Dcérka odmieta chodiť po zlomenine nohy

iveta143
5. jún 2020

Zdravim maminy, moja 6 rocna dcerka mala zlomenu nohu. Dali jej na 2 tyzdne dlahu,a potom 2 tyzdne sadru. Momentalne je bez sadry uz stvrty den a stale odmieta chodit, Pritom dokaze ju ohnut aj v clenku aj v kolene bez bolesti, no ked ide za pomoci, tak silu dava akokeby do ruk, nie do nohy, nohu len posunie,nestupi na nu. Je potrebne vyhladat odbornika alebo este pockat?Poprosim komentovat hlavne tie,ktore s tym maju skusenosti, dakujem

simkids
5. jún 2020

teraz nedavno to tu niekde bolo, ze aj mesiac trvalo, kym dieta zacne znova chodit, aj dva mesiace to moze trvat, ja som mala veeeeelmi davno zlomenu, takze si to uz tak nepamatam, ale teraz som mala dva tyzdne zaviazany ukazovak a uz mesiac si postupne zvykam ho pouzivat, nemam v nom taky cit ako rpedtym, takze s nohou to je o dost horsie, pamatam si s nohou ze som dlho mala pocit, ze mam akokeby na nohe obluk do dola, tym padom som nemala pocit stability, takze len cakat

ayanamirei
5. jún 2020

@iveta143 je potrebne ju presvedcit ze je to v poriadku pouzivat nozicku, ze sa nemusi bat - pomalicky jej s nou hybat napr ked lezi. Je to blok v hlave, mala som to po zlomenine ruky - odvykla som si ruku pouzivat a uz aj bez sadry som ju skoro vobec nezapajala, lebo som sa bala a nepotrebovala som ju a to si vezmi, ze ja som dospela... Treba trpezlivost a pomalicky.

erika789
5. jún 2020

Ahoj môj syn mal zlomenú nohu stehennú kosť keď mal 3 roky ..takže 6 týždnov sme ležali v nemocnici potom mal 6týždnov sádru a potom ešte dalších 6 týždnov špeciálnu ortézu...takže dosť dlho sme ležali tiež potom nechcel začať chodiť bál sa dlho na nu stupiť začali sme chodiť na rehabilitácie až potom nám začal opäť chodiť trvalo to cca 1,5mesiaca kým začal opäť chodiť

mogaa
5. jún 2020

@iveta143 daj jej čas, potrebuje to rozhýbať a stratiť ten pocit že má na nohe sadru😉zober ju na ihrisko a nech sa ide šmyknúť (schodky)alebo pohojdať(teiž musí ohýbať koleno.....prípadne prechádzka do Dráčika, na zmzku?😉 noha môže byť ešte stŕpnutá a aj pobolievať hlavne keď má pršať....

akvi
5. jún 2020

To vas neposlali hned na rehabilitacie?? Je to uplne normalne, ked clovek mesiac nepouziva nohu, ze mozog to odmieta spravit, aj ked je uz noha ok.. Ja som 6 tyzdnov mala nohu odstavenu a potom, ked uz som mohla chodit, tak to proste neslo..mozog mal zafixovane, ze nestupat.. Ja som si ale okamzite zavolala fyzioterapeuta a uz po prvej hodine, co som s nim stravila, tak doslova "naucil" mozog znova fungovat. Daval mi uplne trivialne cviky, ktore zamestnali hlavu a zaroven donutili ma stupit na tu nohu.. Dietatu to pojde este lepsie, lebo to su take doslova hry s loptickopu a pod.. Len to zacni chytro riesit.. Ja kym som sa dostala na rehabilitaciu, tak som si toho fyzio vybavila, 2x mi stacilo s nim pocvicit a bolo to o 100% lepsie.. No a potom zvysok dotukla rehabilitacia.. Ries to, lebo same to dieta to nemusi zvladnut a vytvori si nespravny navyk..bude podvedome vzdy nohu setrit, aj ked uz dovod pominul..

h2
5. jún 2020

@iveta143 Ahoj, mala som zlomenú nohu ako 19-ročná, sadru som mala mesiac. Počas toho mesiaca som bola úplne v pohode, chodila som s barlami, kam som chcela. Keď mi dali dole sadru a barly som musela vrátiť, bola som "v prdeli", lebo chodiť som nevedela. Trvalo to ešte minimálne ďalší mesiac, než sa to dalo do poriadku. (Mala som zlomený priehlavok a zle sa mi to zrástlo, chvíľu som chodila aj na rehabilitácie, len som s tým prestala (mladosť-pochabosť).

deti95060810
5. jún 2020

podobná téma ohľadom zlomenej nohy u dieťaťa tu bola pred - dňami. Skús pozrieť, možno sa niečo dozvieš....

