Děti s diagnózou srdíčka

ivousek
16. sep 2009

Chci se zeptat -byl tady někdo na operaci srdíčka se svým drobečkem? Napište prosím jaké byli vaše zkušenosti a jak to zvládlo vaše dítě?Malá je zařazená do programu čekajících dětí k operaci a já s manželem si samozřejmě nedokážeme představit jak to zvládneme a co nás čeká,ale také ji.Samozřejmě paní doktorka povídala jak to všechno bude probíhat před i po operaci,ale ráda bych si přečetla jak se to dá zvládnout co nejlépe a jak to zvládl Váš drobek. Předem děkuji

kaira22
20. nov 2012

@vlasticka185 pokusam to brat v pohode!ved maly e zdravy a cas ukaze,ze co,verim tomu,ze bude ok!dalsia kontrola skoro o rok,no uvidime

ziarcanka
20. nov 2012

@vlasticka185 Vlasti, čo by ste sa tak ponáhľali, veď si počkajte rovno na novú budovu - potom tam budeme chodiť ako na dovolenku 😀 😀 😀 Zajtra držím palce, gastro čaká aj mňa, ale hadica z opačného konca 😝

@kaira22 Neboli ste v DKC u doc. Mašuru? - zdá sa mi, že ty si to písala, len nemám čas to hľadať - on vám povedal čo?

urba8
20. nov 2012

@vlasticka185 @ziarcanka baby baby šetrite sa troška 😖 ale ako píšete, nervy si vyberajú svoju daň asi. Ja mám tiež nejakú zlú krv, či robím zlú krv? 😉
Na kontrole nič, lebo je to citujem Dinku: "ešte skoro po operácii, stav ten istý". Nové kardio teším sa, dúfam, že si ho všetky aj keď bude pravdepodobne prenádherné, užijeme čo najmenej.
@kaira22 nejak sme sa tam asi nevideli. Kedy ste boli? My sme vďaka tým zápcham prišli až o 9:30.

kaira22
21. nov 2012

@urba8 my sme boli teraz v Ke,mozno nabuduci rok ideme do dkc na kontrolu

kaira22
21. nov 2012

@ziarcanka tak ja neviem,ale nasa dok v Ke daco take spomenula,ze asi pan doc,si tu cievku prehladol,ja tomu nechcem verit ved maleho on masura vysetril a mne sa zdal byt dost precizny!a aj lepsie pristroje tam maju jak v Ke!no neviem

eviska83
21. nov 2012

Ahojte
Malokdey tu prispievam ale citam vas pravidelne a zelam vsetkym srdieckovym deturencom vela zdravia 🙂
Nas syn Adam ma ccTGA a trikuspidalnu insuficienciu 3 stupna . Nas rodinny doktor nam vravel ze by sme nemali pouzivat ziadne kvapky do nosa pri nadche .Doteraz som to neriesila kedze Adam nadchu nemal - ale vcera zacal soplit - co davate svojim detickam? mate nejaku alternativnu metodu?dakujem za kazdu radu. Na kasel mu davam cibulovy sirup.

lenkagol
21. nov 2012

@eviska83 ahoj, a preco by ste nemali kvapky pouzivat? 😕 😕 😕

matisekc
21. nov 2012

@eviska83 Ema inhaluje vincentku, ale ak uz je velmi zle tak vytierame nostek kvapkami pamycon, to su uz ATB

eviska83
21. nov 2012

@lenkagol - On to odovodnil tym ze vraj vsetky kvapky maju aj kardiovaskularne ucinky 😕 tiez som o tom predtym nepocula ale nechcem riskovat. Taktiez nam vravel ze by sme nemali pouzivat ziadne ani volnopredajne sirupy na kasel a samozrejme nurofen. Jeho rada bola med,citron a cibula .
@matisekc - neviem ci tu vincentku zozeniem ale pokusim sa - o nej som uz pocula len mi to akosi teraz nenapadlo 😉

ziarcanka
21. nov 2012

@eviska83, @lenkagol Ahojte, kvapky do nosa pri lokálnom predávkovaní môžu spôsobiť zvýšenie pulzu a krvného tlaku, preto sa odporúča zvážiť ich prínos. Vzhľadom k našim saturáciám a zrýchlenému dýchaniu a hlavne vzhľadom k tomu, že Šimon neznáša upchatý nos (to má asi po mne), mu noštek riadne vystriekam morskou vodou, potom riadne povysávame a ak treba streknem Nasivin pre deti sprejček, kvapky náš krpec taktiež neznáša. Neviem, koľko rôčkov má tvoj drobec, deti od jedného roka môžu pri nádche používať kvapky Pinosol - tie môžu aj kardiaci, tehuľky a dojky 😀 , ale zas pozor ak ste alergici alebo astmatici, lebo obsahujú éterické oleje.

