich aj starsi a ten ich mal viac ako 150 len na hrudniku. inde ani nehovorim. takze toto ma miatlo.. no dufam ze to dobre prejde...

hranolka22
2. aug 2011

Maminky poraďte mi prosím ak viete 🙂
dcérke- 2 roky sa spravilo pá vyrážok-červených bodiek a už sú ako pľuzgieriky naplnené tekutinou-má ich zatiaľ cca 10-na čele,vo vlasoch,na hrudníčku a rukách...myslíte,že by to mohli byť ovčie kiahne?
dnes s ňou DR nestihnem až zajtra,ale rada by som vedela či môžu takto začať. Starší syn- 4 roky zatiaľ nič také nemá.Neboli sme s nikým v kontakte o kom by sme vedeli,že má kiahne alebo,že sa prejavili u neho
ak sú to kiahne čo je dobré na to jej dávať?fenistil?alebo nejaký púder?Ďakujem

titkovamiriam
2. aug 2011

puder nedavaj ked tak fenistil a hlavne nech je v teple 😉

berus222
2. aug 2011

@hranolka22 my sme minuly tyzden mali a davala som mu 3x denne 15 kvapiek fenistilu a nemala som ho nicim natierat. ak sa nenakazili od jedneho, syn to dostane za 2 tyzdne od dcery. doktorke si najprv zavolaj, niektore nadavaju ked tam pride mamicka s kiahnami medzi ostatne deti.

hranolka22
2. aug 2011

@berus222
práveže som volala,ale sestrička ma zjazdila,že cez telefón nevyšetrujú vyrážky..a práve preto som volala,aby potom sa nezlostili,že s ňou idem tam medzi deti...
tak počkám do zajtra a ten fenistil dám

@titkovamiriam Ďakujem,fenistil teda dám,veď uškodiť by to nemalo

berus222
2. aug 2011

@hranolka22 takyto pristup potesi 😝

hranolka22
2. aug 2011

@berus222
doktorka je úžasná,keby mi zdvihla ona to by bolo iné,ale cez sestričku sa dostať je problém 🤐

tomika
7. aug 2011

Ahojte,moja sestra (má 26r),teraz mala ovčie kiahne.Dufam že som nechytila od nej,lebo som ani ja ešte nemala,ani moj syn.Dcéra už mala-ale od nej som nechytila.Chcela by som sa dať zaočkovať.Neviete mi povedať kolko to stoji?

anita79
14. aug 2011

ahojte... mali vase deti s kiahnami vzdy aj teploty?

bubelko
14. aug 2011

@anita79 ahoj. starsi nemal ziadnu teplotu, mladsi len prvy den, okolo 39 a potom uz nic. 😉

danulienka35
21. aug 2011

pekny den prajem babulky prepacte ze sa vam sem vtieram chcem sa spytat mala ma vo vlaskoch vyrazky naliate vodou i po tele asi mame tiez kiahne mozem ju kapat? teplotky sme tiez mali dnes vecer 39 cez den sa trosinku znizily ale pretrvavaju dakujem

zuzula20
6. sep 2011

caute baby, tiez sa chcem opytat, dcerka cez viked teplotovala 39,a vyhodili sa jej vyrazky, no ale len zopar, ma ich asi len 4 ci 5, mal niekto kiahne s tak malo vyrazkami? dr tvrdi ze to kiahne su ale ked ich je tak malo, tak ich moze este v buducnosti dostat, divne, nie?

ajdika
26. nov 2011

mamičky, ako ste riešili situáciu, keď Vám ochorelo jedno dieťa na kiahne a druhé zatiaľ nie. Navštevovalo to druhé naďalej kolektív? Neviem,ako to riešiť. dcéra včera ochorela, zostáva s ňou manžel na OČR, a ja práve od pondelka nastupujem do novej práce, tak doma ostať nemôžem. Dovtedy, kým bude muž na OČR s dcérou, môže byť doma aj syn (chodí do škôlky), ale ak neochorie dokým sa malá nevylieči a ona pôjde do školy, môže on do škôlky? Lebo keď si pomyslím, že by preventívne musel byť doma 21 dní + ďalších 14 dní, ak by ochorel (čo aj nemusí), neviem, čo mám robiť, a kto by s ním vôbec moholtak dlho byť. Som z toho dosť zúfalá. Ako to bolo u Vás?

astonka
26. nov 2011

@ajdika no moj syn dostal kiahne prvy(normalne to dostal od iných detičiek v školke)...dcera nadalej chodila do školy až kym sa neobjavila 1 kiahna... presne na den do 2 týždnov dostala kiahne aj ona...

barbarka
13. apr 2012

ahojte

vcera sme boli na navsteve, ktora nam dnes volala, ze maju kiahne. maly ma dva roky aj styri mesiace a za devat dni mame ist na liptov na dovolenku. co teraz robit?
neda sa nejak skor zistit ci maly tie kiahne dostal? uz sme volali pediatrovi, ze z krvi sa to dopredu zistit neda.
na dovolenke maju byt aj ine deti, tak nechcem aby to od nas niekto chytil.
okrem toho som tehu ale teda ze vraj ja som uz kiahne prekonala