Děti s diagnózou srdíčka

ivousek
16. sep 2009

Chci se zeptat -byl tady někdo na operaci srdíčka se svým drobečkem? Napište prosím jaké byli vaše zkušenosti a jak to zvládlo vaše dítě?Malá je zařazená do programu čekajících dětí k operaci a já s manželem si samozřejmě nedokážeme představit jak to zvládneme a co nás čeká,ale také ji.Samozřejmě paní doktorka povídala jak to všechno bude probíhat před i po operaci,ale ráda bych si přečetla jak se to dá zvládnout co nejlépe a jak to zvládl Váš drobek. Předem děkuji

dara76
4. okt 2012

@mrskalianka ahojcek, Misko mal kiahne, zvladol to bez problemov. Ockovat sme nedali na odporucenie nasej dr. A tak ako pise @blue04 vakcina sa nesmie resp. neodporuca kombinovat s anopyrinom (kyselinou acetylsalicilovou), ktory uziva.

ziarcanka
4. okt 2012

@blue04
@blue04
@katka6211
@dara76
Jéjda dievčence, pozerala som príbalový leták a naozaj tam je, že 6 týždňov po očkovaní sa nesmú salicyláty. Ešteže ste ma na to upozornili. Zajtra volám dr., že to musíme zrušiť.
Ďakujééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééém
Sila len, že nám to odporučili v DKC aj na kardiu v BB 😒 - len oni sa asi špecializujú na srdiečka a ostatné len okrajovo - nemôže každý vedieť všetko - no určite ich na to upozorním.

ziarcanka
5. okt 2012

Ahojte všetci, trošku som hľadala infošky na tému anopyrin a očkovanie proti kiahňam a vysvetlenie bolo takéto: Anopyrin sa nesmie užívať po dobu 6 týždňov od podania vakcíny, lebo u osôb, ktoré počas ochorenia na kiahne užívali salicyláty bol pozorovaný vznik Reyovho syndrómu.
Tak teraz baby raďte.... Vy čo už máte kiahne za sebou ste počas nich vysadili anopyrín, alebo vás aspoň niekto na toto upozornil?
Som z toho somár... Možno sa vám zdá, že to zbytočne riešim, pretože Šimík v kolektíve nie je, ale má tam brata a oni dvaja sa o všetky choroby vždy pekne podelia. Samko chytí všetko, čo ide okolo neho a kiahne majú v našej škôlke každý rok, takže bojím, bojím

svatule
5. okt 2012

@misa84 Ahoj Míšo, tak jak jste dopadli, jsem jak na trní, celou dobu na vás myslíme!
Jinak holky, s tou vakcínou a léky, bych to radši konzultovala s pediatrem a i s kardiologem...navíc taen Reyerův syndrom se může projevit i po delší době, nevím, zkušenost nemám...

misa84
5. okt 2012

@svatule ahoj Svati, no jak se to vezme. Snížila nám léky z 3 dávek týdně na 2, říkala, že nález je pořád stejný, že Vojtíšek prospívá jak má, tak jsem se chvíli radovala, ale pak říkala, že vzhledem k tomu, že už je rok od operace a nedomykavost se nesrovnala, tak už nepředpokládá, že by se to spravilo a bohužel bude muset na další operaci ☹ nikdo nám neřekne kdy to bude, prostě až se mu kvůli tomu začnou zvětšovat komory, tak se bude muset zasáhnout. ale do prahy na kontrolu jedeme až za rok, takže asi nepředpokládají, že by to mělo nějaký rychlý průběh. Byla s momentálním stavem Vojtíška prý celkem spokojená, ale já z toho nějak nedokážu mít radost, i když říkala, že se k němu máme chovat jako ke zdravému batoleti. Ten strašák tam pořád je, i když to může přijít třeba až za pět let... ☹ Navíc to tam na mě zase padlo, to prostředí tam....zažila jsem tam nejhorší dva týdny v životě, jeden den Vojtíšek spinkal ve své postýlce doma a druhý už byl na JIPu na přístrojích a hadičkách, na druhém konci republiky, bez varování....vždycky to špatně nesu, když tam jedeme... 😢

