Dcéra bola s chlapcom ktorý dostal kiahne. Čo bude?

sikula23
12. júl 2008

Prosim o pomoc a radu,kamoskin maly ma 11 mesiacov a dostal kiahne.Dva dni predtym sme boli s malou ktora ma rok a tri mesiace s nimi von.Vtedy malemu este nic nebolo,ale pocula som ze uz mohol mat virus v sebe.Kiahne sa prejavia vraj do dvoch tyzdnov.Musi dostat kiahne aj moja mala alebo ich nemusi dostat vobec?A najhorsie na tom je ze sestra v najblizsich dnoch ocakava babetko a nakolko jej nema kto pomahat musim cestovat za nou a pomoct jej s babetkom.Kupat a tak...Co ak prave ked sa jej babetko narodi a malej sa vtedy vyhodia kiahne?predpokladam ze aj novorodeniatko je vystavene nakaze,kedze ide o virusove ochorenie.Tiez som sa dozvedela,ze je lepsie ked clovek prekona kiahne v detstve,lenze nepocula som nikdy o kiahnach u novorodeniatok.Nema s tym niekto nejaku skusenost?Bojim sa ci nebude babetko nejako ohrozene.Ci to prekona ako vacsie deti.

renab
13. apr 2012

@barbarka kiahne sú infekčné a prenášajú sa, až keď je na tele výsev. takže ak ešte včera výsev to dieťa, s ktorým ste boli v styku nemalo, kiahne by tvoj synček dostať nemal. aspoň tak nám to kedysi povedala doktorka.

barbarka
13. apr 2012

@renab no praveze uz 3 dni pred vysevom moze byt infekcne 😒

renab
13. apr 2012

@barbarka tak potom vám neostáva nič iné, len to risknúť a v prípade, že ich dostane, tak sa vrátite 😒

aduskatt
13. apr 2012

toto som nasla teraz na wikipedii :Nákazlivosť začína posledným dňom inkubačnej doby (t. j. ešte počas obdobia bez príznakov) a končí premenou poslednej vyrážky na chrastu. takze je to asi tak, ze bud alebo

ivetka2007
27. máj 2012

baby potrebujem surne poradit. syncek (4roky) ma na brusku vyrazku... ma ju tam uz zopar dni, tak som to neriesila...len sa zacala akoby zvacsovat a dnes tam uz mal chrasticku, zaroven som jednu objavila na chrbatiku... mozu to byt kiahne???? mam ho uz zajtra nechat doma zo skolky??? teda ak su to kiahne, tak urcite necham... len som si nie ista, ze su to ony...teplotu nema a ani viac vyrazok... dakujem za pomoc...

letuskah
28. máj 2012

@ivetka2007 nam takto kiahne zacali, najskor mali par dni kde tu vyrazku a az na treti den sa riadne vysypali, starsi nemal ani len zvysenu teplotu a mladsi mal horucky dva dni co som mu to nevedela zrazit...

luciana789
28. máj 2012

ahoj, my sme akurát "prekonali" kiahne, tiež mal tri dni na brušku tri pupáčiky nad sebou, postupne sa mu zväčšovali, urobili sa mu chrastičky a na štvrtý deň sa vyhádzal totálne komplet celý, dnes sme boli na kontrole po 2 týždňoch a dr. povedala, že už môže ísť von, neísť na slnko, mať dlhé rukávy aj nohavice a môže trvať 4 až 6 týždňov, kým mu úplne vyblednú fliačiky, super teraz na leto, pritom za mesiac ideme na dovolenku, zostáva len dúfať, že mu čím skôr zmiznú a má mať ešte týždeň kľudový režim, ležať, no prinúť ročné dieťa ležať 🙂, my sme mali teplotu dva krát po 39,4 inak to zvládal celkom dobre @ivetka2007

ivetka2007
28. máj 2012

@letuskah
@luciana789
uz je to potvrdene, mame ich ☹ ... nevysypal sa uplne, ale kazdu chvilku mu nabiehaju nove a nove, teplota zvysena, umrncany ze hroza, ale nejak dobojujeme, ved je to len raz za zivot... tiez sme mali tuto nedelu letiet na dovolenku, super nie? ak zakony schvalnosti existuju, tak toto je jeden z nich... a to sme vcera boli na oslave s dalsimi 5timi detmi... 2 z nich to nedavno prekonali, 2 z nich to 99% caka a ten posledny drobec sa tiez chysta s rodinkou o 2 tyzdne na malorcu... ti sa nam podakuju... ale ako tomu clovek zabrani? my sme boli pocas prvej vlny v skolke doma so zapalom priedusiek a potom ked isiel do skoky, trvalo cca 2-3 tyzdne a dostal to s druhou vlnou, pockalo ho to tam...

