Dcéra má koprivku. Môže to byť s nedostatku vitamínov?

mojajaja
1. sep 2008

Ahojte vsetky mamicky,
som tu nova, mam taky trosku problem, dufam, ze mi niektore dokazete poradit..
Moja 3.5 rocna dcerka ma uz asi tyzden (myslism si ) koprivku. Aspon to nam povedal lekar a vraj to mam sledovat , viac nic. Ziadne ine vysetrenie, nikam nas neposlal.
Jarka sa najprv ohadzala na krku a ramenach, vyzeralo to ako krupica ( najprv som si myslela, ze sa jedna o potnicky, ale tie nesvrbia,alebo ano? ) Pretoze sa trosku skrabala...o den a pol to nejako zmizlo...na dalsi den sa jej vyhadzalo brusko a hrudnik-vyzera to rovnako ako to pod krkom. Nahusto malicke akoby vyrazticky, svetlulinkocervene alebo ruzove. Nic strasne, vobec sa na to nestazuje. Mate s tym skusenost u vasich deticiek? Co to moze byt? Naozaj koprivka? preco? Pred tyzdnom bola chora a hned ako sa z toho dostala, tak sa to vyhodilo. Par dni po tom. Moze jej chybat nejaky vitamin? Ma trosku svetlocervene kruhy pod ocami a pod jednou nosnou dierkou take cervene miesto,akoby bola chorucka ( este po chorobe ).
Neviete mi nejako poradit?Dakujeeeeeeeeeeeeem

bibula
2. sep 2008

skus zmenit napriklad prasok na pranie ,nevadi,ked mas stale ten isty,alergie sa ziskavaju,takze nevies kedy prekvapi,kup nejaky klasicky babatkovsky,taktiez olejcek oli,mydielko oli a tak -tie nie su parfemovane,vyhod citrusy,jahody,davaj celozrnny,cierny chlieb,graham.pecivo. 😉

dorotaw
2. sep 2008

Mne sa deti obsipali ked som pridavala do pradla avivaz.Aj teraz davam ale len co je urceny pre deti a detsky prasok.Uz koprivku nemaju. 🙂

alexandra03
3. júl 2010

ahojky aj mi máme žihľavku asi 5dní,nevieme z čoho,či z potravín,alebo antibiotík,nikdy predtým sme to nemali,dostali sme tekutý púder+dithyaden,postih.miesta natieram púdrom+fenistil gélom,na večer sa to startí,vybledne,ale ráno to opäť má,zatiaľ si to neškrabe ☹

diddi
3. júl 2010

ide o tzv.6.chorobu...po teplotach sa dieta vysype-neboj,prejde to.

alla24
5. feb 2013

Ahojte, moja dcera ma presne to iste. malinkate ruzove vyrazky, ako krupica. niektore ani nie su cervene skoro ich ani nevidno len ich nahmatam. tiez som si vsimla ze po kupani sa jej na niektorych miestach vyhodia take stipance /ako ked vas poprhli žihľava/ ale rano to uz nema. doktorka nas lieci na exem ale ja som uz tie kortikoidne maste vysadila a kupem ju v soli z mrtveho mora. ma to ovela lepsie, nema uz take tie "zapalene" vyschnute loziska. ale nejako nam to trvale neprechadza... mate skusenost co to vlastne je a kedy to cele odozneje?

alla24
5. feb 2013

teploty sme nemali takze tu 6 chorobu nejako vylucujem...

dafy
10. feb 2013

@alexandra03 ahoj viem ze uz je to davno co si tu písala ale mám problém a to prave s tou koprivkou ako ste sa jej zbavili??uz s tým bojujem dva mesiace a nie sa jej zbavit na koznom nejak mi nepomohli okrem toho ze som braala injekcie dithiaden na 2 tyzdne som mala pokoj ale zase to raz mám raz nemám ☹

simca06022011
10. feb 2013

@dafy nijak, musis prist na to z coho sa vyhadzujes...

misinka56
16. dec 2013

Ahojte mamiminky...idem vas poprosiť o radu🙂Môj syn ma 20 mesiacov a začali sa mu vyhadzovať na ručičkach aj nožičkach obrovske fľaky ktore ho svrbia.Podla doktorky to je koprivka a mam si to sledovať:(nema to stale a tak asi každé dva dni.Dnes v noci sme sa zobudili už aj s teplotou.Neviem či z toho alebo budeme mať chrípku:(prosím vás velmi pekne ak mate niekto skusenosť poradte mi ako na to...čo vam pomohlo?Lekarka mi dala Fenistil a mam ho len premasťovať až nema suchu pokožku...dakujem za akukolvek radu...

milota164
28. dec 2013

my sme mali cervene lysaje a tiez svrbeli pouzivali sme na to Bepanthen ten to premastil a menej svrbeli