Děti s diagnózou srdíčka

ivousek
16. sep 2009

Chci se zeptat -byl tady někdo na operaci srdíčka se svým drobečkem? Napište prosím jaké byli vaše zkušenosti a jak to zvládlo vaše dítě?Malá je zařazená do programu čekajících dětí k operaci a já s manželem si samozřejmě nedokážeme představit jak to zvládneme a co nás čeká,ale také ji.Samozřejmě paní doktorka povídala jak to všechno bude probíhat před i po operaci,ale ráda bych si přečetla jak se to dá zvládnout co nejlépe a jak to zvládl Váš drobek. Předem děkuji

roth
26. feb 2011

ahojte, tak ja už mám 35 rokov, v detstve ma operovali v Motole pre vrodenú chybu srdca. Jazvu som nikdy neriešila. Nikto sa mi nikdy neposmieval, nehanbila som sa. Skor boli deti aj dospelí zvedaví. Nosím výstrihy, plavky polovičné. Hore na hrudníku mám jazvu širšiu, smerom dole sa zužuje. Ak si ma v lete niekto obzerá v autobuse, no prosím ,,cítim sa doležitejšia,, a v duchu sa smejem nad tým, čo práve tomu človeku behá hlavou - čo to má, prečo to má, čo sa jej stalo, mala operáciu ,......... ?????
Jazvu, ktorá už nemá stehy a je zhojená treba masírovať, aby neprirástla koža k podkožiu. Jemne hocijakým krémom prechádzat prstami okolo jazvy, neskor aj cez jazvu. Mne to rodičia robili každý večer v posteli. Len tie diery po drénoch - katétroch mi neostali pekné, sú vtiahnuté dovnútra práve preto že sa nerozmasírovali. Mali ostat hladké. S jazvou sa dá pekne pracovat, neskor robit aj ,,esíčka,,, skúste si to napríklad na kolene. Ked pojdete po operácii kolena na rehabilitáciu, aj tam vám budú pracovat s jazvou.
Ináč prajem vela zdravia, ja vďaka Prahe žijem po oerácii už 26 rokov a zatial je všetko OK.

blue04
26. feb 2011

@roth vitame ta medzi nami... 😎
kraaaaaaaasne...takychto vytrvalcov tu potrebujeme 😀 ...hned vidim buducnost veselsiu 😉
paci sa mi tvoj postoj ku jazvam....je to tvoja znamka a spravne !treba byt na to hrda 🙂

roth
26. feb 2011

@blue04 🙂 😎 😅

ivousek
autor
26. feb 2011

čauky holky.se moooc omlouvám jsem tu strašně dlouho nebyla,ale nějak nebyl na to čas.Ale konečně nám poslali dopis že Jolanka má za týden nastoupit na operaci srdíčka.Řešíme přípravu Jolanky,sebe ,cesty...a hl.bydlení .Protože v nemocnici můžu být ubytovaná jen já,ale chceme aspon první dny aby manžel byl při nás.Hodiny sedím u PC a hledám levné ubytování V Praze U Motole ale marně,prosím kdo to tam zá napište mi tip. Díky moc

misicka455
26. feb 2011

@ivousek a na klíčku v areálu nemocncie si si volala jestly nemají volno?Tam by mohly ubytovat tebe i manžela 😉 A je to za pusu.

ivousek
autor
26. feb 2011

na klíčku to je jako co?n ám psali a četla jsem to i na netu že s jedním dítětem můžou ubytovat jen jednoho dospělého

ivousek
autor
26. feb 2011

misicka si zlatá jdu to hned přeloustkat moooc fakt moc díky

misicka455
26. feb 2011

@ivousek to je ubytovna v ubytovně 😉 Je to nadační fond a ubytují tam jakéhokoliv člena, platí se 30 kč za noc a je to tedy o tom, že člověk tak nějak pomůže třeba umyje země apod..... Jde o to, že ty budeš s dítětem v den operace a pak nemáš nárok na ubytování dokud dítě nepřijmou s pooperáku na jip což můžou být dva dny, ale taky třeba týden podle toho jak se bude uzdravovat a ty bud můžeš jet domů e nebo počat jestyl vás tam pustí a zůstat zatím třeba na tom klíčku i s manželem 😉

