Dcéra má mokvavé líčka. Ako jej mám pomôcť?

nika76
28. feb 2008

Ahojte,
prosim Vas ma niekto podobnu skusenost? prosim Vas o radu,moja dcerka ma opakovane mokvave licka,su aj cervene,akoby sa jej vrchna koza zosuchala,myslim,ze ju to aj svrbi,potom akoby sa vyparovali kvapky vody z tej koze a akoby vrchna vrstva koze tam ani nebola ale bola zlupana,potom ked sa to hoji,trva to asi 3 dni,urobi sa z toho sucha koza take male supinky a odleti a zas a zase.Z coho to moze byt?prosim Vas o radu,uz som zufala...No nemyslim si,ze s ajedna o ekzem..na telicku am zopar suchych miest ale nie ekzem.Vdaka.

jaduska
28. feb 2008

Môže to byť z hocičoho - strava, prášok na pranie, deka ak na nej ležká, alebo ak obliekaš vlnené veci. S takým malým bábom je najlepšie zájsť k lekárke a potom aj na kožné, aby to nebodaj nebol ten atopický ekzém. Čím skôr tým lepšie, lebo neliečený ekzém môže spôsobiť astmu a rôzne alergie. Naša staršia dcérka také mávala, bola to atopická dermatitída (neviem,či to je to isté ako ekzéme), ale chodili sme s ňou ku kožnej lekárke.

junovka
28. feb 2008

je to ekzem.Najprv sa to prejavuje na tvari a postupuje ne telo. 😉
Tak, ako pise Jaduska.My tiez s Timkou mame s tym neprijemne skusenosti. ☹

junovka
28. feb 2008

...a este, Jaduska, aj lieceny ekzem moze sposobovat alergiu.Ekzem je vacsinou prvy priznak alergie. 😉

jaduska
28. feb 2008

jasné júnovka, som to tak blbo napísala, samo,že ekzém je prejavom alergie, skôr som na tú astmu chcela upozorniť 😉

nika76
autor
28. feb 2008

Ahojte,
no ekzem to nie je,lekarka povedal,ze to ej nromalen a ze to babetka mavaju,ekzem vyzera rozhodne inac,tak asi to bude zos travy.Fakt neviem,no ekzem urcite nie.

jaduska
28. feb 2008

Občas sa vraj bábätká "čistia" ,tak sa im na líčkach vyhodia vyrážky, ale keď to mokvá, no ja neviem... 😒 Bola si u kožnej alebo iba u detskej lekárky? Alebo si jedla niečo napr.pikantné, od čoho by to mohla mať?

nika76
autor
28. feb 2008

Ved rpave ze ja niektore potraviny nejem ale raz za cas dostanem taku chut,jem ano napriklad pikantne dochtene ryby..aj cokoladu,no ja neviem,uz tyzden to amal dobre a potom zase,ono sa to ale velmi rychlo hoji.

rinuska
28. feb 2008

Nika 76 , je to ekzém ☹ Pred časom sme tu riešili problém , čo na mokvavý ekzém , skús pohľadať .
Nám pomohla hormonálna masť a ale len po porade s doki 😀

nika76
autor
28. feb 2008

fakt? a z coho to je? vies tus u potom blbi lekari,ked doktorka vravela,ze to je ok.no muism sa opytat znova,tak a kym dostanem mast od lekara co mozem tak vyskusat,co zaberie?poradte.vdaka.

jaduska
28. feb 2008

nika choď rovno na kožné a budeš pokojnejšia 😉

vavka33
28. feb 2008

Urcite je to exzem,mava rozne prejavy.Ja by som sla na kozne,lebo to co pises mala moja starsia dcera v porodnici a je to vec,co sa musi preliecit ATB mastickou-staci aj framikoin a je to chytlave,lahko sa to prenasa,tak radsej si dobre umy ruky,ak ju tam budes chytat a potom na telicku 😉

rinuska
28. feb 2008

nika , bábätká to mávajú a nie vždy ekzém znamená začínajúcu alergiu , ako ta tu strašia - u 90 % detí sa nevytvorí žiadna alergia a ekzém neskôr pontánne vymizne. Prečo hned myslieť na najhoršie. Samozrejme to treba sledovať a k tej kožnej určite chod 🙂

jaduska
28. feb 2008

rinuška my nestrašíme, iba upozorňujeme na možné riziká, teda aspoň ja osobne 😉

lusil2005
28. feb 2008

no, aj ja ta asi trosku sklamem, ale vyzera to ako exemik ☹ nam to presne takto isto zacalo cca v 1. mesiaci, a neskor sa to rozsirilo aj na par miest na telicku ale tam je to uplne ine. skor suche, nie mokvave. licka nam tiez mokvaju, potom to zaschne, spravia sa take chrasticky, a ked sa to lieci tak to cervene vybledne, urobia sa jej suche supinky, tie sa zosupu a chvilku je zas dobre. a tiez to chvilu mame, chvilu nie.
ozaj a - tiez nam nasa doktorka dva mesiace tvrdila ze to nieje exem ale ze sa mala cisti. no a po dvoch mesiacoch nas poslala na kozne a ono to exem bol 😝

