Děti s diagnózou srdíčka

ivousek
16. sep 2009

Chci se zeptat -byl tady někdo na operaci srdíčka se svým drobečkem? Napište prosím jaké byli vaše zkušenosti a jak to zvládlo vaše dítě?Malá je zařazená do programu čekajících dětí k operaci a já s manželem si samozřejmě nedokážeme představit jak to zvládneme a co nás čeká,ale také ji.Samozřejmě paní doktorka povídala jak to všechno bude probíhat před i po operaci,ale ráda bych si přečetla jak se to dá zvládnout co nejlépe a jak to zvládl Váš drobek. Předem děkuji

gudulo
2. júl 2010

misi, drzte sa

blue04
2. júl 2010

misicka viem ako si sa citila v den operacii,ja som sa drzala statocne az dp momentu ked som ho zbadala nevladneho lezat na posteli.drzim vam straaaaasne velke palciska a kazdym dnom budu lieky a hadicky ubudat a budete doma.pokial su deti'male,je to jednoduchsie.nevnimaju co sa deje.verunka je bojovnice statecna a nech uz bude ako bude,sama prekvapila operacny tym nad ocekavania.posielam vela sil. My sme od stredy zase v nemocnici.jackov stav sa zhorsil,dostal zapal pluc'ma stale vodu okolo pluc a srdiecka.je na antibiotikach a aj voda sa riesi.zevraj ustupuje,tak uviime zajtra na sone. Kazdopadne nech sa nase chorobky drzia a su skoro doma.x

mcoya
2. júl 2010

Misicka, ste obe strasne statocne. Velmi drzim palceky.
Verca je super silna babulka, uvidis, krasne vsetko zvladne, sikulka krasna. Adamko jej posiela obrovsku pusinku.
A verim, ze budete uz cim skor spolu, zelame vam vela sil a rychle zotavenie.

A vsetkym prijemny vikendik.

misicka455
3. júl 2010

Ahojky holky, tak už od rána je tam zase vedro jak v.... Večer jsme tu měly náštěvu tak jsme grilovaly něco popily a nachvilku vyply, ale jen jsem ulehla do postele myšlenky se pořád honí kolem Verči za chvilku si zase budeme volat tak doufám, že budou samé dobré zprávy 😉

misicka455
3. júl 2010

Tak poslední zprávy jsou dobré . Verču v noci probudily a je pořád bez komplikací a další plán je , že jí dneska chcou odpojit od ventilátoru takže by měla sama začít dýchat.Tak snad to půjde taky dobře 😉

misicka455
3. júl 2010

@blue04 Tak doufám, že sono dopadlo dobře a povalí te taky brzy domů 😉

smardik
3. júl 2010

@misicka455 super zprávy, fakt je Verunka velká bojovnice a šikulka 🙂

@blue04 mrzí mě jak si užíváte a že jste zase v nemocnici,držím palečky at je Jack brzo v pořádku a jde domů

blue04
3. júl 2010

misicka,dalsi krok k uzdraveniu.deti beru taketo velke zmeny jednoduchsie a zvladaju to lepsie.kazdym dnom nieco ubudne ci uz ttrubicka alebo liek!podla nas viem,ze nic bez komplikacii nejde,ale daju sa riesit co je velke plus.myslim na vas hodne a posielame verunke vela sil. Aj planujes s nou zostat ked bude mimo jisky?

misicka455
3. júl 2010

Jasně , že jo čekám až zavolají , že můžem jet a jsme tam coby dup 😉 Už se mi strašně styská jak v baráku tak celkově je mi moc smutno a něco mi tu prostě chybí. Ale počitám , že když to dobře půjde tak pondělí uterý bychom mohly za ní vyrazit.

blue04
3. júl 2010

jo,to bude cas ked ta bude nejvic potrebovat a hlane citit ze si s ni.opatrujte se a drzte se silno,silno

misicka455
3. júl 2010

Tak už dycháme sami supr je to zlatíčko ted bude rozhodujicích 24 hod aby plíce nevynechávaly , ale věřím že to bude v pořádku 😉

blue04
3. júl 2010

verunka je bojovnice,samozrejme ze to zvladne.ak nie,tak skusia zase na druhy den,sama vie kedy je pripravena 🙂drziiiime palciska aj na nohach 🙂 aaaa my ideme asi zajtra domov,antibiotika zabrali a aj voda istupuje 🙂

misicka455
3. júl 2010

Super, že valíte doma tak at se špitálu na dlouhou dobu vyhejbáte obloukem 😉

mirulienka
4. júl 2010

@misicka455 no citala som to tiez s velkym ocakavanim dobreho konca a vidim, ze sa to pekne vyvyja, tak este stale drzime palce, aby ste uz mohli byt spolu na izbe a mojkat sa 😉 posielame tiez pusinky a veeeeela sil verunke ku skoremu uzdraveniu. a uvidis, ked uz bude mat po vsetkom, tak zacne aj krajsie papat a bude priberat a robit vam len radost 🙂

