Děti s diagnózou srdíčka

ivousek
16. sep 2009

Chci se zeptat -byl tady někdo na operaci srdíčka se svým drobečkem? Napište prosím jaké byli vaše zkušenosti a jak to zvládlo vaše dítě?Malá je zařazená do programu čekajících dětí k operaci a já s manželem si samozřejmě nedokážeme představit jak to zvládneme a co nás čeká,ale také ji.Samozřejmě paní doktorka povídala jak to všechno bude probíhat před i po operaci,ale ráda bych si přečetla jak se to dá zvládnout co nejlépe a jak to zvládl Váš drobek. Předem děkuji

kaira22
2. okt 2012

@macilaci ahoj!no uz vam volali?ci este nie?inac mohla by si my poslat cislo na sestricku do ke le bo mam len na pani dr a nechcem ju otravovat kvoli terminu kontroly,diky

vlasticka185
2. okt 2012

@blue04 ahooooooooooooooooooooojkyyyyyyyyyyyyyyy 😉 🙂 😉 ,vydovolenkovana????
@katka6211 supeeeer 🙂 teskam sa s Vami,ze si uz uzivate teplo domova a ze obaja ste to tak super zvladli 😉
@urba8 moc,moc drzime palceky nech vsetko prebehne ukazkovo,bez akychkolvek komplikacii a nech ste cim-skor domka 😉 ,ako pisala Katka,treba byt pozitivne naledena a pojde to lahsie,tiez mam s tym skusenost pri 2 operacii,iked je to naozaj tazke,ale nezabudni,vsetke emocie,pocity sa prenasaju aj na dieta,intezivne ich vnima,cize ked budes ty silna,aj ona to lepsie zvladne 😉

co sa tyka toho plavania,je to jedine,co doktory kardiakom odporucaju,avsak otazne je,kde plavate,najlepsie je niekde v domacom bazene,my sme boli v Sturove na kupalisku a skoncili sme potom v nemocnici,cize na plavarnach a na kupaliskach sa urcite neodporuca chodit s detmi plavat,uz len koli tomu,ze deti sa castokrat nechtiac napiju ten bazenovej vody,pooblizuju si mokre pery a teda v kazdej tej vode,hlavne v teplej je plno bakterii a takysto vodu kazdy den nemenia na kupaliskach,ale je to vec kazdej z Vas,ako sa rozhodnete a hlavne je to o tom,ako to zvladnu vase srdiecka,to nase nemoze na verejnych bazenoch,iba doma,alebo v mori 😒 😉

macilaci
2. okt 2012

@kaira22 ahoj, pred týždnom som s nimi hovorila, doky ide v prvej polovici do BA a dohodne sa s docentom, už by som to mala najradšej za sebou 😒 tel.číslo: 0556321651

kaira22
2. okt 2012

@macilaci verim ti!my len na kontrolu ideme a uz mam nocne mory z toho!dzim vam palce a ozvy sa,ze co a ako!diky za tel

mrskalianka
2. okt 2012

@urba8 držte sa, myslíme na Vás. Dúfam, že Vám to už víde a bude mať konečne pokoj 🙂

mrskalianka
2. okt 2012

@blue04 ani nevieš ako sa teším, že ťa tu vídim 🙂 a ešte viac, že počujem ako sa má Jack dobre. Chýbali mi Tvoje správičky, Jackove úspechy, pokroky, je velmi šikovný a máme v ňom vzor, vďaka Vám a ešte pár detičkám som začala veriť, že Dávidko bude ako ostatné deti.

blue04
2. okt 2012

@mrskalianka a Davidko bude ako ostatne deticky,len mu treba trochu pomoct a hlavne verit...jack v skole nechodi hrat futbal ale chodi na prirodovedu 🙂🙂🙂...ked nastupil do skoly,zacala som ho pripravovat aky ma problem a nech je hrdy na jazvicky co ma a hlavne nech sa nenamaha. aj ucitelka povedala ze je velmi opatrny a som spokojna,ze ma poslucha 🙂🙂🙂 jack ma hrdinske jazvy ako spiderman ma tak je to OK 😀

mrskalianka
2. okt 2012

@ziarcanka Ahojte. Tak ako škôlkujete? My sme si už zo škôlky priniesli také srandy ☹, celá rodina sme na antibiotikách. Ale vydržala pekne, celý september bola o.k, jeden týždeň chodili len 4 deti do škôlky a Lili medzi nimy, no teraz už podlahla ☹. Dávidko ako obyčajne - vysoké teploty, tak len čakám kedy zaberú antibiotiká, potom je už dobre 🙂. A Vy?

