Dcérka má 11 mesiacov a má mrle. Ako jej pomôcť?

martinaema
7. mar 2008

Mamičky máte niektorá skúsenosti s mrlami u bábetka? Malá má 11 mes., 3 dni mi zle spáva, pripisovala som to zubom, ale zlá bola iba v noci, úplne nervózna až zúrivá. Až dnes večer, ked sa pokakala a umývala som ju, som si všimla pri konečníku červíka. Tak som hneď hľadala na nete, čo s tým, ale liek, ktorý sa bežne na liečbu mrlí dáva neodporúčajú deťom mladším ako 1 rok, iba vo výnimočných prípadoch. Poraďte, prosím ☹

martija
20. dec 2010

aha, az teraz som si vsimla,ze to zaradilo medzi babatka, dufam,ze napriek tomu mi poradite.DIK

zajo79
20. dec 2010

@martija my sme mali to iste.. a moze byt kludne ze to hned po podani lieku preslo.

nasla som to mladsiemu synovi v plienke. vraj od maciek moze byt.. dal doktor len jemu...tusim vermox..alebo zentel..uz neviem co to bolo. ked som chcela, aby dal celej rodine, ze preventivne..ze nie neda..pritom viem o tom, ze to bezne lekari davaju... ale uz sa to nevyskytlo.

mal ti dat este pol tabletky, to sa dava o dva tyzdne po vypuknuti.. a obmedzit sladke.

martija
20. dec 2010

ahoj @zajo79 kde sme sa stretli zase 🙂 . Lenze ja som mu liek zatial nepodala, mna by zaujimalo ci to ma ci nie,ze ci mam robit poplach v rodine 😀 . A vraj nosici su len ludia u tejto mrle detskej. Tak teraz neviem. Nam lekarka kazala len sledovat mladsieho, a o nas sa ani nezmienila,asi zase co lekar,to iny nazor, a nam sa z toho moze tak hlava motat...
Takze by som chcela vediet,ci ak ide o mrle,tak to svrbi stale,alebo nemusi...lebo nas nesvrbi uz, a mozno islo iba o nejaku reakciu na jedlo, svrbilo jeden vecer, v noci nie a na druhy den znova nie....tak fakt neviem....ci je to u mrli mozne,alebo nie je mozne,aby som si bola istejsia trosku

zajo79
20. dec 2010

ja by som mu to pre istotu dala.. ved to neuskodi.

anavila
16. jan 2011

@martija ahoj...tak ako ste dopadli___moja Laura sa niekedy stazuje - boli ma dupa, ja aj pozeram na konecnik, aj na hovienka, ale nic som nenasla.....niekedy aj tri dni sa nestazuje, niekedy aj niekolkokrat za den. A v noci dobre spinka. Nemame domace zvierata, nechodi do kolektivu, nehra sa na piesku...Dupa ju boli nielen vecer, takmer vobec nie vecer. Moze ist o mrle? ja sa bojim hlavne toho, ze som tehotna, v poslednom tyzdni, kazdu chvilu porodim, ci nemozem nejak toto preniest na babetko....mam strach....dakuejm za odpoved´

martija
20. jan 2011

@anavila my sme nakoniec nedali ten liecik,a problemy sa ani nevratili. Takze neslo o mrle. Ale mame to uz od mala ze obcas ho stipe ritka, dame kremik a je to. Ono ich moze drazdit kadeco. Praci prasok, alebo avivaz (tu uz radsej vobec nepouzivame),alebo jedlo, aj moč moze byt kyslejsi z niecoho, a prejavi sa to malinkym na dupke,alebo pipikovi...takze natret nejakym kremikom na to urcenym a pockat. ale myslim,ze vo vacsine pripadov netreba robit paniku. Keby si si predsalen nebola ista, skoc za lekarkou. Ta nasa to podla mojho nazoru odflakla, neurobila vyter...

kika1918
13. mar 2011

chcela by som sa opytat ci je VERMOX na lekarsky predpis alebo sa da dostat volne v lekarny?

ethien
19. máj 2011

Kika1918: Vermox je na predpis.
Chcem sa spytat...neviem odkial sa to vzalo, ale mam mrle a som tehotna ( teda odkial sa vzalo, ze som tehotna viem :D ). Myslite, ze sa to da vyliecit aj kapustou, cesnakom, tekvicovymi semiackami, citronom a myrhou (zatial vsetko prirodne, co som nasla na inernete) alebo pomozu az lieky, a ak neviete, ci a ktore su vhodne pre bududce mamicky?
Dakujem velmi pekne 🙂

michaela5
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
michaela5
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bosoriak
28. jún 2011

