Děti s diagnózou srdíčka

ivousek
16. sep 2009

Chci se zeptat -byl tady někdo na operaci srdíčka se svým drobečkem? Napište prosím jaké byli vaše zkušenosti a jak to zvládlo vaše dítě?Malá je zařazená do programu čekajících dětí k operaci a já s manželem si samozřejmě nedokážeme představit jak to zvládneme a co nás čeká,ale také ji.Samozřejmě paní doktorka povídala jak to všechno bude probíhat před i po operaci,ale ráda bych si přečetla jak se to dá zvládnout co nejlépe a jak to zvládl Váš drobek. Předem děkuji

gudulo
2. jan 2011

v novom roku vela zdravia, stastia a lasky pre vsetky nase srdiecka s rodinami 😉

misicka455
2. jan 2011

MY budeme první svíčku sfoukávat o víkendu za dva dny tu máme místo kojence batole 🙂

misicka455
3. jan 2011

Tak zítra nás čeká první narozeniny Verunky a taky kontrola v Motole bojím bojím držte pěsti 😉

mcoya
3. jan 2011

@misicka455 Prajeme krasne narodeniny a vsetko najlepsie, hlavne vela zdravicka a silne srdiecko. No a budeme drzat palceky na kontrole. Drzte sa babulky.

matisekc
4. jan 2011

misicka455, Veronike vsetko naj k narodeninam

cherub
4. jan 2011

@misicka455 Všechno nejlepší Verunce k narozeninám 😵 😵 😵 😵 a držím pěsti na dnešní kontrolu 😎

misicka455
4. jan 2011

Verunka děkuje všem za přání k narozeninám a ještě se musí pochlubit ač dněšní kontrola na kardiu v _Motole byla naročná tak to vše zvládla na jedničku a dovezla si i docela dobré zprávy 😉

lusilia
4. jan 2011

@misicka455 velka gratulacia Verunke k jej prvym narodeninkam, vela vela zdravicka, aby uz tento rok bol krajsi a lepsi a gratulujeme aj k dobrym vysledkom z Motola 😉

mcoya
8. jan 2011

Ahojte Babulky, co sa deje, kde ste vsetky?
Neviete nahodou ako je to s tym Kalciovym sirupom? Mozu ho tie nase deturence, ci nie?
Nas Adamko vonku moc rozpraval a zostal zachripnuty, ine mu nic nie je -ani kasel, ani sopliky, proste len je zachripnuty. Vraj je na to dobry ten sirup, ale neviem,ci sa moze. No a buduci tyzden ideme na lyzovacku, tak by som bola rada, aby to preslo. Nasa dokina mala dovcu, po telefone poradila Fenistil kvapky, ale neviem, ci to zabera. "Mutuje" uz treti den 🙂)).
Prijemny den inak prajem 🙂

sasulec
8. jan 2011

ajojte,som tu dlllho nebola,boli sme na Silvestra mimo Nitry,nebolo akosi casu na konikovanie 😀
@mcoya nam kalciovy zakazali,vraj pre istotu,ale na pohotovosti nam vravela raz dokina ze ho moze a potom nam ho nasa vymenila,takze asi zalezi na dokine.. 😕
Prajem krasny stastlivy Novy rok a vela zdravicka pre nase zlaticka 🙂 🙂 🙂

mirulienka
8. jan 2011

ahoooojte srdiecka nase 😵 😵 😵

zelame vam vsetkym krasny novy rok, nech sme vsetci zdravi a tesime sa zo zivota 😵 😵 😵

dlho som vas nenavstivila, bo sme mali bohaty program a terezka mala umrncane obdobie a vecer som uz padala dolu bradou 😉 nastastie ste vela nepopisali, tak som vas aj docitala 🙂
verunke zelame vsetko naj naj najlepsie k prvemu rociku s krasne bijucim srdieckom 🙂

baby, ja prave malej davam kalcium... kamoska z kardia mi povedala, ze mozem a aj tu sme uz, tusim, o tom pisali, ze sa nemoze pri digoxine... ale ten my uz nemame... ale pre istotu sa spytam lekara na kontrole... ideme v pondelok po takmer 7 mesiacoch na kardio... ufff. som zvedavaaaa.....
inak terezka vyzera zdravo, teda po srdieckovej stranke... iba sa mi zda, ze ked ma teplotu, tak mava telicko take "mramorove" dost... to andrej nemaval 😅