@blue04 velmi sa tesim, ze sa vam stav zlepsil, lebo ako som to citala, az mi zle bolo ☹ som si predstavovala tie deticky v nemocke, co boli s nami a mali tiez komplikacie ☹ fakt sa tesim, ze lieky zabrali a verim, ze bude uz len dobre a konecn si zacnete aj leto uzivat s jackom 🙂

@gudulo dakujem velmi pekne 😉 manduca je celkom draha, tak preto som doteraz stale vahala, ale uz som rozhodnuta. nasla som jeden obchod, kde si to mozem vyskusat, aj ergo a rozhodnem sa, ktory... ved este planujeme jedno dieta, tak ked to teraz nevyjde, tak nabuduce 😉 ozaj, a teba sa chcem uz davnejsie spytat, ako to zvladas s tromi detmi????

mirulienka
4. júl 2010

@sasulec a neboj! ak si nezbadala na malej nejake zmeny, s dychanim alebo rychlejsiu akciu a pod., tak bude dobre 😉
a ako dlho ste brali len jednu davku? mozno to bola skuska, ci jej nestaci len jedna davka, namiesto dvoch 😀
my uz liecky dlho neberieme, ale tiez sa nam napr stalo, ze sme vynechali nejaku davku alebo naopak cez vikend dali 😉

misicka455
5. júl 2010

u nás to vypadá že budeme spolu až na středu , ale to už se nějak vydrží a budou nás přesouvat podle místa takže kdyby nebylo moc přijmů tak bychom mohly už na lužkové a když nějaké příjmy budou tak tedy ještě na jip. Kočičku už nesondují jí si sama , ale jen 50ml asi bych za to měla být ráda a já jsem mysela si , že po operraci to bude stím jídlem lepší a ono to je na stejno☹ no hlavně, že nemáme žádnou krev ve stolici jak minule a prý jídlo hezky toleruje. Tak doufám, že za ní v tu středu pojedeme a třeba se tam někde uvidíme. Nám říkaly, že přes svátky jí přesouvat nechcou i když by už mohly, ale že to mic rádi nedělají nějaké stěhovaní přes ty svátky.

misicka455
5. júl 2010

Jé jsem to překopčila celí nebojte s niký se tam vidět nechci 😀 😀

sasulec
5. júl 2010

ahojte,vidim,ze su tu zmeny k lepsiemu,blue,veelmi sa tesim s vami..😉
A aj Misickinej Veronicke drzkame palceky..😉
Miri,no snad ma doki neprizabije,nasla som stare krabicky len zo semptebra,kedy brala 2 davky,ale to bolo jak sme sa vratili od doktora Holana a ten nam upravil na 1x denne a este radsej nevysadit..
tak snad teraz doslo len k chybicke z doktorkinej strany,inak ziadne zmeny naozaj.. 😕
My lietame cele dni po vonku,ved priebezne pridavam fotecky do albumiku,take tie naj momentky a zvysok na FB.. 😵 dnes asi pojdeme na namestie,ved v Nitre to bude Cyrilometodskym sviatkom zit..😉 hadam bude aj nieco pre detuchy..😉
Tak pekny dnik zelame..cmuk detuchom..😉

klara.t
5. júl 2010

Ahoj Mišičko, tak jsem tě našla v této diskuzi. Na NT už moc nechodíš. Ale napiš tam holkám, co toto nečtou, jak jste na tom. Budou rády.
Přečetla jsem si o Verunce. Já na ní občas vzpomenu a vždy mě zamrzí, jaké má trápení s tím srdíčkem. Držím jí palce kočičce malinký. Snad se vše srovná a bude bez problémů. Je to silná holka, tak to zvládne. A hlavně má milující rodiče, co jí s tím bojem pomůžou. Musí to být pro tebe strašně náročný. Já si vlastně ani neumím představit jaké to musí být. V těhu jsem si teda prošla něčím podobným s tím proklatým NT, ale dopadlo to dobře. Tohle je jiná situace. Hlavně to čekání při operaci musí být děsný. Obdivuju vás všechny, že to zvládáte. Opravdu. Tak se držte, malé posílám velké pohlazení a kupu sil na uzdravení.

