Děti s diagnózou srdíčka

ivousek
16. sep 2009

Chci se zeptat -byl tady někdo na operaci srdíčka se svým drobečkem? Napište prosím jaké byli vaše zkušenosti a jak to zvládlo vaše dítě?Malá je zařazená do programu čekajících dětí k operaci a já s manželem si samozřejmě nedokážeme představit jak to zvládneme a co nás čeká,ale také ji.Samozřejmě paní doktorka povídala jak to všechno bude probíhat před i po operaci,ale ráda bych si přečetla jak se to dá zvládnout co nejlépe a jak to zvládl Váš drobek. Předem děkuji

casperko07
28. nov 2011

@ewana73 jaj aha .............no tak ja si vsetko vybavujem vecsinou sama .....uz sme tam mohli byt a mat to za sebou a teraz zase cakat ...............kedy nas zavolaju

ewana73
28. nov 2011

@casperko07 to je mi luto,teraz je v DKC dost plno aspon co ja viem.

casperko07
28. nov 2011

@ewana73 ved hej aj sestricka mi dnes vravela ze neoperuju ze je tam plno

mrskalianka
28. nov 2011

@casperko07 s operáciou neviem či niečo vybavíš. Rozdeluje to primár a či mi voláme sestričkám alebo nevoláme.... Je to úplne jedno. Majú svoj poradovník rozdelovania a aký postup to je, to vie asi iba primár 🙂.

Tak už sme aj mi preložený, zaťial iba o jeden deň. Mali sme ísť zajtra, ale museli operovať urgentný prípad tak máme prísť v stretu a operácia by mala byť v piatok, tak uvidíme. Už sa nejak nestresuje a beriem to tak ako to je. Tešíme sa, že sme ešte všetci spolu doma 🙂.

ustarana
28. nov 2011

Holky, u nas uz bol Jezisko! Dnes sme boli v Motole, a Pavlickovi sa ten defekt troska zmensil. Kontrola o pol roka. Ja mam taku radost.

ziarcanka
28. nov 2011

@ustarana Gratulujemeeeeeeeeeeeee 🙂 🙂 🙂 a tešíme sa s vami

cherub
28. nov 2011

@mrskalianka budu na vás moc myslet a držet pěstičky ať všechno klapne tak jak má a jste brzy doma 😵

@ustarana gratuluju, jen ať ta mrška pěkně zaroste 😎

maruska_m
28. nov 2011

@mrskalianka budeme na Vas mysliet, myslim ze sa aj stretneme...ideme buduci utorok na kontrolnu hospitalizaciu, drzte sa a vela sily, ale maly vyzera na fotkach silny chlapcek, urcite to zvladne....

mirulienka
28. nov 2011

@ewana73 ona bola v nemocnici veeelmi spava a vooobec nepytala jest. bolo tazke do nej dostat co i len 30ml mlieka, ale zevraj to vela deti po operacii... lekar povedal, ze ak to tak pojde dalej, lebo ona musi priberat a to sa jej nedarilo, tak mame ist na neurologiu, ci je vsetko ok.... ale vobec netusim, ako tam skumaju take male batolata 😅
@matisekc no to hej 😀 na buduci mesiac ideme 21-eho a kedy vy?? 😉 sa mi zda, ze chodite na kramare, ze?
@vlasticka185 ako sa to dobre cita, ked pises o samkovi, aky je vyvodnik 😀 ja ho mam stale pred ocami z nemocky takeho uboleneho s fialovymi perami ☹ ach jaj, aka som naozaj rada, ze sa mu tak dari 😵
baby, na mna ide zase taka nostalgia... a to mame este pred vianocami kontrolu. som povedala, ze na buduci rok si ju radsej naplanujeme az po vianociach, nech takto netrpim, ze co bude... a uz sa zase vidim, jak pod stromcekom revem... od stastia a zaroven aj smutku, ake sme mali hrozne vianoce 😢 😢 no ale tfuj tfuj a prec so zlymi myslienkami 😉

mirulienka
28. nov 2011

@mrskalianka aj my na vas budeme samozrejme mysliet 😉 davidkovi uz teraz posielame vela zdravicka a sil na zvladnutie tak vaznej veci. bude to zatazkavajuca skuska, ale deti su fakt neskutocne sile a vydrzia ovela viac nez my!!! 😵
@ustarana tesime sa s vami 🙂 🙂 🙂

matisekc
28. nov 2011

@mirulienka my ideme 20
@mrskalianka budem na vas mysliet a prajem rychle zotavenie a skory navrat domov

casperko07
28. nov 2011

@mrskalianka ale ja som nepovedala ze koli operacii bdem vola sestrickam ale koli tomu co ma v nose toho stafilokoka ci mu to mam vitierat allebo nie ale vravela ze mi urcite zavolaju ja viem ze oni s tym nic nemaju ze to rozhoduje primar ja som nechcela nic vybavit vies.....