mirulienka
8. jan 2011

@mcoya andrej uziva fenistil a calcium vzdy ked je zachripnuty, kasle a pod a zabera vzdy... on vlastne na tychto liekoch funguje od malicka, aspon sme sa uspesne vyhybali atb... ked bol viac chory, tak som mu davala namiesto kalc.sirupu pit kalc.injekcie. mam pocit, ze zaberaju lepsie 😉 chcem to skusit aplikovat aj na malej... a samozrejme vzdy este doplnam cibulovym sirupom alebo cajom 😉

blue04
9. jan 2011

@misicka455 vsetko naj naj naj ku krasnym prvym narodeninam a sme radi,ze kontrola dopadla dobre 😉
hned ste zacali Novy rok krajsie 🙂

misicka455
10. jan 2011

TAK JSME O víkendu slavily fotky v albumu a díky za gratulace

mirulienka
11. jan 2011

caute,
tak mame po konrole aj my... vcera sa asi vsetci zblaznili... taku plnu cakaren sme tam este nezazili... 😒 aj sme si medzitym odbehli k nasej pediatricke a na radu sme dosli az okolo 12-tej ☹
no ale k veci... kontrola nic moc, kedze terezka stale pistala, tak jej bolo problem vsetko pomerat... ekg, saturky aj prietoky... ale podla echa dr skonstatoval, ze sa asi nic nezmenilo a mame dalsi termin na jun a bude uspana 😠 a este sme hned aj vyfasovali holter, tak behala zase s kabelkou 😀 dnes sme ho odniesli, tak som zvedava, ako to dopadne, bo naposledy tam mala nejaky skrat... ale nepytajte sa ma kde, bo som z toho jelen 😖

a pytala som sa aj na tie lieky, a dr nam povedal, ze nemame ziadne obmedzenia, moze jest vsetky lieky... ale to myslel konkretne na nas, kedze my uz nic neuzivame...

@misicka455 dik za foto 😉 verunka je uz riadna babizna 😀 a krasna 😉 s tym siracikom je super 😵 a torta vyzerala mnaaaaam 😝

misicka455
11. jan 2011

Ahojky,

my byly dneska na odběrech a docela dobrý jen nám trochu budou hejbat s lékama směrem dolů což je super.

@mirulienka Verunku teď taky musely uspávat a nebylo to tedy nic moc 😒 Strakaly jí to nosem chudina se vtztekala pak mě poblila, takže celé vyšetření jsem byla v poblitém triku fakt paráda. Potom byla taková vláčná , ale když jsme s ena nu usmála smála se taky prostě mě připadla jak zhulená nebo , že si frčí na nějaké droze. Pakk byloi pitomé když se probírala byla pěkně agresivní,a le pak jsme jely přes dvě hodky domů ona se vyspala a bylo to v klidu 😉

mcoya
11. jan 2011

Ahojte babulky, mno vidim, ze behate po kontrolach.
Gratulujeme k dobrym spravam.
Nas to tiez zajtra caka, ale ideme len sem do TT k nasej kardiologicke a ta je velmi mila, tak snad to bude v pohode a hlavne vsetko v poriadku. Bude robit prve echo bez nasho oblubeneho a overeneho kojenia, tak som zvedava, ako bude ukludnovat Adamka, ak zacne zurit 🙂. Asi mu zoberiem nejake lizatko, alebo co. Lebo ked bude plakat, asi echo nespravi 🙂 . Tak drzte prosim palceky, aby sme to zvladli.
No a potom jupiii na lyzovacku, tesime sa, tesime 😉 .