Len upozornim, ze tehotne urcite palinu nesmu! S palinou samotnou treba velmi opatrne aj netehotne.

grenadinka
20. júl 2011

baby, poradte. mojej starsej dceresom nasla v pomnedelok mrle, v utorok sme isli ku doktorke. dala nam tabletky VERMOX. tej dcerke co ma mrle som mala dat jednu celu a za tri tyzdne dalsiu. ja som mala tiez ednu , ale mladsej dcere som mala dat len polku, dnes som zistila ze tie male potvory trapia aj moju mladsiu dceru. chcem vediet ci jej bude stacit len ta polka tablety. a hlavne kedy mrle zmyznu?

monika1olsovska
19. dec 2011

ja som sa skoro zblaznila ked som mu to zbadala na plienke ako sa to hybe porad som plienku spalila aj zcervom aa neviem ci mam ist stim aj doctorke jej povedat ze mu vyliezla hlista zo zadocku poradte my dakujem 😕

poleva
19. dec 2011

také malé deti už majú mrle?? 😒

luky1313
4. jan 2012

aj moja dcerka mala mrle a to nemala asi ani rok v noci stale spala nepokojne a podhadzovala zadočkom a kopala nožkami, a to ju svrbela dupka len ja som o tom nevedela trapili sme sa tak asi tyžden až raz mi vykakala kopu malich mrli, hned sme zašli za doktorkou a ta nam predpisala tušim vermox ale vravela že sa mame preventivne preliečiť cela rodina aby sme si ich nepodavali navzajom a odvtedy bol pokoj, hlavne ostrihať nechtiky lebo ak sa poškriabka zvyknu sa tam ukladať vajička mrli

rainee
9. máj 2012

Ahojte, dostat ten protimrlovy sirup este v lekarni? Moja mala sa casto rype v nose a niekedy ju stipe ritka, ale ziadne cerviky som v stolici ani konecniku nenasla.

juliap
9. máj 2012

@rainee dostat a predpise ti ho aj dr, tam je potom len doplatok sa mi zda ...

rainee
9. máj 2012

@juliap dakujem, zvazujem to dat preventivne a uvidime, ci treba radsej ist k lekarovi?

juliap
9. máj 2012

@rainee inac pri mrliach je dietatko nepokojnejsie v noci, lebo vtedy vyliezaju z dupky a kladu tie vajicka, skontrolovat sa da na plienke a hned rano okolo ritky, ci tam nieco ma ...

rainee
9. máj 2012

@juliap ona zle spava a mrvi sa od narodenia, takze z toho to nezistim....plienku uz nemame, ale okolo ritky ani v kakanici som nic nenasla... moze byt ze ju otravuje ritka po kakani alebo ked je trosku zaparena a nostek zase z alergie. teraz ozaj neviem co s tym nech jej zas zbytocne nedavam lieky na nieco co mozno nema. 😕

juliap
9. máj 2012

@rainee sirup jej urcite neposkodi, len je taky neprijemny chutovo, takze ak nema parazitky, tak len bude mat sfarbenu stolicu a ak ma, tak zas budes mat pokoj, lebo ich dostane z bruska ...

rainee
9. máj 2012

@juliap ok tak kupim ten sirup a uvidime 😉

marcela91
9. máj 2012

Skus pozriet Vermox z lekarne, je to na rozne parazity crevne vratane mrli, mozu ho uz aj deticky od roka, ale radsej sa porad s lekarkou, pripadne skus nejaku alternativnu medicinku, napr. dcerka mala hlisty, jeden liecitel radil cibulu nastruhat nadrobno s medom a nechat odstat 3 dni, potom davat denne po lyzicke, ale dcerka to nechcela zjest ani za nic...Na hlisty pomaha aj slivkovy lekvar, najlepsie lyzica nalacno rano, ale neviem, ci aj na mrle, alebo si hlisty a mrle to iste?

danculik
20. okt 2012

@marcela91 ...ahoj ten Vermox na mrle dostat kupit aj v lekárni bez predpisu??

