Deformovaná hlavička po pôrode. Stratí sa to?

majacska
30. jan 2009

ahojte. vie mi niekto poradit? ked ma nas maly vnucik deformovanu hlavicku po porode, ci sa to casom zlepsi, zatial ma na jednej strane hlavicky hrbolcek a nejak sa nezmensuje. Lekar povedal, ze mu to mozno ostane. nevesta mala tazky porod, preto sa to stalo...

sirinka
16. feb 2009

majacska nas mala dost velky kefalhematom, dodnes tam ma malinky hrbolcek, ale nie je to vobec vidno, iba citit.

hankky
16. feb 2009

aohjte, ja som mala zvonovy porod, takze hlavicka bola teda riadne natiahnuta...chudatko ked nam ju prvy krat ukazali tak vyzerala ako maly mimozemstan...do troch dni to uz mensie a po mesiaci uz ma hlavicku peknu 😵

lenka1402
8. okt 2010

ahojte neviete mi poradit?moj maly ma kefalhematom a ma vylezanu hlavicku zozadu ci to je sposobene tym hematomom?este ho nema vstrebany a ma vacsu kozicku ako hlavicku

petka55555
22. feb 2012

aj moj maly mal na hlavicke kefalhematom, a mala som dost tazky a dlhy porod, velkost mal asi 7x5cm a do vysky priblizne 2cm a vstrebaval sa mu 6-7 tyzdnov...teraz ma krasnu hlavicku, nic neni poznat 🙂

krika
4. okt 2012

ahojte.
moj maly ma 7mesiacov a stale to ma na hlavicke,mozno je to o cosi mensie
uz zacinam mat strach ☹
ked sa narodil vobec to nemal naliate krvou ani scervenane ,len taku hrcku a ta je do dnes ☹ ☹

larra111
10. júl 2018

Ahojte kocky. Chcem sa spytat ci vasim babatkam tie kefalhematom zmizmli. Uz musia mat aspon 3 rocky a viac ked vidim datum. Moj malicky ma 5 mesiacov a stale ma hlavicku na pravo sisatu😢.

sasa46
18. apr 2019

@larra111 to by zaujímalo aj mňa ci sa to časom zmenší alebo zväčší keď rastie hlavička, môj ma 2mesiace a dosť to cítiť, vás už musí mať viac ako rok nezmensilo sa mu to?

larra111
21. apr 2019

@sasa46 ahojky. Ano ma uz rok a 3 mesiace. Uz to ma ovela lepsie. Rastom hlavicky sa to spravilo ale kedze o tom viem, viem presne kde ma este tu hlavicku hrbatu ale meni sa to ako mu rastie.

sasa46
24. apr 2019

@larra111 to budem stále vedieť aj ja kde to ma, ale super keď sa to co i len trocha zmenšilo ďakujem za odpoveď

larra111
25. apr 2019

@sasa46 rastom hlavicky urcite. 😊 Vela zdravíčka prajem

anetkaadamko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
larra111
20. mar 2022

@anetkaadamko ahoj 😊, ano zmyzol. Rastom hlavicky sa uplne stratil😊

evulienkaslx
20. mar 2022

kefalhematomy sa zvyknu upravit, ak sa vstrebu a hlavicka ostava deformovana, babatka nosia prilbicky, dobre ich znasaju , predpisuje ich rehabilitacny lekar

jenny1990
20. mar 2022

@majacska To sa volá kefalhematóm.Lekari zvyknú dávať aj tie helmičky.

anetkaadamko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
larra111
20. mar 2022

@anetkaadamko aj nasmu stvrdol ako kosticka. A nema ho😊. Proste mu ta mala hlavicka rastla a rastla a mizlo to. Teraz ma 4 rocky a nema nic. Uz ako 2,5 rocny to mal v poriadku. A to mal teda viditeľné. Kolko ma drobec?

anetkaadamko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
larra111
20. mar 2022

@anetkaadamko jooj to sa potom urcite strati, aj jemu to stvrdlo uz v 5 mesiaci. Nasmu to bolo vidiet aj bez dotyku. A teraz nema nic na hlavicke. Nebojte bude dobre aj ked uplne chapem strach. Mala som taky istý. Nebojte naradtie mu hlavicka a strati sa to ako u nas😊toto mal tusim 2a pol roka a presne na tej strane kde mal skostnateny kefalhematom. A uz nic nemal. Proste mu narastla hlavicka 😊

anetkaadamko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
larra111
20. mar 2022

@anetkaadamko dakujeme. Je tam dost vystrihany preto som poslala tuto. Kde je vidiet ze z toho vyrastol. Aj vas vyrastie, verim tomu😊.