blue04
5. okt 2012

tazka tema ... ja posluchnem lekara a neockujem proti kiahniam...budem dufat, ze priebeh bude be tazkosti

misicka455
5. okt 2012

Ahojky holky , nějak mi ten nás prcek dává zabrat tak jsem nějak vypadla🙂))Ale pokusím se zase do témy naskočit 🙂) Miláček oslavil svůj první rok a už máme dva zoubky . Je to vyřehtanej mazlík i když někdy umí být pěkná protiva 🙂)

Nás čeká kontrola na kardiu 16. října a trochu začínám nervovat, ale věřím že to obou dobře dopadne 🙂)

misicka455
5. okt 2012

Trochu jsem dočetla 😉

@misa84 uplěn tě chápu , nad náma vysí taky otazník s operací a nikdo neví kdy bude , je to šilený, ale je pravda že časem se člověk naučí normálně žít a stresuje se jen před kontrolama . Jednou to přijde a pak se stím musí člověk nějak vypořádat.

blue04
5. okt 2012

@misicka455
@misa84 aj nad nami je otaznik kolko srdiecko vydrzi a kedy a ci budeme musiet mat transplant ale naucila som sa zit pre tento moment a neriesim co bude...ked to pride,tak sa s tym popasujeme ale na teraz vidim jacka ako zdraveho chlapca a snazim sa nemysliet co bude....zije sa lepsie ked veci akceptujeme a nelamentujeme co keby!!! Uzivajte si deticky a verte im ze to dokazu...my mame stastie ze nase deticky su s nami.

misicka455
5. okt 2012

@blue04 přesně tak 🙂

misa84
5. okt 2012

@blue04 ano, máš pravdu, nemám právo si takhle stěžovat. Budu žít přítomnosti. Dnes mi vojtíšek udělal velikou radost, ráno stál v postýlce na vlastních nohou 🙂 vám se tady můžu pochlubit, protože vím, že se nebudete v duchu posmivat, že tohle už měl dávno umět -příští týden bude mít roček!🙂 my tady už víme, že jsou podstatnější věci, než se trumfovat kdo má šikovnější dítě..

svatule
5. okt 2012

@misa84 ahoj Míšo, tak hlavně, že tam není nějaké zhoršení, určitě vše bude ok a neboj, ti naši kluci nám ještě ukážou, co všechno dovedou 😉
já jsem s Vašíkem hodně pochopila, zdá se mi, že to tak vše mělo být, přijde mi, že všechny srdíčkové děti jsou v něčem výjimečné...a děkuji oběma našim lumpíkům, že si nás vybrali 🙂
úplně sdílím tvou radost, z toho, že malý stojí, je to super.
Všem přejeme krásný víkend

misicka455
6. okt 2012

@misa84 gratulace ke stání 🙂)

mrskalianka
6. okt 2012

@ziarcanka jáááj moja, ty si sa do toho až moc "obula". V pondelok ideme na kontrolu, lebo sme boli choručký a opýtam sa našej pediatričky a potom volám aj kardiologičke. Ja sa bojím tých kiahní práve preto, že Lia je teraz v škôlke a riziko je dosť vysoké. On mi ešte k tomu velmi teplotuje, keď je choručký, musíme dávať zábaly lebo liečiky nestíhajú znižovať teplotu....

mrskalianka
6. okt 2012

@dara76 Kedy mal Miško tie osýpky? Dostal ich v škole alebo keď bol menší? Ako sa inak má?