danculik
20. okt 2012

...Prosím vás čo sa dá kúpiť v lekárni na mrle?..a aká je účinnosť lieku? myslím tým kedy zaberá?

marcela91
22. okt 2012

@danculik raz mi ho dali normalne bez receptu, ale druhy krat uz nie, ze musim mat recept....
pritom podobne aj silnejsie pripravky pre psov a macky sa daju kupit normalne v lekarni na odparazitovanie,
tak mi to pride cudne ze ten Vermox nie...

kabelka11
31. okt 2012

ahoj baby,tak zda sa ze aj my mame mrle.este to presne nevieme cakame na vysledky/mala sa svrbi okolo konecnika ale aj spredu.uz aj cikulku ma podrazdenu.a neviem ci to je nejaka bakteria v cikulke ci mrle.dali nam vermox dnes tak pockame.vzdy sa svrbi,spi nepokojne,prehadzuje sa.kope nozkami skirabe sa po ritke aj spredu..v psolednomc ase slabsie papala a vela cika
som zvedava co nam nakoniec diagnostikuju a chcem sa spytat ako rychlo vermox zabera mala berie aj lokalne atb na posvu ale nezabera to,maju sikory zaber liecby takze asi to nebude bakterialna infekcia ani mykoza.uz som zufala trva to 3 tyzdne uz co ju to svrbi.cez den sa to da,sem tam sa skriabe ale vecer sa mrvi vkuse,skriabe v noci nespi..poradte mi prosim vas

kingstonka
5. jan 2013

ahojte- da sa este kupit nieco v lekarni na mrle bez predpisu? bol tu spominany sirup pyrvinium... da sa este?

kat17
4. feb 2013

Na mrle je (ak to este nezmenili) bohuzial len Vermox a aj ten je na predpis.
Kedze mam problemy s mrlami dlhsie obdobie (taha sa to dokopy uz asi druhy rok) a medzicasom som sa prestahovala do nemecka, bola som s tymto malym hnusnym tvorom aj u nemeckej, aj u slovenskej lekarky. Na pocudovanie som zistila, ze pribalovy letak pre Vermox s takou istou vyskou davky v jednej tabletke je iny v nemcine a iny v slovencine. Zatial co v nemeckom sa uvadza, ze dospely ale aj dieta maju uzit 1 tabletku denne pocas prvych 3 dni, potom si dat 2 tyzdne pauzu a potom zas 1 tabletku denne pocas 3 dni za sebou. (tym sa minie cele balenie Vermoxu, kedze sa tam nachadza 6 tabliet)
Nemecka lekarka mi povedala, ze som sa na Slovensku nepreliecila dostatocne, lebo jedna tabletka nestaci. A preto sa mi mrle stale vracali. (po mesiaci, po dvoch)
Vobec nepomahalo, ze som skoro vsetko vyvarala, nechty som mala kratke, nehovoriac o osobnej hygiene kazdy den. Kedze som davno dospela osoba, nehrozi, ze by som si strkala prsty do ust a tiez sa neskrabem v zadku.
Ak vam teda nezaberie ta jedna tabletka denne, ako sa udava v nasom letaku, skuste sa poradit s lekarkou a ak trochu vie cudzie jazyky, tak si dokaze na internete najst, ci uz nemecky, alebo anglicky pribalovy letak, kde sa vzdy uvadza 100mg mebendazolu v 1 tabletke v 1 den pocas 3 dni za sebou. Pisala som aj farmaceutickej spolocnosti Janssen-Cilag, ze ako to, ze mame ine davkovanie (inak ... Cesi maju rovnake ako my Slovaci) ako Nemci. Odpovedala mi jedna pani doktorka: liek Vermox je registrovany narodnou procedurou v Nemecku a aj na Slovensku, z toho vyplyva, ze sa texty mozu mierne lisit, v ziadnom pripade vsak rozdiely v pribalovom letaku neznamenaju, ze by liecba nebola dostacujuca. Aj nemecky, aj slovensky pribalovy letak vychadzaju z jednotneho firemneho zdrojoveho dokumentu, v ktorom je uvedene, ze dostatocnou davkou je 1 tableta jednorazovo.
Neviem, kto je v tej komisii, co schvaluje mnozstvo davky pri liecbe, ale mal by si skusit ake to je, ked robi co moze a nie a nie sa toho zbavit.