Děti s diagnózou srdíčka

ivousek
16. sep 2009

Chci se zeptat -byl tady někdo na operaci srdíčka se svým drobečkem? Napište prosím jaké byli vaše zkušenosti a jak to zvládlo vaše dítě?Malá je zařazená do programu čekajících dětí k operaci a já s manželem si samozřejmě nedokážeme představit jak to zvládneme a co nás čeká,ale také ji.Samozřejmě paní doktorka povídala jak to všechno bude probíhat před i po operaci,ale ráda bych si přečetla jak se to dá zvládnout co nejlépe a jak to zvládl Váš drobek. Předem děkuji

smardik
24. sep 2010

@misicka455 😀 😀 já tu zrovna byla protože oba mi spali 🙂, ted je jeden u babičky a druhý už spí spal odpoledne málo tak šel do postele o půl hodky dřív a už spí a MM je v práci, jako furt v poslední době ☹

katka6211
24. sep 2010

Ahojte,
aj my sme to prijali hned od zaciatku s tym, ze vina to nie je nikoho, nik za to nemoze... mna manzel veeeelmi veeeelmi podporuje, ked jeden alebo druhy ma chut,tak sa o tom rozpravame stale znova a znova, snazime sa nejak zmierit s bolestou, ktora caka Matuska....niekedy to ide, inokedy nie, no sme stastni, najstastnejsi na svete, ze ho mame, aj ked to je od zaciatku boj a Matusko nam kazdou sekundou zivota dokazuje, ze on je silny a ze to bude dobre 🙂 🙂 🙂

mirulienka
24. sep 2010

@cherub vitaj 😉 🙂 🙂 mas naaadherne holcicky 😉
u nas sa mozes vykecat do sytosti... urcite mate pred sebou tazke obdobie, ale ver nam, deti su veeeeeelmi silne stvorenia a zvladnu velakrat aj nemozne... 🙂 a nikolka to zvladne tak isto, ako nase vsetky deticky tu 😉 🙂 🙂

baby to ste dobru pascu na mna pripravili na fb... ved ja uz doma fakt nebudem nic robit 😲 uz teraz nejako nestiham... 😎

@mcoya tak to je pekna nahoda s tou kamoskou 😉 ste sa rozhodli si dat zase zraz v porodke 😀

ja som to tiez videla v spravach o tej pani a hned ma napadlo, ze ju rodiacu urcite prevazaju kvoli nejakej vade babatka. tiez im drzim palce, nech je babatko skoro v poriadku 😉

mirulienka
24. sep 2010

pre mna bol manzel obrovska opora a myslim, ze to vnimal na zaciatku uplne ako ja a "chlapske ego" sa u neho vobec neprejavilo... teraz uz, po dlhsej dobe od operacie, sa o tom uz takmer nerozpravame, akurat ked ideme na kontrolu, tak sa vytesujeme, ze sa nic nezhorsuje 😉 neviem sice ako to on teraz preziva a ci si vobec spomenie, lebo mam pocit, ze ju berie akoby sa nic nestalo..., ale ja citim, ze som na malu ovela citlivejsia, ako som bola na andrejka... a kedze chceme asi este jedno, tak sa bojim, ci sa to vobec zmeni aj v postaveni k tomu tretiemu... myslim ta moja velka naviazanost na nu... nechcem, aby deti zo mna citili, ze niekoho uprednostnujem, tak sa to snazim aspon navonok potlacat, ale uplne to nejde.... proste je to pre mna velmi vynimocne dieta a neda sa od toho upustit..... ☹

mirulienka
24. sep 2010

baby, a ta stranka na fb sa da pripojit medzi mojich priatelov ?? 😲

misicka455
25. sep 2010

@mirulienka jo dá musíš dát nahoře libíse mi to . 🙂

cherub
25. sep 2010

@mirulienka děkuju za přívítání a pochvalu holek 😵 jsou to moje berušky, i když mě někdy pěkně točí 😀

musím se přiznat, že stejně jako mirulienka jakoby "upřednosťnuje" operovanou dcerku, tak i já mám takové víc ochranitelské potřeby 😅 ale do té doby, kdy jsme žili v duchu naprosto zdravého dítka, jsem byla v klidu, teď jaksi podvědomě se snažím ji šetřit a nenamáhat, i když má povolené dělat všechno jako dřív. Ale ono to prostě nejde, mám pocit, že je v ní časovaná bomba a může v ní kdykoliv bouchnout a proto se snažím ji krotit v aktivitě a dokonce jsem se i přistihla, že se snažím ji nenaštvat 😅
ale můj manžel je 100x horší, já se neustále snažím vychovávat ji, ale on si vyloženě nechá skákat po hlavě a ještě ji dovolí věci, které já zakážu 😠 😠 😠 😠 😠

misicka455
25. sep 2010

Tak já zatím nevím jak se budu chovat k dalšímu dítěti když bude zdravé , ale je to tak jednou je Verunka nemocná tak to v každém tak nějak bude , že ač nerad tak ji bude nějak upřednostnovat a chtít jí zlepši tenjejí život když v něm tak trpí. Budu se snažit mít obě dvě děti stejěn ráda.

