Děti s diagnózou srdíčka

ivousek
16. sep 2009

Chci se zeptat -byl tady někdo na operaci srdíčka se svým drobečkem? Napište prosím jaké byli vaše zkušenosti a jak to zvládlo vaše dítě?Malá je zařazená do programu čekajících dětí k operaci a já s manželem si samozřejmě nedokážeme představit jak to zvládneme a co nás čeká,ale také ji.Samozřejmě paní doktorka povídala jak to všechno bude probíhat před i po operaci,ale ráda bych si přečetla jak se to dá zvládnout co nejlépe a jak to zvládl Váš drobek. Předem děkuji

lusilia
12. nov 2010

@maxiberuska no maly mal uz rok ked ho operovali...a na nu si nemozem zvyknut, uz spravila tolko veci co ma doslova nasrali, ze mam jej plne zuby a nebudem sa tam po kazde nervacit a hlavne tu nejde o nejaku chripku, ale o srdce a ona sa tak nesprava. No to by bolo na dlho.

maxiberuska
12. nov 2010

@lusilia aha, no ved si možeš vybrat..ja som si už zvykla, ma niekedy take pripomienky, ale vydržime raz za rok

lusilia
12. nov 2010

@maxiberuska no aj ja som si to furt hovorila, ze vsak raz za pol roka to s nou prezjem, ale ked ona ani nebola schopna prist, ked sme mali termin, lieky povedala, ze ma maly vysadit vsetky, to volal teda s muzom, radsej som jej volala, lebo sa mi to nezdalo, tak povedal, ze nie, ze vsak este dogoxin ma brat a spravu mi nebola schopna poslat dva tyzdne, ze som vlastne ani nevedal ako dopadlo echo, ze co dalej, no, takze asi tak nejak...

maxiberuska
12. nov 2010

@lusilia a maly ma aku vadu

lusilia
12. nov 2010

@maxiberuska ma toho viacej, ale hlavna je dvojvytokova prava komora (DORV) s plucnou stenozou a teda aj s chlopnou ma este problem, zatial tam ma plastiku, ale ci vydrzi, tazko povedat...cim dlhsie, tym lepsie

maxiberuska
12. nov 2010

@lusilia ja som tam mala kamošku, ttiež mal tu chlopnu plastiku, teraz ma 7 rokov ako moj, este ho čaka vymena, ale zatial sa drži dobre

lusilia
12. nov 2010

@maxiberuska no, tak to je super, dufam, ze aj nam to dlho vydrzi...a inak tvoj syn je j oslobodeny od telesnej ? alebo vseobecne mu robi nieco problem?

maxiberuska
12. nov 2010

@lusilia zatial cviči, ale too je v prvej triede v pohode, ale neskor určite bude, povedala aj lekarka, na behy a tak..ale on nieje nejako športovo založeny, trošku take drevo 🙂

lusilia
12. nov 2010

@maxiberuska no vsak uvidime, ako sa bude chciet nasmu drobcovi, my musime stale aj rehabilitovat, ale to kvoli skolioze....ok, idem dat maleho uspat, babam sme to tu rosku popisali, tak aspon budu mat co citat 😀

maxiberuska
12. nov 2010

@lusilia ok aj ja sa idem odlepit , potom popíseme , maj sa

blue04
12. nov 2010

@mirulienka
@maxiberuska jackovi aj zlomili rebra ked mal zastavu a ozivovali ho....mal jednu stranu viac vypuklu ako druhu a videlne celkom dlho,ale upravilo sa mu to...ako som spomenula,nie je to super,ale nie je to ani nejake hrozne....a mirulka...na tu hlavu by som musela zase upozornit aby si si vsimla...a aj vlasy zakryju ten nedostatok...na jednej strane ma vypuklu taku hrcu a na druhej to ma rovnejsie,bez zaoblenia ale musela by si si chytit 😀

katka6211
12. nov 2010

ahojte srdiecka,
maxiberuska aj moj matusko ma vpadnuty hrudnicek po operacii, ale on je este babo, bude mat 10 mesiacov. Ak sa mozem opytat, ked bol tvoj syn babo, mali ste s tym hrudnikom nejake problemy? lebo my mame pocit, ze prave kvoli tomu nechce byt moc na brusku, a ze mu to aj tlaci na zaludok asi. ak tak mi napis aj do posty, budem ti vdacna, lebo si tusim prva, co ma takyto problem.

katka6211
12. nov 2010

a este sa chcem opytat, ked ste zacali s tymi doktrokami, tak ze ci chodite niekto ku Kolarovej?

matisekc
12. nov 2010

katka6211 my chodime ku kollarovej, Matusko ma v padnuty hrudnik? inak k tomu lezaniu na brusku, mne nasa kardiologicka povedala ze nemam davat Emku na brusko pokial sa sama neda,ze ju to moze este po operacii boliet, tak sme ju nedavali a ona potom asi 3 mesiace po operacii sa sama v spanku otocila na brusko a zacala tak spavat
a v pondelok ideme na ockovanie do DKC, nejdete nahodou tiez, ze by sme sa stretli? 🙂

lusilia
12. nov 2010

@blue04 a ani nepises, ako ste dopadli na kardiu?

