Děti s diagnózou srdíčka

ivousek
16. sep 2009

Chci se zeptat -byl tady někdo na operaci srdíčka se svým drobečkem? Napište prosím jaké byli vaše zkušenosti a jak to zvládlo vaše dítě?Malá je zařazená do programu čekajících dětí k operaci a já s manželem si samozřejmě nedokážeme představit jak to zvládneme a co nás čeká,ale také ji.Samozřejmě paní doktorka povídala jak to všechno bude probíhat před i po operaci,ale ráda bych si přečetla jak se to dá zvládnout co nejlépe a jak to zvládl Váš drobek. Předem děkuji

ewana73
7. nov 2011

@siska8 drzim palce nech vam dobre dopadne kontrola

@casperko07 nam tiez nasli bakterie pred katetr.tak sme museli najprv preliecovat atb.berie aj nejake lieky?

baby po tej katetrizacii co malemu uzatvorili tepnu sa mu o 100% pohorsil spankovy rezim ,vobec nevie spat ani cez den ani v noci,sa zobudi s placom aj 10krat,boli sme aj na kontrolnom echu u nasej kardiologicky tak vsetko je ok,na spravnom mieste,nic sa neuvolnilo a vraj to urobili perfektne a ze to budu vraj "len" zazitky,ktore musi prekonat.neviem ako by som mu to ulahcila uz aj ja som z toho dost unavena.zas na druhej strane,co sa straaaasne tesim je,ze zacal viac papat konecne 😵

ziarcanka
7. nov 2011

@ewana73 my keď sme prišli domov po katetrizácii, tak malý tiež na mňa ráno o piatej vystrúhal úsmev číslo 7 v zmysle ideme sa kočíkovať po chodbe, aby sme nezobudili ostatné deti - no reku milý môj zabudni na to, my sme už doma 😀 😀 😀
Tešíme sa, že Sergejkovi chutí a s tým spánkom sa to tiež snáď porieši aj keď náš starší stále vykrikuje zo sna aj 5 rázy za noc, že nikomu nič nepožičia a koho všetkého neľúbi... v noci spracováva ešte raz denné zážitky ☹

ziarcanka
7. nov 2011

@absolona Už ste asi v nemocke, držíme palčeky, nech všetko dobre dopadne a nech ste v stredu domka 🙂

matisekc
7. nov 2011

@casperko07 skore vyliecenie, nezavidim, clovek sa uz psychicky pripravi a nakoniec toto 😒

absolona
8. nov 2011

@ziarcanka Ahoj....práve dnes nás prepustili, všetko šlo bez komplikácii, akurát jej jeden vpich na JISke povolil pretože dosť divoko sa preberala z narkózy takže má na nožičke obrovskú podliatinu cca 10 cm priemeru...máme to natierať Heparoidom a časom sa to vstrebe ....kontrolu máme 2.12 🙂...domka budeme až zajtra, dnes ešte zostávame a cestujeme až zajtra ráno ....nechceli sme ju dnes trápiť 6 hodinovou cestou, vyspíme sa a zajtra ráno ideme domenko 🙂

ziarcanka
8. nov 2011

@absolona Supeeeeer, tešíme sa s vami. Modrina sa spraví - vždy lepšie ako jazvy cez celú hruď - hlavne u dievčat 🙂 aj keď niekedy sa tomu vyhnúť nedá. Bodaj by sa všetko dalo spraviť katetrizačne... Zajtra prajeme šťastnú cestu a hlavne nech rýchlo ubieha 🙂

vlasticka185
8. nov 2011

babenky,prosim vas,ak niektora viete,cez ktoru stranku mam objednat detske jednorazove ruska na usta s disney motivom kimberly klark znacky,u nas v lekarnach ich nikde nepredavaju a uz mam iba jedno posledne,Dakujem za odpoved-radu 🙂

mrskalianka
8. nov 2011

@absolona tá modrinka je najmenej, s Heparoidom sa to vstrebe do troch dní a nezostane nič.

ewana73
9. nov 2011

@ziarcanka no u nas tiez od narodenia je to tak,ze v noci spracovava zazitky a teraz je to o to horsie,no ale verim,ze sa to coskoro upravi 😉 .

vlasticka185
10. nov 2011

@ziarcanka veeeelmi pekne ti dakujem , 🙂,uz som bola zufala,nikde ich neviem zohnat,takze prevelika vdaka 😀

misicka455
10. nov 2011

Ahojky, srdíčka jak se daří všem co je čeká kontrola tak ať dobře dopadne my valíme zítra na krev tak snad bude taky redy a nebudou nás zase za pár dní hnát na odběry 😉

mrskalianka
11. nov 2011

Ahojte, ako sa darí detičkám?

