Dcéra bola s chlapcom ktorý dostal kiahne. Čo bude?

sikula23
12. júl 2008

Prosim o pomoc a radu,kamoskin maly ma 11 mesiacov a dostal kiahne.Dva dni predtym sme boli s malou ktora ma rok a tri mesiace s nimi von.Vtedy malemu este nic nebolo,ale pocula som ze uz mohol mat virus v sebe.Kiahne sa prejavia vraj do dvoch tyzdnov.Musi dostat kiahne aj moja mala alebo ich nemusi dostat vobec?A najhorsie na tom je ze sestra v najblizsich dnoch ocakava babetko a nakolko jej nema kto pomahat musim cestovat za nou a pomoct jej s babetkom.Kupat a tak...Co ak prave ked sa jej babetko narodi a malej sa vtedy vyhodia kiahne?predpokladam ze aj novorodeniatko je vystavene nakaze,kedze ide o virusove ochorenie.Tiez som sa dozvedela,ze je lepsie ked clovek prekona kiahne v detstve,lenze nepocula som nikdy o kiahnach u novorodeniatok.Nema s tym niekto nejaku skusenost?Bojim sa ci nebude babetko nejako ohrozene.Ci to prekona ako vacsie deti.

sjuzi
7. jan 2011

Ahojte, aj ja sa chcem spýtať, zatiaľ syn nemá vyrážky, s infekčným dieťaťom sme sa stretli deň pred Silvestrom, ten je vraj už celý vysypaný, čiže je to 7 dní odvtedy. A malý mal dnes v noci horúčku cez 39°C, nemá žiadne príznaky virózy, či inej choroby, nebolí ho hrdielko, nekašle, nesoplí, ani sa na nič nesťažuje... Myslíte, že to už môžu byť kiahne? 😕 Ja totiž pri ňom nie som zvyknutá na také vysoké teploty. Zatiaľ mával vždy pri chorobe max 38°...

jarra
7. jan 2011

@sjuzi Aj moja malá, mala taký priebeh v noci teploty aj cez deň a večer som jej už našla prvú vyrážku na hrudníku. Takže to kľudne môžu byť kiahne.

sjuzi
7. jan 2011

@jarra ďakujem, no keby ich aj mal, tak by som bola aj celkom rada, ešte by som stíhala do pôrodu a nenakazí potom bračeka... 😒 😅

jarra
7. jan 2011

@sjuzi no ak ich má mať tak radšej čím skôr, lebo už si predsa len vysoký tt a dieťa je infekčné ešte aj po skončení príznakov choroby. Držím palce nech je všetko ok.

nostek
7. jan 2011

ahojte. tak ja prave citam o 100 dusu o kiahniach.. lebo nasa mala ich mohla chytit od sesternice. teraz som bola pri nej a mala mokre vlasky od potu a medzi obocim cervenu bodku. no som zvedava co bude do rana. ako neprekaza mi, ze ich dostane teraz, ale je aj chora, takze ci jej to nemoze este viac ublizit. ATB neberie.

evina313
7. jan 2011

no mne dnes kamoska napisla ze maju kiahne tak rozmyslam, ci nedam maleho nakazit kiahnami. dufam, ze ma tu neukamenujete , ale fakt sa pohravam s tou myslienkou. maly ma 2,5 roka , starsieho som tiez davala naschval nakazit, ale mal uz 6 rokov. ale mal super priebeh, len par vyrazok, mozno 10 na celom tele.
na jednej strane si hovorim, ze nech to uz ma za sebou,predsa len, chystam sa do prace a od jari ide do skolky...na druhej strane sa mi zda byt este maly a ak bude mat nahodou zly priebeh, budem si to vycitat.

zuzkap2
8. jan 2011

@nostek moja mala sa vysypala kiahnami presne na novy rok, dostala ich od starsieho syna a velmi som sa bala ako to unej bude prebiehat lebo nemala ani dva mesiace a uz tri tyzdne sme sa trapili a este stale trapime so soplikmi. Ale zvladla ich v pohode ma len par vyrazok kotore uz miznu a hlavne co bola pre mna utecha ,ze nemala teploty.

