Dcérke často vypadáva dych. Je to normálne?

dzio2
30. sep 2009

prosim poradte skusala som najst taku temu ale nic mam problem mam 7tyz babo odnarodenia sa jej stava ze jej vypadne dych niekedy az tak strasne ze uplne vypuli ocicka a strasne hadze ruckami nemoze sa nadychnut stava sa jej to aj ked je hore ale aj ked hajuska ked som to spominala na poradni tak mi doktor vravy ze je to normalne ale mne to mormalne nepride bojim sa lebo ja mam astmu 3 stava sa to dost casto poradte je to fakt normalne mate stym skusenost? ☹

berus222
30. sep 2009

mame, ale neviem, ci je to normalne. niekedy sa stane, ze je az fialovy. skus jej funkut do tvare, mala by sa nadychnut. nasmu to tak funguje. aj svagrinej mala sa zachadzala a jej pomohlo capnut po plienke alebo urobit nieco, aby sa lakla a nadychla.

dzio2
autor
30. sep 2009

berus dakujemmyslis ze je to vporiadku ze to patry k babatkam

berus222
30. sep 2009

podla mna nie. svagrina si mysli, ze je to preto, ze chvilku pred porodom mali autonehodu a ze to z toho laknutia. ale ja som sa nicoho nelakla ani nejako nestresovala a maly sa "zasekava"

berus222
30. sep 2009

asi by som to tu nemala pisat, ale robil to aj moj brat. podla mamy to mal z "jedov". ked bol starsi (asi 3 roky), najedoval sa, mama sa zlaka, poriadne ho v strese vytrieskala a odvtedy nic. uz sa mu to nestalo.

dzio2
autor
30. sep 2009

aj ja si myslim ze to nieje ok ja som teda mala dost stresujuce teho 😒 aj som sa raz zlakla psa

mia81
30. sep 2009

ahoj dzio2 ja som nastastie nieco taketo nezazila, ale nezda sami normalne ,ze 7 tyzd. mimino takto reaguje.Lekar by ta mal poslat na odborne vysetrenia.nerozmyslala si nad monitorom dychu ?signalizuje ked babetko prestane dychat.

nadulici
30. sep 2009

dzio2, mojej malej sa to tiez stavalo ked bola take mimi, ale my sme mali reflux, a mala to z toho ze sa jej mliecko dostalo aj do nosteka a ona sa nevedela nadychnut, az mi chodia zimomriavky po tele ked si na to spomeniem, prvy krat sa jej to stalo ked mala asi necele 2 mesiace, bola som taka vyplasena ze som nevedela co jej je, a pametam si ze som vtedy ani spavat nemohla, aj ked bola na monitore, uplne s tebou citim ze mas o nu strach...
nevsimla si si ci by to nemohla mat tiez z toho mliecka, ze sa jej dostane do nosteka?oni este nevedia dychat ustockami, ale to urcite vies...ja som hned utekala k doktorke a ta ma okamzite poslala na odborne vysetrenie...treba sa domahat, radsej 100 raz zbytocne...drzim palce aby to rychlo preslo...
nam pomohlo ked som ju rychlo otocila dole bruskom a potlapkala po zadocku, asi to vtedy stieklo z toho nosteka..

berus222
30. sep 2009

dzio, ona ti prestane dychat len tak z nicoho? tak potom som ta trosku nepochopila 😅 😅 . nas prestane dychat len ked place.
urcite chod na nejake vysetrenie. to neni normalne, ze sa to stava.

denka28
30. sep 2009

dzio,odborny lekar a to co najskor, nechcem ta vylakat ze mate problem, to nie, ale zahravat sa s tymto sa nemoze... najpodstatnejsia vec:monitor dychu a odborne vysetrenie. aj moj maly prestane dychat, ale ako pisala berus, ked place, hysterci, to mame od malicka, ale len tak z nicoho nic.. to nie

