Dcérka má 11 mesiacov a má mrle. Ako jej pomôcť?

martinaema
7. mar 2008

Mamičky máte niektorá skúsenosti s mrlami u bábetka? Malá má 11 mes., 3 dni mi zle spáva, pripisovala som to zubom, ale zlá bola iba v noci, úplne nervózna až zúrivá. Až dnes večer, ked sa pokakala a umývala som ju, som si všimla pri konečníku červíka. Tak som hneď hľadala na nete, čo s tým, ale liek, ktorý sa bežne na liečbu mrlí dáva neodporúčajú deťom mladším ako 1 rok, iba vo výnimočných prípadoch. Poraďte, prosím ☹

neninka890
9. feb 2013

Ahojte ako tak citam aj vy tu trpite tak isto
Ako ja s dceru.Dcera(najstarsia 13 rocna) trpi
Tak isto mrlami, na jednej stranke som
Citala ze doteraz najlepsie recepty
Su kysle uhorky,kysla kapusta,cesnek aj
Hrianky s nim ale chcela by som poradit ten
Najlepsi liek nane dakujem vsetkym 🙂))

emma1609
17. okt 2013

@kat17 Hej suhlasim ze u nas Bol zle spraveny
preklad na sukli a preto stale problemy pretrvavaju. Ja som tiez podala 1 tabletu a cakala ze to dcere prejde a nic.teraz uz Viem preco.treba dat po tri dni.inak mrle je Vidiet ony vyliezaju z konecnika Vecer.

lericenkam
18. okt 2013

@martinaema pomáha slivkový lekvár - povidla, mám to odskúšané, vždy, keď som si všimla na synovi, že ich asi má, tak celý deň som mu dávala po lyžičke slivkový lekvár,aj cesnak je dobrý, ale ťažký na žalúdok, a treba často umývať ruky a každý v rodine nech má vlastný uterák, iba raz sa stalo, že som na to prišla neskoro a museli sme ísť k doktorke, užíval vermox

kat17
18. okt 2013

pomahaju rozne veci, ale hlavne ... kazdemu nieco ine, ak ide o domace liecenie. Niekomu pomoze cesnak, inemu kysla kapusta. Niekomu postaci si castejsie umyt ruky. Treba mat mozno vzdy na pamati, ze mrla je tvor, ktory sa zivi cicanim cukru, ktory obsahuje nasa krv. Mrla sa prisaje na stenu criev a takto tam rastie, az kym nevyrastie. Ked je plodna a obsahuje vela vajicok, je prilis tazka a utrhne sa a putuje do konecnika, kde kladie vajicka. Je ich tisice a su miniaturne, cize vdaka tomu sa mozu dostat lahko vsade(aj obycajnym stiahnutim nohavic a naslednym sa nalepenim na vsetko, coho sa nohavice/nohavicky dotknu). Vermox funguje tak, ze necha vyhladovat mrle, ktore vdaka tomu nemaju silu sa drzat v crevach a putuju prec. Asi preto nefunguje len 1 tabletka, lebo niektore mrle su sakra vytrvale a asi znasaju dobre aj mensiu hladovku. Cesnak a kysla kapusta funguju na principe, ze drazdia mrle, ktore sa nasledne pustia steny criev. Ide potom uz len o individualnu povahu tela, ci ich stihne vypudit, alebo im umozni znova sa prisat.

beatrix13
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
leeenka26
30. apr 2015

Ahojte malemu som objavila na konecniku malinke bliele bodecky, ked mu to utirem, vyzera to na vreckovke zlto. Co to je hlien?,alebo su to tiw vajicka? Nic ho nesvrbi, ziadne problemy nema. Akurat ze malo kakava len tak 1x za 3-4 dni.

zuzanazir
15. mar 2016

aj Moj syncek mal takto najprv drobnicle biele cerviky a teraz pred dvomi dnami aj vajicka v stolici dnes sme boli u doktorky a tam nam povedali ze je treba vsimat si aj kaky deti ktore su s nim v kontakte v nasom pripade ml sestra a brat mojho priatela a tuto kuru tusim vermexom by mali podstupit seci naokolo lebo sa to prenasa aj z ludi na cloveka a hygiena a dezinfekcia to je zrejme jasne😆 ja uz som bola zufala ze preco mi v noci tak zle spava a nakoniec sa objavilo toto a ja som ho chudacika nechala ze nevie spat v postielke sam 😕 ale aspon som na to prisla

petika17
4. nov 2016

Nam povedala lekarnicka,ze vermox sa uziva 3 dni jedna tableta rano a jedna vecer a nasledne po 4 tyzdnoch opakovat...takze pre 1 cloveka az dve balenia Vermoxu

laroslava_5
27. jan 2021

moj syn mal mrle nespaval po nociach plakal bol uz s toho v koncoch. Ja som sa na toto nemohla pozerat a zavolala som jeho obvodnej doktorke na druhy den a predpislala lieky V*r*o* a toto mu pomohlo pri prvom pouziti. Mamicky, oteckovia naozaj ak ma vase diata tento problem treba volat ihned na druhy den obvodnemu pediatrovy aby predpisal lieky

janulik270
27. jan 2021

Zavolat lekarke predpise Vermox,Popripade predpise viac a ak by trebalo prelieci rodinu.
Ziadne sladkosti,alebo sladke potraviny skor kysle uhorky,kapustu.Vymenit obliecky.Mojej dcerke vermox zabral po 2 tablete.Davkovanie povie lekar alebo v lekarni

laroslava_5
28. jan 2021

janulik 270 ano vermox ja som to pisala v sprave ale ja som nevedela ci sa moze davat na internet nazov LIEKOV no radsej som to vyhviezdickovala

janulik270
28. jan 2021

@laroslava_5 nevadi prispevok je z roku 2008 takze uz asi netreba dotycneh pomoct ,)

laroslava_5
29. jan 2021

asi ano

laroslava_5
29. jan 2021

predstav si janulik 270 ze mojmu synovy uz zmizli mrle uz ich nema po prvej tavlete ich nemal

kath1210
29. jan 2021

@martinaema ak sa smiem spytat asi hlupu otazku - viete cca kde to mohla dostat? Tiez mam rocne dievcatko co vsetko pcha do pusy, umyvam podlahy takmer denne, zvierata nemame, ale normalne som teraz dostala strach. Tuto neprijemnost som sama parkrat v detstve prekonala, ale bola som starsia a myslim ze som to mala z neumyteho ovocia. Inak dr mi vzdy dal vermox a preslo to.

laroslava_5
30. jan 2021

pozrite sa mam rocneho syna ktorwmu zacali mrle vrtat v konecniku potom pred 19 tyzdnami mal moj 9 rocny syn mrle skrabal sa plakal nespaval po nociach a tak Dr predpisal vermox a pomohlo

janulik270
30. jan 2021

@laroslava_5 super ze hned po 1 tablete zabralo ale treba ich dobrat ako vam povedali a tak po mesiaci este jednu