Dehydratácia bábätka. Ako sa prejavuje?

anavila
5. sep 2008

ahojte, bolo vse malinke stvorenie niekedy dehydrovane??ako sa to prejavilo a ako ste to liecili??? mame hnacky, a bojim sa, ze sa dehydruje, tak ju sledujem vkuse, az mi z toho sibe ☹

olivova
5. sep 2008

ked ma dietatko vpadnutu fontanelu, vtedy ze je dehydrovane....

olivova
5. sep 2008

anavila, a teraz som citala tvoj prispevok o ockovani. Nas tiez ockovali v stredu, a malinka dostala dobru hnacku, nechutilo jej papat, ma nozicky cervene, aj zatvrdnute (dostali sme takisto do oboch noziciek) a kaslala 😉 . Sice ona kasle stale, ale vcera omnoho viac. Sleduj to, neviem, ak by sa to po dvoch dnoch nezlepsilo, resp. by si videla suche pery, velmi vpadnutu fontanelku, asi by som k lekarke. Ja som malej davala nasilu po lyzickach kazdu chvilu polievku (caj mi nechce)

erikasadek
5. sep 2008

najlepsie bude a dehydratacii zabranis hlavne , ked je das hydratacny roztok, neviem ako sa vola na slovensku, aj ked ti nechce papat, tak jej to davaj kazde 15 min nie vac ako 30ml, inac telo len vyluci mocom a nevstrebe, minerali a soli ktore su potrebne pre telo, zalezi kolko krat do dna, ci nema horucku popri tom pokial ano , tak pockaj do zajtra a chod k lekarke, a skus dat aj nieco na hnacku, ako smecta, alebo, tiorfon, a hlavne ak papa tak len ryza mrkva, jablko a banan, ziadna zelena zelenina.
dufam , ze to coskoro prejde.

sirinka
5. sep 2008

anavila ak ma ozaj hnacku, je dobre skocit na pohotovost ak si nie ista. treba co najviac ponukat pit, ak dojcis, davaj iba prsnik a kedykolvek. ak prikrmujes, uvar ryzu s mrkvou.
mozes dat smectu, to je proti hnacke.

zuzka99
5. sep 2008

roztok sa volá Kulíšek

annag
5. sep 2008

dehydratácia sa prejaví napr. suchými plienkami, tmavým hustým močom, suchými sliznicami, bledosťou bábetka, studenými rúčkami a nôžkami, v pokročilom štádiu až šokom ..., je dôležité bábetku zabezpečiť dostatok tekutín, ako píšu dievčatá. Veľa záleží aj od veku bábetka, čím je mladšie, tým je dôvod na obavy väčší. Ak si si nie istá, tak treba skutočne vyhľadať lekára. Keď bábo nechce piť, musí ísť do nemocnice na infúzie. Najhoršia kombinácia je vracanie a hnačka. Vtedy sa môže bábo veľmi rýchlo dehydrovať a skolabovať.

kukona1
5. sep 2008

moja malá bola dehydrovaná ked mala 4 mesiace,vtedy som ju stále kojila nič iné ani vodu ani čajíky som nedávala...kojila som každé 2 hodiny a malá stále vracala,či po kojení alebo mimo kojenia..tak som išla k lekárke a povedala že to je dehydratáciou,poslala nás do nemocnice na infúzie...ale kým prišiel manžel z roboty tak sa u mna zastavila kamoška ktorá má o rok staršie dieta a tá mojej malej začala dávat pomaličky po lyžičkách pit vodu ..kojeneckú..a do večera to prešlo..

terkaa
7. sep 2008

asi kolko ml ma za den vypit pol rocne babatko? tiez nechce pit caj, ale predsa vypije ked sa potrapime a zazijeme pritom velku srandu, pretoze sa z toho smeje a fuka do cumlika 😀

radka.m.
7. sep 2008

to záleží na tom,kolik ti vypije mlíčka za 24hodin,to se do toho taky počítá.

