Dcéra bola s chlapcom ktorý dostal kiahne. Čo bude?

sikula23
12. júl 2008

Prosim o pomoc a radu,kamoskin maly ma 11 mesiacov a dostal kiahne.Dva dni predtym sme boli s malou ktora ma rok a tri mesiace s nimi von.Vtedy malemu este nic nebolo,ale pocula som ze uz mohol mat virus v sebe.Kiahne sa prejavia vraj do dvoch tyzdnov.Musi dostat kiahne aj moja mala alebo ich nemusi dostat vobec?A najhorsie na tom je ze sestra v najblizsich dnoch ocakava babetko a nakolko jej nema kto pomahat musim cestovat za nou a pomoct jej s babetkom.Kupat a tak...Co ak prave ked sa jej babetko narodi a malej sa vtedy vyhodia kiahne?predpokladam ze aj novorodeniatko je vystavene nakaze,kedze ide o virusove ochorenie.Tiez som sa dozvedela,ze je lepsie ked clovek prekona kiahne v detstve,lenze nepocula som nikdy o kiahnach u novorodeniatok.Nema s tym niekto nejaku skusenost?Bojim sa ci nebude babetko nejako ohrozene.Ci to prekona ako vacsie deti.

jarhal
11. jún 2016

Dievcata poradte ako je to pri kiahniach.....vcera sme boli na navsteve a tam kiahne ..teda obe dievcatka vo veku ako nasa 3r...nezdrzali sme sa dlho za inych okolnosti by som bola rada ale manzel vcera kupil dovolenku o mesiac letime k moru.....nasa dnes zacala kychat ma tepltu sice len 37,5.....myslim ze je len nachladena..inkubacn adoba je 2 az 3 tyzdne a nesmie sa na slno a do vody...ake mate skusenosti z kiahnami vy? Poteste ma lebo ma prekoti......dakujem