letuskah
28. máj 2012

@ivetka2007 moja nelam si hlavu nad inymi detickami, ak to nedostali od vas, dostanu od niekoho ineho, nemozes mysliet na vsetko lebo by ste len doma sedeli. a dovolenky je skoda ale zas ako pises je to raz za zivot tak uz co 😉 hlavne nech nemate horucky ako my a nech ho to moc nesvrbi

@luciana789 my chodime uz po tyzdni von, ale v dlhych veciach a klobuciku na hlave a samozrejme stranime sa co najviac slnka... nedokazala som ich udrzat vnutri. Kdesi som citala ze trva 20 dni kym zmiznu posledne stopy na kozi

luciana789
29. máj 2012

@ivetka2007 presne, nelám si hlavu nad inými detičkami, veď aj naše detičky to len od niekoho dostali, z našej doktorky som mala pocit, že nech to dostanú všetci čo sú v čakárni a naokolo (čakali sme vyše hodiny na vyšetrenie), za posledný mesiac sme prekonali črevnú virózu s teplotami 40,7 😢 😢 po týždni ovčie kiahne, doktorka síce povedala, že deti po ovčích kiahňach sú náchylnejšie na choroby, no dúfam, že na dlhšiu dobu sa nám budú ďalšie vyhýbať, inak ja by som chcela vedieť koľko detičiek sme my nakazili, pretože tie 2 - 3 dni pred vysypaním sú deti infekčné a my sme v tom čase boli vždy na ihrisku 😖

ivetka2007
30. máj 2012

@letuskah
znasame to celkom v pohode, len v noci nas trapia teploty a dnes uz ju mal aj poobede. mam pocit, ze sa to teraz stupnuje a dufam, ze to horsie nebude... o to je to este horsie, ze mi nechcu dat volno v praci... chudatko male, trapi a bojuje s tym sam, strazi ho babka s dedkom na striedacku ☹ ale dnes som si uz povedala dost! zajtra im uz poviem, ze to takto nejde! od pondelka mam nahlasenu dovolenku, lenze potrebuje ma aj tieto dni... kolegyne co uz zabudli, co je to mat male deti su najhorsie... ved mi ho ma kto strazit, je ich odpoved... lenze chore dieta v prvom rade potrebuje svoju maminu pri sebe... a moj duplom, lebo je velmi citlivy...
@luciana789
aj mna by zaujimalo, kolko sme ich nakazili... ved bolo pekne pocasie a chodili sme von... bola som to v skolke nahlasit a ucitelka sa potesila, ze uz je posledny, ktory to doteraz nemal... nemal, lebo ked to mali vsetci boli sme chori na ATB... a sup, hned ako sme nastupili plus inkubacna doba 2 tyzdne a mame to este s jednym chlapcekom, ktory bol s nami tiez vtedy chory na ATB 🙂
aj ja som chcela ist s nim k lekarke, ale som si nebola ista, co mi povedia ostatne maminy v cakarni a nasa doktorka nie je jedna z tych, co jej to netrva vecnost 🙂 sice povedala, ze zaklopeme a mozeme ist dnu, ale pojdeme az v pondelok... aj tak s tym nic nezmoze... su to kiahne ...

luciana789
30. máj 2012

@ivetka2007 ja som s ním išla preto, aby mi predpísala kvapky proti svrbeniu, najskôr som do polikliniky išla sama, malého vozila mama vonku, opýtať sa, či nás zoberie hneď, že máme asi kiahne, aby sme nikoho nenakazili, ale sestrička ma zahriakla tým, že v dnešnej dobe sa s ovčími kiahňami čaká normálne, so všetkými detičkami 😠 tak sme si počkali, keď to bolo doktorke jedno, tak potom čo mám na to povedať ja, pritom tam boli aj bábätká niekoľko mesačné, no veľa detičiek, ja som chcela byť zhovievavá ...
u nás bol najhorší tretí až šiesty deň, potom sa mu to začalo hojiť

alexandra33
30. máj 2012

ahojte
neviem ci bude spravne patrit moja otazka sem do tejto temy, ale ja mam 2 rocneho syna, ktory je ockovany proti kiahnam a ja som este kiahne nemala doteraz, ani ako dieta, som ich nedostala od spolusediacej kamosky v skole, niesom zaockovana, a neviem ci sa mam aj ja dat zaockovat, aby som bola aj ja chranena, ma niekto podobny problem ?
🙂