blue04
12. nov 2010

ahojte dievcence...mam chut oslavovat 😀
Jack na kardiologii bol uzasny,prvy krat za 4 a pol roka spolupracoval sam,nemrncal a robil co mal...este si aj EKG nalepky daval sam dole 😀
Kardiolog bol spokojny s funkciou srdiecka nad ocakavania,saturacie mame krasnych 95%.Jedine trochu okomentoval jeho vahu,lebo ma len 16kg a na vahe stoji uz skoro pol roka,ale zato narastol dalsie 3.5cm,tak Dr. sa vyjadril,ze jeho energia ide do rastu a nie do vahy 😀 😀 😀 a mame mu dat jest aj vysoko kaloricke jedla 😀 😀 😀
dalsia kontrola o 4 mesiace 🙂
co sa tyka liekov,tak na aspirine a captoprile uz zostaneme nastalo a jedine diaretika sme znizili na 1x za den a pomaly sa tychto zbavime....aspon nieco 🙂🙂🙂
tak tot vsio z mojej strany 😀

mirulienka
12. nov 2010

@matisekc my ideme vo stvrtok 😉

terezka tiez velmi plakala, ked som ju davala na brusko... tak som ju naucila podkladat si nozicky a odvtedy je pokoj 😉 a ked som sa pytala lekarov, ci ju to moze boliet, tak povedali, ze nemalo by 😕

@blue04 tak to uz hej... este aj rebro 😖 chudatko jack, akokeby toho mal malo... 😅 jeeeeej, a ze jaky sikulko, ze este sa aj sam obriadil 😀 a obrovska gratulacia k uspesnej kontrole 🙂 tesime sa velmi velmi moc 😵 ozaj, a na co su vlastne aspirin a captoprile?

blue04
12. nov 2010

@mirulienka tak na brusko by sa nemalo davat po operacii minimalne pol roka ale oni same vedia ci ich to boli alebo im je na brusku neprijemne....

no aj ja somvelmi stastna ze sme dopadli na kontrole takto dobre...len nech to takto zostane 😉
veru to vsetko trapenie stalo zato!!!
aspirin je na zriedenie krvy a captopril rozsiruje cievy...tak krv prudi jednoduchsie a srdiecko nepracuje s velkou namahou 🙂

lusilia
13. nov 2010

@blue04 tak super, to som rada za dobre spravy 😀 😉

katka6211
13. nov 2010

blue04 tak to je skveleeeeeee 😀 😀 😀 😀 ze ste tak dobre dopadli na tej kontrole
matisekC hej, ostal mu po tej operacii taky vpadnuty, ale povedali nam, ze cvicenim sa to da upravit, plavanie ze je na to dobre, ale zatial s nim na to necvicime, lebo bude dalsia operacia a potom sa uvidi ako ten hrudnicek ostane.
mirulienka, mne tiez povedali, ze by ho to nemalo boliet, ked je na brusku 😒 tak ktovie ako to vlastne je, co lekar to iny nazor niekedy

maxiberuska
15. nov 2010

@katka6211 nejako sme to v roku nesledovali, ani to neboli tak vidiet, ale ako rastol a chudol, lebo sa vytahoval, zacalo to byt viditelne.Teraz nafukuje loptu a chodili sme na dychove cvicenia a mal by plavat, este do 10 rokov by sa to malo upravit, samozrejme , ked sa to poctivo bude dodržovat

misicka455
15. nov 2010

@blue04 blahopřeji ke kontrole 😉

kvetka58
15. nov 2010

pekny podvecer vsetkym mamickam a detickam 😅 , chcem sa vas popytat na ockovanie sinagis, dnes nam volali ze nam ho schvalili od poistovne, nic moc o tomto ockovani neviem, preto vas chcem poprosit, tie co mate s tym skusenosti, keby ste mi nieco o tom napisali,co si o tom ockovani myslite, ci ste dali aj svoje deticky zaockovat a tak... velmi pekne vam dakujem, inak nasa mala huncutka ma uz 9 kg a 5 zubkov, chory sme este neboli, len je teraz trosku nervoznejsia ako inokedy kvoly tym zubkom

mirulienka
15. nov 2010

@katka6211 asi tak... kazdy lekar inak, a potom si vyber 😕 ozaj, a vy uz viete, ked ide matusko cca na dalsiu operaciu???

@kvetka58 my ideme na ockovanie prvykrat teraz vo stvrtok... vela som rozmyslala, ci ju dat, ale pravda je, ze keby zostala v zime nejako vazne chora, tak by som si asi vycitala, ze som ju nedala... 😕 velmi dufam, ze nebude mat nejake komplikacia...

mirulienka
15. nov 2010

baby, pozerala som si nasu tabulku a nikto sa uz nepridava... 😒 haloooo, nove maminy.....
https://www.modrykonik.cz/fotoblog/srdickari/al...

@katka6211 prepac, zabudla som, aku ma matusko diagnozu?

selo
15. nov 2010

@mirulienka kde mam napisat udaje?

selo
15. nov 2010

@blue04 To sa tak pekne cita, ked je sa detom stav lepsuje

blue04
15. nov 2010

@selo diagnoza sa uz nezlepsi a mame toho este vela pred sebou ale ja to volam stabilizovany stav 🙂🙂🙂
a takto nech zostaneme roky rokuce.....

mirulienka
15. nov 2010

@selo posli spravu misicke455 😉 cca podla tej tabulky: je tam datum narodenia, datum operacie, diagnoza a kde bola operovana 😉 asi vsetko....
super, ze sa pridavas 😉 mame to takto pokope a nemusime sa vracat v teme spat 😉

zuzickamm
15. nov 2010

@katka6211 ahoj, aj my s marcusom chodime ku kolarovej. teda pred OP sme tam boli dv krat z toho tam raz nebola.A po OP sme boli zatial len raz a bola to taka rychla kontrola.Tak rychlo sa nevybavim tusim ani u nasej rajonnej kardiologicky.