lenkagol
21. nov 2012

@ziarcanka
@eviska83
marko uz mal kvapky do nosa asi 2x, nikto mi nepovedal ze by sa nemali, predpisala mu ich dr. ☹ ..a nurofen ma tiez prekvapuje lebo v DKC sme dostali brufen a vraj ho moze pri teplote...tak som teraz z toho jelen

@matisekc Maťa ty Emke čo dávaš od teploty?

ziarcanka
21. nov 2012

@lenkagol Nestresuj, sem tam kvapky ani nurofen neublíži, vysoká teplota je väčšie riziko ako 2,5ml nurofenu, samozrejme, liečba má trvať čo najkratšie. 99% liekov, ktoré užívajú naši drobci sú pre deti kontraindikované, ale pre nás najmenšie zlo 😒

lenkagol
21. nov 2012

@ziarcanka ach, mna to ani nenapadlo ze by kvapky mohli nejak vazne ohrozit srdiecko, lieky ine ano, ale kvapky ma ozaj prekvapili..ani ma to nenapadlo sa spytat nikdy, a nasa dr. to zrejme nevie, co je tiez dost zle 😝..a myslis ze by som mala radsej davat panadol, alebo lieky na baze paracetamolu? musim sa opytat aj dr......ozaj Peti pošli mi do IP cislo aj na teba aj na Oravca...menila som telefon, a vsetky kontakty ostali v starom, len ten uz bohuzial dosluzil tak sa mi neda k nim dostat

mrskalianka
21. nov 2012

Tak mi teraz berieme sirupy na kašel. Naša škôlkárka má zápal priedušiek, Dávidko má za sebou prvú dávku Synagysu tak dúfam, že obstojí. Kašel má tak nám doktorka dala sirupy na vykašliavanie a myslím, že je to menšie zlo ako keby bol bez sirupy a hlieny sa nahromadili až na zápal plúc.... Na nádchu dávam Sterimar morská sol a vie sa už sám smrkať takže každú chvílku ho otravujem. Inak prečo nemôžu kardiaci Nurofen? Mne všade radili striedať Nurofen s Panadolom, lebo Dadko máva velmi vysoké teploty ak už ochorie, aj na 112 aj na kardiu aj naša pediatrička, takže znova stresujúce info a človek zas pochybuje či robí všetko správne.

@ziarcanka moja ty kde všetky tieto veci študuješ? Vo všetkom mám prehlad 🙂. Ja sa spolieham na doktorov ale čo doktor to iný názor, potom si niečo prečítam na koníkovi a koniec.... Ako sa má tvoj škôlkár? My sme teraz tak vážnejšie choručký tak Lia dostala aj antibiotiká, dúfam, že sa z toho čo najskôr dostane.

ziarcanka
21. nov 2012

@lenkagol Leni, ja som napísala pri predávkovaní - čiže miesto jednej kvapky vykvapkáš celé kvapkadlo aj dve, tak to ani nerieš. Po jednej kvapke do nošteka na noc nech sa krpec aspoň trochu vyspí mu určite uškodí menej, ako keď sa bude jedovať kvôli upchatému nosu - náš Šimon vie kvôli tomu parádne zúriť - no vravím - po mame 😀 😀 😀
Čísla napíšem, idem zobrať mobil - ešte je vo vetrovke na vešiaku - môže vyzváňať koľko chce 😀 😀 😀

eviska83
21. nov 2012

@ziarcanka - dik- Adam bude mat v marci 4r. My zijeme v Severnom Irsku a az teraz som objavila morsku vodu tak ju zajtra kupim- inak tiez odsavame vysavacom 😉 .Lieky som si stale brala zo Slovenska.Dakujem za typ- Pinosol si necham urcite priniest 🙂
@lenkagol - no my sme doteraz pouzivali aj Nasivin kvapky a aj Nurofen kedze Adam bol dg.len nedavno 😒

lenkagol
21. nov 2012

@mrskalianka jooj presne, ja sa tu viem paradne vystresovat..teraz budem zas do polnoci studovat na nete o kvapkach😀 😀 😀 , nam davali v DKC brufen, aj na domov, ten je tiez na baze ibuprofenu, tak snad mu s nim neublizim ked bude potrebny
@ziarcanka aj moj chudak casto vyzvana kade tade 😀 😀 😀 ja pouzivam sterimar s medou ale uz mal aj pamykon aj nasivin

