Děti s diagnózou srdíčka

ivousek
16. sep 2009

Chci se zeptat -byl tady někdo na operaci srdíčka se svým drobečkem? Napište prosím jaké byli vaše zkušenosti a jak to zvládlo vaše dítě?Malá je zařazená do programu čekajících dětí k operaci a já s manželem si samozřejmě nedokážeme představit jak to zvládneme a co nás čeká,ale také ji.Samozřejmě paní doktorka povídala jak to všechno bude probíhat před i po operaci,ale ráda bych si přečetla jak se to dá zvládnout co nejlépe a jak to zvládl Váš drobek. Předem děkuji

deniskka
17. mar 2011

@ivousek tak to je fajn,že vám to šlo taky tak rychle, Jolanka je statečná holka.....
Lituji, že jsem malou nemohla vidět po operaci, jak jsme přišli, tak ji pár minut před tím vezli ze sálu a pak nás na pokoj nechtěli pustit, kvůli te infekci ☹ jinak tam prý rodiče na chvíli pustí....a kdo vás operoval?
Já jsem teď nachlazená, tak si jen přeji, ať to malá ode mně nedostane ☹

blue04
17. mar 2011

@1sirka1 monika tak to mi je strasne ale strasne luto. nemam ani slov ...je mi tazko to pisat,ale nech to ma uz za sebou,nech sa zlatinko hlavne netrapi a nech ho nic neboli.....zial,aj taketo smutne veci sa stavaju a viete ze ste mu dali sancu hned od zaciatku aj ked mu doktori nedavali velke sance. vsetci ste spravili co bolo vo vasich silach...este raz je mi to velmi luto...

simcaa4
17. mar 2011

@ivousek no tak to je smutny chce se mi z toho bulet tohle nepochopim ☹

simcaa4
17. mar 2011

@1sirka1 😔 je to moc smutna zprava neni slov co k tomu psat snad jen at mate hodně sil se stim poprat život nam bohužel vždy nějakou ranu udeři když to nejmin čekame ,o to vic jsme pak silnějši

ivousek
autor
17. mar 2011

@selo Chce to pevné nervy a hl.před miláčkem nedávat nic najevo že se něco děje i když je to strašně těžké

ivousek
autor
17. mar 2011

@blue04 Já si nedokážu představit že bych něco podobného prožívala znovu.Samozřejmě zase bych to musela zvládnout,ale ten pocit že vím do čeho zase du....Vás takové všechny strašně obdivuji.

ivousek
autor
17. mar 2011

@deniskka nás taky nechtěli pustít čekali jsme celou dobu před operačním sálem a hned jak vyjela jsem šla poprosit doktorku,byla moc hodná je se usmála a řekla nechce te to nechat na zítra a já žadonila že ne tak,tak mi slíbila že se na malou podívá a za chvilku nás k ní pustila, Jen sme se podívali jestli je v pořádku bylo to kolem 3 minut,déle sme se oblékali a umývali.Jsem hrozná,ale jméno té doktorky která ji operovala fakt nevím(představovala se mi asi 2 hodiny před operací já byla už myšlenkama jinde) jen vím že byla milá,hezká kolem 35 roků a slovenka .Podle mě pouští jak koho a podle toho jak na tom hl. prcek je nejvííce asi záleži na chirurgovi.

1sirka1
17. mar 2011

Ja vsetkym moc dakujem,
sme vsetko len nie silny, je to priserne cakat na koniec a hlavne ked povedali ze to bude maximalne 2hodiny a uz je to den a pol... boliet by ho to nemalo ale ci sa trapi ?? co je iste sestra je v koncoch... cakanei je neznesitelne... uz snad len keby prisiel nijaky zazrak, zacinam mat pocit ze malemu sa nikam ist nechce.. je to vazne strasne.. uz nemam ani odvahu volat domov, maju sa mi ozvat ked bude po vsetkom ale je to vazne ani neviem ako to popisat..poobede som nevydrzala a volala som sestre, to zufalstvo bolo priserne, dalo by sa to krajat. Boze nech to dopadne hocijako, nech uz sa to stane lebo toto je nekonecne a vazne to najhorsie, to cakanie je horsie ako samotny odchod.. asi...

