Děti s diagnózou srdíčka

ivousek
16. sep 2009

Chci se zeptat -byl tady někdo na operaci srdíčka se svým drobečkem? Napište prosím jaké byli vaše zkušenosti a jak to zvládlo vaše dítě?Malá je zařazená do programu čekajících dětí k operaci a já s manželem si samozřejmě nedokážeme představit jak to zvládneme a co nás čeká,ale také ji.Samozřejmě paní doktorka povídala jak to všechno bude probíhat před i po operaci,ale ráda bych si přečetla jak se to dá zvládnout co nejlépe a jak to zvládl Váš drobek. Předem děkuji

sisi18
24. aug 2010

@lusilia - Ahojte všetky srdiečka, chcela by som Vám poradiť ak sa trápite s komármi. Ja dávam malému sirupček Pikovit 1+, sú rozne druhy dostupné v lekárňach. Pomáhajú aj na imunitu a hlavne nám pomohli po operácii. Som s ním veľmi spokojná, malý začal aj lepšie papkať, a nebýva ani často choručký.
Pozdravujem všetky čerstvo operované detičky, vždy si Vás tu prečítam, aj keď často nepíšem, ale myslím vždy na Vás.
Ak som poradila, teší ma to, posielam veľa síl detičkám na uzdravenie a mamičkám veľa trpezlivosti. Ja som tým celým tiež prešla a cítim s Vami. Všetkým detičkám - božteky veeeeeeľľľľľľľaaaaa.

sisi18
24. aug 2010

@sisi18 - Jaj ešte som chcela dodať, ak sú štípance od komárov veľmi agresívne tak mu pár dní dávam aj Fenystil kvapky, to mi odporučila aj naša dr.

lusilia
25. aug 2010

Dakjuem zienky, no teraz uz sa mu to lepsi, ale dufam, ze to nebude mat cely zivot takuto reakciu, to ked ho stipne osa, alebo vcela, tak neviem co by sa stalo, no kazdopadne, sa ho budem snazit pred tym ochranit. Posielam aj foto, aby ste mali predstavu, ako to vyzeralo...

sasulec
25. aug 2010

fiiha,tak s tymto by som asi pobezala k doki,to mi mame nic oproti vam,nam len vznikne stipanec a opuchne,ale toto je skarede a ako pozeram,tak si to skrabe az do krvi a to by si uz naozaj mohol zaniest infekciu,takze tolko len moj nazor.. 😕

jella
25. aug 2010

ahojte, moja Dorka ma Fallotovu tetralogiu, s matisekc sa pozname z fora DKC, s lusiliou sme boli spolu na izbe v nemocnici, selo a sisi18, citam, ze tiez mate fallota, no neviem ci ste uz po operacii, pisete toho dost, a nemam cas to citat, moja malicka ma rocik, bola operovana ako 4,5 mesacna v decembri, prezili sme toho dost, ale teraz uz spominame iba na prijemne veci, so srdieckom mame vsetko v poriadku, buduci tyzden 2. 9. ideme na kontrolu do BA, sme od KE, takze ideme na 3 dni, popozerame sa tam u vas v BA a pojdeme aj do Viedne, zatial z BA poznam iba to male Tesco tam oproti 🙂 hja, boli sme v nemocnici 18 dni, 2 dni na RAPke, potom tyzden na JISke, mali sme vypotky, potom este dalsi tyzden na izbe, jazvu uz mame krasnucku, natierame a masirujeme to s kremikmi, no predsa vy to viete jak to treba 😉 Dorka posiela Alankovi pusinkuuuuu

suyama
25. aug 2010

@lusilia bozinku moje malicke. to ho teda muselo poriadne potrapit, hnusne komariska, aj ja som citala ze tento rok su nejake moc agresivne 😠 no budem musiet kupit nejaky dobry repelent ked pojdeme na slovensko. Nastastie tu moc komare nemavame.
@jella ahoj aj nas Olinko ma TOF a bol operovany pred dvoma tyzdnami, pekne sa zotavuje a aj ranka uz vuzera pekna zacelena, ale este mu ju zatial nicim nenatieram.
@sisi18 tak ten sirupcek urcite na sk kupim, diky za radu 😉
dievcence a kde je blue s Jackom? uz sa tu dlho neozvala, nie su na nejakej dovolenke? 😉

lusilia
25. aug 2010

@sasulec my sme s tym boli u dr., dala malemu ATB a este syrup na alergie...skrabat si to praveze nastastie vobec neskrabe, jemu sa tam spravili pluzgiere a potom z toho chrasty, len si na to ukazuje, ze bobo, ale inak nastastie nic, ani sa toho nedotkol...