kvetka58
11. jan 2011

ahojte mamicky, my ide na kontrolu do Ba vo stvrtok, neviete mi vysvetlit, ze preco tam musime ist na dva dni, teda prvy den prideme, ideme na rontgen, ekg a na druhy den uspavaju a ideme na echo, podla mna by to mohli spravit za jeden den a my by sme sa vyhli tej hroznej noci v nemocke 😝 , vzdy nad tym rozmyslam ale zabudnem sa na to popytar, doktrov a teda p. Kollarovej sa to asi pytat nebudem, tak ak nahodou mi to viete vysvetlit, dakujem 😵 😵

mirulienka
11. jan 2011

@misicka455 no tak to ste teda neprezili nic prijemne ☹ to si ani nechcem predstavit... jej to teda tiez robili, ked bola babo, ale uz je velka a urcite bude velmi protestovat... a preco jej zavadzali hadicku?? kvoli liekom, aby ich poslali hned do zaludka? ja sa teda pokusim vypytat nieco ine... radsej tam pockam, nez jej zacne normalne podany liek ucinkovat... 😖
lusilia kde si?? alanka, tusim si hovorila, ze uspavali tiez, ze??? ako??

mirulienka
11. jan 2011

@kvetka58 tak to ti fakt neviem... nam robili vzdy ekg a echo, ale teda este nikdy neuspavali...
ste velmi z daleka?? ja by som sa na to urcite spytala tych, co vas objednavaju... ved naozaj, naco tam byt aj cez noc...

lusilia
12. jan 2011

Ahojte zienky, ano Alanka vzdy uspavali, ale my sme tam nastastie nemuseli ostat, kedze sme z BA. Viem, ze mimo BA si tam deticky nechavaju aj na noc, aj ked tiez v tom moc vyznam nevidim, lebo aj tak sa caka kym sa dieta nezobudi, potom musi vypit cajik, zasa nejaku pol hodku cakat, potom sa moze aj napapat, pripadne mliecko, chvilu pockat a ked sa nepogrca, tak je vsetko ok a mohli sme ist domov. Vzdy sme tam byvali od takej 8:00 do 12:00. Takze fakt neviem preco sa tam musi byt cez noc, kledne sa na to Kvetka spytaj doktorky.

sasulec
12. jan 2011

Ajojte som sa zas neukazala,ja neviem mam same ,,Acka tuto,, ale neviem co skor..😉
Misi este dodatocne vsetko naj Verke,statocne dievcatko,to s tym uspavanim ma zaujalo,aspon viem co nas caka,ked pome na operaciu..
Kvetka mozno ak je babo malinke a treba ho celkovo uspat chcu ho mat na pozorovani,predsa to nieje sranda,moja je uz dost velka ale aj teraz su s uspavanim skor zdrzanlivejsi 😕 😔 Mne ju uspat napr. nechceli,az pred operaciou jej spravia aj to vysetrenie cez pazerak,v ktorom musi byt uplne uspana a potom hned zooperuju 😔 ale to si este pockame 😔 😔 😔
Vidis inym babam deti uspavaju 😕 Asi to zalezi od dokiho,jeden urobi tak,druhy nie 😕 😕 😕

mirulienka
12. jan 2011

@lusilia mna to zaujima aj pre nas do buducna... ako alankovi podali lieky na uspavanie? normalne prehltol alebo cez sondu?? boli ste na piatom? nam dr povedal, ze mame prist rovno tam, tam ju uspia a potom porobia vsetky vysetrenia...

lusilia
12. jan 2011

@mirulienka no, ked bol este malicky, teda tak do roka, tak mu to davali cez nos, ale prvy krat, to bolo hrozne, az sme s muzom plakali, on sa pri tom az dusil, no bolo to hrozne, druhy krat to uz bolo lepsie a potom som povedala, ze nech mu to daju radsej cez usta, no tiez nic moc a naposledy som mu to davala ja, no tiez nebol moc rad asi to ma hrozn chut, ale zvladli sme to. Len ked sa on potom zobudil, tak to bola katastrofa, asi ako pisala Misicka, ze bol ako nadrogovany, no uplne mu z toho harasilo, ja som prvy krat myslela, ze sa zblaznil, ze ostane sibnuty, ale nastastie to po nejak pol hodke preslo. No som nesmierne rada, ze to uz nemusime absolvovat a docela to zvladol bez placu a uspatia.