Ja este raz vazne dakujem za vsetky rady, drzane palce a paste a vsetko co nam toto forum dalo, ste uzasne srdiecka a aj vase deticky, aj ja vsetkym moc moc drzim palce a zelam nech vas nikdy nestretne nic ani len podobne...

blue04
18. mar 2011

@1sirka1 v takejto situacii silny sa ani neda byt....svet je strasne nefer a hlavne k detom...ked som bola v nemocnici videla som kopec inych deticiek ako s nadorom na tvaricke,bez noziciek alebo ruciciek,na vozikoch s kyslikovym pristrojom atd.....strasne to boli a je strasne vidiet ked sa taketo veci stanu detickam.... ☹ ☹ ☹
cely den som na vas myslela Monika,hlavne na samka....neni ani slov co napisat a ako sa vyjadrit...

katka621
18. mar 2011

blue04 matus ma 4 vady, uplne presne ani teraz bez papierov neviem, menilo sa mu to viac krat. ale nema priehradku medzi komorami, ma zuzenu plucnicu, transpoziciu velkych ciev. a riesenie je jednokomorove srdiecko 🙂 ci nam budu robit fontana fenestrovaneho alebo nefenestrovaneho neviem, to uvidime asi az ked sa to uz zacne vsetko zase.
1sirska1 cakanie je naozaj to najhorsie....ta neistota je hrozna....vsetko je to hrozne nespravodlive....myslime doma na samka kazducky jeden den
matisekC vy sa ako mate? Ako sa dari Emke?

simcaa4
18. mar 2011

ahoj holky moje tak jsme ted přišly od doktorky až bych už bulrla ajinka se opět rozmarodila ☹ takže nejedem nikam operace je zrušena.Jsem už uplně hotova za 14 dni volamznovu do motole na novy termin .

simcaa4
18. mar 2011

@blue04 tak jak se mate my nic moc jsme zas na začatku čekani už jsme ☹ na to byli přopravene a opět jse to zrušilo to čekani a odkladani je pro me taky strašny bojim se abyse sni něco nestalo

blue04
18. mar 2011

@simcaa4 to ti verim,aj nas zrusili 2x a to sme boli uz v nemocnici!!! Toto cakanie je strasne vycerpavajuce a hlavne na nervicky...no dufam ze sa ajinka da do poriadku a budete mat novy termin

ivousek
autor
19. mar 2011

@simcaa4 tohodle sem se fakt taky bála naštěstí nám to šlo na poprvé,musí to být strašné já sem se ne to připravovala týden a samozřejmě i malou a kdyby to neklaplo...

misicka455
20. mar 2011

@simcaa4 jejda tak to snad už ne zase odklad 😒 To je mi líto 😒

simcaa4
20. mar 2011

@misicka455 ☹ no je to odloeny sem ztoho stale špatnaprostě musi byt zcela zdrava ja se zblaznim

simcaa4
20. mar 2011

@ivousek jeeto o nervy my už to mame zrušene po třetí a už prostě jsme pořad na začatku ☹

simcaa4
20. mar 2011

@blue04 no taky jste si užly sve to vim nas taky poslaly před rokem domu z nemocnice nejhorší je to čekani na novy termin trva to protože maji dětiček moc no jo no ja už nevim asi ji budu m 😖 uset izolovat a jinak u nas ted bylo docela teplo tak ajinka chodila venku nadhera a bez problemu opět se ochladilo a mame problem i doma 😔

mirulienka
20. mar 2011

ahojte srdiecka nase 🙂
hlasim sa po dlhej dobe, bo sme boli na lyzovacke a bolo supeeer, hlavne, ze deti boli zdrave a hned si clovek uzije dovolenku 😉
popisali ste toho riadne, tak postupne citam...