casperko07
28. nov 2011

tu je najnovsia fotka nasho krpca Lukiho......

vlasticka185
29. nov 2011

@casperko07 ze aky frajko-blondavy,zlatucky 😀
@ustarana tak to je super,ze sa to samo takto "riesi", 😉 je mozne ze by maly nemusel ist potom na operaciu?
@mirulienka skoda ze sme sa tam vtedy na oddeleni nestretli,ale z Terezky je tiez riadne sidlo,zdala sa mi tiez hyperaktivna.alebo sa mylim?ono ja som si tiez myslela ,ze ked bol Samko ako babo stale taky spavy-unaveny,ze bude velmi kludne dieta,ale to vsetko sa zmenilo po 2 operacii,ked sa naucil behat,odvtedy beha ako s vrtulkou, 😀 ,a teda je riadne cislo z neho,teraz ked uz aj rozpravat zacal,take vety zapoti,ze mi rozum zastavi,napr. najnovsie ak ho za nieco hresim,povie mi,ze zavola sanitku a odide prec a bude pokoj,teda a to spojenie A BUDE POKOJ si najako moc oblubil a pouziva ho casto krat v selijakej suvislosti,... 🙂 ,takysto nadavky ☹ ,normale mam strach,ze ked s nim pojdem na kontrolu,aby z neho nieco zle nevyletelo,....ved ani nechapem,ze uz skoro v kazdej rozpravke sa hresi.. 😕
@mrskalianka len dufaj,ze ak uz pridete na operaciu,ze Vas neposlu domov,ako nas,vzdy sa naskytol urgentny stav,a veru my sme tento rok isli domov az 3x,ja som uz bola z toho taka na nervy,hlavne preto,ze som sa bala ,ze bol februar,zima a ze ked nas budu volat,ze nebudeme moct ist koli chorobe,...verila som ,ze Samko to zvladne,ale uz som stresovala koli inym veciam,....

ustarana
29. nov 2011

@vlasticka185 zatial sa operacia presuva z terminu do 2 rokov dietata na termin predskolsky vek. Nikto tam nechcel spekulovat nad tym, ci sa to bude nadalej zmensovat alebo nie a co potom. Uz tak je to zazrak, lebo pred 3 mesiacmi mi vraveli, aby som si nedavala falosnu nadej, ze je to na blbom mieste a tam to velmi nezarasta. A predsa.
@mrskalianka stale na vas myslim a drzim palce.

ewana73
29. nov 2011

@mirulienka ahaa,tak v tvojom pripade to je ine..u batoliat sa v prvom rade na neurologii skumaju urcite zakladne reflexy no a potom si myslim,ze urcite EEG mozgu,ci nie je nieco "zablokovane" a podla vysledkov sa urci dalsi postup... ale u nas je to ine,maly ma uz dva roky a naopak,on prave,ze spat "nevie" ..

casperko07
29. nov 2011

@vlasticka185 dakujem ................ved aj tvoj je zlatucky samko

luc22
29. nov 2011

Ahojte, pridavam sa k vam, ak mozem..dlho som len citala tieto debaty, a neodvazila sa napisat...
Mam tri a pol rocneho syna, o ktorom som si myslela, ze je 100 % zdravucky...a nejake chyby mi ma nikdy nenapadli.... Zacalo to selestom, jednym kardiologom, druhym, a tretim uz v DKC v BA. Akurat vcera sme sa dovolali doktorke.... na 99 % maleho budu operat do konca roka... Tiez pevne verim, ze to bude do vianoc, aby sme boli vsetci doma...Len sa chcem spytat, ci tu ma niekto skusenost s operaciou nie cez slabiny, ale otvorenie hrudnika, ako sa rana "vnutri" aj "vonku" dlho hoji.... aka je starostlivost o dieta po takejto operacii?
Najprv mu zistili defekt predsienoveh septa sinus venosus, k tomu parcialny plucnovenozny navrat a aby toho nebolo malo, tak aj dilatovane pravostrane srdcove oddiely...Do tejto problematiky sa este len dostavam, preto vas prosim, niektore mamicky, ktore to mate za sebou, aby ste mi troska priblizili, ako to tam bezi...ako to taky maly cloviecik zvlada... ci byvaju komplikacie... Viem, ze isto budem mat priestor sa na to pytat aj v nemocnici...Ale "utesujem" sa, ked vidim vase pozitivne prispevky. Dakujem vam.

