Děti s diagnózou srdíčka

ivousek
16. sep 2009

Chci se zeptat -byl tady někdo na operaci srdíčka se svým drobečkem? Napište prosím jaké byli vaše zkušenosti a jak to zvládlo vaše dítě?Malá je zařazená do programu čekajících dětí k operaci a já s manželem si samozřejmě nedokážeme představit jak to zvládneme a co nás čeká,ale také ji.Samozřejmě paní doktorka povídala jak to všechno bude probíhat před i po operaci,ale ráda bych si přečetla jak se to dá zvládnout co nejlépe a jak to zvládl Váš drobek. Předem děkuji

smardik
15. dec 2010

@misicka455 u nás Honzíček geomag baby, tahacího pejska FP, multifunkční kostku z tesca a pejska FP,nějaké oblečení-teplákovka Lindex a chlupatka Lindex a dohromady dostanou garáže FP a hračku do vany-basketbal a Tomík má auto WOW, mluvící auto CHUCK, mozaiku, lego duplo a nějaké oblečení. a určitě jsem ještě na něco zapoměla

misicka455
15. dec 2010

Teda jak ty naše děti byly hodný , že ? 😀

smardik
15. dec 2010

😀 😀 😀 😀 úplní andílci

smardik
15. dec 2010

hlavně s tím chuckem jsem se praštila přes kapsu

misicka455
15. dec 2010

@smardik kolik?

smardik
15. dec 2010

@misicka455 1200 za pitomý auto dost ale strašně se mi líbil

misicka455
15. dec 2010

No je super, ale cena tedy taky 😀
Ale co bychom za ty děti nedaly , že 😀

smardik
15. dec 2010

mě se právě strašně líbil tak už je doma a nedalo mi to a vykuchala jsem ho z krabice a vyzkoušela a je super, jen manža z něj měl šok-já ho přinesla domů někdy večer a kluci spali,všude ticho-chystal se už spát tak vše bylo vyplé a já ho položila na skřínku na chodbě a on ho vzal a zmáčknul korbu a on po něm začal řvát pojd si se mnou hrát nebo co to bylo a celý se natřásat a hýbat,snažil se postavit manžel měl hezký šok vůbec nevěděl co dělá myslel že to je jen auto

misicka455
15. dec 2010

Takže nakonec si sním vyhraje celá rodina 😀

smardik
16. dec 2010

@misicka455 jo tak nějak nakonec si vyhrajem všichni, s duplem si tu taky hrajeme všichni 🙂

misicka455
17. dec 2010

Tak přiští týden na kardio k nám nejdem doktorka nás vidět nechce takže až 4 Motol . No jsem si to myslela. Ach jo takže ještě taková doba čekat až někdo řekne, že je to v pořádku 😉

mirulienka
19. dec 2010

caute,
tak my sme mali vcera prvu narodeninovu oslavu 😵 bolo supeeeer 🙂 🙂 🙂
joj, tak som rada, ze ju mame 😵 ze to vsetko vydrzala a je tu s nami 🙂 ten rok neskutocne ubehol.... 😕
a musime sa pochvalit... dnes urobila svoje prve samostatne krociky 🙂 taka bola podarena...

katka6211
20. dec 2010

Ahojte,
mirulienka, blahozelame k narodeninam a aj k prvym krocikom 😀 😀 😀 nase deticky su zlaticka, ze nas tu nenechali samych 🙂
Mne sa tiez nechce verit, ze uz mame matusa skoro rok, a neverila by som, kolko sa da ze jeden rok prezit veci dobrych aj tazkych
My teraz stale bojujeme s cvicenim, matus zatial len plazi, tak sa snazime aby zacal stvornozkovat, tak snad nas na sviatky prekvapi 😉 a zase trosilinku pribral, tak snad to uz len dajako pojde. Inak dnes ideme na synagis na druhu davku, a chcem ist k tejto dr. co ho ockuje aj ako ku pediatricke, tak drzte palce aby nas zobrala 😀 😀 😀 chcela by som konecne doktorku, co mi nepovie, ze je z matuska jelen 😒
pekny den 🙂

blue04
20. dec 2010

@mirulienka gratulujeme k rocku a ku krocku 🙂🙂🙂
viem ako sa citis oslavit prve narodeniny...my kazdy rok dakujeme ako daleko sme sa dostali

mcoya
20. dec 2010

@mirulienka
Jeeejjj GRATULUJEMEEE a Adamko posiela Terezke velku pusinku. To je take zlate, ked sa deti ucia chodit, ked maju este taku roboticku chodzu a nevedia sa ani otocit doparava, alebo dolava 😀, ja som si drobca natocila a strasne rada to pozeram 🙂
Ja som sa na Adamkove prve narodeniny skoro rozplakala, strasne rychlo to utekaaa. A baby ani vam nemusim pisat, ake kadejake myslienky som mala, ked som sa v tehu dozvedela, ze Adamko ma vadu na srdiecku. Ale vsetko krasne dopadlo 😉, ma velkeho anjelicka straznicka 😉 .
Inak my sa uz 3 tyzden tak aktivne ucime chodit na nocnicek, ide to tak striedavo, ked uz si myslim, ze hura pochopil to, tak sa pocika, ale snad to uz coskoro pride, lebo uz ma nebavi stale prat slipky s teplacky 😉
@smardik, @sasulec, @lusila vy ste uz bez plienok?

