Děti s diagnózou srdíčka

ivousek
16. sep 2009

Chci se zeptat -byl tady někdo na operaci srdíčka se svým drobečkem? Napište prosím jaké byli vaše zkušenosti a jak to zvládlo vaše dítě?Malá je zařazená do programu čekajících dětí k operaci a já s manželem si samozřejmě nedokážeme představit jak to zvládneme a co nás čeká,ale také ji.Samozřejmě paní doktorka povídala jak to všechno bude probíhat před i po operaci,ale ráda bych si přečetla jak se to dá zvládnout co nejlépe a jak to zvládl Váš drobek. Předem děkuji

kaira22
23. jan 2012

@zebra41 ani ja neviem dokedy tam budeme,dufam,ze skoro nas pustia domou a maly bude ok.

kaira22
23. jan 2012

Drzte nam palce prosiiiim!Sa strasne bojim!

katka6211
23. jan 2012

kaira22 budeme na vas mysliet 😉 ver malemu, ked krasne prospieva, tak to bude dobre 😉 a ber to tak, ze fakt idete k najlepsim odbornikom a ze budete presne vediet, ze co mu je.

katka6211
23. jan 2012

baby, ktore mate take deti ako matus, chcem sa opytat, ze ked ideme na katetrizaciu(este neviem kedy) tak budeme este v tych kojeneckych izbach??? alebo uz v tych pre vacsie deti???

ewana73
23. jan 2012

@katka6211 my sme boli min.rok v oktobri,ked mal drobec 23 mesiacov a boli sme este na kojeneckych postielkach,som cely cas bola pri nom,spala som v tom kresle pri postielke.

katka6211
23. jan 2012

ewana73 no to bude potom teda riadne narocne, lebo si ani neviem predstavit, ze by matus spal, ked tam placu ine deticky

kaira22
23. jan 2012

@katka6211 dakujem za tie pozbudive slova!este aj ta cesta ahhh,musime vyrazit okolo 4tej aby sme tam dosli

katka6211
23. jan 2012

kaira22 no s tym cestovanim je to hrozne, a vy ste este z vacsej dialky ako my. matus kym bol malicky , tak cestu zvladal super, spinkal vacsinou. ale teraz uz nechce sediet v sedacke dlhsie ako hodinu, tak sme kupili prenosne dvd, tak uvidime, ci to bude na nieco dobre.

ziarcanka
23. jan 2012

@kaira22
Sebe: oblečenie ako na doma - čo budeš nosiť cez deň, pyžamo, prezuvky, príbor, hrnček, hygienu, uteráky, toaleťák(ten ja stále zabúdam), odsávačku,
občiansky preukaz + oba preukazy poistenca, pre istotu výsledky z výterov - ak vám kázali, mobil, niečo na zabitie času, keď nebudeš môcť byť pri malom a
fúrik pevných nervov
malému: pyžamko na rozopínanie vpredu, plienky, vlhčáky, obľúbenú hračku, ak máš fľašu - po narkóze sa nevedia chytiť na prsník, kým sa poriadne nevyspia a pred narkózou od cca druhej v noci nemôže mlieko ale do cca štvrtej môže čaj, kúpacie potreby - budete sa aj kúpať pred katetrizáciou aj operáciou, len ho nemôžeš ponatierať, aby držali lepky s elektródami
ak mi ešte niečo dôležité napadne, napíšem
Budeme na vás myslieť, nech všetko dobre dopadne a nech ste čím skôr doma. 🙂
10. jan o 19:25 • 2 deti • Odpovedz • Pošli IP •

ziarcanka
23. jan 2012

@kaira22 ešte teplomer pre malého, ale to ti už niekto písal

matisekc
23. jan 2012

@kaira22 budeme na vas mysliet a neboj urcite to zvladnete a za chvilu ste spat
@katka6211 myslim ze na kojeneckych izbach su deti do 3 rokov, je to des, lebo vlastne sa navzajom tie deticky budia a potom su vsetci vlastne skoro celu noc hore a mami este aj cez den, dnes sme tam boli na ockovani synagis a vyzeralo to tam celkom prazdne, nie ako ked sme tam boli my ze sa este pridavali postielky, inak aj ja sa desim toho ze by sme museli ist teraz niekedy do nemocnice, lebo Emka ma dost slaby spanok, tak by som si asi brala spacak a spala by som na izbe na zemi 😒

katka6211
24. jan 2012

matisekc no my ideme na katetrizaciu vo februari alebo v marci. Uz teraz mam z toho des, lebo je zvyknuty ze pri nom lezim v posteli, a ze ma v podstate ticho. utesujem sa len tym, ze ak vsetko pojde dobre tak by to mali byt len dve tri noci.
a inak aj my sme vacsinou boli tak, ze museli este nosit dalsie postielky, lebo bolo vela deticiek, ale to bol matus malicky, to mu bolo uplne jedno ci tam place jedno dieta alebo dalsie styri

vlasticka185
24. jan 2012

@katka6211 Kati,my ked sme boli vlani,tak sa nas sestricka pytala,kde chceme byt,ale bolo to aj o tom,ze ci uz spava sam na posteli,...ale my sme teda suhlasili s kojeneckou izbou,ale nas dali k takym vacsim detickam,co uz prespia celu noc,...ved uvidite,... 😉

katka6211
24. jan 2012

vlasticka185 matus spava na velkej posteli uz asi od roku a pol. my ked sme tam boli, tak sme stretli dvojrocneho chlapceka a bol normalne na tych izbach pre vacsie deti, tak dufam, ze sa to bude nejak dat