katka6211
2. okt 2012

Kocky, prosim radte...maly berie furosemid, podla prepustacej spravy ho ma brat dva krat do dna, ale podla toho, co mi vravela a napisala sestricka tak tri krat denne. Kam mam do tej blavy zavolat, nasej dr. tam cize Kollarovej, alebo niekde na kardiochirurgiu, kde sme lezali???????? poradte prosim, aby som zbytocne pol dna nepretelefonovala 😉 Dakujem 🙂

vlasticka185
2. okt 2012

@katka6211 na kardiochirurgiu volaj,ak si si nie ista,asi sa stal preklep 😒,ak ti treba tc. poskytnem 😅

katka6211
2. okt 2012

vlasticka185 dakujem za radu 🙂 a mozes aj to t.c. lebo my sme tam este nikdy volat nemuseli, tak nemam ine cislo okrem nejakej ambulancie, kam chodime na kontroly 🙂

priadka
2. okt 2012

@katka6211 ahoj, nas dnes so Zinkou pustili domov, este sa z toho nevieme spamatat 🙂 Vsetko islo velmi rychlo - v noci na sobotu bola na RAPke, v noci na nedelu uz na JISke a od nedele obeda uz u mna na 4ke izbe. Strasidelne prognozy doktorov sa nepotvrdili, mala sa hned na sale odpojila od ventilatora a rozdychala, na druhy den uz nepotrebovala ani kyslik. Navyse, operaterom aj anesteziologovi sa zdalo, ze pluca su navonok v podstate ok, aj ked dovnutra samozrejme nevidia... vysledky z histologie budeme mat najskor o 2 tyzdne 😝 Stale mam pred ocami tvare doktorov, ked nas pripravovali na pooperacne komplikacie a dlhu plucnu ventilaciu kvoli tomu CT pluc... ved ani oni tomu nemohli uverit, ako sa nakoniec lahko rozdychala, akoby bola inak uplne zdrava...
Ja som si predstavovala, ze tam budeme mozno do vianoc, a to teda este nebola moja najhorsia predstava.

Dominik dnes obedoval kusky chleba so sunkou, tak uz je na dobrej ceste. Este obcas spomina Matuska. Cez vikend sa to tam akosi zaplnilo.
No a najdolezitejsia vec - Lucia dnes isla, podla planu. Primar sa jej soplikov nezlakol. My sme odchadzali okolo jednej poobede, to ju este operovali, tak viac neviem. Ved @urba8 da isto vediet. Drzime palce!

misa84
3. okt 2012

Ahoj, dnes odpoledne jedeme do prahy, zítra v 10 ráno máme v motole velkou kontrolu - už to bude rok od operace. Mám z toho nějaký špatný pocit, dokonce jsem to večer obrečela, tak nám držte palce ať je nález alespoň stejný jako posledně....děkujeme

blue04
3. okt 2012

@katka6211 nechcem ta strasit ale toto sa stalo nam! nas prepustili so zlou davkou,nastala chyba pri prepustacej sprave a samozrejme davka bola nizka a za dva dni sme skoncili s vodou okolo srdiecka a pluc.....dalsi skoro tyzden v nemocnici 😒 tak rychlo rychlo ries a zistuj kde je chyba...zavolaj na kardiologiu kde ho operovali nech sa ti na to pozru...

svatule
3. okt 2012

@misa84 moc na vás myslíme, držíme moc a moc pěsti, aby byl Vojtíšek v pořádku a určitě bude! A přejem vám šťastnou cestu, tam i zpět!

katka6211
3. okt 2012

priadka ahoj, som velmi rada, ze si sa ozvala 🙂 A este k tomu, s takymito super spravami , ani si nevies predstavit, aku radost si mi spravila 😀 Niekedy ani lekari nevedia to pooperacne spravanie spravne odhadnut, ale myslim, ze aj im ste spravili radost 🙂
Na Dominika myslim kazducky jeden den, a verim, ze to papanie sa uz konecne pohne, a budu aj oni smerovat domov. Nemas nahodou kontakt na Lenku? Ja som zabudla popytat.
Blue04, dnes tam idem zavolat, ale zatial mu davam tu vyssiu davku, aku mi kazala a napisala sestricka, takze nieco take by sa nemalo stat, on berie este aj verospiron, tak hadam sa nic zle neudeje. Ale aspon vidim, ze to moze sposobit problemy.

katka6211
3. okt 2012

blue04, vlasticka185 tak uz som to obtelefonovala, tak som spokojna 🙂

cenculinka
3. okt 2012

dievcata, budete niektora koncom novembra v DKC v BA? lebo v tom case by som tam mala byt aj ja s felixom na operacii 🙂

ziarcanka
3. okt 2012

@cenculinka Ahojček, my by sme si mali ísť poležať začiatkom decembra, tak sa možno stretneme 😉

blue04
3. okt 2012

@misa84 som s nazorom tvojho kardiologa....ved nebude sa potapat do 3 metrovej hlbky 😀 a najlepsie sa chovat k srdieckovym detom ako k normalnym a aj oni same tak vyrastu...moj syn si vela veci reguluje sam

blue04
3. okt 2012

@katka6211 a co si zistila? kto spravil chybu?

katka6211
3. okt 2012

blue04 no asi mi zle povedala sestricka, lieky mam davat podla prepustacej spravy, nie podla toho , co mi sestricka napisala. On ma na cikanie este jedny lieky, tak je to zrejme dost.

ziarcanka
3. okt 2012

Ahojte dievčence, máte niekde vaše srdiečka poistené proti úrazu? Nám dnes prišlo vyjadrenie z Generali (kde máme rodinnú úrazovú poistku), že Šimiho vzhľadom k jeho dg. nepoistia 😠