misicka455
26. feb 2011

@ivousek Telefon: +420-775-204 109
Skype: malejovice
E-mail: klicek@tiscali.cz

zavolej napiš zeptej se zda mají volno 😉

ivousek
autor
26. feb 2011

si fakt zlatá napsala si to přesně tak jak já potřebuji právě nejhorší jsou ty dny resp.den před operací a pak 2-3 dny po operaci a to je fakt super napíšu jim email a nebo v pondělí zavolám.díky.Promiň nečetla jsem tady už dlouho ty máš s tímhle osobní zkušenost že to všechno tak víš?,taky jsi to takhle řešila z ubytováním?

misicka455
26. feb 2011

MY jsme v Prazze byly minulej rok vaření pečení dvě operace jedna katetrizace + ještě mi tam malá chytla rotavir takže 14 dní bonus na pediatrii 😒 Ze začátku nebylo pro ně problém manžela vždy když třeba dojel na víkend ( máme to přes 200km) ubytovat na ubytovně , ale když jsme tam byly na podlední operaci tak sestry na jipce měly rypáky a zaslechla jsem rozhovor co jsem asi neměla,a le jelikož byl o nás tak jsme byla ráda, že vím na čem jsem a právě jsem se začal koukat o jiném ubytovnání než na té ubytovně a všichni si ten klíček chválí , takže až pojedem za pár let na operaci tak jedině tam se necháme s manželem ubytovat a chudák setry nám nemusí vypisovat papír na ubytování ke všemu za to chcou 60 kč za noc a přitom to mají pořád prázdné tak mohly bejt spíš radi , že tam někoho mají.. Sice nechápu proč nemocnice má takovej problém ubytovat i otce ditěte když si hrajou na to , že vše pro dítě, ale matka taky potřebuje podporu no , ale to jsem už odbočila. Prostě to vyzkoušej a když budou mít volno tak super 😉

misicka455
26. feb 2011

Jdu do hajan, zítra kouknu kdyby jso chtěla ještě nějaké info tak v pohodě ptej s e. Jak řikám byla jsem tam fakt hodně často 😒

deniskka
26. feb 2011

@ivousek ahoj, tak mám taky tip na ubytování, byli jsme v Praze 2 týdny zpátky a byli tam ubytování a v poho, je to jen kousilinek od nemocnice cca 200m. Tel. je :603735670, je to penzionek v baráku u starších manželů. Pokoj stojí 500kč na noc, je to dvoulůžák s lednicí, TV, a kuch. linkou, tak uvidíš, manžel tam pak byl sám, když já byla u malé....
@roth vítáme tě, díky za pěkné povzbuzující slova....

blue04
27. feb 2011

@ivousek ahoooj ivousek...vitame ta spat...ty si nam zacala forum a dlho dlho ta nebolo 😀

blue04
27. feb 2011

baby ale toto ubytovanie vam teda nezavidim....tu v Londone automaticky rodicia obaja dostanu izbu v den nastupu do nemocnice alebo aj noc predtym...davali sme £10 depozit,ktory sa moze a nemusi vratit a nezalezi ako dlho ste v nemocnici.toto ubytovanie mate pokial je dieta na iske.Ak je dieta prevezene z isky,tak jeden rodic ma postel hned vedla dietata.otecko si moze poziadat o ine ubytovanie v blizkosti nemocnice.za toto vsetko a skoro zadarmo mozme podakovat organizacii na charitativnom zaklade.....preto sme clenmi organizacie a kazdy mesiac poskytneme £3 na charitu.Su to uzasny ludia a robia kopu inych veci pre nemocnicu a deticky...ale urcite mate taku charitu aj vy v motole alebo na kramaroch 😉