asitka
7. sep 2008

noo..tiež som trochu v pomykove...moja malá nejak málo ciká...a keď vyciká...tak je na plienočke niečo také...ako hrdzavé...a ostatok pocikaná plienočka žltkastým (nie je to pravidelné)...mliečko pije pekne... za deň 4x180...neplače...nehnačkujeme....negrckáme....mám sa znepokojovať??? čajík nám nepije vôbec.... je pravda...že včera nám papala len 3 krát...a po piatej zaspinkala a hajala až do pol siedmej rána...tak som ju nebudila na papanie...hm...poradte... 😒

kaskya
7. sep 2008

Anavila: daj jej pol balíčka smekty na deň. To pomôže veľmi rýchlo 🙂

annag
7. sep 2008

asitka, Tvoje bábo by malo vypiť okolo 1 lt mliečka , cca 150 ml na 1 kg, takže asi viac by mala piť, ste už aj na príkrmoch?

asitka
7. sep 2008

ešte nie...ja viem, že by mala...ale ona nám napríklad celú noc prespí...tak ju nebudím...doteraz bolo všetko ok...aj keď pila pomenej...len teraz som objavila na plienočke to čo som popisovala...zatiaľ nepanikárim...no uvidíme...

sipcek
7. sep 2008

asitka,skus dat len vysetrit moc,moja svagrina s tym ma neustale problemy od narodenia jej dcerky,do nej musia tlacit tekutiny a to ma uz dva roky.Musi stale sledovat moc a dava jej ho pravidelne vysetrovat.Myslim,ze prikrmy este nemusi.

annag
7. sep 2008

asitka, ak nie je na príkrmoch, čiže nič iné okrem toho mliečka nepapá ani nepije, tak by mala predsa len viac. Je veľký problém ju v noci prebudiť na jedno papanie? Keby spapala o jedno papanie viac, tak by ste boli v norme a mohla by si byť kľudná. Ale ozaj závisí aj od jej váhy, konzultuj to s vašou pediatričkou.

kisorka
7. sep 2008

no my mame iny extrem - kojime v horucavach v noci aj 6 krat a rano sa zobudim a vpadanuta fontanela , malo pocikana plienka, so zapachom...
ine tekutiny v noci neprijima a cez den nastastie zacala viac pit.
doteraz sme museli tekutiny nasilim davat striekackou.
myslela som si ze si to deti sami reguluju,a piju ked im ponukate stale a su smadne, ako mi povedala dr.

😒

asitka
7. sep 2008

nuž uvidíme, čo zajtra...a ak plienočka nebude čistá...berem ju k dr....a fakt...píjavala aj menej...a žiadne problémy sme nemali...ináč je to spokojné bábo...nuž...uvidíme... 😒

seko22
6. mar 2012

Dobry vecer chcel by som sa opytat mam polrocne dieta a nad perami je vyhadzany mozeme mi niekto poradit cim mu to mam natierat.
Dakujem.

amelya
23. jún 2014

ak je babatko dehydrovane je to velmi nebezpecne. my sme s takej situacii davali elektrolyty humana, maju aj feniklove, ktore robia dobre aj na zaludok. fakt odporucam, malinkej to dodalo vsetky mineraly ktore pocas hnacky stratila, a este mala aj horucky. od takehoto vycerpania je to fakt idealne.

slnecnica175
26. jún 2014

my sme takisto kedysi ked bola mala dehydrovana pouzili tie elektrolyty humana, myslim ze su v prasku.. sme sa chceli vtedy vyhnut infuziam, z toho som mala hrozu..a pamatam sa, ze vtedy velmi dobre pomohli, lebo malinka v sebe nic nevedela udrzat

amanda545
31. júl 2014

my sme prave tieto humana elektrolyty vyskusali prednedavnom a vyborne zabrali. a tusim sme ich kupovali na internetovej lekarni cez zdravie,sk