Děti s diagnózou srdíčka

ivousek
16. sep 2009

Chci se zeptat -byl tady někdo na operaci srdíčka se svým drobečkem? Napište prosím jaké byli vaše zkušenosti a jak to zvládlo vaše dítě?Malá je zařazená do programu čekajících dětí k operaci a já s manželem si samozřejmě nedokážeme představit jak to zvládneme a co nás čeká,ale také ji.Samozřejmě paní doktorka povídala jak to všechno bude probíhat před i po operaci,ale ráda bych si přečetla jak se to dá zvládnout co nejlépe a jak to zvládl Váš drobek. Předem děkuji

lusilia
1. dec 2010

@deniskka gratulujem k Dorotke, prajeme vela zdravicka a nech sa vsetko podari, ak idete na operaciu 😉
@maznacik007 ahoj, aj Teba tu vitam 😉

No baby, tak ja nemam moc dobre spravy od nasej novej Dr., akoze nic hrozne, teda asi, ani neviem, ale dostali sme zasa furosmid, ja som sa tesila, ze sa zbavime aj digoxinu a este sme dostali dalsie. No malemu ako zvascovali tu plucnicu, tak tym padom mu prudi viacej krvi do komory a ta sa mu zvacsuje, tak preto ten furosemid. No hadam mu tie lieky pomozu a na kontrolu ideme uz v marci a konecne nam echo bude robit ona a nemusime behat hore dole, lebo predtym nam robil echo iny doktor, vysetrovala ina a pod. Inak teda, ze jedna vada sa mu tam aj stratila a ostatne, ze vlastne ostalo tak ako bolo. No ziadna slava, ale vsak zasa na malom nie je nic poznat.

blue04
1. dec 2010

@lusilia toto nie je az taka dobra sprava ale stale to nie je take strasne a da sa s tym vyrovnat 😉
my mame tiez frusomid a amiloride...jack stale cika a stava sa ze sa aj pocika a to dost casto...nemozem ho chudaka ani trestat,lebo nestihne ani dobehnut na zachod ☹
drzim vam palce,nech lieky zaberu a vsetko je ako ma byt 😉

deniskka
1. dec 2010

Ahoj holky, děkuji za podporu. Stále čekám na dopis z Motola, snad dnes dorazí? Jsou to nervy, jěště že mě manžel dokáže uklidnit, ti chlapi to berou tak v klidu, to nechápu.

misicka455
1. dec 2010

@deniskka Proto jsou naše oporo aby tě uklidnil 😉 Taky čekáme ,a le myslím že tento rok se už nedočkáme máme mít kontorlu. Kdyby jste tam byly a my jely na kontrolu tak vás juknu pozdravit, ale myslím si že nás obědnaj a ž na Leden .

A dopis s datem operace?

lusilia
1. dec 2010

@blue04 no maly aj bez diuretik dost cika a to bude teraz zasa viac, no neviem ako ho odnaucim od plienky, tak zatial ani nema zaujem a ja ho do toho ani netlacim, len sa mu to snazim pripominat, aby nezabudol, ze by s tym aj mohol zacat.
@deniskka to cakanie pozname, to je naozaj na nervy, no drzime palce, nech to mate cim skor za sebou...

mcoya
1. dec 2010

@deniskka aj my gratulujeme a prajem hlavne vela zdravicka, a aby vsetko dobre dopadlo. A Tebe povedali, ze malu musia hned operovat? Lebo napriklad ten defekt komoroveho septa sa zvykne dost casto zrast sam a niekedy je v takom mieste a takych rozmerov, ze to dietatku nevadi. Nas Adamko, ked sa narodil mal ho 5.6mm a teraz v dvoch rokoch ho ma cca 2mm, cize sa zmensuje a vobec mu nevadi, neomdrava, ani nic. Ja si teda myslim, ze ked vas neoperovali hned po narodeni, ze to nie je take kriticke a pockaju, kym Dorotka trosku podrastie. 😉 . No a manzelia su tiez velmi citlivi, len to nedavaju najavo. Oni to babatko nenosili v brusku, tak to tak inak beru. Ale podporu a klud teda vedia rozdavat.

@maznacik007 ahojik. Drzime palce, aby to na kardiu dobre dopadlo. Nebojsa maleho nic nebude boliet, len bude musiet byt trosku trpezlivy a vydrzat lezkat na chrbatiku, ked mu budu robit echo (druh sono vysetrenia), trva to zhruba 15-20 min. 😉