@mrskalianka Aj my sme už absolvovali prvú PN - sople ako hrom, ale ináč Samko nič a Šimík trošku pokašľal. U nás to neprišlo zo škôlky, ale skôr odo mňa 😒 . Keď sa poriadne doliečime, čaká nás očkovanie MMR a na radu našich kardiológov z BB aj z DKC pridávame aj očkovanie proti kiahňam, tak držte palčeky, nech je to bez komplikácií, lebo o tomto očkovaní sa vedú asi najväčšie diskusie...

blue04
3. okt 2012

@ziarcanka mate odporucene proti kiahniam? no ja som akurat rozoberala tento problem s nasim kadiologom a povedal,ze kombinacia liekov a vakcina proti ockovaniu moze sposobit komplikacie rovnake ako kiahne samotne, tak jacka nemam ockovaneho....mam z toho nervy lebo neviem sa zariadit...

ziarcanka
3. okt 2012

@blue04 Nám odporučili dať, lebo horúčky spôsobujú tachykardie, tak aby sa nám to celé neskomplikovalo 😒 Starší syn nastúpil teraz do škôlky, tam majú epidémiu kiahní každý rok, takže si to pravdepodobne na jar zabsolvuje. Z liekov má Šimoník momentálne len anopyrin a stále je na spojke - do kedy neviem, v decembri si máme ísť poležať, tak potom možno budeme múdrejší...

mrskalianka
3. okt 2012

@blue04 Jack už mal kiahne?

@ziarcanka inak ja sa tých kiahní velmi bojím, Dávidko má pri každej chorobe 40 teploty tak potom bude čo??? Nie som zástancom očkovaní, myslím si, že chémie má až až... Keby som mala istotu, že mu to pomôže a nie ešte pohorší ☹, lenže tá nie je nikdy. To je aké očkovanie MMR? Osýpky??? Tak to sme tiež teplotovali jedna radosť, neviem prečo tak reaguje, idem za zblázniť od strachu keď mu tak vyskočí teplota...

ziarcanka
4. okt 2012

@mrskalianka Ahojte, MMR= mumps, rubeola, osýpky, my pridávame ešte kiahne. Presne som sa bavila s našou detskou doktorkou, že neviem, či sa viac bojím tých chorôb, alebo toho očkovania - ona sa k očkovaniu stavia dosť triezvo - nenúti rodičov, keď odmietajú. Tak mi obvolala všetky kolegyne, aj na hygienu volala, kde sa hlásia nežiadúce účinky - tam jej povedali, že nemali hlásené nejaké výrazné nežiadúce účinky po tejto vakcíne a detičky, ktoré napriek očkovaniu kiahne dostali, mali úplne slabučký priebeh. U nás je najhoršie, že neviem, čo v DKC s nami naplánujú, kedy pôjdeme na ďalšiu operáciu, tak nech sa to všetko neskomplikuje, lebo kiahne sa liečia dosť dlho aj u zdravých 😒

svatule
4. okt 2012

@mrskalianka
@ziarcanka
@blue04 holky, sice Vašíka to čeká ještě za dlouho, ale už to pomalu řeším a nevím, zda je dát naočkovat, přece jen, je to zásah, dceři jsem je dát chtěla a zrovna jak ji očkovali nebyla vakcína k dispozici, tak je nemá. Kardiolog mi říkal, že čím méně toho dostane, tím lépe, tak uvidíme...
Jinak malý je pojištěný u ING, máme tam pojistku Rodina, jsme tam všichni, dokonce tam nechtěli ani jeho diagnozu, je ale pravda, že i pokud by chtěli vyjádření dr, je malý vedený jako zdravý, bez omezení, tak nevím, asi by s tím nebyl problém.

blue04
4. okt 2012

@ziarcanka
@mrskalianka
@svatule
Jack kiahne este nemal,teda si myslime.Moj kardiolog povedal ze mohol ich mat este v nemocnici po operacii,lebo sa povyhadzoval po celom tele,ale mne to ako kiahne neprislo...tak nevieme. Zevraj s kombinaciou tolkych liekov sa prejavili trochu v inej forme, ale mne sa to moc nezda...
Jack je na asprine a captopile a zevraj asprin a vakcina moc k sebe nejdu....kardiolog nam povedal,ze je aj tak velka pravdepodobnost ze skoncime v nemocnici na pozorovanie ak kiahne dostane,tak vazne neviem co robit! Ale asi posluchnem kardiologa a necham to tak a budeme cakat....rada by som bola keby sa lekari uz konecne dohodli a mali rovnaky nazor 😀 😀 😀

katka6211
4. okt 2012

blue04 @ziarcanka
@mrskalianka
@svatule ja som sa na kiahne pytala nasej detskej dr., tak mi povedala, ze ona by to neockovala, ze aj tak teraz nejde do kolektivu, a ze potom by to mal v pohode zvladnut, tak uvidime, ze ako bude. Jedine co mi okrem povinnych ockovani este odporucila, bolo ockovanie proti zltacke, ale az ked pojde do skolky, ze skor je to zbytocne.