mirulienka
27. feb 2011

@deniskka no po drenoch sme to mali aj my dlhsie bolave a skarede, ale da sa... ono sa to casom skutocne krasne zrasta 😉
@blue04 a vy ste sa uz nebodaj vratili z SK? ako bolo???? ja zijem teraz nejako velmi rychlo a nestiham sledovat ani moc zivot okolo... 😒

blue04
27. feb 2011

@mirulienka ano uz sme spat od stvrtku...iba tyzden ale postihali sme toho dost...bolo dobre,tazky alkoholicky tyzden,tak mam pauzu 😀

cherub
27. feb 2011

Ahoj holky, o Nikolku se pokouší zánět středního ucha 😖 byla týden a 2 dny ve školce a zase toto. To je strašný, doufám, že se nám to povede rozehnat protizánětlivými léky a kapkami 😔

@roth to je super pohled na svět, takový plný optimismu ten příspěvěk 😵 je skvělé, že ti jizva nikdy nedělala problém, děti se nesmáli atd... akorát že teď je bohužel jiná doba, vždyť už ve školce se smějou prťata navzájem, že jeden má nové boty a druhej okopaný 😒

@ivousek ahojky, budu moc moc držet pěstičky 🙂 Určitě to budete mít rychle a bez problémů za sebou 😉 Můžu se zeptat, jakou má Jolanka srdeční vadu a kdy na ni přišli a jak dlouho jste čekali s operací? a maličká by měla letos v září nastoupit do školy?

ivousek
autor
27. feb 2011

misicka455,včera jsem ti chtěla ještě popřát dobrou noc a poděkovat ještě jednou za tvoje tipy moc si mi pomohla hned se mi lépe spalo 🙂(bohužel mi spadl net)dnes jsem si přečetla aspoň pár stránek a trochu se dozvěděla co tady máte za trápení a co vše máte za sebou ,bohužel )pro mě )je toho tady toliknapsaného a já lumpačila se čtením a není v mých silách abych to dočetla celé.Jolanka s taˇkem šla na prochajdu tak mám chvilinku času a klídku si sednou k PC,však to znáte.
deniskka,tobě taky díky za info, blue04- jsem ráda že když jsem tuhle fórum založila že to funguje a všichni si tady moc pomáháte,já jsem tady dlouho nechodila to je fakt a vyplynulo to z mnoha důvodů,shánění mé práce,manža měl také moc starostí se svým podnikáním a do toho Jolančino ježdění po špitálech no prostě nějak čas utíkal a já neměla čas,někdy mi příjde že jsem jak utržená z řetězu -večer zjistit a naplánovat kdo bude kdy doma kdo zavede malou do školky kdo ji má vyzvednout ,nákup ,vaření ....a najedou je večer já utahaná z práce a jsem ráda že po uložení Jolanky do postýlky jsi du natáhnout kosti.
cherub-Jolance po narození zjistili šelest a proto nás poslali do Brna k Dr.Jelínkovi ten bohužel po vyšetření zjistil horší vadu než byla šelest(byl to samozřejmě pro nás šok) která se ji do 3 roku téměř pravila sama jak rostla,latinsky to nebudu psát ,ale zjednodušeně česky to je že má dírku v srdíčku tudíš jí proudí do plic více krve než by mělo a hrozí to že když poroste tak bude mít problém s tím aby to udýchala.na operaci jsme čekali 5 let,když jsem to tady tak napsla tak ani nechápu jak tak dlouho jsme to mohli psychicky vydržet pořád takové to marné čekání na obalku kdy už si nás konečně pozvou a jak to všechno bude probíhat jedou nám totiž řekli že se to bude dělat katetrizačně a že chtějí udělat co nejdříve takže v roce už bude mít po zákroku ,potom začali otálet a že bude lepší když bude starší že bude více vyvinutá a že to bude snášet všechno lépe což jsme si jako rodiče nemyslely protože Jolanka je cíťa a je silně na nás fixovaná a nakonec řekli že ta dírka už je tak velká že to jde jen operativně a poslední verdikt byl ten že se to natolik zvětšilo že tu "záplatu" na srdíčko musí dát i ze předu i ze zadu.Do velkého operativního plánu byla zařazená přes rok a ještě v lednu když jsem volala do Motole tak nevěděli kdy nastane její operace a najedou v pátek došel dopis že 7.března se máme dostavit.Holky já z toho mám takové nervy ,nedokážu si ani na chvilku představit jak se tohle dá zvládnout i když vím že se musíme držet a hl.podporovat malou aby byla v klidu.