dzio2
autor
30. sep 2009

babenky ja viem je to strasne stale som v pohotovosti monitor dychu mam chvala bohu zatial nepipal stale neako sa jej ten dych vrati je to strasny pohlad ako trepe ruckamilebo sa nemoze nadychnut ☹ vnoci moc toho nenaspim lebo som vpohotovosti ked to detskemu l stale vravim dnes mi v poradni povedal ze stresujem bezdovodne ze co chcem ved monitor mam ze ked nieco tak bude pipat a ja mu nato no ked bude pipat tak uz moze byt neskoro a on ze co chcem ze vnemocnici jej robyli vysetrenia a bolo vsetko ok som na nervy

miluska.h
30. sep 2009

ahoj dzio, mala by si vymenit doktora. s takym pristupom sa neviem stotoznit 😠 sleduj babo, ci sa mu nevracia mliecko do pusinky. ak to je z refluxu /to by vsak mal potvdit lekar/, tak treba mliecko zahustit nutritonom a dodrziavat polohovanie. ak nie, tak pricina musi byt kazdopadne odhalena odbornym vysetrenim. drzim palceky, nech to co najskor prejde.

nadulici
30. sep 2009

dzio2, ved si normalne vyziadaj od neho nech ta posle na odb.vysetrenie..u nas to tak normalne funguje,co som si vsimla vycapene na dverach, ze za nejaky poplatok si mozes sama vyziadat odoslanie na take speci vysetrenia...ked ho budes stale otravovat nakoniec ta posle na vys. aby mal od teba pokoj(samozrejme myslim to v dobrom)..treba sa tlacit a znova tlacit...ved zdravie nasich deticiek je predsa omnoho dolezitejsie ako nahnevany obvodak...drzim palce 😕

dzio2
autor
1. okt 2009

budem ju sledovat ved to vpodstate robkam stale manzel a ja sme sa rozhodli ze najblisie ak sa to stane tak zavolame pohotovost ja sa s obvodakom nemienim vadit on uz je stary nema na tuto robotu nervy babenky dakujem za podporu miluska ked dalsi obvodak je odnas 15km a spoje onicom a najblisiu zastavku mam3km nadulici otravujem ho stale a on nic zevraj to je normalne ze to sa babatkam stava 😒

lenka_66
1. okt 2009

dzio , necitala som vsetky odpovede.mame to iste a staci ak malemu fuknem do tvare.

nikollette
1. okt 2009

Lenka, myslím že to je iné...
to aj ked nášmu fuknem do tváre, ja jasné že sa zaksichtí,a ako keby nevdel nabrať dych, ale myslím že dzio to nemá z toho... asi by to tu potom neriešila, 😅

miskachrumka
1. okt 2009

nam sa to este nastastie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ani ked plakal chvalabohu!nikdy sa to nestalo a dufam ze ani nestane !!!!!

dzio2
autor
1. okt 2009

volala som s kamoskou pracuje v Prahe ako sestricka ona sa opytala jednej dok zevraj je naj v Prahe z detskych dok povedala ze mam byt v klude ze pokial sa nezanasa nadlchsie alebo pritom nemodra ze je to sindrom u deti ktorym dlchsie trva sa adaptovat na dychanie zevraj som mala pocas tehu v brusku vela plodovej vody a nemala som vzducovu bub tak v brusku nemala mala kontakt so vzduchom ako takym ale ze ju mam sledovat tak uvidime mam strach

uci
1. okt 2009

aj my to mame, ale tak ako pisala berus je to vzdy z placu - je to taka hysteria, ked zacne tak strasne plakat az sa zasekne a nevie sa nadychnut kym jej nefukneme do tvare - to nastastie (klop,klop,klop) zatial vzdy fungovalo, a asi je to dost bezne u deticiek, lebo nas to fuknutie naucila sestricka u dokiny, takze s tym asi maju hodne skusenosti - proste niektore deticky su hold viac hystericke 😉 ale tiez mam z toho strach lebo ked jej nefuknem do tvare tak sa nie a nie nadychnut (raz som chcela skusit, ci sa predsa len nenadychne aj sama a uz mi bola, cervena, potom fialova a nakoniec cierna co nemala kyslik a zabralo az to fuknutie), no a co ked sa jej to stane ked nebudem pri nej a bude pri nej niekto cudzi, co nebude vediet co robit? 😕

dzio2
autor
1. okt 2009

no tak ono je asi najlepsie to kazdemu povedat aby vedeli len aby ten dospely nezpanikaril ☹ 😒 mame to mamicky tazke 😒 😅