@jella ahoooj, tak som rada, ze si sa k nam pridala a my tiez posielame Dorkde velku pusinku 😲
@suyama ako pisem, nejak si to vobec nevsimal, neviem ci ho to vobec svrbelo, len noc, co sa mu z toho robili pluzgiere bol nepokojny, ale potom uz bolo dobre, no dufam, ze sa tomu budeme do buducna vyhybat, lebo aj tie ATB stale brat, to nie je asi nic moc.
Brali sme pred troma tyzdnami, co mal chytene hrdlo, ale inak mu nic nebolo. Ja neviem, ale on ma vzdy len nejake specialne choroby, ze siesta choroba, tieto stipance, este herpeticku anginu mal, ale nic normalne a ked bol este babo, tak mal stale sopliky.

mirulienka
25. aug 2010

caute zienky,

@lusilia aj andrejko maval silne reakcie na stipnutie komarom, nastastie uz sa to ovelaaaa zlepsilo. on nemaval take pluzgiere ako alanko, ale silno mu opuchalo to miesto, akoby ho prinajmensom osa stipla. my mame doma velmi dobre skusenosti s antisectinom - je to pepermintovy gelik na stipance. fenistil kvapky su tiez dobre na potlacenie alergickych reakcii, ale napr. fenistil mast nam vobec nepomahala. a na alerg. testy som sa vtedy aj ja pytala a dr. povedala, ze na to sa testy nerobia a ze reakcie su preto take silne, lebo komare sa striekaju a potom su take nadupane...

dievcata no musim aj ja skusit ten nestle jogurt... uz som nan pozerala v obchode, ale este sa mi zdalo skoro... ako pisete aj vy, pri prvom som bola tabulkova a teraz uz som rada, ze nieco mala zje. dnes som jej napr navarila "podla tabulky" a ofrflala to, tak som skusila nas fazulkovy privarok a ejha zjedla toho dost... som sa aj cudovala, kedze bol na kyslo... ale aspon jedla 🙂 ona uz papavala celkom v pohode, ale pred tromi tyzdnami jej zacali asi zubky rast a odvtedy je to len horsie... 😒

@jella vitaj 😉

mirulienka
25. aug 2010

inak sme mali vcera poradnu a terezka vazi cca 7,2kg a 72cm 🙂 ta vaha je fakt len cca, kedze tam robila mostiky a vrestala o dusu... 😠 a mali jej brat aj krv, ale nepodarilo sa, lebo bola totalne stuhnuta... 😖 takze je zbytocne pichnuta a zbytocne este viac plakala 😢 no co uz....

deniskka
26. aug 2010

Ahoj děvčata, dostala jsem tip na tuto diskuzi, tak se snad k vám můžu přidat. Já jsem nyní 25+2 tt, někdy ve 22 tt našeemu miminku zjistili VVV srdíčka, defekt komorového septa, jsou tam dva, ale jeden je malinký a nejspíš se sám zacelí, druhý je větší a naléhá na aortu. Prošla jsem i AMC, která naštěstí vyšla v pořádku. Nyní budeme chodit co 2 týdny na fetální ECHO a budou sledovat, jak se to vyvíjí, ale operace naší holčičku nejspíš nemine. Máte některá zkušenost s touto vadou? Nejlepší asi je i to, že jsem 8 let pracovala na kardiochirurgické jip, takže vím, jak to probíhá, ale u dětí to asi bude trošičku jiné.....

misicka455
26. aug 2010

Ahojky deniska vítej mezi náma.

deniskka
26. aug 2010

@misicka455 děkuji

misicka455
26. aug 2010

@deniskka mrkni do albumu
https://www.modrykonik.cz/fotoblog/srdickari/al...

