Deformovaná hlavička po pôrode. Stratí sa to?

majacska
30. jan 2009

ahojte. vie mi niekto poradit? ked ma nas maly vnucik deformovanu hlavicku po porode, ci sa to casom zlepsi, zatial ma na jednej strane hlavicky hrbolcek a nejak sa nezmensuje. Lekar povedal, ze mu to mozno ostane. nevesta mala tazky porod, preto sa to stalo...

andrea142
30. jan 2009

kolegynina znama mala tiež tazky porod aj tu hlavicku . jej sa to upravilo

tribitka
30. jan 2009

kamarátke sa minulý mesiac narodilo bábo, bol taký malý šišún, až som sa tej fotky zľakla.... mal hlávku šišatú dokriva..... teraz má už mesiac a je nááááááádhernýýýýýýýýýýý, zmizlo mu to....
takže aj teraz to určite zmizne, neboj.... keby tomu bolo inak, už by mu lekári robili kvantum vyšetrení, neboj, chce to len čas.... 😉

tatolu
31. jan 2009

Majacska, nemám skúsenosti, ale myslím, že by ste nemali tiež zapomínať na polohovanie. Ale to isto vieš 😉

sasha19
31. jan 2009

Majacska, myslím, že sa nemusíš báť, môj starší syn to mal tiež a dosť to bolo vidieť. Tiež to bolo spôsobené ťažkým pôrodom, ale doktori mi hned po pôrode povedali, že sa to upraví, je dôležité aby užíval Vigantol, ale to určite berie...nám to zmizlo ani nie do dvoch mesiacov a dnes je z neho krásny skoro štvorročný škôlkar 🙂 😉 a nik by nepovedal, že niečo podobné na hlavičke mal. Držím palce a verím, že to zmizne, tak ako nám 😉

evina313
31. jan 2009

no tak taku hrču na hlavičke ako sme mali my, tak to už dlho v nemocnici nevideli. naozaj hroznu. povedali že do roka sa taketo velke opuchy zvyknu vstrebat a nam to do 3 týždnov uplne zmizlo. lekarka bola uplne prekvapena ako rychlo, nastastie ma krasnu hlavičku. neviem čo bolo pricinou že to tak rychlo zmizlo, takže poradit neviem, ale držim palce. 😉 / ked ho fotili do novin, dali sme mu na tu stranu plienočku, aby mu to chudatku nebolo vidno ☹ /

dadka212
31. jan 2009

Majcska aj môj malý mal takú šišatú hlavičku, vyzeral jak lebkoun 😅 ale pekne mu to zmizlo a teraz má peknú gulatú hlavičku 😉 lekárka hovorila, že sa to stáva, ale nech sa nebojím odpuchne to a tak aj bolo 🙂

basado
31. jan 2009

majacska. ja som tiež mala tažky porod. maly mal šišatu hlavičku bol v inkubatore. ale za tyžden alebo 2 mu to prešlo. pekne krasnu hlavičku . neboj všetko bude o.k 😉 😵

3558
31. jan 2009

ja som mala lahky porod bez nastrihavania a maly mal tiez zdeformovanu hlavicku.preslo to po troch mesiacoch. 🙂 🙂 🙂 https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

3558
31. jan 2009

a tiez ju mal placatu z jednej strany a z druhej taky hrbol. 😉

erikasadek
31. jan 2009

majacska skus navstivit osteopatha... ten je nato ako stvoreny.. 😉

iwanna
31. jan 2009

moj maly mal hrbolce na obidvoch stranach. Na jednej strane mu to zmizlo a na druhej sa to len trosku zmensilo a stvrdlo to ako kost. Boli sme u chirurga a na sono. Povedali, ze sa to upravi, ked bude rast a hlavicka mu do toho dorastie. Je to stale mensie a mensie

nikitaf
31. jan 2009

aj my sme mali taky problem. Ja som mala uzku panvu a mala mala na jednej strane taku velku hrcu...
nastastie sa to do 2 mesiacov spravilo a ostal len troooosicku naznak, ktory vidim len ja a tato 🙂

dominka11
31. jan 2009

aj náš mal opuchnutú hlavičku a zmizlo to v priebehu mesiaca.

zuza.m
31. jan 2009

kamarate sa maly narodil celkom lahko a ostal mu na hlavičke obrovsky hematon alebo take niečo ale dost viditelne.a zmizlo mu to asi do 1mesiaca.