deniskka
27. feb 2011

@ivousek Ahoj, chci tě podpořit, neboj to zvládnete, nejhorší je to čekání, nám to taky často měnili, nejprve, že bandáž plícnice, pak někdy operace vady, pak že rovnou operace atd., no byly to nervy, ale už je to za náma a je to vše o.k. A to má Dorotka 3.měsíce. Bylo mi řečeno, že děti to snášejí mnohem lépe než dospělí a jsou strašně statečné....

cherub
27. feb 2011

@ivousek tak to jste na tom asi stejně jako Nikolka, ta má defekt septa síní - dírku mezi síněmi. Katetrizačně operace nelze provést, protože to má na špatném místě, kde by "deštníček" mohl ucpat i nějakou tepnu 😕 a teď taky čekáme, až bude Nikolka co největší, nicméně než nastoupí do školy - což bude v roce 2013 tak musí být odoperovaná. V září jedeme do Brna na další konzultaci a z tama nás odešlou do Prahy, nejspíš taky do pořadníku 😖

Určitě to zvládnete, musíte si být podporou 😉

ivousek
autor
27. feb 2011

Holky díky za vše jak za podporu tak za tipy na ubytování jste suprové a nechápu jak ste strašně statečné ,já jsem na to tak dlouho čekala a když se to blíží tak mám strašný strach,všem taky přeji jen krásné a dobré vyhlídky a ještě jednou děkuji za Vaši podporu.

smardik
28. feb 2011

@misicka455 dotaz na tebe asi, je v Motole kontrola ještě půl roku po operaci ne, mě se zdálo že říkali že jo že je po měsici a pak po půl roce, čekám pozvánku a furt nic a bylo to půl roku 16.února a štve mě to,potřebuju to datum kvůli školy ☹ ☹ tak jestli to bude ta kontrola nebo ne

misicka455
28. feb 2011

@smardik My jelikož tam jsme sledovaní stále tak jezdíme častěji takže jsme tam byly po měsíci od operace pak za 4 měsíce a teď máme jet za půl roku někdy o prazdninách.

Jestly to potřebuješ vědět tak si tam prostě zavolej a oni ti řeknou. Je možný ,že nestíhají a mají kontroly posunutý ,ale víc než o měsíc by to být nemělo. Dopis s kontrolou dostaneš maX 3 týdny dopředu 😉

smardik
28. feb 2011

@misicka455 mě se právě zdá že nám říkali měsíc po operaci-to jsme byli asi měsíc a půl po operaci tak nějak to vyšlo a pak že půl roku po operaci a ted zatím nic, fakt tam asi zavolám celkem bych to vědět potřebovala

misicka455
28. feb 2011

Jj za zavolání nic nedáš 😉

deniskka
28. feb 2011

@smardik no nám říkali měsíc po operaci, že si nás pozvou a apk myslím po roce, ne? My tam stejně jěště pojedem 2x, protože dostaváme Synagis inj, a pak snad už dlouho ne, protože to je náročné cestování...

mirulienka
28. feb 2011

@ivousek neboj sa, my na vas budeme tak silno mysliet, ze ti to urcite doda energiu a zvladnete to tak krasne, ako my vsetci tu 🙂 inak ta fakt obdivujem, ako dlho ste to vydrzali... cakanie je hroznaaaaaaaaaa vec a myslim, ze by si mala viac mysliet do buducna, ze konecne to bude za vami a vy budete mat pokoj, cakanie pominie... bude super 😉
@blue04 joj, chuda nase abstinujuce 😀 😀 😀
chystate sa aj cez leto?? no ja len tak rozmyslam, ze by sme sa konecne mohli aj viaceri skopnut 😕 😉