jsou tam napsané ´v tabulce napsané diafnózy

misicka455
26. aug 2010

Jinak kdo by chtěl doplnit nějaké info tak pište 😉

deniskka
26. aug 2010

@misicka455 už jsem koukala, ale nevím která se k nám nejvíc hodí?

mirulienka
26. aug 2010

@deniskka vitaj 😉
takze si celkom z odboru... aj ked dospelackeho 😉 ale asi o tom aj tak dost vies...
no my tu mame vacsinou komor.defekty spojene aj s inymi vadami, takze deticky museli byt riadne operovane... kedze nie som v kardiologii az tak doma, tak neviem, co to moze znamenat, ze nalieha na aortu, ale snad to nebude az tak vazne 😉 😉 budeme drzat palce, aby sa dierky moc nezvacsovali 😒
je super, ze to viete este v tehu a mozete byt sledovani 😉 😉 😉

deniskka
26. aug 2010

naposled nám dr. napsal: rozsáhlý defekt komorového septa, atypie mitrální chlopně bez stenozy, hraniční aortální stenoza, zatím bez známek srdečního selhání plodu. Stabilizovaný hemodynamický stav. Říkal, že musíme doufat, aby se levé srdce nepřestalo vyvíjet. No u dospěláku až tak VVV nebyly, spíš tam byly bypassy, operace chlopní. Jsem se předtím špatně vyjádřila, defekt zasahuje k aortální chlopni. Jo je určitě lepší, že to zjistili už teď(i když to byla velká náhoda)a můžou být na to připravení.... 😉

matisekc
26. aug 2010

vitaj deniska, skus pozriet tu: http://www.detskekardiocentrum.sk/rs/view.php?c... su tam vypisane najcastejsie chyby srdiecka

deniskka
26. aug 2010

@matisekc děkuji za odkaz, kouknu se. Děti jsou velci bojovníci a berou to vše jinak, že? A maji více síly....

jella
26. aug 2010

ahojte, mirulienka, asi sme sa stretli v DKC v decembri, nas pustili domov 23. 12. a pises ze Terezku operovali 22. 12. ak si to ty, sedela si na chodbe, pri stoloch, ja som bola so Zuzkou z Bystrice, ona si ku tebe prisadla ale ja som isla za mojou malou ... potom sme sa uz nestretli, povedala si ze ides domov ...
lusilia, co som ti spomenula tie naramky proti komarom, maju aj v lekarnach, dnes som videla u nas 3,40 €

mirulienka
26. aug 2010

@deniskka podla mna to najlepsie zvladaju ti najmensi...po narodeni aj tak dost spinkaju a este su utlmovani liekmi... teda aspon ja sa tak utesujem, ze ju to snad velmi nebolelo ☹
a samozrejme aj ten detsky organizmus sa lepsie zregeneruje o operacii 😉

@jella no je to mozne... neviem sa rozpamatat 😒 tie zaciatky tam boli tazke a bola som dost z toho vsetkeho v soku 😢 ale mozno ked sa niekedy stretneme, tak si aj spomeniem 😉

misicka455
26. aug 2010

JJ máte pravdu nejlíp to zvládaj ůplní mrňata . Nás během 7 měsiců čeká další hospitalizace už ani nevím jaká a mám z toho strach ,protože už naposled před tím měsícem to bylo docela na budku se spaním VErči atd.... prostě na ní už bylo poznat , že nemá svůj klid. Když byla jako miminko hodně prospinkala a bylo to o hodně lepší čím je starší tím hůř to v nem, zvladá jak ona tak já 😒

smardik
27. aug 2010

dobré ranko

taky bych řekla že máte pravdu ty mrnata to zvládají nejlíp-bylo tam s námi na pokoji mimčo a skoro pořád spinkalo,i vyšetření prospalo, plakalo jen když mělo hlad. ještě nebylo třeba ho zabavit hračkama,když mělo teplo,plné bříško a postýlku bylo spokojené kdežto to větší to vnímají. Honzík už to vnímal teda dost a jen viděl jak se blíží dr.nebo sestřička šílený řev, doma je zvyklý na určitý režim a tam to nešlo takže byl ufnukaný,protivný,své hračky tam neměl tak byl protivka a celkově to už vnímal a to jsme tam byli poprvé a jen týden. ještě že tam mají ty kočárky,nemít kočár tak hrůza, neusnul mi nikde jinde než v něm a i tak to bylo na dlouho, jak jsem zastavila vzbudil se mi. chtěl se jen nosit a jak si ho chvíli člověk nevšímal už řval