blue04
6. okt 2012

@misa84 jack mal 16 mesiacov ked spravil prvy krok...tiez dost neskoro,tak gratulujem k statiu...dalsi krok do predu 🙂

dara76
7. okt 2012

@mrskalianka. Misko mal kiahne ked chodil do skolky, mal 6 rokov uz vtedy. Kedy ich nedostal v skolke, tak urcite v skole lebo aj tam sme boli informovani o vyskyte...mal tusim 2dni vyssiu teplotu a potom bol uz ok. Na to ze ma znizenu imunitu, to prebehlo uplne uzasne. A brali sme cely cas aj anopyrin @ziarcanka , nikto nas neupozornil, ze by sme nemali. Zatial ziadne nasledky nebadam. A tu su tomu uz 3 roky. Akurat teraz sme boli na hematologii,, lebo ma velmi malo bielych krviniek(zistila mu to imunologicka),, no to som zas nasla na pribale k verospironu :-/, tak uvidime, co povedia odbornici. Vysledky maju byt o 3 tyzdene.

ziarcanka
7. okt 2012

@mrskalianka
@dara76
Ahojte, v piatok ráno som volala našej dr. ohľadom tej kombinácie anopyrinu a kiahní, tak sme sa bavili, že v podstate deti by nemali pri horúčkovitých ochoreniach vôbec brať salicyláty (kvôli tomu Reyovmu syndrómu), lenže zrejme tie naše minidávky nevadia - keďže brať ho musíme a pravdepodobne by nemali vadiť ani očkovaniu - ešte to budeme znovu konzultovať s kardiológom - ideme v stredu.
Predvčerom večer sme skončili na pohotovosti, lebo Šimon si nejakým mne záhadný spôsobom roztrhol uzdičku na hornej pere a tri hoďky sme mu nemohli zastaviť krvácanie - kým sme prišli k dr, už sa to konečne zastavilo, ale kázala nám na víkend vysadiť anop. a v pondelok zrejme odbery ☹ To je tak s tými liekmi - na jednej strane ich potrebujeme, na druhej robia šarapatu inde 😒

ewana73
8. okt 2012

ktore ockovania sa robia v troch rokoch?

katka6211
8. okt 2012

ewana73 povinne by nemali byt ziadne, my ideme v januari na priehladku v troch rokoch, na ockovania som sa pytala, povedala nasa dr. ze teraz sa nebude ockovat tusim do piatich rokov

mrskalianka
8. okt 2012

@ziarcanka daj mi potom vedieť čo na to očkovanie kardiológ. Dnes naša pediatrička povedala, že by zvolila očkovanie, nakolko máva pri každej chorobe tak vysoké teploty a aj to, že Lianka tie kiahne zo škôlky určite prinesie, tak nech mu to ulahčíme. Tento týždeň chcem zavolať aj našej kardiologičke v BA a na jej názor dám, ona nám vždy poradila iba dobre.... Nevieš poradiť stránku kde sú na očkovanie kiahní všetky pre a proti? Je toho velmi vela, tak nejakú najlepšiu 🙂.

mrskalianka
8. okt 2012

@ziarcanka tak už som niečo naštudovala a mám dosť. Teda stránka www.slobodavockovani.sk ako mám doooosťťť....