@evina313 priebeh sa urcit neda, takze nema zmysel si to neskor vycitat, moja mala ma teraz kiahne a to bude mat zajtra len 2 mesiace a zvladla to v pohode

nostek
8. jan 2011

ahojte. ak mi nic. zatial. bol to plany poplach.

dankajoy
9. jan 2011

Zuzkap2, dakujem za odpoveď, ale predsalen to neboli kiahne. Teda zatiaľ. Mala ma taku ekzemovu pokozku a bolo to asi nieco take, lebo uz fliaciky nepribudali a tie stare sa zlepsili - blednu. tak uvidime, co pride. Uz mame 10. den od kontaktu s infekciou. dam vediet, ked sa vyhadzeme ozajstnymi kiahnami. Zatial dik.

andika10
9. jan 2011

ja som bola na kiahňovej návšteve 26,12 a vyhádzala sa až dnes, dufam že aj syn to chytí 😉

folti77
12. jan 2011

môj najstarší syn má kiahne už druhý týždeň a očakávam kedy ich dostanu aj dalšie dve deti, ☹ Mojím problémom je, že sestre sa narobilo bábo a má obavu sa stretnúť aj so mnou. Čakajú nás o týždeň krstiny múžem preniesť kishne aj ja , aj keď som ich už mala??? je možné aby dostalo kiane trojtýždňové bábätko?? 😨 ja chcem ísť na krstiny !!

zuzkap2
13. jan 2011

@folti77 ty urcite kiahne nemozes preniest a aj trojtyzdnove babatko moze dostat kiahne, moja mala ich tiez prave prekonala dostala ich od starsieho, ked mala len mesiac a tri tyzdne

dankajoy
14. jan 2011

Ahojte, tak uz ich mame... dcerka (8rocna) a syn (4 a pol roka) to dostali presne 14 dni od nakazenia. Moja krasavica uz obchadza vsetky zrkadla a stazuje sa, ze ju to svrbi - je teda dost vyhadzana. Potieram jej to s Tantum verde kloktadlom - pocula som ale, ze je to dost silne-myslite, ze to treba riedit? Vnutorne berie Zodac (je alergicka, takze ho aj tak ma brat dlhodobo). Rozmyslam, ci jej mozem dat na vecer Dithiaden - no bojim sa, ci to nie je privela antihistaminik - tiez jej vecer urobim kupel z hypemanganu. Kolko sa v tom moze kupat. teda ako dlho? vraj je sprchovanie lepsie....

evina313
14. jan 2011

my sme mali ist zajtra na kiahnovu navstevu. ale rozmyslam, ci vobec ist, kedze dnes maly dostal teplotu a sem tam pokasliava. nevyzera chory, ale aj tak. bojim sa, ci ak nieco v sebe ma, ci to nebude mat za nasledok horsi priebeh kiahni.myslite, ze to zavisi uz odo dna infekcie, alebo az ked sa infekcia prejavi? boli sme predvcerom na poradni a pravdepodobne tam nieco chytil. ako vzdy 😠

corinno
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
evina313
15. jan 2011

skoda, bola som uz nastartovana na tie kiahne 🙂 urcite nejdem, maly uz 2 dni teplotuje a kasle ako stary hrniec, takze nic. a nakazili by sme aj kiahnoveho pacienta. skoda, ale nevadi, snad este bude sanca 😉

petusko
15. jan 2011

hlasim sa, aj nas mladsi ma kiahne. ale ocakavane, boli sme u sestry a jej deti mali. prva navsteva bola 19.12. a druha 1.1. uz som myslela, ze to ani nedostanu 😅 uvidim, co ten starsi, ale snad to odbavime jednym vrzom.
maleho som natrela pudrom, tiez som citala rozne veci, cim sa moze natierat, ale stavila som na klasiku.
zatial je celkom v pohode, uvidime, co bude dalej, zacalo mu to len vcera.

zuzu13
15. jan 2011

@petusko ste bodkaví??? aspon to budete mat za sebou 🙂 nám nedali puder...a ani ho neodporučili...ale dávala som homeo...a super rýchly priebeh...dokonca odporučili tantum verde na natieranie...