holky mám dotaz co jste byli na operaci s těma menšíma, taky je začlo po operaci trápit bříško a prdíky? Honzíka strašně a to na to netrpěl skoro ani jako mimino,jen párkrát a to stačilo cvičit nožkama,polštářek na bříško ale ted je to hrůza

misicka455
27. aug 2010

My když jsme byly ůplně poprvé tak tedy jsme si pár nocí s prdíkama zažila , ale netuším zda to bylo s operace nebo jak to děti mají. Ale bylo to ještě ve špitálu takže jsme fakt vypadala super smrtka hadra. 😀

lusilia
27. aug 2010

@deniskka vitaj medzi nami....super, ze vam dosli na tu vadu, kiez by to bolo tak uz u kazdeho babatka 😉 Teraz hlavne aby princezna ostala co najdlhsie v brusku a potom vam uz lekari pomozu.
@jella uz som mu aj vcera kupila, je sice asi od nejakej inej firmy, ale tak dufam, ze pomoze, lebo co ho zasa pred vcerom stipol, tak uz tam ma opat pluzgier ☹ a to pritom stale berie ATB a aj ten syrup na alergie....ako keby chuda toho nemal vsetkeho dost 😒
A veru u nas mal maly uz skoro rok a na Jiske som musela byt stale s nim, ked som chcela ist len na vecko tak plakal, inak sme tam mali knizky, tak sme si pozerali obrazky a tak. A teda jasne, ze ked zaspal, tak som si isla oddychnut aj ja.

@smardik s tym ti ja neporadim, kedze sme uz boli vacsi, ale problem s tym nemal.

deniskka
27. aug 2010

Dobré ránko, tak my uvidíme kdy nás bude čekat operace, ale musí to být strašný stres pro rodiče, pro děti asi až tak né, když jsou úplně malinké, ale i tak.
@misicka455 obdivuji tě jak to s malou zvládáte, jak jsem tak četla, tak už má nějakou operaci za sebou a jste hodně v nemocnici,co? Musíš být hodně silná, každý by to nezvládl. Jsem si taky říkala, proč se to stalo zrovna nám? A takové ty myšlenky co člověka napadají, a pak jsem si řekla, že to tak má být, že musíme být silní a zvládnout to.

misicka455
27. aug 2010

@deniskka díky lichotíš mi každej kdyby musel tak by to zvládl. Je fakt , že malé za chvilku bude osm měsiců a půlku z toho jsme aspoň strávily ve špitále a za týden nás nějakej den čeká zase. 😒

často jsme si kladla tyto otáky proč mi jako by jsme toho neměly už tak málo , nebo co jsem v těhu udělala špatně. Vždyť jsme byla vzorná těhule 😒 Nikdy jsem nenašla odpově tak si ty otázky už nedavám a beru to tak jak to jde . Máme to jak na houpadě propustí nás z nemocnice a jsem strašně štastná a uživáme si to doma pak pitomá kontrola a jdem tam zpět a to jsem zase na dně. "Ped nástupem je mi zle nechce se mi křičím jak je to nespravedlivé , ale nakonec v den nástupu nahodím úsměv na doktory a setry a dělám jak jsme statečná 😉

deniskka
27. aug 2010

@misicka455 😉 a je nějaká naděje, že to jednou skončí a už budete mít klid od nemocnic? To asi nikdo nedokáže říct,co?

deniskka
27. aug 2010

Jo holky chci se ještě zeptat, srdíčkové děti se rodí předčasně, nebo v termínu?

misicka455
27. aug 2010

😉 To nám nikdo neřekne vše souvisí s vývojem jak se to bude dál vyvýjet to je ve hvězdách.

Já šla na vyvolávačku, ale né skrz srdeční vadu, ale cukrovku . Jinak si myslím, že se nerodí dřív jen si pohlídají aby jsi moc nepřenášela 😉 A taky by tě kardiolog měl zaregistrovat do porodky dřív já chodila už od 34 tt. 😉