Dcéra mala epileptický záchvat. Povedať to môjmu ex?

maminuska
5. apr 2009

Ahojte , mám takú dilemu. Mám problémy s ex, ale to som už písala. Dcéru staršia j epileptička a dnes dostala záchvat a zostala na jiske, Jej stav je teraz fajn.
Neviem či to mám po tom všetkom čo nám spravil mu to aj oznámiť. Od deti javí sporadicky záujem a takmer vždy dostane záchvat po jeho návšteve, pretože tam si u neho na mňa vypočujú všeličo.
Samozrejme že keby sa ma opýtal ako sa majú deti , tak mu odpoviem ako slušný človek, ale on sa o ne zaujíma ozaj málo.
Poraďte.

claudinka
5. apr 2009

aj tento zachvat dostala po prichode od neho?

blesq
5. apr 2009

nepovedat, keby mal zaujem dozvie sa

jenn
5. apr 2009

ja som tiež zato že nepovedať 😉

krasuliak
5. apr 2009

myslim ze keby si bola presvedcena na 100% ze mu to nepovies nepises sem

ale ja si myslim ze je otec aj ked mozno zly ale mal by vediet len zas je otazne ako to zvladne dcera ked tam pride

skus sa opytat dcera si ona chce aby ju prisiel pozriet! 😉

maminuska
autor
5. apr 2009

no vždy keď dostane záchvat , tak tomu predchádza nejaký jeho exes a ona je veľmi citlivá na mňa. Bojím sa aby sa to zasa nezvrhlo tak že tam zazáchvatuje priamo na iSKE.
Potrebujem aby bola v kľude.
Krasuliak , máš pravdu nie som o tom presvedčená na 100 % ale ešte som mu to nepovedala, ale zas na druhej strane súhlasím s dievčatami že keby sa zaujímal tak by vedel. Ak by sa opýtal ako sa majú deti, tak by som mu to nezatajila.

krasuliak
5. apr 2009

tak v tom pripade kasli na to 😉

maminuska
autor
5. apr 2009

Lenže on sa nepýta, nezaujíma , len nadáva a to v kuse. Komunikácia s ním ako rodič - rodič nie je možná, vždy to skončí tak že deťom narozpráva že som štetka, že som mala frajerov, že som ho vyhodila z domu a hlúposti.
Epileptik reaguje na takéto niečo takmer vždy citlivo, zvlášť na osobu ktorú má rád.
A dcéra dnes počas návštevy ani raz nespomenula biologického otca a ani to že by si priala aby prišiel. Prvé čo sa pýtala či príde maminka a manžel.

krasuliak
5. apr 2009

no tak to neries a hotovo dcera ti predsa dala na javo koho chce vidiet 😉

terezka044
5. apr 2009

ja by som mu to nehovorila a obmedzila kontakty... epilteptikov poznam osobne dvoch, jeden byva v nasom baraku, je to kamaratkin brat. a najhorsie stavy prezival, ked sa ich rodicia rozvadzali. ja by som obmedzila co najviac kontakty s nim ak sa da... urcite jej to aspon trosku pomoze aj ked to mozno nevnima ☹

drzim palce, aby sa to dalo do poriadku a aby sa dcerka vyliecila a bola tak zdrava, ako sa da 🙂

jabber
5. apr 2009

Já bych mu to oznámila ve chvíli, kdy by dostala záchvat po setkání s ním (jestli to bylo dneska, tak dneska) a rovnou bych mu to uvedla jako důvod, proč si nepřeju, aby se s dcerou stýkal.

slunicko552
5. apr 2009

Tak já bych to taky neříkala.Pokud malá taky nejeví zájem,tak to o něčem vypovídá.Je spokojená s s Tebou a Tvým manželem a u toho bych taky zůstala 😉
A mimochodem pokud by se můj bývalý takhle o mě vyjadřoval a před dítětem,tak by to nerzchodil a jak píše Terezka omezila bych kontakty a nejlépe by ho už neviděl 😝

kveta
5. apr 2009

Asi nie je čas na riešenie takejto otázky, ale: dostáva záchvaty z neho a teda v jeho prítomnosti alebo z Tvojej /emocionálnej/ reakcie po jeho odchode, s čím on v podstate nič nemá? Lebo v tom je obrovský rozdiel...

maminuska
autor
6. apr 2009

kveta z akej mojej emocionálnej reakcie ? Nie som na hlavu padnutá aby som pred deťmi o ňom zle hovorila, som absolútne neutrálna.
Dospelý človek a otec vie čo škodí jeho deťom, napriek tomu to sa to opakuje stále znova a znova, vie že je citlivá a naviazaná na mňa, napriek tomu si lieči svoje úbohe ego na nej.
Dnes som bola za ňou, ani slovo na tému biologický otec, či príde alebo nie. Jednoducho ja a manžel. Taký email aký som dnes od neho dostala, by žiadny normálny otec nenapísal.

pensadorcallisto
6. apr 2009

Muzi sa vacsinou chytia prilezitosti ublizit ex a dieta vyuzivaju len ako prostriedok... Bohuzial je to tak...
A ci mu to povedat/nepovedat?
Myslim, ze je to maximalne jedno, kedze az taky zaujem o dceru nema...
My tiez riesime situaciu. ked neide ani tak o dieta ako o pomstu a egocentrizmus... 😠

gabrielkaa
Autor odpoveď zmazal
Zobraz