blue04
29. nov 2011

@luc22 ahoj a vitaj medzi nami...si na spravnom mieste,kto iny ta pochopi viacej ako mamicky co si presli cez podobne trapenia...moj syn bol operovany ako 4 rocny a mal otvoreny hrudnik 3x...pokial nas prepustili z nemocnice,jazva bola krasne zahojena a doma sme mu chvlilu pomahali cez schody,kremkovali sme sa,nekupali ale sprchovali a hlavne nedvyhali! Jack mal panicky strach z doktorov a napodiv pri poslednej operacii krasne spolupracoval a bola som na neho velmi pysna....
a aby sa nenudil,mali sme zo sebou prenosny dvd prehravac,magaziny detske a vyplnali sme,malovali,citali a ked mohol uz chodit,chodili sme do herne...bola to dlha cesta a vela nerviciek nas to stalo ale zvladli sme a zvladnete aj vy 😉

mrskalianka
29. nov 2011

@casperko07 Na toho stafilokoka by som sa najprv popýtala u pediatričky, alebo by som volala svojej kardiologičke, nám vždy pomohla. Aj teraz na operáciu, Dávidko mal niečo v hrdielku tak to obvolala s anesteziológom a vraj to nevadí na operáciu, mám mu hrdielko vytierať a bude to o.k.

@vlasticka185 tak to sú už také veci nepredvídatelné čo úplne chápem. Ak je urgentný prípad tak to sa nedá nič robiť, vždy si spomeniem nato ako sa malý narodil a tiež bol urgentný prípad a všetkých popredbiehal 🙂. Ale napätie je to obrovské, už mám pocit, že dlhšie nevydržím, tá neistota, strach... Veď vieš....

ziarcanka
29. nov 2011

@luc22 Vitaj medzi nami, tvoj malý bude v DKC v najlepších rukách a ani sa nenazdáte a budete doma. Budeme držať palčeky.

vlasticka185
29. nov 2011

@mrskalianka ved tie urgentne stavy chapem,tiez nim Samko ako babo bol,...ale som bola napalena,ze hoci uz mal nizke saturky a to konkretne od leta,dlho sme cakali na operaciu,a to bol este aj medzitym hospitalizovany koli desaturacii a nikto nic nerobil,...ale uz som o tom pisala,...iba som chcela povedat,ze viem s tebou citit,co prezivas,...

vlasticka185
29. nov 2011

@luc22 ahoj a vitaj,..ako pisala blue,tvoj syncek je v dobrych rukach,...napriek tomu,ze si prezila riadny sok z celej situacie,ver,ze ta zla sprava bola aj tou dobrou,lebo ak by sa to neodhalilo,ktovie,ako by sa to vsetko skoncilo a operacia mu ucite pomoze a zlepsi jeho klinicky stav 😉 ,samozrejme ze bez bolesti,slz a nerviciek to nepojde,ale treba mysliet pozitivne a nic si nepripustat

luc22
30. nov 2011

Jej, babulky, ani neviete, ako som sa potesila, ked sme poodpisovali... dakujem vam. Som nedockava, nervna...ze kedy to bude...co, ako...a tak...V kazdom pripade som rada, ze som natrafila na toto forum...

casperko07
30. nov 2011

@mrskalianka no ja som sa pytala vtedy sestricky ci mam niecim vitierast ci co a ona ze nam urcite zavola ze este sa nepytala ani nic ............

casperko07
30. nov 2011

@luc22 tak vitaj medzi nami a neboj vsetko dopadne dobre urcite a tak ako tu vsetki mamicky pisu maly bude v dobrych rukach a spravia vsetko preto aby bolo vsetko okej a drzim prsteky aby ste boli cim skor doma a aby ste boli na vianoce spolu......

ustarana
30. nov 2011

@luc22 Ahoj a vitam ta. Prajem ti, aby ste to mali co najskor za sebou a bolesti, slz a nervov bolo co najmenej.
@vlasticka185 Ty si niekedy davnejsie davala typ na nosne kvapky pre deticky. A ja si teraz niesom ista ako sa to vola. Je to Tantum protect? Dik
@blue04 Nejako nas zanedbavas 🙂. Ako sa s Jackom mate?

ziarcanka
30. nov 2011

Ahojte, tak dnes sme absolvovali prvú dávku Synagisu. Kam pôjdeme na ďalšiu nikto netuší, lebo od zajtra sa pľúcna ambulancia, kde to u nás pichajú ruší vďaka štrajku 😠 😠 😠

vlasticka185
30. nov 2011

@ustarana ANO,ten spray do nosteka alebo aj gelik SA TAK VOLA,co ste chorucky?

andrea3772
30. nov 2011

@luc22 Ahoj,ja som si tiež myslela,že mám zdravé chlapčiatko,päť rokov.Ale neboj sa,lekári sú skvelí,veda ide nenormálne dopredu,bude to všetko určite dobré 🙂