danielala
29. feb 2008

Lusil, prosim ta, ako kozna zistuje, ci to je alebo nie je ekzem? Nas detska lekarka poslala ku koznej, malej sa stale objavuju velke cervene flaky na tvari, hlavne, ked si obslinta lica, ale ked sme prisli na stanoveny termin ku koznej, akurat mala licka ciste 😨 , tak sa s nami o tom kozna nechcela ani bavit, dala malej len mast na seboreu na hlavicke. Ako kozna odlisi "cistenie pleti od hormonov" a ekzem?

jaduska
29. feb 2008

Danielka, k tej kožnej treba ísť vtedy, keď sa tie vyrážky objavia. Asi je u vás iný systém, u nás sa bábätka ku kožnej neobjednávajú, len prídeš a dokonca sa berú prednostne. Ak sú líčka čisté, tak jasné, že kožná nič nezistí. Ale ekzém tak sám od seba asi nezmiznie, aspoň náš nezmizol 😖

danielala
29. feb 2008

Dakujem Jaduska. Ku koznej sa treba objednat na urcity termin, takze len tak dobehnut, ked ma mala prave cele lica cervene, by ma vyhodila, raz sme tam prisli, ked tam nikoho nemala a bola stvrthodinka do konca jej ordinacnych hodin a bola fakt neprijemna. Mna len zaujima, ak prides s babatkom, ktore nejake prejavy ekzemu na tvaricke ma, ako kozna odlisi ekzem od niecoho ineho - iba volnym okom?

lusil2005
29. feb 2008

nam exem mizne a zas sa objavuje. a neviem ako to zisti. my sme prisli ku koznej, ona kukla a povedala hmmmm exem. a hotovo. danielala treba ist vtedy ked to mate vyhadzane.

jaduska
29. feb 2008

Danielala, my keď sme chodili na kožné, tak lekárka sa na to iba pozrela, prešla rukou po líčkach a bolo. Predpísala také maste, ktoré sa zmiešali a dávali sme malej aj antihistamiká - sirup.

lenka11784
1. mar 2008

Ahoj Nika.Mi sme mali podobný problém ,ale na uškách.Známa z lekárne nám poradila aby sme skúsili jednu mastičku.Neviem ako sa to presne volá.Je to vajíčko.je to nejaký zázrak.Je to z včelieho vosku a predáva to Oriflame.Mi sme s tým mastili po kúpaní aj cez deň asi 2týždne,ale pomohlo nám to.Lenka

lusil2005
2. mar 2008

ta masticka ma byt taky "vseholiek" poznam to. tiez som to davnejsie na nieco pouzival a viem ze pomohlo. len neviem ci by som to riskovala aj na novorodeniatka a uz vobec nie na nieco mokvave. ta masticka je totizto dost mastna.

silvia_seigne
24. apr 2011

@nika76 dobry den, mohli by ste mi prosim povedat ako ste tym "ekzemom" presli? nasla som vas prispevok, kedze nase babatko ma to iste.dakujem

nika76
autor
23. júl 2011

Silvi,ekzem po roku zacal miznut,ale bohuzial sa prejavila astma..takze mala je vlastne alergicka.:(((

pe
26. júl 2011

@silvia_seigne ak mozem poradit, vyskusaj na to masticku bepanthen, ta je urcena aj na atopicky ekzem, takze uskodit nemoze a mohla by na to zabrat, je velmi jemna, ja s nou mam velmi dobru skusenost, ked mala dcerka nieco na chrbatiku a nevedela som tiez, ze z coho sa jej to mohlo urobit, tak som jej to tym natrela a hned jej to zacalo zaberat a rychlo jej to zmizlo...

seepferdchen
10. apr 2020

@nika76 viem, ze je to stara tema pisala som aj do ineho prispevku, pretoze je to hrozne zufalstvo ale, chcem poradit. Nam zabralo obnovujuce a vysusajuce lotio od Avène, poradila nam ho po mesiacoch hladania jedna lekarnicka. Je to akoby tekuty puder, lebo mokvave sa jednoducho natriet neda nicim, treba to vysusit. Drzim palce a treba aj stravu odsledovat, co drazdi, vacsinou je to mlieko ale moze to byt vselico ine, poguglite kt potraviny su najhorsie alergeny a skuste vyradit a po jednom pridavat.