A inak prajem prijemne a pokojne predvianocne pripravy, ja nejak tento rok moc nestresujem, upratovat velmi nemozem, piekla som medovnicky s Adamkom a teraz uz len take nejake gastanove a nepecene urobim. Stromcek kupime zivy aj kapra pred stedrym dnom a darceky som velmi postupne nakupovala, vy ste na tom ako?

sasulec
20. dec 2010

ajojrte babule,som asa neukazala zas chvilu,a jeje vas docitat vykecavate, vypisujete,chi chi
@mirulienka gratulka,drobatko si dalo najkrajsi darcek,a my ceme fotoooo 😉
@mcoya jj 8 mesiacov uuuz.. 😀

sasulec
20. dec 2010

babulky vidim,ze uz finisujete s pripravami,my uz mame stromcek,dnes sme mali predcasne Vianoce s priatelom a detmi,hodim fotecky..😉

mirulienka
21. dec 2010

baby, velmi velmi dakujeme 😵 veru, leti to, a kedze sme si s nimi odzili za ten rok a poniektori aj viac rokov aj tie neprijemne zalezistosti, tak si to vychutnavame o to silnejsie a blue, to je jasne, ze kazdy rok budeme dakovat bohu za to, ze tu su 😵 veru sme si na oslave aj zaspominali, ake to bolo tazke 😢 oslavu sme mali totiz v den, ked terezku zobrali na kardio a to sme ste netusili, ako vazne je na tom 😒 ale uz nezufam... 😉 sme tu a treba to poriadne oslavit 😵
@katka6211 ako si dopadla u tej dr? a kto vas k nej vlastne poslal na ockovanie? som myslela, ze to sa chodi bud na kardio alebo pneumologiu 😕 ona je len pediatricka?
a tiez nezufaj... matusko to velmi rychlo dobehne!!! zaciatky byvaju tazke... ale ked sa nauci, tak bude behat ako pstros 😀
@sasulec co to? co to? ze priatelom?? utieklo mi nieco 😲 ??? a hej fotky hodim tiez nejake... dajte mi cas 😀

mirulienka
21. dec 2010

no a vianoce.... 🙂 🙂 🙂 joj, velmi sa tesim na ne 🙂 🙂 🙂
stromcek mame uz kupeny... kapor nebude, kedze ho moji odmietaju... a posledne darceky som vcera uz konecne dokupila 😎 uf... az na to, ze terezke som kupila ciapku a jej trocha velka 😅 som ju nejako precenila 😅
a v tej suvislosti ma napadlo @katka6211 , ze vy teraz priberate a my presne naopak... za posledny mesiac nic 😒 az sa mi verit nechcelo... no co uz s nou... takze konecna vaha v roku je 8,4kg 😉 nic moc... ale neda sa do nej nijako natlacit... aj teraz ma zase zle obdobie, lebo idu zubky, takze brutalne slintame, soplime, z toho kasleme a nic nejeme 😒

mirulienka
21. dec 2010
katka6211
21. dec 2010

mirulienka ku tej dr. chodime na synagis, a to nam prislo z BA, ze ku nej pojdeme ockovat. a ona je aj pneumologicka, ale ma aj normalnu pediatricu ambulanciu 🙂
a viem, ze zaciatky su tazke, ale ze az takto 😒 no to by ma nenapadlo. my sme mysleli, ze ked zvladneme operaciu, tak ze to bude take volnejsie doktorov tyka, ale stale chodime niekam, raz ockovat, raz neurologicku, potom rehabilitacnu dr., potom na rehabilitacie a stale dookola. ked sme nejaky tyzden cely doma, tak som stastna ako blcha 🙂

katka6211
21. dec 2010

mirulienka a tu vahu mate velmi peknu 🙂 my ked budeme mat v roku 7500g tak budem rada 😉 nam stal matus na vahe tri mesiace. a zubky idu aj nam dalsie 🙂

mirulienka
21. dec 2010

@katka6211 aha, tak jasne, ked je aj pneumologicka... a zobrala vas teda?
a dik za vahu 😅 my budeme pre zmenu asi teraz stat na nej 😀 pockame matuska... 😉 na druhej strane to ma aj svoje vyhody, kedze nasa mlada sa velmi rada nosi 😵
ozaj, a matusko sa narodil normalne v termine? a nepridas nejaku novu foto? 😕 😉

misicka455
21. dec 2010

@mirulienka velká gratulace k roku nás to za chvilku už taky čeká

misicka455
21. dec 2010

No my když se dostanem v roce na těch osm kilo tak to bude super 😀

misicka455
21. dec 2010

Dnešní kontrola na hemo blbá máme IN R moc vysoký takže nám snížily léky a za týden znova kontrola 😠

mirulienka
22. dec 2010

@misicka455 dakujeme 😉 a co je IN R ? to je mi luto, ze mate zase nejake behacky... takto pred vianocami 😒

misicka455
22. dec 2010

Je to hladina Warfarinu v krvy tá látka na ředění krve máme prostě moc rozředěnou krev 😒

misicka455
22. dec 2010

Krásné vánoce a šťastný nový rok .