@blue04 tedaaaaa, krasne ste dopadli na kontrole... aj spominane diaretika ta riadne potesili, ze??? tesime sa s tebou! ved uz bolo na case, aby ste si zacali uzivat klud 😉

mirulienka
20. mar 2011

@selo neboj!!! my budeme stale s vami v myslienkach a urcite to dobre dopadne!!! 😉
@lucitta9 kludne sa mozes medzi nami vyrozpravat, aj ked v tomto osadenstve ti asi moc neporadime, ale nie sme tu len od toho!!! mozno casom sa prida ina mamicka s vam podobnymi problemami... momentalne sme tu vsetci bud po operacii alebo pred nou a vacsinou teda s roznymi fyziologickymi vadami, ale ked som bola s terezkou v nemocke, tak som sa tam zoznamila s mamickou, ktora tiez musela svojho cerstveho syna tak kontrolovat ako ty a veru neviem, co je horsie... ci cakat na operaciu alebo zit stale v strehu... no kazdopadne, jednoduche to nemame nikto z nas a preto sa tu takto krasne vykecame a hned nam je lahsie pri srdci 😵 😵 😵

mirulienka
20. mar 2011

@ivousek no paraaaaada, tak ste to krasne zvladli a fakt sa poponahlali za nami domov 😀 tesime sa !!!! a veru, ked si opisovala vase lucenie pred operaciou, tak som si to zivo predstavovala, kedze ste boli tiez na kramaroch... boli to tie najhorsie minuty v mojom zivote a veeeelmi bezradne a tiez sa mi slzy tisnu do oci 😢 nastastie je to uz za nami 😅

@simcaa4 teda vas tiez caka riadna, velka operacia a malo to posledne tyzdne riadny spad... takze uz len drzat paste, aby bola ajinka dovtedy zdrava a vy mohli v "klude" nastupit do nemocnice ☹

mirulienka
20. mar 2011

@ivousek to som sa riadne kopla, ze tiez na kramaroch... kedze vas tu postupne docitavam po dlhej dobe, tak som si to pomylila... 😅
@simcaa4 fuuu, tak konecne docitavam, a ze ste ochoreli... to ma mrzi!!! ach jaj, dufam, ze vam daju co najskorsi dalsi termin a uz to konecne vyjde, lebo tie nervy prezivat nezavidim ☹

mirulienka
20. mar 2011

tak som sa vypisala a konecne vas docitala, bo som si nechcela nechat nic ujst...
az do konca som stale schvalne nepisala nic @1sirka1, bo som verila a teda ja som clovek, u ktoreho nadej umiera posledna a stale verim, ze samkovi sa polepsi, i ked @1sirka1 sa uz vyjadrila, ze skutocne cakaju len kedy to skonci a asi sama vie, ako na tom samko v skutcnosti je... deti su skutocne veeelmi silne a zvladaju aj neskutocne situacie, ale niekedy uz pomoze skutocne len zazrak 😔
@1sirka1 verim, ze samka nic neboli a posielam mu energiu, aby to aj jeho dusicka zvladla krasne. maminka bude mat velmi tazke obdobie, ale urcite ma okolo seba vela spriaznenych dusi, ktore jej pomozu!!!

1sirka1
20. mar 2011

@mirulienka
Samko nas opustil vcera okolo pol druhej rano...

blue04
20. mar 2011

@1sirka1 neviem co napisat 😢 😢 😢
velmi ale velmi ma to mrzi a boli 😢

katka621
20. mar 2011

1sirka1 😢 😢 😢 je z neho maly anjelik

mirulienka
20. mar 2011

@1sirka1 je mi to skutocne veeelmi luto a naozaj smutim 😢 neviem, co dodat... ja neviem velmi utesovat ludi v takychto situaciach, skor to v duchu prezivam s nimi 😢 zelam vela sil!!!!

simcaa4
20. mar 2011

@mirulienka no to budem potřebovat držet palečky zrovna beruška moje mala měla večer teplotu snad se novy termin už dotahne do zdarneho konce jste všecky moje zlatička aspon tady na chvily vždy vim že si rozumime 😉

deniskka
20. mar 2011

@1sirka1 je mi to strašně líto, přeji vám všem hodně síly, ale tady jsou slova zbytečná......

misicka455
20. mar 2011

@1sirka1 upřimnou soustrast 😔 😔 😔