cherub
25. sep 2010

ono nejde o to, že jedno máš ráda víc než to druhé, to vůbec ne, to by mě ani ve snu nenapadlo 🤐 miluju je obě stejně. spíš jsem fakt pocítila ten rozdíl, jaké jsem na ni měla nároky před diagnozou a po diagnoze 😉 třeba když jsme žili v sladkém nevědění, tak Nikolka nespávala po obědě a když to na ni třeba kolem 16h šlo, tak jsem ji v žádném případě nedovolila usnout, protože jsem věděla, že by pak strašila minimálně do 22h 😖 jenže teď ji nechávám, ať si spí kdy chce, je mi to jedno, hlavně ať jeji dobře. Četla jse, že dítě má odpočívat, tak ji to umožňuju jak jen to jde. A je fakt že ona sama mi klidně usne už v 10h dopoledne 😅 takže asi opravdu unavená bývá..
a stejně tak je to s procházkami, dřív jsem moc nechtěla trpět její stesky že už nemůže a že chce aby ji tatínek vzal na ramena, ale teď jsem ráda že si řekne a taťka ji vezme. prostě takovej ten vnitřní strach, i když mě všichni doktoři ujišťovali, že v tomto maloučkém věku nic nehrozí 😔

blue04
25. sep 2010

@misicka455 ja som vela krat rozmyslala ake to bude vychovavat zdrave dieta....ja som jednoducho na tie lieky,doktorov a vysetrenia nejako zvyknuta,lebo inak to nepoznam...len so stresom....pri druhom mozno nebudem stresovat pri kazdom sopliku a kaslani,no neviem ako to bude ale urcite ich obe budem lubit ako "Kone!"
Jedno vieme,ze Jack nas bude potrebovat stale,ci teraz,ci v puberte alebo v dospelosti...ja tu budem pri nom stale a strasne si zelam aby aj jeho srdiecko vydrzalo.... 😢

cherub
25. sep 2010

@blue04 nezlob se, že se ptám, ale můžu vědět, jak na tom malý je? jaké má prognozy? já jsem něco málo četla ze začátku tématu, ale pak jsem se ztratila, je toho moc 😒 Vím, že jste na tom opravdu moc vážně a dali vám na výběr z několika variant. Musíme věřit, že ti naši prckové to prostě zvládnout! Oni jsou silnější než my 😉

sasulec
25. sep 2010

Ahojte tak som vas koonecne docitala,ja viem,mam ,, A,,cko 😀 chceli sme vyuzit posledne pekne slnickove dniky,teraz uz ma byt tak vseliak takze budem castejsie chodit..😵
My sme na to so Sasulkou same dve,ale mame vas kamosky ktore nas podrzia a pochopia,takze sme stastneee 😀 😀 😀
Ozaj aj ja som pozerala to modre z neba,odporucam pozret,mala som slzicky,je to fakt, aj ja som ju chapala inak ako mozno bezny zdravy cloviecik..😵
Este ma napadlo,ked som bola este tehu,som sa rozpravala s jednou zdravotnickou pytala som sa jej na moznost zdedenia rakovinotvornych genov,nakolko sa vtedy vyskytla v jeho rodine konkretne u jeho sestry a ta zdravotnicka vravela, ze to sa dedi skor cez mamu,teda keby ju ma moja sestra,alebo to moze zdedit ,,svagrinina,, dcerka,a teda mala by byt viac sledovana,takze neviem ako je to u kardio ochoreni, zatial som sa stretla s terminom ,,vrodena,, nie geneticka srdcova vada.. 😔
Ahojte 😉

blue04
25. sep 2010

@sasulec so srdieckom je to zaujimave...najdolezitejsie pri vyvoju je prvych 10 tyzdnov a kolko krat zena este nevie ze je tehotna.Ja som napriklad mala horucky v nejakom 2 mesiaci co mohlo sposobit vadu vo vyvoji....je to tazko povedat co sa stalo....................