misicka455
24. jan 2012

Koukám, že si musíte brat aji svůj vlastní teploměr do špitálu tak to je tedy drsné 😒

ewana73
24. jan 2012

@katka6211 tak to bude urcite este na kojeneckych,nas spanok vyzeral tak,ze ja som nespala takmer vobec lebo v tom kresle sa ani nedaa iba ,ze si trochu oddychnes no a kedze maly sa takmer kazdu hodinu zobudil tak som ho v noci vozievala v kociari po chodbe kde aspon ako tak spal,vsak @ziarcanka by ti vedela rozpravat 😀 😀 ...na izbe pre mamicky som mala akurat tak odlozene veci v skrini a to bolo vsetko.. my sme si vybrat nemohli,a to som hovorila sestricke,ze on tam spat nebude vediet,ze to je malicke pre neho,ze sa bude budit... tak sa len usmiala,ze vraj nic sa neda robit ...

ewana73
24. jan 2012

@misicka455 brat sa nemusi ,nie je to povinnost ak niekto nema tak daju,my sme napr.nemali,tak nam dali ale je lepsie ak mas svoj .

misicka455
24. jan 2012

@ewana73 aha, tak to potom jo 😉

ewana73
24. jan 2012

@katka6211 a ked si pisala o tom cestovani,my sme z KE a autom by sme to nezvladli ani naaaaaahodou,takze tam sme isli vlakom,boli sme vo vagone pre mamicky s detmi,tak sa da povedat,ze to zvladol celkom dobre,aspon mal co robit,kym pochodil cely vlak 😀 .. no a spät sme sli letecky,to uz bolo uplne super,vsetko bez problemov a cca za necelu hodinku sme boli v KE.

ziarcanka
24. jan 2012

@ewana73 Jááááj Evka, na izbe si okrem vecí mala aj spiacu Žiarčanku - ty moja dobrá duša 🙂 🙂 🙂
a leteckú cestu domov dostal malý hrdina ako odmenu za statočnosť 🙂 - neviem, ako to vychádza finančne, ale bývať v KE, tak to asi tiež riešim tak ako vy
@katka6211 nechcete nás s tou katetrizáciou počkať? 🙂 My by sme mali ísť asi v máji

kaira22
24. jan 2012

Sme dooooomaaa!!!!Zvraj netreba nic robit,je to dobre!o rok sa mame prist ukazat!Pan masura osobne vysetril,urobil echo!Som taka rada!!!!Dufam,ze aj vam sa vsetko zivote podari a vase deticky budu zdrave a silne!!!!

misicka455
24. jan 2012

@kaira22 tak to je nejlepší zpráva dneška 😉

kaira22
24. jan 2012

@misicka455 ani nevies jak sa tesim!Zelam,Verunke vela stastia!

matisekc
24. jan 2012

@kaira22 super,nechsa dari a nechtam radsej nemusite nikdy

ewana73
25. jan 2012

@ziarcanka petka,bolo nam potesenim sa s vami zoznamit 😉 a vy v maji zas na katetrizaciu? simonka budu diagnostikovat,ci mu nieco uz aj robit?

ziarcanka
25. jan 2012

@ewana73 Ešte neviem, všetky plány nám na indikačnom seminári zmenili a čo s nami plánujú mi povedia 6.2. na kontrole, tak už sa neviem dočkať.

@kaira22 Supeeeeeer, tešíme sa s vami 🙂 🙂 🙂 a ak ti budeme náhodou chýbať, tak sem-tam nakukni 😉

ewana73
25. jan 2012

@ziarcanka hm,tak to mi je luto... tak snad vymysleli pre simonka nieco lepsie ako povodne planovali 😉

luc22
25. jan 2012

ahojte babulky, prepacte, ze som tu dlho nebola, furt len lietam hore dole do nitry na skusky, hlavu mam jak......
Nas Kubik bol vcera na prve kontrole, ale u regionalnej nasej kardiologicky, ktora mala vybrat stehy a pozriet, ci sa vypotky zmensili... Ked odchadzali z DKC mali uz len 3 mm tusim.... Pekne sme dodrzovali limit prisunu tekutin, poctivo brali lieciky...a vysledok..vsetko sa zvacsilo...je zavodneny, cela jedna strana toho srdiecka na rtg vyzera ako obrovska bublina, dnes opat isli do BA, zmenili davkovanie liekov, ak sa to do piatku nezlepsi... - co som zvedva, ci sa to vobec da za taky kratky cas.. :-/ Nastupia hned ten v piatok na miniamalne tyzdnovu hospitalizaciu, opat uspinkat a nejak to z neho dostat :( Ach baby, uz sme si vydychli..ze je domka, je to ledva tyzden...a zase budu stresy... Mate s tym niekto skusenost?
A co vy a vase deturence..

blue04
25. jan 2012

@luc22 my mame s tymto skusenosti. presne ani nie po tyzdni od operacie nas sanitka brala naspat do nemocnice,lebo diaretika nezaberali a spravila sa malemu voda okolo srdiecka. Operovat nas nemuseli , lebo zmena diaretik a vacsia davka zabrala.. ufff ale v nemocnici sme boli nieco cez tyzden,nepustili nas domov pokial si boli 100% isty ze bude v poriadku

misicka455
25. jan 2012

@luc22 neboj to bude dobrý , třeba léky zaberou . Jinak se ty vypotky odvádějí pryč drenama , takže žádná velká operace nic takového.