Děti s diagnózou srdíčka

ivousek
16. sep 2009

Chci se zeptat -byl tady někdo na operaci srdíčka se svým drobečkem? Napište prosím jaké byli vaše zkušenosti a jak to zvládlo vaše dítě?Malá je zařazená do programu čekajících dětí k operaci a já s manželem si samozřejmě nedokážeme představit jak to zvládneme a co nás čeká,ale také ji.Samozřejmě paní doktorka povídala jak to všechno bude probíhat před i po operaci,ale ráda bych si přečetla jak se to dá zvládnout co nejlépe a jak to zvládl Váš drobek. Předem děkuji

mirulienka
17. jún 2010

baby, dakujem vam pekne.
terezka uz uplne straca hlas, ako place, ked ju odsavame... co jej mam dat??? zacinam byt dost zufala ☹

gudulo
17. jún 2010

miru, skus kvapky do nosa a spat ju daj do zvysenej polohy - aby jej z nosteka nestekalo do hrdla

misicka455
18. jún 2010

@mirulienka tak co jaká byla noc? Co malá ?U nás je to šilený asi zuby 😒

mcoya
18. jún 2010

Ahojte zienky,
ja tiez pohotovosti nemusim.

Mirka, skus dat malej kvapky do nosa - euphorbium compositum je to homeopatikum, v mojom okoli detickam na taku silnu nadchu zabrali. My sme ich davali tiez malemu, ked mal ten kasel, ale len na odhlienenie.
A odsavat odsavat, my odsavame vysavacom a je to perfektne. Za dve sekudny je nostek cistucky. No a podla mojej skusenosti Ta len ukludnim, ze bud rada, ze jej to tecie z nosteka von a nie do priedusiek. Takze odsavat a inak este jej mozes dat pod postielku odparovat hrniec s vriacou slanou vodou, to tiez pomaha. 😉 A drzime palceky aby to cim skor preslo.

Vitam novu mamicku a dakujeme za pribeh, je to krasne citat pribehy s dobrym koncom 🙂.

sasulec
18. jún 2010

Miri toto mala aj mala laryngitidu a zapal priedusiek zo stekajjucich soplikov a dostala na to aj atb,koli srdiecku aby sa nedostal na srdiecko a po 2 mesiaoch sanam to krasne vratilo,ale to uz sme zvladali bez nemocky..😢
Presne ako pise mcoya,s tym hrncom,nam odporucili vincentku a naparovat,je dostat taka rucna naparovacka,do ktorej jej das noztek a ustocka a nahriatu vincentku a to by mala dychat,kolko krat denne zvladnete,popripade sa porad v lekarni,ale nam vincentka pomohla..😉
a davaj jej na radiator mokry uterak aby mala zvlhceny vzduch a vela vela vetrat,to mi prizvukovali..😉

sasulec
18. jún 2010

ak sa jej tazko dycha mne dali aj taku tuhu eukalyptovu masticku troska pod noztek,ale s tym opatrne a na plucka jej to natieraj,vraj to pomaha,vytiahne to zapal eukalyptove kvapky do vonnej lampy,si davame,to super precisti vzduch,ja ich kvapkam aj na filter vo vysavaci,super precisti vzduch,toto mi radila zdravotna sestra 😅

misicka455
18. jún 2010

Ahojky holky, tak u nás asi taky nějakej bacil se na to ...... Malá má teplotky kolem 38 zhoršilo se nám zvracení , pořád brečí a je protivná , nechce spát musím ju uspat to jsme nidky nedělaly a vlastně skoro celí den ju mám na krku jak klíště sama vydží tak deset max 15 min sama. 😒

sasulec
18. jún 2010

Misi,juuuj vela sil to zvladas a malej Verke skore uzdravenie.. 😔

mirulienka
18. jún 2010

@gudulo inak vsetko najlepsie k vyrociu 😉
@mcoya tie kvapky nepoznam. skusim ich u nas pozriet... aspon do buducna. tiez odsavame vysavacom 😎