eviska83
21. nov 2012

@ziarcanka - ja si tiez myslim ze pokial sa to neprehana tak je to oki. U nas je to take este cerstve a stale sa ucim co moze a co nie.
@lenkagol - my sme doteraz stale pouzivali nasivin aj ked musim povedat ze Adam az tak casto chory nebol 😵

ziarcanka
21. nov 2012

@mrskalianka No Dávidko je aký šiiiiiiiiiikovný - tiež určite po maminke 🙂 Šimík vie fúknuť - teda urobiť ježka, ale pri nádche ani za svet - ale on tiež príde na to, že je to lepšie ako vysávač. Aj my striedame Nurofen s Panadolom. Problém Nurofenu je to, že tiež môže spôsobiť krvácavý stav rovnako ako Anopyrin, takže naše drobce by ho určite nemali užívať každý večer na boľavé zuby, ale jednorazovo od horúčky sa nemusíš báť.
Náš škôlkár je už skoro mesiac doma, lebo dnes mal ísť pod narkózu (mužská intímna záležitosť 😀 ), ale včera nás vrátili z nemocky, že nesmie mať vôbec soplík ani zakašľať, inak ho neuspia - už je aj po ATB a stále nie je 100% fit, už sa mu ten sopeľ ťahá pomaly tretí mesiac 😠 😠 😠 .
Synagis ešte stále nemáme zaočkovaný, lebo Dôvera ešte neposlala rozpis dávok. A ešte som sa ťa chcela spýtať - Anopyrin stále zvyšujete 5mg na kg, alebo ste zastali na nejakej hranici, keď 100mg sa predpisuje dospelákom na 70kg a nám by to vychádzalo na 20kg

ziarcanka
21. nov 2012

@lenkagol Neštuduj, choď sa radšej vyspať 😀 Aj ja už idem, ráno si budem nadávať, že na kieho som do 11 pri počítači sedela 🙄

lenkagol
21. nov 2012

@ziarcanka neštudujem ukľudnila si ma 😀 😀 ..a pobavila ako vždy.....(mužská intímna záležitosť ) 😀 😀 😀 😀 😀

vlasticka185
22. nov 2012

@eviska83 ahoj,ja som jednoznacne za Tantum protect,je gelik ak spray a je vhodny uz od narodenia a ma sirokospektralne ucinky,tj. vhodny na alergiu,chorobu,podrazdenie z prostredia,ale samozrejme asi najlepsia a najmenej skodliva je vincentka,teda inhalovanie,takysto je dobra aj pri kasli,lebo soplik ide jedna ruka s kaslom,kedze je zvysena tvorba hlienov,co sa tyka liekov,jednemu organu pomaha,ale tomu druhemu zase skodi,...najvodnejsia je teda fakt to liecenie prirodou-ale nie kazdemu zaberie ☹
@ziarcanka mate uz novy termin na tu muzsku intimnu zalezitost?my mame na 6 januara,ale ju asi budem musiet zrusit,kedze tam nebude medzi narkozami 6 tyzdnovy odstup