@misicka455 a Verunka teda soplikuje, preto ju neockovali? Tak nech jej to rychlo prejde babulke malej. A nervozna moze byt zo zubkov a aj ten soplik moze byt z toho, netlacia sa jej nejake? A co obyvacka, uz je bezpecna, dufam, ze ziadne modrinky nemate 🙂

mcoya
1. dec 2010

babulky tehulky a cakatelky, ktore planujete dalsie babatko - vcera sme boli u Dr. Holana na kompletnom morfologickom ultrazvuku vratane vysetrenia srdiecka a veeelmi sa tesime, ze nase druhe babatko ma srdiecko uuuuplne v poriadku a vlastne cely je v poriadku a krasne sa vyvyja. A Adamko bude mat braceka 🙂. Tak mame hroznu radost. Takze nebojte sa ani vy, to ze jedno babatko ma problem, neznamena, ze bude mat aj druhe. 😉 . Drzime vsetkym tehulkam aj cakatelkam planovatelkam palce 🙂

blue04
1. dec 2010

@lusilia ja som tiez tie plienky nechavala vo volnom priebehu a zacal chodit sam tak zrazu...sice neskoro,ale co uz narobim?v noci musi mat este plienku aj teraz,ale inak sa neda.skusila som bez a ocikany bol az za usami a vsetko bolo premocene na tottalku...tak ho netrapim,aj toto pride samo...a pokial je na diuretikach,tak to nema vyznam...
@mcoya to je uuuuuuuuzasna sprava...tesssssssssssssiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim sa s tebou..............takze idem do toho aj ja 😀

misicka455
1. dec 2010

@mcoya moc gratulujem to jsou užasné zprávy 🙂

misicka455
1. dec 2010

@mcoya jo jo máme rýmu a měly zvíšenou teplotu takže očko nebylo snad další týden. Už máme termín kontroly na kardiu 21.12 tak snad nás čeká pěkný dárek pod stromkem 😉

lusilia
2. dec 2010

@mcoya ahaaa, tak tu si napisala, ze bude chlapecek,tak super, Adamko bude mat partaka 😀

@blue04 no vsak jasne, to nerises, vsak to je super, ze on Ti uz aj sam vie povedat, ci to zvlada uz aj bez plienky, alebo nie.
@misicka455 skore uzdravenie, u nas je to uz lepsie.

deniskka
2. dec 2010

Tak dopis včera nedorazil....Doktorka v Motole, co nás vyšetřovala(dr.Svobodová), mi řekla, že si myslí, že to bude muset být operované do konce roku a musí se rozhodnout, zda budou zatím jen dělat bandáž plícnice a později operace defektu, nebo hned udělají ty defekty, ale to záleží na kardiochirurgovi, co řekne. Měli to v pondělí přednášet na konziliu a rozhodnout a dát nám vědět. Napřed nám říkali, že nejdřív ve 3měsích operace, no vyznejte se v doktorech.... 🙂 Malá ma 2 defekty, ale jeden je malý a snad se zmenšuje?pak má plícní hypertenzi a mitrální regurgitaci 2.st při anomálii chlopně. Ale ona je zatím v pořádku, ani nemodrá, jen se zadýchává při pití. Pěkně nám přibírá má už 3,10. Opravdu je to náročné na psychiku,ale snad bude vše o.k.
@misicka455 a vy tam jdete proč tentokrát do Motola? Na vyšetření, možná se tam potkáme... 😉
@mcoya gratuluji k druhému a zdravému děťátku

smardik
2. dec 2010

@deniskka dopis vám asi nedorazí, oni spíš volají-mi volali 2x-první termín odpadl kvůli toho že se setkal s neštovicema ale volali v úterý že mají místo jestli můžem ve středu dopoledne přijet na předoperační vyšetření a ve čtvrtek by byla operace,takže ze dne na den, no padlo to kvůli blbým neštovcím. a termín co vyšel mi volali ve čtvrtek že nás v neděli odpoledne čekají na předoperační vyšetření a v pondělí že je operace takže klidně ti můžou zítra volat že vas v neděli čekají.

deniskka
2. dec 2010

@smardik takhle ze dne na den? To snad ne... Mě říkala, že pošlou zprávu....No to jsem zvědavá, jak to dopadne...

smardik
2. dec 2010

@deniskka my to měli tak ze dne na den, čtvrtek někdy v poledne telefon, v neděl v 15 už jsme byli na příjmu a v pondělí operace-byl jako první hned v 8ráno protože byl nejmenší z dětí co měli být ten den operované
jinak říkala že přijde dopis nebo že zavolají ale volali, to je přece jen jistější

deniskka
2. dec 2010

@smardik a kolik mu bylo, jak ho operovali? a co mu dělali? A co obnáší předoperační vyšetření? Co vše dělají? Asi RTG, ECHO, odběry? Pro mě byl hrozný zážitek, jít s malou na rtg, jak jí tam přivázali ručičky a nohy přivázali, byla týdenní miminko a tohle jí dělali, normálně jsem tam brečela....