ani si neviete predstavit, ako ja beham nervozna a zufala po dome, ked su deti viac chore... mala mi spala celu noc na rukach v kresle, lebo inak to proste neslo... ja som sice vela nenaspala, ale aspon som ju mala stale pod kontrolou 😉 dufam, ze dnesna noc bude lepsia. rano sme utekali k dr., lebo hlas mala strasny... ale este vecer som jej dala fenistil a qiux sme striekali aj predtym, len to nepomahalo a ine okrem solnych roztokov som doma nemala... takze dr. nam naordinovala pamycon, fenistil a calcium, tak som zatial spokojna a verim, ze uz bude len lepsie 😉
a inak jej to vobec netieklo z nosteka von... praveze len chrcala a to ju este viac znervoznovalo ☹
@sasulec no ja mam uz skusenosti s laryngitidou, ale toto nebolo take... a zvlhcovac pouzivame 😉 ten naparovac neviem, ci by zvladla... a dobra rada nad zlato - s tym eukalyptom 😉

mirulienka
18. jún 2010

@gudulo, @misicka455 zelam aj vasim princeznam skore uzdravenie 😉 taketo pocasie na nas pride a decka hned ochoreju... aby nemohlo byt poriadne leto!!!!
misi a ja malu tiez skoro stale nosim. iba ked je pri nej andrejko, tak vydrzi dlhsie nepistat, inak mi stale visi na krku... tak si nadavam, ze som nekupila nosic, teraz som ju donho skusala a moc sa jej nepaci... uz si zvykla iba na ruky a moze sa stale obzerat...

dakujem vam za podporu... lebo ja som fakt nemozna a takychto situaciach ☹

sasulec
18. jún 2010

Miri ja som sa tiez bala ze to nezvladne, ale po troch razoch sa to uz nejako naucila,skratka chuda sa prisposobila,este ze sa jej to da uz celkom vysvetlit,no ty to budes mat asi tazsie ☹
a s tymi soplikmi fakt bacha,mala tiez skoro vobec nesiakala a vsetko jej to stekalo,este su aj take naparovace,ktore produkuju vhlku studenu paru,naozaj pomaha a nuti dieta vykasliavat,je to taku pristroj ktory ma napr, na stole a mala s tebou sedi na stolicke pri a dycha tu paru,len je to podstatne drahsie.. a tu vuncentku si skusala? 😕

sasulec
18. jún 2010

vincentku..😉

mirulienka
18. jún 2010

@sasulec a ty si myslela nad vincentkou naparovat (akoze pitna voda) alebo spray do nosa??
no teraz mame v spalni zvlhcovac a je tam skoro 70%, takze snad staci aj...

misicka455
19. jún 2010

Dobré ranko srdíčka, tak u nás se naštěstí v noci spalo. O půl noci jsme nakrmila a spalo seaž do půl osmé ciž je rekord tak v kuse spát jindy o půl šesté už vřiská 🙂 No asi byla za celej den unavená jelikož toho moc nenaspala tak si to tedka vynahrazuje. Zatím si tu vedle mě na gauči hraje a skoumá si svoji ruku tak uvidíme jak to bude dál.

mirulienka
19. jún 2010

@misicka455 tak super 😉 no a verca pekne potiahla... myslim tym pekne dlho bez jedla... 😲
ja terezku nechavam v noci maximalne 5 hodin bez jedla, kedze toho cez den vela nenapapa (ako-kedy), tak aspon v noci mam prilezitost to do nej narvat 😀 vtedy nestrajkuje, tak supujem 😀 😀
inak tery v noci uz tiez spala v postielke, i ked som k nej casto skakala, ale uz bolo lepsie 😉 aj hlasok sa lepsi, tak snad sme z najhorsieho vonku 🙂