no a teraz mam jednu dobru a jednu zlu spravu:Samko ma konecne dobre vytery a teda v pondelok mame nastupit na prijem,dufam,ze do pondelka neochorie,cize stale mam strach a obavy aby som to nezakrikla
tou zlou spravou je,ze moj stav zacina byt riadne vazny a budem musiet navstivit psychiatra,vcera som bola u dokiho aj na tu hadicu,zaludok mam v poriadku,akurat trosku cervenejsi,cize dostala som jedne lieky na kyselinu a co sa tyka tych mojich nervov,v noci nespavam,ked tak iba nejake 2 hodinky,samozrejme sa to odzrkadlilo zmenou vahy a aj mojho vyzoru,co si doki hned vsimol,moja reakcia bola ze ved niesom debil 😨 ,ale ked som sa v noci nad tym zamyslela,naozaj ja uz som tak vycerpana ,unavena,ze ani neviem,ci neskolabujem v tej Blave,zase mam strach behat po doktoroch,aby som domov nedoniesla daku chorobu,ale dnes ma zase chytil migrenovy sok a uplne je mi nanic.Dalej som sa zamyslala a vlatne ja tpi cely zivot,od detstva sa mi kazdy posmieval,slovkom Kostra,Kasas,ap,nakolko som bola naozaj velmi chuducka,ale zatym stala moja mala vaha pri narodeni a mnozstvo dg.,na ktore mi doteraz stale nik neprisiel,ked som studovala svoj chorobopis,tak som bola castokrat v nemocnici a dokonca som brala v detstve digoxin,po strednej skole som si nasla za priatela mojho manzela,avsak kedze je rom,tak ma koli predsudkom vela ludi odvrhlo,aj rodina,v 18 som odisla byvat prec z domu,nakolko som dostala ultimatum,-cize moje trapenie pokracovalo,po svadbe,ked uz za tie 3 roky,co som chodila s manzelom sa situacia ukludnila a okolie sa zmierilo so situaciou,tak som konecne zacala byt stastna,ale po case sme s manzelom zacali mat krizu,kedze byvat s rodicmi,ktory nikdy mojo m. nevedeli prijat do rodiny bolo tazke,vsetka nespokojnost a to zlo,opovrhovanie sa riesilo cezomna,ked sme zacali stavat dom,myslela som si,ze to bude ok,ze konecne sa do nas nikto nebude starat a ze konecne zacneme zit svoj stastny zivot,zial namiesto zdraveho dietata sa nam narodilo vazne chore,s ktorym musime stale nieco riesit,stale su mu nieco komplikuje a jednoducho stale som v strese a v strachu co bude zajtra,o rok,...zial celozivotnym utrpenim som prehliadla prve priznaky psychickych problemov a teraz mam stadium,kde mam navaly tepla,zimnice,migrenove zachvaty,poruchy spanku,castokrat pocujem zvlastne zvuky a javy,
no ci chcem alebo nie,musim si ist dat predpisat dake lieky,lebo uz nevladzem,nespim,nejem a zacinam mat poriadne depky 😢 ,ale zase mam obavu ist teraz k dokimu,ked uz mame ist do tej Blavy 😖 ,samozrejme zase sa moc bojim,ako to rozsirovanie dopadne,ale to asi mate kazda jedna,a kazda to dobre poznate
snad ma neodsudite aj vy,ale musela som sa trosku vyrozpravat,davajte si pozor,aby ste nedopadli ako ja,lebo niekedy som nechapala samovrahov,ale popravde,uz aj mne zacina prepinat a hlavou sa mi zenu podobne myslienky,ten stav,sa neda opisat,kto nezazije-nepochopi

eviska83
22. nov 2012

@vlasticka185 - je mi velmi luto ze sa s tebou zivot vobec nemaznal a fackoval Ta z kazdej strany 😒 nemyslim ze Ta ktokolvek odsudi- podla mna je hlavne ze si si uvedomila ze potrebujes pomoc. Nieje vobec hanba chodit k psychiatrovi- hlavne aby pomohol a potlacit tvoje depky. Musis byt trosku sebecka a mysliet aj na seba - ak budes v pohode ty bude aj tvoja rodinka 😉 Podla cerveneho zaludka usudzujem ze mas asi zaludocnu nervozitu- ja som k nej tiez nachylna -mala som ju par krat ked som bola pod tlakom. Mne bolo zo zaciatku divne aby som niekoho poziadala o pomoc- kedze byvame daleko od rodiny a este stale nevieme ako to budeme riesit ked budeme musiet ist s Adamom na operaciu do Birminghamu kedze doma mame dalsie 2 poklady- ale teraz som presvedcena ze o pomoc budem ziadat- predtym som si stale myslela ze nebudem zatazovat mojich surodencov kedze maju svoje rodiny a svoje problemy- ale teraz som si uvedomila ze keby o pomoc ziadali oni urcite by som spravila maximum aby som im pomohla.
K tym liekom - ja som doteraz sopliky a kasle moc neriesila ( nasi nastastie nebyvaju casto chori) - ja som za liecenie babskymi receptami ale teraz sa akosi bojim aby som nieco nezanedbala 😒 U nas zabera na kasel cibulovy alebo tymianivy sirup- predtym som vedela ze za par dni prejde ale teraz to akosi viac prezivam a chcem aby bol fit hned 😵 U nas je to stale este cerstve - je takze si zvyknut ze tvoje dieta ktore si 3 r. stale povazovala za zdrave take zdrave vobec nieje a ze nas caka este dlha dlha cesta 😒 😒 Jedine co ma drzi je ze Adam zatial nema ziadne symptomy - ale aj tak ten strach tam vnutri stale je 😒
Drzim palce aby bol Samko do pondelka nenachytal nejaku pliagu a bol fit 😉