junovka
31. jan 2009

moj synovec to mal.Chodili s nim na neuro a same USG mu robili a potom, okolo 2 mesiacov mu to zmizlo.Svagrinej vraveli, ze je to tym, za mala velmi uzku panvu, ale nakoniec sama zistila, ze to nebolo tym, lebo druhe dieta take problemy nemalo.Kto vie? 😒

lilyk
31. jan 2009

moj Majko sa s tym narodil, nechcel ist von 😅 a vola sa to kefalhematom, mozno ste to tu napisali, necitala som... nam to uplne zmizlo az po 3 mesiaci, teraz mahlavicku na paraaadu 😀

pedroma
31. jan 2009

presne tak, volá sa to odb. kefalhematom, jedna sa o zakrvacanie, a "kefal" kedže je umiestnenie na hlavičke. Mal to aj náš malý, dokonca obojstranný, a dosť rozsiahly. Vymizol spontanne do cca dvoch mesiacov, ale boli sme upozornení, že niekedy vie zkalcifikovať, a tým pádom sa nevstrebe úplne. Jedná sa "iba" o vadu kozmetickú. Preventívne sme absolvovali sono mozgu a očné pozadie.

martina35
31. jan 2009

dievčence aj my máme na hlavičke kefalhematom na lavej strane tak budem opisovať či sa stráca a kedy.tiež som babka a maličká sa narodila 27.1

zuzi: aj tu som ťa našla 🙂 🙂 🙂 🙂

3558
1. feb 2009

mata neprenaseduj ma 😉 😀 😀 😀 😀 😀 😀

nika251
1. feb 2009

Majacska - vola sa to kefalhematom- a mal to aj nas maly. Vo vacsine pripadov sa to vsaje - ostava do az do zmiznutia take maksie ale v niektorych pripadoch - ak u nas - to skalcifikuje a zmizne to az s rastom hlavicky. Nas maly to mal asi 4*3cm velke a do vysky asi 2cm. Teraz sa to uz krasne dava do poriadku, pod vlasmi sa to uplne schova a ak pohladkame hlavicku, uz to ledva citit. A ma napriek tomu nadherny tvar hlavicky ktory vacsinu ludi az udivuje. Takze sa neboj.

majacska
autor
1. feb 2009

dievcatka vsetkym vam velice dakujem za vase odpovede, a dnes som si vsimla ze sa to uz zmensuje, tiez mal maly Tomasko na obidvoch stranach, na jednej uplne zmizlo, a na druhej to ma tvrdsie, takze cakame.... na sono boli tiez, vsetko bolo ok.. 🙂

majacska
autor
1. feb 2009

sasha 19 ahoj co je ten vigantol? myslim, ze my take nemame..

evina313
1. feb 2009

vigantol je vitamin a uživa sa denne do konca prveho roka ak sa nemylim. berie sa od narodenia a myslim že na Slovensku všetky deti

martina35
3. feb 2009

naša maličká má ten kefalhematom na lavej strane hlavičky hore a je veľký 5x7 cm a vysoký asi 1cm je veľmi mäkkučký lekárka vravela že je naplnený krvou a je to modrina ktorá vznikla pri porode. vraj to bábetká mavaju často. No ja som mala tri deti a moje nemali, ani žiadnej kamošky tak som bola vyplašená veru dosť.

sipcek
3. feb 2009

ahoj,ono to postupne zmizne.Saska to mala dost velke.Bolo to mäkke a bala som sa toho co len dotknut pri kupani.Ale treba mysliet na polohovanie hlavicky.Nasej ostala trosku kriva hlavicka,vidno to,no nic sa s tym neda robit,tak dufam,ze sa jej to casom upravi.Len polohovat!

lucia375
4. feb 2009

Aj môj syn mal riadnu hrcu na hlavicke. V porodnici ho dokonca primarka novorodeneckeho volala jednorozec. Upravilo sa mu to asi po 3-4 mesiacoch.

martina35
15. feb 2009

hlásim že sa nám hematom na hlavičke pekne stráca už to nieje ani vidno iba pri dotyku ešte trošičku cítime mekučké miesta bol dosť veľký ale maličká má 20 dní a je to už pekné.

3558
15. feb 2009

mata tak to ma tesi. 🙂

mywiel
15. feb 2009

Kolko ma mesiacov? Kym fontanela nie je zrastena da sa to napravit u osteopata.

zukab
16. feb 2009

moja mala bola v bruchu stale v tej istej polohe a preto mala tzv. cyklisticku hlavicku 🙂 lebku mala ako cyklisticka prilba. po case sa to zlepsilo a uz ma hlavu uplne normalnu.
osteopat je dobra volba, ale ak sa nemylim, na SK nie su osteopati pre babatka. v BA je iba jeden jediny a ta vraj berie deti az od 6 rokov.
my sme k osteopatovi chodili z inych dovodov a fakt odporucam.