xlucia
30. máj 2012

@alexandra33 neviem aky mas problem... myslim ziadny. pokial dalsie dieta neplanujes, ockovanie nepotrebujes

alexandra33
30. máj 2012

@xlucia
no pravdepodobne planujem az o dva roky, presne na to som myslela, lebo presne som pocula, ze vlastne najvacsi problem bude ked ich dostanem pocas tehotenstva, takze asi sa radsej dam zaockovat

eaka
30. máj 2012

@alexandra33 Daj sa radšej zaočkovať, dosť veľká šanca, že ich dostaneš hneď 😉

janzel
1. máj 2013

ahojte poprosim vas o radu mala sa vcera zacala vyhadzovat dnes uz to pekne postupuje dalej a kedze pred 9 timi dnami som dostala email zo skolky ze tam mali dietatko s kiahnami tak sme si ich zrejme priniesli domov :( no a moja otazka je starsi 7 rocny syn ich nemal zatial nema nic ale to aj jeho mam teraz drzat doma dva tyzdne ci moze chodit do skoly? viem ze ich nemusi ale moze dostat tak teraz neviem ? ako ste to riesili vy ak ste mali podobnu situaciu? dakujem za odpovede

jacompi
21. máj 2013

Nám dnes v škôlke oznámili, že sa objavili kiahne. Čo by mi nevadilo, ale 13.5. ideme na dovolenku. Asi nás dr. nepustí, čo? Myslíte, že CK vráti peniaze?

matulka82
25. máj 2013

@janzel v nasej triede to rozniesol prave 7rocny chlapec,ktory to dostal od svojej "skolkarskej" sestry,pocas jej chorobnosti ,chodil do skoly ,co boli 2 tyzdne,cize sa stihol podelit s ostatnymi,a zacala potom vlna ,ktora trva dodnes ,asi by som povazovala za "zvlastny jav" 😀 keby ich tvoj syn nedostane od sestricky 🙂 takmer vsetky deti v nasej triede maju surodencov ,a vsetci chodili do skoly az do vyhadzania sa,ked je skolak uz,vacsina z rodicov si povie ,ze co bude mesiac chybat?? ...

kili
9. mar 2014

my sme sa boli pred 29timi dňami nakaziť k susedom. som myslela, že to chalani nedostali a dnes jeden má na hrudi a chrbáte pupáky. neviem ešte, či je to ono. môže byť, že sa vyhádže po tak dlhej dobe?

kristiju
9. mar 2014

až 14 dni ju teraz u vás inkubačná doba,môže sa objaviť až posledný deň,u nás to tak bolo...

erickatt
9. mar 2014

No neviem ci to uznate, ale akonahle deckan vybehla prva vyrazka. Dala som im lyzicu. Rumu a do rana. Sa. Im vysypali vsetky a fungovalo to aj u kamosiek vsetkych. Akurat ma moj premudrely. 4 rocny syn chcel udat xi xi

cicimon
9. mar 2014

@erickatt ja som o tom tiez pocula... ze bud rum alebo konak

erickatt
9. mar 2014

@cicimon isto to neublizi a drobec bude hajat, kamiskin sa zalizol ze este si prosim

cicimon
9. mar 2014

@erickatt ja som to pri starsej tiez skusila 🙂)

erickatt
9. mar 2014

@cicimon. A fungovalo? Inak syn mal no par vyrazok sem tam pudrova dobka, dcera to chytila od neho a tu som mohla v pudre kupat ta to mala vsadeee

cicimon
9. mar 2014

@erickatt tak vyslo jej viac potom... u nas to druha chytla na 19tej co uz sme si mysleli ze nic nebude.... a mala toho podstatne viac...

erickatt
9. mar 2014

@cicimon. Ja som mala vraj 5 vyrazok ze dr si ani nebola ista..

lenulik209
31. mar 2014

Mamicky, ma niektore vase dietatko kiahne? Chceli hy sme ich dostat....dakujem vopred za odpovede...byvame v Trnave

jarinka30
6. júl 2014

Ahojte mozte mi poradit? Moji synovia uz kiahne prekonali no ja som ich nemala ☹ mali by ist na navstevu,kde maju mom.kiahne...mozu ich oni doniest domov a preniest na mna ked uz oni mali??? Dik za odpoved 😉