vlasticka185
22. nov 2012

@eviska83 Dakujem ti za povzvbudive slova,mozno som tu spychozu zdedila,po otcovi,zial ked sa tak zamyslim,tiez mal psychycke problemy,velakrat hovoril,ze sa zabije a nakoniec to aj spravil 😢 ,roky som to nechapala,ze ved preco?tiez mal problemy so zdravym,lekari mu nevedeli zistit,ze co mu je,nakoniec ho museli ihned operovat koli hroziacemu zaliatiu pluc a po infekcii mu odrezali z 2 rebier,odrezali cast pluc a nechali mu tam otvor ,dalo sa mu vidiet,ako mu bije srdce,kedze to bolo na lavej strany,tazko sa s tym vyrovnaval,ze takto skoncil,hlavne tie prve mesiace boli hrozne,bolesti velke,...ale potom to preslo,zial po rokoch sa zacal zase zle citit,zacal mat znovu velke bolesti,zase zacal chodit po doktoroch a kedze prognozy boli zle a dokonca jeden doki ho vyhlasil za troku,ktora uz davno nemala byt na tomto svete,tak moj otec sa rozhodol,ze uz do nemocnice nepojde,ze radsej zomrie doma,prezil si dlhu dobu po nemocniciach a vela zleho,odflaknuteho personalom,cize predstava o hospitalizacii ho uplne zlozila a preto si vzal sam zivot ☹ ,teraz ho uz chapem,pretoze to iba iba chvilocky,skraty,pri ktorych vam telom prejde mraz,trosku zahraju nervicky a mysel je akokeby vypnuta,blbosti chodia po rozume,...nastastie ja som veriaca a dufam,ze ked dolahne take pokusenie a poblaznenie mysli na mna,ze mi Boh pomoze,no a ked zajtra da,tak skocim jednou cestou aj k tomu psychosovi,lebo fakt som velmi vycerpana,hlavne zato,ze niesom vyspata uz niekolko tyzdnov
snad Pan Boh pomoze aj tvojmu syncekovi a bude vsetko ok 😉 🙂

eviska83
22. nov 2012

@vlasticka185 - tak toto sa tazko cita 😒 ale nastastie mas svoji vieru - aj ja som veriaca -pravdupovediac som sa na Boha dost hnevala ( a doteraz to nieje uplne za mnou) ale pomalicky sa ucim mu doverovat a verim ze vsetko dopadne ako ma 🙂 Ten nad nami vie co robi 😵 Mne dost pomohla kniha Chatrc od Wiliama Paul Junga 😉

helencek
22. nov 2012

@vlasticka185 nepatrím medzi vás,snád len tým že v DFNsP v Ba pracujem ako asistentka výživy a chodím nakúkať či veľmi nenadávate na stravu aj ked väčšina z vás pri tých starostiach o vaše detičky takéto veci nerieši,chcem len povedať že tvoja spoved ma úprimne zasiahla a pevne verím že sa z toho dostaneš.Môj dedo sa obesil,nepoznala som ho,moja sestra bola svedkom ako električka zrazila starenku a to sa stalo spúšťačom jej panickej poruchy.Jej strašne pomohla psychologička a vraj aj ja,lebo som jej stále dôverovala a nechala jej strážiť aj moje deti.Dnes už je za vodou,lieky neberie.Vyhľadať pomoc je zrelé rozhodnutie a ja ti naozaj držím palce aby bol tvoj život už len lepší.

ziarcanka
22. nov 2012

@vlasticka185 Jój Vlasti, ty máš očistec už tu na zemi. Posielam veľa síl a pozitívnej energie. AD užíva aj moja mamina už dlhé roky - keby nie ich, už by som asi bola bez nej. Len trvá nejaký čas, kým sa prejaví ich účinok
Možno sa teraz v DKC stretnete fajn partia a prídete aj na iné myšlienky ako choroby. A ak vám k tomu navaria pečené kura, tak pochválime aj stravu a bude spokojná aj @helencek 🙂 🙂 🙂

helencek
22. nov 2012

@ziarcanka kura bude budúcu nedeľu

helencek
22. nov 2012

@ziarcanka 🙂 🙂

urba8
23. nov 2012

@vlasticka185 Vlasti perné to máš veľmi v živote. Na také malé žieňa viac, než by ktokoľvek dokázal uniesť. Určite sa choď dať do poriadku hlavne ty. Moja máti tiež sporo spávala dlhšiu dobu a uhnala si "vyhorenie". Skončila na liekoch a hlavne na psychiatrii. Bolo veľmi zdrcujúce vidieť ako splieta piate cez deviate a jej veľká sila a nezávislosť boli fuč. Potom to všetko dospala, začala konečne myslieť hlavne na seba a už je v tomto smere v poriadku. Nedá sa fungovať herkulesky donemoty. Dúfam, že Ti doktori pomôžu.