Casperko, Luky je už zdravučký? Dali Vám aj náhradný termín? My sme teraz soplíkovali, nestíhala som ani odsávať soplíky, aj malý aj malá, ale už to vyzerá dobre 🙂. Nám zaťial nevolali z DKC.

casperko07
12. nov 2011

ahojte tak inac neboli sme v ba lebo v nedelu dostal maly horucky tak sme volali ze neprideme a rano sme isli na pohotovost a tam nam povedali vraj nejaky vyrus alebo nieco take a dala nam antibiotika a nakoniec to asi ani nic nebolo lebo horucky mal iba v pondelok a ani nekaslal ani nesoplil tak neviem z coho to mal tie teploty tak v pondelok budem volat do ba

misicka455
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ewana73
13. nov 2011

@casperko07 no a nemali ste siestu chorobu ?my sme tiez tak mali jeden a pol dna vysoke teploty 39, no a potom uz nic,doky vravela,ze siesta choroba a dokonca sa ani skoro vobec nevysypal,mal len zopar vyrazok aj to neviem ci z tej choroby.. ale ked ste brali antibiotika,nemal by tam byt dvojtyzdnovy odstup?

ziarcanka
13. nov 2011

@misicka455 ten odklik mi nefunguje ☹ , píše, že stránka neexistuje

Maminky, už vám prišlo rozhodnutie z poisťovne ohľadom synagisu?

misicka455
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
matisekc
14. nov 2011

@ziarcanka nam prislo

@misicka455 uz som na FB klikla, dufam ze som pomohla k vyhre
@casperko07 nasa Emka mala pred par tyzdnami takyto den, v nedelu o tretej jej vibehla teplota na 39st a trvalo to do pondelka do obeda, ziadny soplik ani kasel, doktor jej robil aj CRP a ziadny zapal

misicka455
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sasulec
14. nov 2011

ajojky baby,som len na skok,chcela som sa pochvalkat,mame doma skolkarku,tak som zvedava co mi porozprava 😀 Rano bola aj slzicka,ale ked zacala prednasat o svojej rozpravke ,,medovi mandarinke,, deti ju pocuvali 😀 Tak som zvedava co mi povie pani ucitelka,ked som tak zduuuchla..😉
Pekny den a vela zdravicka..😉

ziarcanka
14. nov 2011

Tak dnes som sa bola na ZP informovať ohľadom toho Synagisu. Pani bola veľmi milá a ochotná - našu žiadosť našli založenú kdesi na ústredí v došlej pošte, ešte ju nemajú ani zaevidovanú. Ešteže mi pred mesiacom povedali v DKC, že žiadali aj pre nás. Presne ako písala pred časom @vlasticka185, čo si sama nevybavíš - nemáš. Len keby človek vedel, na čo všetko má nárok...

claca
14. nov 2011

Prosím všechny své přátele a známe o podporu dobré věci. Výhru nechci pro sebe, aůe pro dětské kardiocentrum v Motole. Poslat 2 ozdoby je možno každý den. Za srdíčkové děti moc děkuji. Součaasně prosím o sdílení tohoto odkatu na vašich zdech. Romana Juhová
Jedeme 🙂) http://vanocni.datart.cz/romana-juhova-si-preje...
http://vanocni.datart.cz/roman
vanocni.datart.cz

mrskalianka
14. nov 2011

@ziarcanka Mne v DKC povedali, že to všetko vybavia, tak len čakám, no asi sa nedočkáme. A teraz budú ako postupovať, keď si sa tam informovala?

ziarcanka
15. nov 2011

@mrskalianka V DKC všetko vybavili, ale zostalo to visieť v poisťovni. Tá zlatá pani mi včera povedala, že na to dá pozor, aby to čím skôr schválili.

casperko07
15. nov 2011

@matisekc sak presne to iset sme mali aj mi takze neviem ze co .......dala som mu dnes robit vyteri a ked budem mat vysledky tak im mam volat tak uvidime

casperko07
15. nov 2011

@ewana73 a to je akoze co?neviem vobec o tom nic mi nepovedala ani dr ja si myslim ze to bolo asi od zubkov

ewana73
15. nov 2011

šiesta choroba je virus tzv. "herpes šiesteho radu" kde horucky su vysoke ,mozu byt az do 39-40 stupnov a trvaju 1-3 dni potom zrazu ustupia a objavia sa male ruzove vyrazky.netreba to vsak liecit antibiotikami,prejde to same od seba a postihuje deti vo veku okolo 6mesiacov az do 3rokov.my sme to mali min.rok .tiez som utekala s horuckami k doky a ona presne povedala,ze siesta choroba,kedze crp absolutne nic neukazalo. ale ako vravis ak ste nemali vyrazky mozu to byt aj zuby 😉

dara76
15. nov 2011

k tej siestej chorobe ...nemusi sa dokonca vobec vysypat. To mi hovorila jedna doktorka. Moja mala tiez mala vysoku teplotu a ziadne priznaky - podorzrenie prave na siestu chorobu. Ale ona sa mi vobec nevysypala a teplota sama ustupila - zuby to neboli.

ziarcanka
15. nov 2011

@dara76 presne takto isto aj náš starší syn
PS: Ten vianočný datart beží aj na SVK - nejdeme si niečo vysúťažiť pre DKC?