Děti s diagnózou srdíčka

ivousek
16. sep 2009

Chci se zeptat -byl tady někdo na operaci srdíčka se svým drobečkem? Napište prosím jaké byli vaše zkušenosti a jak to zvládlo vaše dítě?Malá je zařazená do programu čekajících dětí k operaci a já s manželem si samozřejmě nedokážeme představit jak to zvládneme a co nás čeká,ale také ji.Samozřejmě paní doktorka povídala jak to všechno bude probíhat před i po operaci,ale ráda bych si přečetla jak se to dá zvládnout co nejlépe a jak to zvládl Váš drobek. Předem děkuji

casperko07
6. sep 2011

ahojte chcela som sa opytat ci neviete niektora kolko stoji ubytovna pre rodicov hned pri nemocnici?

blue04
7. sep 2011

@sasulec drziiim vam palce a myslim na vas....aj ked je to tazke ale vsetko bude ok a hlavne Saske to pomoze...budte silne obe 😵

selo
7. sep 2011

@casperko07 Ubytovanie oproti nemocnici na internate je 13 eur izba bez TV a 16 eur s TV.

mrskalianka
7. sep 2011

Kočky dávate deťom probiotiká? Ja malému dávam stále, mali sme Bio Gaia, ale teraz som objavila Infants Dophilus Plus, je to pre detičky, ktoré sú chronicky choré, ono je to skôr keď sa berú antibiotiká, no Dávidko má 3 lieky, sú to lieky pre dospelých tak si myslým, že probiotiká mu len pomôžu.

blue04
7. sep 2011

@mrskalianka nie, ja nedavam probiotika ale pri pri ochoreni ho liecim najprv homeopatikami

misicka455
8. sep 2011

@mrskalianka davám probiotka, ale nepravidelně aby si tělo i nějaké udělalo samo 😉

misicka455
8. sep 2011

@sasulec držíme palečky

ziarcanka
8. sep 2011

@mrskalianka my dávame, gastrologička nám odporučila Laktobacilky baby, predtým sme mali Bio Gaiu. Napriek tomu má črevo plné kadejakých svinstiev, v každom výtere vyjde niečo iné. Bruško boľavé - au-au a vraj sa toho do roka nezbavíme ☹ ☹ ☹

vlasticka185
8. sep 2011

@mrskalianka probiotika davam Samkovi iba ked ma antibiotika a najlepsiu skusenost mame s Biopronom,jedine,pri ktorych ma stolicu ok,ked berie antibiotika 🙂

vlasticka185
8. sep 2011

vcera sme boli v Nitre na kontrole u imunologa,nikdy mi neslo do hlavy,preco je Samko taky chuducky,kedze ine deticky s tiez velmi komplikovanymi dg.srdiecka su vahou celkom ok,nie az take viditelne chuducke,no a dr.mi vysvetlil ze je to aj koli zlemu prekrveniu pluc,ko. dopadla celkom dobre,Samko dostal preparat na posilnenie imunity,kedze ide jesenne pocasie a teda aj viac chorobne,tak dufam,ze to malemu pomoze a prospeje 🙂 ,pobyt v kolektive mame zakazany,cize skolka zatial vobec nehrozi,ozaj viete mi poradit daku stranku,ohladom tohoto 1 stupna v skolke,co sa uz deti ucia,co by mali vediet a tak 🙂

blue04
9. sep 2011

@vlasticka185 u nas som si vsimla,ze dost zakazuju detom ist do kolektivu...tu toto neriesia...jack bol dokonca aj v jaslickach! iny kraj iny mrav ale som nazoru,ze medzi deti by mali,aj ked len na par hodin. Aj tie deti ochoret musia a co budu robit ked budu starsie? Jack bol prvy mesiac chory stale a potom uz vobec...a imunitu ma teraz vybornu,malo chorlavie...ale tot moj nazor,nie som doktor ale budu to mat o to tachsie ked budu musiet ist do skoly....

katka6211
9. sep 2011

ahojte
blue04,vlasticka185 na toto som aj ja zvedava, ze co nam povedia na kolektiv, lebo na jednej strane by som chcela aby bol matus aspon trocha medzi detmi, ale zase ak to zakazu, tak nepojdem proti tomu asi....no ale to nas este tak skoro necaka, ale radsej rozmyslam nad tym ako nad dalsou operaciou 😉
mrskalianka ja nedavam probiotika, tiez len pri antibiotikach, zase sa mi nezda dobre aby stale bral probiotika. a kedze napr. anopyrin bude brat uz navzdy, tak si proste na to bude musiet telo zvyknut...davame mu aspon raz do tyzdna acidofilne mlieko 😀

mrskalianka
9. sep 2011

@katka6211 Teraz mu tie probiotiká dávam, lebo v týchto liekoch čo papá, všade píšu, že môže bolieť brucho, čo to potom musí robiť s takým malým bruškom. Malého zo všetkého nafukuje, potom sa mu ťažko aj kaká a pri najhoršom má aj krvičku, s probiotikami to je lepšie. Mne aj v DKC povedali, že môžeme dávať, tým mu všetko ulahčíme. Tak ja dávam aj naďalej.
@ziarcanka Dávidko má zasa niekedy krvičku v stolici, bol už milión krát na výteroch ale všetko o.k, vraj to je aj z liekov, tak tie probio dávam každý deň. Dávam aj čajík na prdky, doteraz nemal vôbec čajík, ale teraz ho už učím, keď mu v nemocnici dajú hladovku, aspom nech čajík pije.