mirulienka
13. jan 2011

@lusilia diky... aj ked ideme az v juny... aspon sa budem vediet pripravit na jej divne reakcie po... ja sa s nimi budem snazit dohodnut na podani bez sondy, kedze to tiez velmi dobre poznam, i ked vtedy bola este mala... ale s vacsimi detmi je to asi este horsie 😒
a je super, ze alanko uz teraz tak krasne spolupracoval 😉 my sme to doteraz zvladali uuuplne v pohode, ale asi uz z toho vyrastla.
a baby ostatne kde ste??? nikde nikoho... ako sa mavate? ste zdravi? mi trocha soplikujeme, ale to uz vlastne permanentne 😒 uz som aj dr poziadala o vytery, lebo ma uz nebavia vyhovorky, ze to ma zo zubov 😅

blue04
14. jan 2011

ahojte dievcence.....musim sa postazovat...neuverite ale volala som dr aby Jacka objednali na ockovanie proti chripke a povedali mi ze nemaju vakcinu a musim cakat...no a v ten den v mestskych novinach som sa docitala ze nie je dost vakciny pre rizikovu skupinu ludi,lebo vsetko minuly na zdravych ludoch.....................neuveritelne...preto som nedostala ani pozvanku!!!....no nevadi...ja som inak velmi proti ockovaniu a rozmyslam,ze ho uz ani nedam,ale zase ideme o par tyzdnov na SK a bojim sa aby nieco nechytil tam.....

sasulec
14. jan 2011

@blue04 ajoj myslis ze na Sk je to rizikovejsie? a teda rozhodli ze definitivne vas nezaockuju lebo nemaju?
drzkam palcek;-*
@mirulienka my sme mali ist v juni,ale kedze uz budem robit,tak som si do dala na maj..sme to mali mat okolo 25.juna 😅

mirulienka
14. jan 2011

@blue04 a u vas sa ockuje aj takto neskoro? u nas, co ja viem, sa ockuje proti chripke na zaciatku sezony...t..j nejaky oktober, november...
boze @sasulec uz aj ty pojdes do roboty?? 😎 ako to letiiiiiiiii.... ja som dnes stretla na jednom skoleni byvale kolegyne z firmy a tiez sme zabrdli do temy "praca" 😅 no nechcela som im velmi hovorit, ze sa mi tam absolutne nechce...

blue04
14. jan 2011

@mirulienka ano...aj teraz...chripkova vlna tu byva tak vo februari
@sasulec neviem ci je to rizikovejsie ale je to predsa zmena prostredia a je zimsie.........

suyama
16. jan 2011

Ahojte srdiecka 😉
ako sa mavate? my celkom fajn, uz sme tyzden na slovensku 🙂 Olnko zvladol cestu na jednotku s hviezdickou, celu je prespal a ja som sa len modlila aby to neskoncilo tak ako cesta predtym, no dufam ze este tu naspat zvladneme 😅

@mirulienka aj Olko strasne dlho soplikoval, hadam 2 ci 3 tyzdne, uz mu to nastastie preslo, iba co ma dost vystrasilo, bolo ked sme prisli prvu noc dostal horucku 38.5 z nicoho nic a rano sa fest pogrckal, dala som mu paralen cipok a horucka presla 😕 bola som aj u dr. ta mi povedala ze asi bude chory a nastastie sa z toho vyvliekol, ale mi dala odporucenie k neurologovi nech ho pozrie, koli tomu ze sa pohybovo nerovna detom jeho veku, tak v utorok ideme, som zvedava co povie a ci budeme nieco cvicit ☹ inak Olko uz trosku beha aj ked ho drzim len za jednu rucku 🙂 jemu to ide vsetko trosku pomalsie, ale ide, to je hlavne 😉
@blue04 ja som Olka nedavala ockovat proti chripke 😒 iba ped tym ako sme isli na Sk tak mu davali iba to povinne ockovanie MMR ci ake to je a o mesiac este jedno a uz potom mame chvala bohu pokoj 🙂 ono je to ale hrozne teraz, vsade same chripky a nachladnutia 😠 aj ja sa toho bojim. Tak nech vas vsetky choroby obchadaju 😉 a uzite si doma inak momentalne tu je elkom teplo.