petusko
15. jan 2011

@zuzu13 cafko, no bodkovany je ako sito 😀 ja som puder dala sama, neradila som sa zatial s dr., lebo som mu prve bodky nasla vcera vecer. o Tantum verde som pocula aj ja. a ako homeo su na to? aj ked ja sa do lekarne dostanem najskor v pondelok, dovtedy budeme snad najhorsie mat za sebou 😒

zuzu13
15. jan 2011

@petusko keby som ja vedela...to bolo dávno...viem že mala dvoje homeo...a tantum sme ani nepoužili...
tak verím, že budete rýchlo Ok...a hlavne v teplučku 🙂

petusko
15. jan 2011

@zuzu13 kurime ako divi 😀 este by to mohol Petik dostat, nech to zmakneme naraz.
a dik 😉

zuzu13
15. jan 2011

@petusko ... s Luckou som chodila rok po všetkých známych čo mali kiahne...dokonca spolu jedli z jedného taniera a nič...🙂 a ked v školke mali "epidemiu" a všetky deti boli už Ok...Lucka po 2 týž. začala byt ako lienka 🙂)))

takže ak je Petko tak ako Lucka , tak to nebude ked ty budeš chciet 🙂

petusko
15. jan 2011

@zuzu13 nestras 😀

zuzu13
15. jan 2011

@petusko nestraším... 🙂 je to tak...ked to má príst...príde to 🙂

petusko
15. jan 2011

no ved ja sa tu zas ukazem, ak to Petko dostane 🙂 😉

folti77
16. jan 2011

@zuzkap2 ďakujem, už som sa poradila aj s lekárkou ktorá mi to potvrdila. starší syn ich už má za sebou , hneď to dostal aj mladší a dcérka, akurát, že sa vytešoval , že nemusí chodiť do školy, ale znáša to oveľa horšie a má aj viac kiahni ako on. takže sa mu tešiť neoplatilo. 5ročná Bibka je hrdinka neplače len preto aby ukázala bratovi, že ona vydrží viac. 😀 ešte 1,5 týždňa a máme to zasebou huráááá 🙂 😝 Držím palce ostatým, mám tri deti a každé to znášalo inak tak moja rada: vydržať 😅

zuzkap2
16. jan 2011

@folti77 aj ja mam tri deti 😀 a v podstate vsetky moje deti ich zvladli super, len vysev mali kazdy inak. mala nala cca 20 vyrazok starsti trosku viac a mladsy syn ten bol cely vysypani ale svrbelo ich to len 2 dni a boli bez teplot

ikika
17. jan 2011

Caute baby,

moja mala ma 4 mesiace... boli sme v kontakte s nasim bratrancom, ktoremu sa dnes objavili kiahne... nasa ma ist o 2 dni na prve ockovanie (prve mimo tbc z porodnice)... bol niekto, kto bol v inkubacnej dobe ockovany??? 😖

Samozrejme, budem volat nasej pediatricke, len chcem vediet, ako ste to riesili vy... aby som vedela aj mimo nazoru pediatricky... 😔

Diky.

dankajoy
18. jan 2011

Baby, chcem pridat svoju skusenost. Nam kiahne uz konecne odoznievaju, ale super nam pomohlo take mliecko z lekarne Tannum Hermal - je redsie ako tekuty puder, takze sa dobre nanasa a velmi dobre zasusi vyrazky. I ked sa dcerka kratko po naneseni stazovala, ze ju to svrbi - na druhy den to mala pekne zasusene. Drzim vsetkym palce - je to velmi neprijemna choroba, ale da sa zvladnut...🙂

danculik
18. jan 2011

Ahojte, chcem sa opytat, dcerka uz treti tyzden ma kiahne, uz jej aj odpadli niektore chrasty aj vyrazky zmizli, myslela som si, ze uz nastupi do skolky. Lenze vcera ma zaskocilo ze som jej znova objavila nove vyrazky...a dost vela. Viete mi povedat, ze by po troch tyzdnoch sa jej to znova vratilo?alebo ako mam tomu rozumiet?...ze este nebola vyliecena aj ked vyrazky mizli a teraz ich ma znova? da sa to znova dostat?...alebo to moze byt nejake druhe ochorenie napriklad osypky?

Dakujem za rady.