@mcoya som si citala toho lekara... a on robil aj na pooperacnom na kardiologii 🙂 tak to je super, aspon ma viacej skusenosti s srdieckovymi. fakt super vediet... keby nieco, utekame k nemu 😉

misicka455
19. jún 2010

No ona se jindy zhruba po těch 5 až 6 hodiny na to jídlo budí , říkala jsem si , že bych podle ní mohla natahovat hodinky a manžel budíka do práce,ale dneska to asi potřebovala nebo nevím 😒

misicka455
19. jún 2010

dlouho tu nebyla smaradik tak snad je vše v pořádku 😉

sasulec
19. jún 2010

Miri ano vodu,zohrejes ju a das trebars do izby kde spinka na stolicku pri postielku..😉a ona to bude dychat 😅
A prilisne vhlko sposobuje zas alergiu,neviem kolko je idealne,ale to viem podla seba,my mame az priliz vlku byt a mam alergiu na plesne,ktore sa nam vytvaraju na stene😖

sasulec
19. jún 2010

Preto to aj ppravidelne likvidujeme,ale nieje to moc idealne,preto chceme zateplovat,alebo to nejak riesit,lebo nechcem aby aj mala mala tiez alergiu,nakolko ma po mne nabeh.. 😖

smardik
19. jún 2010

@misicka455 jsme v pořádku neboj jen nějak nestíhám

sasulec
19. jún 2010

smardik sme radi..😉

smardik
19. jún 2010

@sasulec 🙂 Tom se ted šíleně vzteká, zlobí a já jen řvu nebo kluci řvou

sasulec
19. jún 2010

to poznam,ale neboj to bude tak na tyzden a potom sa intezivita zmieri,teda aspon u nas..😉

mirulienka
19. jún 2010

@smardik no mas to "vesele" 😒 drzim palce

@sasulec nemam doma vincentku vodu, ale zvlhcovac v noci fical... my nemame vlhky dom, takze alergie na plesne nam snad nehrozia... optimalna vlhkost je medzi 45-65%, zvacsa tolko mame teraz, ale v zime klesne aj na 30%.
sasu a nemas v tabulke pri saske datum narodenia 😉

jaaaaj, stale myslim na blue a jacka.... ☹ asi su este stale v nemocke, ze??? dufam, ze nema jack nejake komplikacie ☹ je mi smutno...

misicka455
19. jún 2010

Smaradik to jsem ráda 😉 Ještě seneozvaly co 😒 Taky vyhližím každý den poštajdu zda ten dopis z nemocnice nese či ne i když by mi nevadilo kdyby ještě nenesla za týden bychom měly jet na chatu tak uvidíme jsme si říkala, čistej vzduch , les žádný lidi tak že by ani nemusela nic dostat a pak klidně ať jedem na tu operaci taky bych si odpočinula já a načerpala síly, ale jelikož vím že Verča tu operaci potřebuje tak at to je co nejdřív 😉

misicka455
19. jún 2010

Blue zachvilku napíše , že mají po operaci , že vše dobře dopadly a nás co tá operace čeká budem jen tiše závidět 😉

misicka455
19. jún 2010

Do tabulky jsme psala jen to co jste mi poslaly a datum narození saska nenepsala.

smardik
19. jún 2010

@misicka455 ne zatím nic nedošlo a už bych to fakt uvítala-za prvé rodiče mají jet 30.6 do Madarska tak bych to chtěla vědět at bud nejedou vůbec nebo si to na někdy přehodí, hlavně at je pak nemusíme odvolávat z dovolené to by mi bylo blbé a i kvůli manži, ještě jednou uslyším že za Honzíka může on a vybuchnu-říká toho víc ale to tu raději nebudu psát

misicka455
19. jún 2010

To je mi líto stím manželem ted by měl být podpora a né sobecky vinu shazovat na sebe 😒

smardik
19. jún 2010

@misicka455 jo měl by být ale není 😠 😠 😠