iveta143
autor
5. jún 2020

@akvi neposlali, vraj deti su jak z gumy, ze to rozchodi

simkids
5. jún 2020

@iveta143 rozchodi, netreba prehanat, ja som mala zlomeny clenok a rozchodila som to, daj jej cas, ale nech skusa

iveta143
autor
5. jún 2020

@simkids ta sak toto, ze nechce, a ked ju drzim ze urob malicky krocik,tak stojime na jednom mieste i 10 minut, a hned sa pyta sadnut

akvi
5. jún 2020

@iveta143 no ved isteze rozchodi, tu ale nejde o nohu, ale o hlavu.. a tvoje dieta ma s tym problem.. No ja by som urcite zavolala nejakemu fyzio, mozno vam bude stacit ozaj jedna hodinka a bude to ok.. Proste hlava sa musi presvedcit o tom, ze noha je ok.. Niektore deti to urobia spontanne, neriesia, ked ich nic neboli, tak dostupia, ale ak dieta taha nohu za sebou uz 4 dni, no tak to asi spontanne nepojde.. Resp. jasne, casom pojde, ale moze z toho ostat zlozvyk a pri dietati by som to nepodcenovala..

simkids
5. jún 2020

@iveta143 je 4. den bez sadry, nech len hybe nozkou, nemusi hned chodit, nech dostane cit do tej nohy, nema v nej ziadnu oporu, neciti ju tak

katulienkax
5. jún 2020

@iveta143 je to tak aj synovec mal zlomenu a po case to rozhybal sam bez rehabilitacie ale dlhsie chodil po zadku aj ked uz nemal sadru 🙂 Daj cas

blah24
5. jún 2020

Nas syn si jen zvrtl nohu, nemel zadnou zlomeninu a trvalo mu skoro mesic nez na ni slapl. Treba jen cas

katulienkax
5. jún 2020

a co bola sranda on po tom zadku tak behal jak keby nic aj na postel aj z postele, uplne si zvykol, smiesny bol

iveta143
autor
5. jún 2020

@akvi toto si myslim aj ja, aby nenadobudla nejake zle navyky...ved za to nic nedam, ak to skusim 🙂 moj synovec ma 4 roky,mal 6 tyzdne sadru a ked mu ju dali dole, hned do ambulancie isiel po svojich,sice kostrbato, ale isiel...viem, kazde dieta je ine, ale skusit to mozem 🙂

mogaa
5. jún 2020

@iveta143 svaly zoslabli...treba naozaj postupne po pár krokoch, prvé 2 týždne len doma, postupne ak sa už trošku rozchodí môžte skúsiť 2-3schody, bazén, ísť von.....ono zo začiatku je tam aj tá nôžka oslabená ale hlavne ten blok že ju tá noha neudrží a to sa poddá...ak sa už trošku rozchodí po domácnosti a to sa rozchodí lebo treba ísť aj na WC aj sadnúť si k stolu aj v obývačke si sadá(každé posadenie je akoby drep) , noha spevní a aj ona získa pocit že ju udrží a nepodlomí sa.....po mesiaci bude behať ako srna...len treba postupne a treba rátať také 2-3týždne len doma a postupne pridávať, ak už bude ako tak sama chodiť - schody(aj tá šmyklavka,hojdačky aj bicykel je usper), bazén - trochu posilniť svaly a ano ideálny u detí je prirodzený pohyb na rozhýbanie....

simca06022011
5. jún 2020

Podla mna je opatrna, uz je dost velka, treba jej dohovarat, a nechat ju postupne aspon na cvhilu nohu zatazovat a chodit..doma, postupne von... lebo ma urcite oslabnute svalstvo, ale boji sa.. Treba sa s nou rozpravat, kto vie co si predstavuje pod tym, ze mala zlomenu nohu, mozno si mysli, ze sa jej znova zlomi 🙂 Detom kadeco chodi v hlavickach 🙂 Presviedcaj ju, nech dojde pomaly do izby popri stene atd... za chvilu je leto, bude chciet ist na kupko.. motivacia musi byt :D

miriam11
5. jún 2020

@iveta143 mala som ako 11 ročná zlomený členok. Presne si to pamätám, bála som sa chodit, stúpať. Tu nohu ma ešte citlivú. To pôjde pomaličky., ale ze fakt pomaly😁 nevadí, keď spraví len krôčik, dva, neskôr bude viac. Skúste aj odmenu nejakú za to. Hlavne trpezlivosť. Bez nervov...

nika82
5. jún 2020

@iveta143 treba rehabku na rozhybanie, kludne si ako samoplatca zaplatte jednu navstevu kde vam ukazu cvicenia

dankapav
5. jún 2020

Lmj

kp7333
5. jún 2020

@iveta143 zlomena noha boli dlho, plus po mesiaci nechodenia ochabnu svaly a skratia sa slachy. treba pomaly rozhybat, opatrne s pomicou barli, len kolko zvladne. mne trvalo mesiac po odtraneni dlahy, kym som odlozila barle. u deti to moze ist rychlejsie., ale netreba to silit.

iveta143
autor
5. jún 2020

@kp7333 ona krasne ju ohyba,aj v kolene aj v clenku,takze myslim ze rozhybana je,hovori ze ju neboli ale nestupi na nu ani za svet....vselijak aj formou hry na nu idem,nic nezabera...skusim predsa tu rehabku...barle ma,ale nevie udrzat na nich rovnovahu, posuva sa len po zadku

nika82
5. jún 2020

@iveta143 skuste si pozicat alebo kupit taketo choditko prenu
https://unizdrav.sk/tovar/2042/detske-choditko