Deformovaný hrudník - vpáčený. Čo sa s tým dá robiť?

adda
27. mar 2007

Ahojte, maminky,
máte niektorá dieťa, ktoré má trochu vpáčený hrudník, čo sa s tým dá robiť, máte na to nejaké cviky?

czechzuzanaba
5. okt 2015

@nikkikke Ahoj. Nevim jak moc to ma tvuj syn, moja to ma tak mirne. Byli jsme u ortopeda, dr. Gajdosa v Petrzalce. Velmi doporucuji jinak, pokud jsi z BA. Zmeril tu prohluben a rikal, at prijdeme za rok a uvidime, jestli se to meni a jak. Zatim doporucil plavani a foukani do balonku (fletny), ale v podstate se vyjadril tak, ze vsechny tyto aktivity jsou takove, ze nic nepokazi, ale ze pomuzou, neni zarucene. Ono stejne pokud by doslo k operaci, tak se to dela az treba po 12. roku veku, psala jsem si s dr. Snajdaufem z Motoly o tom, v podstate napsal to same. Jinak najdi si rozhovor s timto doktorem pres google v poradu Sama doma, je to vyborne a uklidnujici, na rozdil vsech moznych stranek na internetu...Proste jen musime doufat, ze se to nezhorsi a kdyz ano, muzeme byt radi, ze to doktori uz dnes umi celkem pekne opravit....
Muj bratranec mel obracene, ptaci hrudnik, kdyz byl v predskolskem veku a dnes absolutne neni nic videt, je tanecnik a jeho holy hrudnik se foti do bulvaru jako ukazkovy :D Takze tim se uklidnuju, ze to snad zmizne samo 😔

palko_vladka
4. nov 2015

Auojte.Prosim Vas, Vasim detom zistili vpaceny hrudnik uz hned po narodeni,alebo az ako starsim?Viete mi dat aj informaciu/cislo/ ako velmi to maju vpacene?

nikkikke
4. nov 2015

ahoj tak mojmu to blo vidno tak približne od 5mesiacov teraz ma 5rokov chcdime kazdy rok na kontrolu.Tu píšu ze na 2/3. jemu dost vidno :(

palko_vladka
4. nov 2015

@nikkikke Ahoj ☺ dakujem za info. Nas bude mat 8 tyzdnov a uz teraz to ma na 13mm.tiez mu to velmi vidno.ked je v klude a pokojne dycha hrudnicek ma pekny ale ako nahle zacne rychlejsie dychat,alebo sa rozrusi hned sa mu to preliaci a hlboko dovnutra ☹
Horsi sa to casom vasmu?cvicite,rehabilitujete,plavate,fukate,alebo len vam kazali cakat?ak nieco robite,pomaha mu to?

nikkikke
4. nov 2015

uprimne nic darmo fukame plaveme,ele nic nezhoršuje sa mu v pondelok ideme akurat na kontrolu po roku. Lekár vravel ze sa s tým kým je maly neda robiť nič vraj je to esteticka chyba.mám známeho co ma tiež v páčany hrudnik on cviči jemu sa to zlepšuje ovela a druhy známý bol v 18tich v Blave na operácii. tiež sa má v poriadku tak uviime co bude

palko_vladka
4. nov 2015

@nikkikke ach jaj, pre toto ma to hneva,ze sa s tym neda velmi nic robit a teda ze aj odbornici o tom skoro prd vedia

nikkikke
4. nov 2015

@palko_vladka tak veru

czechzuzanaba
4. nov 2015

Baby, nasi se to objevilo az v peti letech tak...predtim nic. A ted jsem nekde cetla, ze to mohla zpusobit zvetsena nosni mandle! Skoda ze jsem to nevedela driv, aspon si to u svych malickych nechte skontrolovat, jestli nemaji zvetsene. Nasa nebyva nemocna, nic, tak by me vubec mandle nenapadly. My to jdeme taky zkontrolovat, jenze v 6 letech uz asi bude pozde, mandle se zvetsuji nejvic mensim detem...

nikkikke
4. nov 2015

@czechzuzanaba dakujem za Info 😊

palko_vladka
4. nov 2015

@czechzuzanaba a nevies prosim Ta aku to malo suvislost konkretnejsiu s tymi nosnymi mandlami?

czechzuzanaba
5. nov 2015

@palko_vladka no jde o tom na netu najit. Prej jak je zvetsena ta mandle, tak telo se prizpusobi a dycha jinym zpusobem, nez by melo a z toho vznika ta deformace. Ale muze to mit i jine priciny, ale mi to prislo zajimave, ze i toto treba zkontrolovat.