A kolektív? Teraz si dávame velký pozor, ale ak nám vyslovene nezakážu tak malého do škôlky dám. Mne to bude v podstate jedno, lebo Lili ide na budúci rok do škôlky a všetky choroby prinesie domov tak či tak.

katka6211
9. sep 2011

mrskalianka tak je o inom, ked ho bolieva brusko a nafukuje ho. matus taketo problemy nemal, tak preto sme to ani neriesili, keby mu to ma pomoct tak jasne ze by som aj ja davala 🙂 hlavne, ze to davidkovi ulahcuje na brusko 😉

vlasticka185
9. sep 2011

@blue04 no ja este tento prvy rok nedam Samka do skolky,odporucaju nam to vetci lekari-nakolko,este nema doriesene tie tlaky s cievami,nechcem riskovat,no a este ma plienky,tj dalsi problem,
buduci rok by som ho uz ale chcela dat na 4 hodinky,ale je este otazne,ci ho u nas prijmu v skolke,ci ho nebudem musiet potom vozit do mesta,a zase neviem ako tam pochodime,zase ho nechcem davat do nejakej specialnej,ked ho v riadnej odmietnu,...

blue04
9. sep 2011

@vlasticka185 u nas je to ine ako tu...my tu statne skolky nemame,takze kazda sukromna bola rada ze zaraba 😕

vlasticka185
9. sep 2011

@blue04 tak to ano,urcite je tam aj ta starostlivost o deti ina,ako u nas a takysto vybavenie je ine,aspon si myslim, 🙂
aj u nas na Slovensku je uz tiez zopar sukromnych materskych skol,ale su riadne drahe,to by sme museli inac zarabat na Slovensku,aby sme si to mohli dovolit -teda vacsina z nas,je to fakt iba pre tu hornu vrstvu-elitu ☹
nechcem tym povedat,ze som daka chuderka,a ze setrim na svojom dietati,ale predsa,nepotrpim si az tak na prepichu a tych 200-300€ mesacne viem aj inac minut pre moje obe deti,alebo skor pre nas vsetkych 🙂

mrskalianka
9. sep 2011

Dnes mal Dávidko prvý krát príkrm, mrkvičku. On sa už hrozne ťahal za papaním, keď videl, že jeme, tak sa hneval, že mu nedáme. Tak pekne papal, normálne vedel aj prehltnúť. Tak sa teším, že sa berie do jedla. Mám pocit, že mu moje mliečko už nestačí, zastavil na váhe, ale papá stále, tak uvidíme.

ziarcanka
9. sep 2011

@mrskalianka Len tak ďalej papkáči, koncom septembra sa pridáme aj my 🙂 Koľko teraz Dávidko váži?

mrskalianka
9. sep 2011

@ziarcanka 7,9kg má, ale teraz sa to už zastavilo, no nejak to neriešim, papá stále, začal aj príkrmy tak sa teším. Teraz sa už viacej hýbe, on je stále v pohybe, pretáča sa na bruško, snaží sa už plaziť, šikulka moja.

ziarcanka
9. sep 2011

@mrskalianka Tak to je riadny šikuliak 😀 , len tak ďalej. Šimonko váži cca 6,3 kg a otáča sa z boka na bok, na bruško sa mu ešte nepodarilo, ale vy máte mesiac náskok 😉 , veď my vás dobehneme.

mrskalianka
10. sep 2011

@ziarcanka to aj Dávidko robil, z boka na bok a potom jedného dňa šup na bruško a odvtedy stále. Veď jasné, vy ste ešte malkáci 🙂. Na budúci týždeň keď nám nebudú volať na katetrizáciu tak sa ozvem našej doktorke, že v čom je problém. Ja už som taká nanič z toho čakania....

blue04
11. sep 2011

@sasulec drziiime velke paste a nech Saske vsetko dobre dopadne a hlavne nech sa rychlo zotavi...napis nam ked budes moct...

sasulec
11. sep 2011

ajoj srdiecka, tak uz sme v nemocke,mala bola na vstupnej prehliadke uuplne zlata ani nezamrnkala,sestricky ma pochvalili,ze som ju starostlivo pripravila a pochvalili aj mna.. Vraj bodaj by vsetci rodicia takto pripravovali svoje deti,ja vam ani neviem ako,len som vyhlasila,ze toto je nasa hra,a teraz sa budeme hrat ze tu byvame a zatial mala plne spokojna,ma na izbe rovno dve kamosky,takze je uplne happy
K zajtrajsku,chcem vas poprosit,aby ste sa k Panu Bohu pomodlili,nech sa to da vsetko urobit laparoskopicky-katetrizacne a nech je mala uz ok.. Dakujeme

sasulec
11. sep 2011

@blue04 😵 dakujeeeem 😲

dara76
11. sep 2011

@sasulec drzime palce. Drzte sa, prajeme vsetko dobre 🙂

ziarcanka
11. sep 2011

@sasulec Držíme palčeky a tešíme sa na dobré správy, ako ste to zvládli 🙂

mrskalianka
11. sep 2011

@sasulec budeme na Vás myslieť, posielame pozitívnu energiu, aby to Saška zvládla čo nejlepšie a boli ste rýchlo doma.

cherub
12. sep 2011

@sasulec zatínám pěsti a intezivně na vás myslím, všechno dobře dopadne. Jste statečné holky 😵 😵 😵

katka6211
12. sep 2011

sasulec aj ja na vas myslim, posielame vela sily tebe aj saske, aby to slo co najhladsie...drzim paste 😉