Dcéra po ovocí zčervená. Je to alergia?

janzi
24. máj 2009

Objavil sa u nas problem s ovocim. Ked ho dam malej - zatial sme skusali jablko, hrusku a broskynu - tak sa jej na spánkoch po pár lyzickách vyhodia cervene flaky a jeden bod pri ocku jej scervenie a akoby trosku opuchne, a po par minutach max. do 10 min jej to vsetko zmizne. Takuto reakciu mala aj pri kukuricnych chrumkach, teraz papa pohankove a je to OK. Ovocie je vzdy umyte, ostruhane, uvarene, skusala som jej dat aj kupovanu presnidavku a to iste..........Zelenina je v pohode, nem ani naznak zacervenania, a ani pri banane. Hovorila som to svojej dr. ked ze sa jej to stalo po jablkach a kukuricnych chrumkach, dala radu za korunu, pockat 4 tyzdne a skusit znovu, ale to som necakala, ze sa to bude opakovat aj pri ostatnom ovoci. Jedna sa o alergiu? Moze sa to zmenit a po par tyzdnoch bude tolerovat ovocie? Mam sa pytat na alergologiu alebo staci dat tomu iba cas a zatial sa ovociu vyhybat??

junovka
24. máj 2009

janzi, podla mna je to alergicka reakcia .Tvoja dokina ma pravdu.Vyrad aspon na mesiac to dane ovocie/jedlo/ z ktoreho sa vyhadzuje a potom skus znova.Moze to byt aj tym, ze este traviaci trakt nie je na to pripravene to tolerovat.
Takto a ja som skusala s Nely ked mala rok s paradajkou.Na treti krat podavania uz nemala ziadnu rekaciu.Asi vsetko chce svoj cas. 😉

amina
24. máj 2009

U nás je podobná reakce na jablko, už jsem vychytala i druh. K tomu se tedy přidá i opuchnutí rtů.
My na alergologii docházíme kvůli alergii na BKM a vejce. Když jsem lékařce sdělila tuto novinku, řekla, že to může být alergie a dokonce potvrdila, že na tento typ jablka bývá nejčastější (golden delicious). Nic dalšího mi k tomu neřekla, takže dávám jiné druhy ovoce, případně jiná jablka, ale ta jen výjimečně, bojím se zásadnější reakce. Přitom ještě před rokem po testech neměl prcek v krvi žádné náznaky alergie na jablko...
Asi bych ty vybrané nesnášené druhy ovoce na delší čas vyřadila a dávala jen osvědčené. Nebo zkus na alergologii zavolat, ono stejně případné objednání bude nějaký měsíc trvat, tedy alespoň u nás to tak je...

sipcek
24. máj 2009

janzi ja by som davala len varene ovocie,je menej pravdepodobna reakcia na alergiu.my sme tiez mali s jablckami problemy a je to uz ok,aj z vanilky sme sa vyhadzali vzdy a uz toleruje.to chce cas 😉

veruska007
25. máj 2009

Ahoj, ja mam od detstvi silnou alergii na ovoce, otekaly mi rty, pak jsem se zacala dusit... no hruza. Pomuze ovoce dobre povarit, a rozhodne nedavat to, na co je mimco alergicke. Alergie se muze i menit, mam to taky tak. Treba jablka mam porad a na jahody a hrozny jen nekdy.

janka_pn
25. máj 2009

ale janzi pise, ze zatial sa vyhadzuje po vsetkom ovoci okrem bananov a ze ho starostlivo vari, tak to teda nechapem 😨 si myslim, ze ci nema reakciu na daku zlozku, ktora je vo vsetkych druhoch kysleho ovocia... ja by som sa na tu alergologiu pytala. nic za to, okrem behaciek po pn lekaroch , nedas. alebo este skus dake sladke ovocie, npr melon - ja som uz skusala a spokojnost. hmmm, zvlastne. tie chrumlky by som ale skusila este raz dat, lebo nasa mala na tie ryzove na zaciatku tiez daku reakciu, ale teraz v pohodke.

junovka
25. máj 2009

skus sa poradit aj tu: http://poradnapediatra.rodinka.sk/

garfie
27. máj 2009

holky a zkoušely jste bio ovoce? Nebo ideálně domácí, protože i bio se musí stabilizovat, aby přes zimu vydržela.....Hlavně některé druhy. A to nemluvím o postřicích a podobně. Nám to třeba neublíží, ale ty prťata na to můžou být citlivá.

anke
27. máj 2009

janzi: tez mam alergii na ovoce a tohle vypada jako alergicka reakce ... jen je s podivem, ze je to i z presnidavky a i kdyz ovoce povaris, protoze dukladnym provarenim u ovoce by se alergeny mely zlikvidovat - hruska by pry dokonce alergenni byt nemela ...
mozna jak rikaji holky, jeste chvilku s tim ovocem pockat a hlavne pomalu zavadet - ja jsem vzdycky dala 2 lzicky, pak 4 lzicky, pak pul presnidavky, pak celou a tyden jsem cekala - vzdy jsem davala jen jeden novy druh potraviny za tyden, abych vedela, po cem to ma a ani ja jsem nepridavala sobe nic noveho, protoze jsem kojila a to bych tez pak vedela houbelec ...

bedovci1
4. aug 2011

@janzi Ahoj, presne na chlp mám toto isté ja teraz s dcérkou, ako ste na tom??? idem čítať, práve som si otvorila túto tému...

janzi
autor
5. aug 2011

@bedovci1 uz je to uplne v poriadku, same to preslo ked mala cca 1,5 roka. teraz moze vsetko ovocie, aj ked si radsej da nejaky ten cukrik 😅

bedovci1
5. aug 2011

@janzi super, tak som rada, že Vám je už dobre a dcérka môže papkať...a dávala si jej prosím to ovocie? alebo presnidávky keď bola menšia? alebo si to úplne vylúčila do určitého času? neviem teraz čo mám robiť.... 😒

janzi
autor
5. aug 2011

vzdy som chvilu pockala a vyskusala znovu, a postupne zacala tolerovat vsetko...

macinka8
24. okt 2014

ahoj janzi môj synček má presne také isté reakcie na ovocie akékoľvek a aj ne presnidávku tiež sa mu urobia fľaky na hlávke a pod očkami a tiež mu to ale do 10 minút prejde, tiež neviem či mám s tým ísť na alergológiu alebo nie, dnes som ale skúšala uvariť jablko tak to bolo oveľa lepšie nemal nič tak budem asi variť, tvoja dcerka už nemá žiadne ťažkosti???