smardik
2. dec 2010

@deniskka měl 6,5měsíců a od té doby se bojí doktor,odstavil se mi tam od kojení ☹. no přišli jsme a první jsme vyplnili nějaké papíry-podepsat nějaké ty souhlasy apod, dr.vysvětlili jak to bude probíhat, pak ho zvážili a změřili šli jsme na EKG, odběry, ECHO-to ho nešlo vyšetřit takže mu dali něco na zklidnění, no moc ho to nezklidnilo-teda jo že ležel ale řval jak nějaké raněné zvířátko,dr říkal že usne ale usnul až po 6hodinách a celou tu dobu jen řval, fakt to připomínalo raněné zvářatko a pak to RTG, kromě toho RTG je vše na oddělení,na to RTG jsme dostali papír s popisem cestya kočárek a jeli jsme na ten RTG-položila jsem tam malého a musela počkat vedle,pak mě zavolali a přišla jsem si pro něj a jeli jsme zpět na oddělení. celé to trvalo celkem dost dlouho byli jsme tam nějak už o půl třetí, v 15 přišla příjmová sestra že jdem na příjem ale Honzík spinkal takže jsme pustili první chlapečka co byl taky na příjem a nechali ho dospat, náš příjem začal kolem 15:45 a na pokoj jsme se dastali až v 18hodin, na RTG jsme šli až v 19 hodin fakt to bylo celkem únavné

misicka455
2. dec 2010

@deniskka Když teprve v pondělí to přednášely tak to jestly vůbec něco dojde tak možá někdy přiští týden oni maj čas 😀
Jedem tam na kontrolu 😉

misicka455
2. dec 2010

@deniskka jo a je možný , že budou volat .

deniskka
2. dec 2010

@misicka455 no tak musíme být trpěliví...i když konec roku je za chvíli.... 😒
@smardik tak hlavně že už je vše v pořádku. malé dělají co chvíli echo, tak už je zvyklá.....možná je fajn, že to je ze dne na den, člověk pak nemá čas moc přemýšlet co a jak....

blue04
2. dec 2010

@lusilia cez den uz dlho povie a uteka na zachod,len na noc to neriesim.... 😉

mirulienka
2. dec 2010

@deniskka vitame dorotku medzi nami na svete a zelame vela vela zdravicka a stasticka 😵 a tiez, aby ste boli na kardio rychlo vybaveni a co najskor doma. ozaj, a teraz je asi s vami doma, ze? nie v nemocke... 😕 aj terezka sa velmi zadychavala pri papani, ale fakt vela, ze ju museli krmit cez sondu 😉
@maznacik007 vitaj 😉 zelam, aby ste to u vas aj zostalo len pri seleste 😉 ste zlati, ze ste si ho adoptovali... klobuk dolu 🙂 moj manzel o takom niecom nechce ani pocut 😒 inak je to sila, bo vsade sa hovori, ako je narocne si adoptovat dieta a nakoniec ti ho daju bez dokladneho vysetrenia... des!! dobry lekar to musi pocut... neviem, co by ich viedlo k tomu, aby zavadzali... hm 😕
@lusilia no ked uz nemas uplne najlepsie spravy ohladom srdiecka 😒 , tak aspon to, ze ste sa dostali do lepsich ruk, ta moze tesit... ved je uplne super, ze si vie vasa dr vsetko urobit sama 😉 a bohvie, ci by na to prisla minarikova...
@mcoya tesime sa s tebou 😵 a aky bol dr holan?

deniskka
2. dec 2010

@mirulienka jo, je s námi doma, taky musela dostávat sondičky, ale kvůli tomu, že nechtěla papat. Teď už to zvládá 😉

mirulienka
2. dec 2010

@blue04 @lusilia myslim, ze karhat v tomto pripade by bol hriech, ved oni za to nemozu ☹ moj andrej sa pocikava v noci este aj teraz.... a co mam robit?? nadavat mu? aj tak to on nijako neovplyvni, len co by som mu vrasky prirabala a bola zla mama 😖

mirulienka
2. dec 2010

@deniskka to je super 🙂 drzte sa 😵 dorotka asi aj tazsie papala kvoli tomu, ze sa skorej narodila, ze? ved ona vsetko dezenie 🙂 bude dobre!!! hlavu hore!!! ved vidis, kolko nas tu je s rovnakym osudom a vsetko dobre dopadlo 🙂 samozrejme klopem (klop-klop) 😉

deniskka
2. dec 2010

@mirulienka děkuji za podporu, musím myslet pozitivně 😉 jo, jo nechtěla papat, protože byla nedonošená a jěště měla žloutenku k tomu.

blue04
3. dec 2010

@mirulienka ano ano...mas velku pravdu 😉

misicka455
5. dec 2010

¨Krásného Mikuláše všem a nazmrzněte u nás teploměr ukazuje mínus 10 😲

misicka455
5. dec 2010

😒 @deniskka kámoška má zdravé dítě a jen má tedy tu žloutenku a taky nechce papat je u toho hodně unavenej a spí u jídla 😒 No chce to všechno čas 😉

VErunka včera oslavila 11 měsíců a za měsíc bude mít rok holky přijde mi to ůplně neuvěřitelný , prostě jako zázrak , že je tu snáma nevím jak ten pocit popsat , ale vy mě chápete že ? 😉

blue04
5. dec 2010

dobre ranko srdiecka......dnes ideme na ceskoslovenskeho mikulasa...strasne sa tesim 🙂
idem este piect bublaninu,lebo treba doniest nieco zo sebou 😀 ale ja neviem piect,tak dufam ze sa zadari 😀 😀 😀