iva989
16. jan 2016

ahojte maminky,mame 2,5 r.chlapceka s tazkym vpacenim.po lekaroch chodime od 8 mes.lekari si nas stale pohadzuju,je to na operaciu,lenze koli veku.ho nechcu operovat.za posledne 2 mes.sme boli 3x v nemocnici.uz sme zufali,prosim ak viete niektora poradit,dakujem

nikkikke
16. jan 2016

Ahoj aj môjmu budú v budúcnosti operovať tiež je ešte malý na operaciu bohužiaľ nič iné neostáva len dúfať že sa to nezhorši chodime plávať s fukame

iva989
16. jan 2016

@nikkikke drzime palce a kolko ma rockov 🙂

nikkikke
16. jan 2016

5rokov ma

czechzuzanaba
17. jan 2016

Baby doporucuji dr. Snajdaufa z Motoly. On vas muze v Motole zkontrolovat, zabyva se timto hodne dlouho a je moc mily a ochotny. My cekame na leto, pujdeme k dr. Gajdosovi do Petrzky zase a uvidime, ci se to od lonska zlepsiko, zhorsilo, ci zustalo stejne. Volnym okem to nepoznam.

iva989
18. jan 2016

@libie ahoj moj maly ma 2.5r ma tazky stupen vpacenia.je strasne ze to nechcu operovat,ani nic s tym robit.chodime do martina,ziliny a banskej a vsade to iste...cakat.lenze oni sa na nich nemusia divat kazdz den a len dufat ze sa to zlepsi 😢

palko_vladka
8. feb 2016

Ahojte, chcem sa spytat na deticky co maju vpacenie od miminka. Ako sa vyvijalo ich telicko co sa tyka sedenia,chodze.....slo vsetko v pohode tak ako u rovesnikov?lebo ja mam pocit ze nas teraz cochvila 5 mesacny syn je v hrudnicku slabsi

czechzuzanaba
8. feb 2016

@palko_vladka ahoj, to ze maji deti deformovany hrudnik neni, ze jsou v hrudnicku slabsi. Maji tam nejakou formu deformovanosti - teda prohluben, nebo naopak neco trci. Zeptej se dr., jak pujdete na pristi poradnu, jestli se ji zda vsechno v poradku, a zbytecne ho nezkoumej, at nemas stres 🙂

iva989
9. feb 2016

@palko_vladka ahoj maminka,nas kubko bol zaostaly vo vyvine,vsetko robil neskorsie ako ostatne deti v jeho veku.sedel v 10mes.,a chodil az ku koncu 16.mes. ☹ chodili sme rehabilitovat,mame aj globalnu hypotoniu,takze aj preto.neboj aj ked nebude robit vsetko podla tabuliek,urcite to nebude take zle.mozno svojich rovesnikov aj dobehne 😉 ,vela stastia

dobromila1111
29. feb 2016

@iva989 aj my mame 2.5r. Tazky stupwn znamena aku velku priehlbinu? My sme chodili min.rok aj na rehabky,bo prerusili ich po 3m,ze uz nie su potrebne..no vpacenie je nejake dva cm,ked lezi,je to hrozny pohlad..ako je to u vas?

palko_vladka
1. mar 2016

@iva989 my sme s nim zacali Vojtovkovat po vlastnej ceste od jeho 2mesiacov a od 4mes plavat.rehabilitacna ktora nevedala o cviceni povedala ze je velmi sikovny a predbieha rovesnikov.ma este k tomu hypermobilitu,hypotomiu a slabsi brusny sval.Ale ked ho drzim citim ze ten hrudnik je slabsi.ale na to vsetko je tak sikovny a stale vysmiaty 💙

iva989
1. mar 2016

@palko_vladka TO SA TESIM S VAMI,BODAJ BY TO BOLO UZ LEN LEPSIE 🙂 ,DRZIME PALCE A ZELAME VELA USPECHOV 🙂

iva989
1. mar 2016

@dobromila1111 AHOJ U NAS JE TO PODOBNE,VPACENINA MA TIEZ TAK 2CM.AKO VRAVIS JE TO STRASNY POHLAD ☹ ,ALE CO S TYM?CVICITE ESTE NEJAKO ALEBO PLAVATE?

dobromila1111
1. mar 2016

@iva989 necvicime,neplavame. Na konci marca mame kontrolu,tak uvidime. No nam nevraveli,ze je to tazky stav..

dobromila1111
5. apr 2016

@iva989 vcera dostal maly korzet. Aspon nieco sa s nim robi. My mame rebra sposne do von,vraj to napravi. A v najlepsom pripade aj vypuci hrudnu kost smerom vpred..

czechzuzanaba
5. apr 2016

@dobromila1111 ahoj, prosim Te ten korzet nosi nonstop? A to Vam dali na ortopedii? Ci chirurgii? Ja mam pocit, ze se to dcerce shorsuje, musim zase nekam zajit :(

dobromila1111
5. apr 2016

@czechzuzanaba Ahoj,dali nam ho vcera na predpis na ortopedii, boli sme v protetike ho dat vyrobit. Behom dna bol,no zvykne to trvat. Ma sa nosit 8-12h do dna..cim viax,tym lepsie asi. My sme ho skusili dat na noc,bo dost to obmedzuje v pohybe,sedeni..

dobromila1111
5. apr 2016

@czechzuzanaba teraz čítam, že vám to spôsobila mandla. Nám nie, min.rok sme chodili na orl a mal ich v poriadku, my to máme zdedené od narodenia.