uci
1. okt 2009

jj, len nezabudnut 😝 minule bola mala s babkou-svokrou a ja som si s hrozou spomenula, ze som jej nevysvetlila, co ma robit ked sa to stane, tak miesto toho aby som si trochu odpocinula som len trpla a ratala minuty kym sa vratia 😝 no a povedzme si pravdu, tym nasim starym rodicom predsa uz len ta pamat az tak nesluzi, tak mam pocit, ze im to mozem opakovat aj 100x 😉

dai
1. okt 2009

je to normalne,
maju to niektore babatka- moj mladsi brat to mal cca. do 3-och rokov - cize ta kamoska jednej z vas zmlatila svoje babo zbytocne... deti z toho jednoducho vyrastu...
nesuvisi to so ziadnych zlaknutim a podobne ale s adaptaciou pluc, naozaj staci buchnut po zadocku alebo fuknut do tvare ( moj brat maval stavy ked bol bez dychu aj vyse 30s... jednoducho odpadol, on ani nemykal telickom - som od neho o 4 roky starsia, tak som si to krasne s nim prezila, bala som sa strasne, vzdy ked sa mu to stalo, myslim ze ani mojej mamine to nebolo jedno... ale potom mi vysvetlila aj ona, neskor lekari, ze dietatku sa nemoze nic stat, len je potrebne davat pozor aby sa neudrelo)

dzio2
autor
1. okt 2009

dai to vazne?preboha to muselo byt strasne myslis ze sa to mojej malej polepsi? ☹

zuza.m
1. okt 2009

mne sa maly tak tiež zachadza,ked spadne alebo sa udrie ale najviac zo všetkwho ked sa očkuje.preto očkovanie mavame na dva krat.ine deti dostanu dve injekcie v jeden den do dvoch nožičiek ,my dostaneme len jednu aj to s obrovskym strachom.teras v utorok sme boli na dalšiu injekciu a chcela nas poslat očkovat do nemocnici.ked že som nechcela tak si normalne zavoalla pomoc nejaku inu doktorku ktora nam asistovala keby sa drobec nahodou nenadychol vobec.vždy mu fukam do tvaričky ešte ked je bordovy.tak že do ineho štadia sme zatial nedošli.myslite že by to mohlo prist až k tomu najhoršiemu keby mu do tvaričky nefuknem??? ☹
ešte som nad tym nikdy nerozmyšlala ale ako tak čitam že modrejua potom očerneju no naskočila mi až husina -inak zachadzal aosm sa do modra aj ja tak že je dost možne že je to pomne zdedene.

uci
2. okt 2009

zuza: mne dokina povedala, ze je to proste hysteria, no a aby śom bola uprimna, tak ja od hysterie tiez nemam daleko 😉 a to sa myslim celkom dedi taketo psychicke "vlohy" takze s tou dedicnostou to zrejme tak akosi nepriamo suvisi
ja som to teda skusala iba raz, ze ci sa nadychne aj sama ale ako som uz pisala, v stave "scernenia" som to uz dalej nezvladla 😝 a teda ti poviem, ze som sa strasne nalakala, ked som malu tak videla 😔 takze viackrat skusat uz nemienim
jo a ockovanie to je u nas tiez agresor cislo 1, ale prave ze ja hovorim, ze ked uz place tak ci tak, tak je lepsie jej to supnut hned vsetko a co najrychlejsie, ci ju bude nieco hnevat o 2 sekundy dlhsie alebo kratsie tak to aj tak nebude mat vplyv na to ze sa zresetuje (takto ten stav volame my) a ako som uz pisala vyssie, dokina s tym ma skusenosti, takze to berie s prehladom a je na to pripravena (minule jej tam vraj v cakarni nejake dietatko takto upadlo az do bezvedomia, lebo maminka spanikarila a nebola schopna rychlo zareagovat)

dzio2
autor
2. okt 2009

baby to vase deticky tak strasne placu ze az sa dusia ?to koli tomu placu?chudatka male ☹ no mamicky musi vam trhat srdce ☹ to je strasny pocit ked sme bezmocne a detickam nevieme pomoct 😢