misicka455
6. júl 2010

@klara.t díky moc. Popravdě to co jsem si prošla s NT v těhu se vůbec nevyrovná tomu čím si porcházíme tedka 😒 Ale doufám, že jednou bude zase dobře 😉

sasulec
6. júl 2010

Ahojte,tak som si dnes zavolala k tej kardio a fuu poviem vam som mala lepaky ci som to nedomotala,ale mala som pravdu,mali sme to brat 1x denne s prestavkou so,ne no ale pozerala doki do zaznamov jak sme boli v Ba a doki nam nelen zvysil davku,ale aj dal na 2x denne,takze tak..
Neviem preco,ale mam pocit,ze je to omyl a on chcel len podla kilov,nakolko mala pribrala zvysit davku a akosi to omylom zvysil aj na 2x denne,ale no toho sa uz nedopatram a volat tam,neviem ci by malo vyznam,lebo dovolat sa doktorovi titelovi nebude lahke tam sa striedaju viaceri doktori..mozno to skusim..ale nechcem spochybnovat verziu doktorou,aj ked mala fungovala na jednej davke a bez zhorsenia,tak to nechapem.. 😕
mam z toho zmiesane pocity, na jednej strane citim,ze by som tam mala zavolat a opytat sa,ale zas sa bojim aby doktor sa nanastval,ze spochybnujem jeho verziu.. 😒
Inak ako sa mavate,ako Jack a Veronicka? uz dycha sama? drzkam vam palceky,a hlavne vasim bojovnickom..😉)))

sasulec
6. júl 2010

pardon mam tam plno chyb,ale rozmyslam nad tym a odoslala som to este pred skontrolovanim.. 🤐

misicka455
6. júl 2010

My jdeme grilovat na obídek snad nezmoknem a pak jdu dobalit věci a zítra za VErčou 🙂

misicka455
6. júl 2010

@sasulec Verunka už pár dní dýchá sama už si i papká sice malé dávky, ale papká sama a zítra budu už konečně u ní 😉

sasulec
6. júl 2010

jeej super Misi,straasne sa tesim,odovzdajte jej sladky boztek od nas,ze sme jej verili a sme straaasne radi,ze nas nesklamala..😉

smardik
6. júl 2010

@misicka455 super že zítra jedete za Verunkou,fakt je šikulka a ty taky jak to zvládáš. to grilování závidím, u nás fouká hodně vítr a prší,dokonce musím i svítit jaká je tma,taktak jsme to stihli domů

misicka455
6. júl 2010

No upřímě první dny to docela šlo, ale včera jsem dostala nějakou depku či co pořád jsem jen plakala když jsem si představila, že Verunka vlastně je už probuzená a já tam prostě nejsu 😒 Ted je zase strach o tom jak to spolu zvládnem zda mě po týdnu vůbec pozná atd... Ale to se vše poddá hlavní, že budeme spolu a doufám, že nás přiští týden pustí domů když to bude dál bez komplikací 😉

misicka455
6. júl 2010

Však když jsem jí dávala na sál tak jsme jí dala příkazem se mi vrátit , že na ní myslí strašně moc lidí a že jak je zklame dostane na zadek a tak se asi lekla.

mirulienka
6. júl 2010

ahojte babulky 😉
ako sa mavate???

@sasulec na fb chodim dost malo teraz. nejako nestiham... mala je velmi ziva a mam aj zahradku 😉

@misicka455 , neboj sa, verunka sa rozpapa neskor. ani terezka v nemocke nejedla, az doma po cca mesiaci zacala lepsie papat. inak som sa bala aj prikrmov, lebo zaciatky boli teda velmi tazke. nic jej skoro nechutilo, ale teraz uz pekne spapa plnu misku, hlavne ovocie a kase 🙂 babanom sa ide zadrhnut 😀 zje aj jeden a pol 😝

misicka455
7. júl 2010

Ahojky , tak vyrážíme směr VErunka 😉