ziarcanka
8. okt 2012

@mrskalianka myslím si, že slobodavockovani je jeden extrém a Prof. Dluholucký druhý - zdravý rozum bude kdesi medzi. Samozrejme, že vakcíny majú svoje nežiadúce účinky - problém je zvážiť si, či pre dieťa je menším rizikom prekonanie choroby alebo absolvovanie očkovania - to už by si mala zvážiť každá mama spolu s lekárom, ktorý dané dieťatko pozná. Sloboda v očkovaní píše o tom, koľko detí poškodili vakcíny - ale koľko detí poškodila choroba (napr. Obrna) alebo lieky proti tejto chorobe ( - stačí si pozrieť príbalové letáky antibiotík) o tom sú už tíško. Nechcem povedať, že dieťa má byť ako ihelníček a napichať doňho hlava - nehlava všetky možné vakcíny, ale zvážiť si, čo naozaj pomôže a čo necháme na prírodu. Mám teraz kúpenú celkom fajn knihu - Doba jedová, vyšiel už aj druhý diel - dosť sa tam venujú aj očkovaniu aj tomu, ako čo najlepšie zmierniť nežiadúce účinky vakcín - ak sa ti dostane pod ruku, kapitolu o očkovaní prečítaš aj v kníhkupectve 😀 a o kiahňach píšu v dvojke. S maminkami sa radiť na túto tému je dosť problematické, lebo mamina, ktorej dieťatko prekonalo chorobu bez problémov ti povie neočkovať a tá ktorej dieťa ležalo týždeň v nemocnici na infúzkach s rotavírusom má voľbu tiež jasnú.
Určite mi daj vedieť, čo ti povedia v Blave - budem veľmi zvedavá - ja sa zas ozvem po stredajšej kontrole. Ináč zdá sa mi, že Šimík už začína pri námahe viac premodrievať ☹ , asi nám prestáva stačiť spojka - no uvidíme, čo povedia hlavy študované

ziarcanka
8. okt 2012

@ewana73 čaves, povinné žiadne

mrskalianka
8. okt 2012

@ziarcanka o.k moja, ja tam tento týždeň zavolám, lebo kontrolu máme až v decembri a doktorka hovorila, že kiahne sa najviac množia pred vianocami ☹. Potom daj vedieť aj ty. Držím palce na kontrole. Aj Dávidko je teraz nejak viac unavený, bol aj choručký, ale myslím, že aj táto zmena počasia mu neurobila až tak dobre, musí si asi zvyknúť, že už bude aj takéto hnusné a depkujúce počasie ☹.

mrskalianka
8. okt 2012

A ešte dnes to sťahovanie vakcín, ako toto už nemyslia vážne!!!!! Kolko detí tým zaočkovali, mohli tam byť aj naše deti, príde nato niekto, alebo sa to zasa ututlá. Dúfam, že to nebude nejak vážne a tie vakcíny neboli v obehu, ale iba niekde čakali na odber, ktorý teraz zastavia ☹.

kaira22
9. okt 2012

@mrskalianka som si ista,ze nase deti boli s tym hnusom ockovane,len to nechcu dat tak na verejnost,lebo by vznikol chaos!Moj ma vsetky 3 za sebou,len dufat a modlit sa aby sa im nic nestalo!

ziarcanka
9. okt 2012

@mrskalianka
@kaira22
Náš Šimík dostal tú vakcínu, ktorú teraz sťahujú 😠 😠 😠
Keďže mám doma kartu pred zajtrajšou kontrolou, tak som včera porovnala šarže a prvá dávka, ktorú dostal v decembri, je z tej sťahovanej ☹ Som strašne zvedavá, čo je za tým všetkým, ale to sa si nikdy nedozvieme. Nejakú zlú reakciu po nej nemal, tak dúfam, že v tej vakcíne nebolo nejaké svinstvo, čo by sa prejavilo neskôr.
Každopádne to nabúra dôveru rodičov v očkovanie, samozrejme mňa nevynímajúc...

kaira22
9. okt 2012

@ziarcanka no prave to,ze ci sa im neskor daco neprejavi!Medicina je uz taka moderna a predsa urobia taku banalnu chybu!Vcera,jedna dr v Tv hovorila,ze nepriazniva reakcia na toto ockovanie by sa malo ukazat do 3 dni!No verme,neverme

ewana73
9. okt 2012

@katka6211
@ziarcanka diky kocky,fuh este,ze tak. naposledy pred pol rokom ked som bol u pediatricky tak mi nieco spominala,ze mame prist na ockovanie v troch rokoch,tak sa tesim,ze to nebudeme musiet absolvovat 🙂 a vy moja ako sa mate,idete v decembri na tu operaciu?