sasulec
25. sep 2010

@blue04 hej hej to je fakt, skor by som povedala,ze to je v rukach osudu 😖

blue04
26. sep 2010

kruty to osud ale dokazeme ze sa vieme o tieto deticky postarat.... 😉

katka6211
26. sep 2010

blue04 kruty aj krasny zaroven 🙂

blue04
26. sep 2010

ano aj krasny....tento nas cloviecik nas robi lepsimi ludmi a cennime si ine hodnoty ako predtym...je to nas anjelik 😅

deniskka
26. sep 2010

Ahoj holky, tak jsem zde po delší době nakoukla. A něco málo dočetla, na FB jsem se taky přidala, děkuji. Ohledně plodovky, tam vám nezjistí onemocnění srdíčka, jen genetické vady, které mohou mít s VVV srdíčka spojitost, my šli na plodovku, až po zjištění nemocného srdíčka a pak na genetiku, kde dělali rozbor celé naší rodiny a u nás nikdo srdeční vadu nemá. Takže budem první....Taky jsem si vyčítala, že za to můžu já,kde jsem udělala chybu, ale stejně to tomu už nijak nepomůžu, tak to neřeším. Manžel se chová fantasticky, jak nám zjistili vadu, tak jsem ho poprvé v životě viděla brečet a vím, že se na malou už strašně těší, včera sestavil postýlku a pořád mi říká aby už tu Dorotka s námi byla.....Naštěstí neobviňuje ani sebe a mě už vůbec ne. Jsem ráda, že ho mám, chodí se mnou na všechna vyšetření a pomáhá mi.

blue04
26. sep 2010

@deniskka ahoooj! uz mas ten kocarek doma?

misicka455
26. sep 2010

Ahojky, tak u nás další noc super jsme všichni vytuhly až skoro kolem paté ráno Mě manžel nechal spát takže jsme stávala před chvilkou,ale nic na tom nemění to , že mám v krku knedlu a nemohu vůbec polknout hlavně, že jsme si včera večer dala pro jistotu rozpustnej paralen 😒

deniskka
26. sep 2010

@blue04 jo, jo už ano 🙂, teď je sice odvezený, ale pár dnů jsem se z něho kochala 🙂

blue04
26. sep 2010

@misicka455 tak sa rychlo vyliec...kup si nocny paracetamol,ten sa dava vyhradne na noc aby si sa vypotila,u mna vzdy zabera 🙂
@deniskka a ja ze pofotis a das nam ukazat 🙂🙂🙂

zuzickamm
26. sep 2010

Ahojte babulky, chcela by som sa vas spytat, tie ktore ste kojili drobcov, dokedy ste kojili? Marcus bude mat 17-mesiacov, teda este stale ho kojim, starsieho matka som kojila do 2,5 roka, ale to uz bol taky zvyk z jeho strany.
Marcusa mi detska doktorka odporucila kojit, co najdlhsie,

deniskka
26. sep 2010

@blue04 mám ho v albíčku, tak můžeš kuknout 😉

sasulec
26. sep 2010

Zuzi, ja si tiez myslim,ze cim dlsie tym lepsie,samoska ze je vo veku kedy by uz mal jest aj ine,ovocicko zeleninky ale tvoje mliecko mu v prvom rade podpori imunitu,co je dost podstatne,hlavne pre nase srdieckove deturence..ja napr. davam malej imunoglukan ( ale neklamme si je to chemia)
kojila som 5 mesiacov,ale nie preto,ze by som nechcela,ale koli tomu,ze mi odislo mliecko.. 😢
Takze pokial to tak nejak zvladas a mas mliecko, aspon pred spinkanim,cize 3x do dna je to podla mna akurat a super a moc ti to zavidim,teda len a len v dobrom..😵

sasulec
26. sep 2010

@zuzickamm skus aspon do 2 alebo 2,5 roka,potom ho pomaly odnaucis,aby nemal problem v skolke..😵

zuzickamm
26. sep 2010

@sasulec Papa aj vselico ine, teda co moze, ale nie je to velky jedak, musim ho s jedlom nahanat. A mliecko mu davam kedy si vypyta, som rada, ze papa aspon to, ked nechce niekedy nic ine. Len sa mi uz obcas stalo, ze si ho vynucuje aj na verejnosti, nemam problem ho nakojit, len ked sa to stane napr. v autobuse, tak je to dost neprijemne.. 😒 Aj v noci sa dost casto budi, ale tioje asi zo zvyku, potiahne si a spi dalej. Skusim vydrzat.

blue04
26. sep 2010

@zuzickamm ja som chcela kojit ale maly nevladal sat a ja som si 3 mesiace odsavala a nakoniec som stratila mlieko,takze z toho nic nebolo
@deniskka nakuknem 🙂

misicka455
27. sep 2010

Dobrý ranko, tak dneska noc o hodně lepší , ale mě je tedy docela blbě 😒 Verunku jsme odsávaly jen když šlá spát a teď ráno tak snad se jí to lepší 😉

cherub
27. sep 2010

hezký ráno, u nás už se taky soplí od nedělního rána... asi budu věřit na virtuálního bacila 😅 😝

nedovedu si představit, jak to pak bude těsně před operací probíhat s tím Nikčiným zdr. stavem... ona je v pohodě, zdravá jak řepa a z hodiny na hodinu na ni přijde mega rýma a pak i kašel... nedovedu si představit, že nám stanoví termín, my tam pojedeme zcela zdraví a ona se pak při cestě nachladí a pošlou nás domů 😨 😖