Děti s diagnózou srdíčka

ivousek
16. sep 2009

Chci se zeptat -byl tady někdo na operaci srdíčka se svým drobečkem? Napište prosím jaké byli vaše zkušenosti a jak to zvládlo vaše dítě?Malá je zařazená do programu čekajících dětí k operaci a já s manželem si samozřejmě nedokážeme představit jak to zvládneme a co nás čeká,ale také ji.Samozřejmě paní doktorka povídala jak to všechno bude probíhat před i po operaci,ale ráda bych si přečetla jak se to dá zvládnout co nejlépe a jak to zvládl Váš drobek. Předem děkuji

radacak
23. aug 2013

Ahojte baby moja dcerka ma 3 rocky.dnes sme boli na kardiologickom vysetreni kedze mame vrodenu chybu na rucke a pri operácii mala vysokí tep.dr povedal ze malá nemá srdiecko v lavo ale v strede hrude.ze srdiecko vyzerá byt plne funkcne.len ze dostava inpulzi z oboch stran pravdepodobne a preto ma probemy s tepom.ja neviem bojim sa velmi.ako ze to zistili len teras?co to znamená?bude ok?som hotova uz som si aj poplakala.dali nam ten pristroj co monitoruje srdiecko 24 hodín..

ziarcanka
24. aug 2013

@radacak Ahoj, kde ste boli na kardio? V BB?

radacak
25. aug 2013

@ziarcanka Ahoj áno v BB.PRECO?

vrtelka
25. aug 2013

Nevím te proč musíme jezdit ze středně těžkou vadou do kardiocentra?Jedeme 300km udělaji nám ultrazvuk stejně jak naše karioložka ta ho udělá líp řekla by než paní doktorka v motoli ani malému nedokázala pořádně podložit hlavu ,aby mi zkontrolovala cévy pod krkem .A ještě mi nechtěla ani potvrdit cesták a za tři měsíce pry znovu máme přijet ☹ .Máme pulmonárni stenozu valvární-středně hemodyn.vyznamná.

priadka
25. aug 2013

@radacak ekg holter napovie viac, pockaj na vysledky. Aj ked bude zaznam v poriadku, myslim, ze budu dcerku pravidelne kontrolovat tymto sposobom. A Tebe daju nejake instrukcie, ako casto jej doma skontrolovat tep. Operacia je velka zataz pre organizmus - mozno jej srdce tachykardiou zareagovalo nahodne, jednorazovo. Ak jej zistia arytmiu/tachykardiu/nepravidelny rytmus, mohli by jej predpisat lieky, ktore dokazu arytmiam predist. Ved uvidis, co povedia po vyhodnoteni EKG holtra.

radacak
26. aug 2013

@priadka DAKUJEM áno ved cakám bojim sa uz teras v stredu máme volat.som s toho uz nanervy..no to nam povedal ze budeme chodit na kontroly k nim.aj ked to máme dalej je to jedno budem tam chodit tak casto ako bude treba len nech má malá vsetko v poriadku..mas s tymto neaké skusenosti?dakujem ze si zareagovala

ziarcanka
26. aug 2013

@radacak My tam tiež chodíme na kontroly, ak nejdeme do DKC. Myslím, že malá je v dobrých rukách 🙂
Držím palce, aby boli výsledky v pohode

priadka
26. aug 2013

@radacak no to chapem, ze si velmi vystrasena... ale neboj, ak by aj malinka mala arytmie, kardiologovia to dokazu dobre riesit liekmi. A co sa tyka zvyseneho pulzu (asi mala tachykardiu), je to vzdy lepsi pripad, ako bradykardie. Pri tachykardii sa srdce "iba" neprimerane namaha, no nie je to zivot ohrozujuce. Aspon u nas to tak je. Treba na to prist vcas, idealne do 24 hodin. Drzim palce!

radacak
26. aug 2013

@ziarcanka DAKUJEM.

radacak
26. aug 2013

@ziarcanka A CO JE VÁM?

radacak
26. aug 2013

@priadka DAKUJEM.no som zvedava ako dopadneme.dám vediet.lenze moja mlá uz ma 3 rocky.a nikto si nikdy nic nevsimol.az na to ze pri tej operácii mala vysoky tep tak som nic na nej nezaregistrovala.som hotova s toho..

katka6211
26. aug 2013

Ahojte srdiecka 🙂 tak my ideme buduci tyzden riesit skolku. Dufam, ze budu mat este volne miesto. Chcela by som ho dat len na ti styri hodky na asi tri dni. A teda ak sa to podari, tak sa pre nas zacina novy zivot 🙂 🙂 🙂 vnesie to hadam trocha normalnosti do nasho zivota po tych sialene tazkych troch rokoch. Tak drzte paste, aby este bolo volne miesto 🙂

matisekc
30. aug 2013

@katka6211 drzim palce aby vam to zo skolkou vyslo, Emka chodila uz v maji a v juni a v pondelok nastupuje opat, chodi tiez len na 4 hodiny, ale kazdy den, nas caka tiez riadna zmena- s Kubka je od pondelka skolak 🙂

katka6211
30. aug 2013

@matisekc aj matusa chcem dat na styri hodky a asi na tri dni zo zaciatku.
Nech sa kubkovi v skole dari 🙂 leti to rychlo, mne sa to zda az neuveritelne, ze miesto nemocnic riesime skolku 🙂

vlasticka185
5. sep 2013

ahojte koceny 😉

tak Samko nastupil na 4 hodky do skolky,zatial sa drzi 🙂

imunologicke vysetrenie ukazalo oslabenu imunitu,avsak s dobrym efektom pri nasadeni liecby,cize jedna dobra a druha zla sprava,ale ze aspon takto

ozaj ,imunologom nam bolo odporucene podstupovat vsetke dostupne ockovania,co vy nato?

maly ma aj proti tuberkuloze,kedze sme nevedeli ze je kardiak a som rada,lebo som sa minule stretla s kamoskou,jej mala nemala a dostala tuberkulozu a stalo ju to stitnu zlazu ,cize vsetko zle na nieco dobre a naopak

na dovolenke sme tento rok neboli nide,akurat u sestry v Tepliciach,
@ziarcanka konalo sa to stretnutie?nejako Vas tu zanedbavam a teda nemam uz prehlad o veciach,co sa v skupinke deje 😒

ziarcanka
5. sep 2013

@vlasticka185
Ahojte všetci, stretko ani dovolenku som neriešila, lebo od mája čakáme s krpcom na CT - on totiž nevydrží dva týždne zdravý, aby mohol ísť pod narkózu ☹ ☹ ☹ Keby sme mali takto čakať a stále prekladať operáciu, už by som asi bola šedivá. Pravdepodobne tiež budeme musieť k imunológovi, z voľne predajných prípravkov sme už vyskúšali všetko. Momentálne tiež horúčkuje. Keď mu prudko stúpa teplota zostane strašne modrý, potom keď vystúpi má už normálnu farbu. Stáva sa to aj vašim srdiečkam?
Teším sa zo všetkých šikovných škôlkárov a prajem veľa zdravíčka, nech si to v tej škôlke užijú 🙂 🙂 🙂

lenkagol
5. sep 2013

@vlasticka185..tak NECH SA MU V SKOLKE PACI STALE A NECH VYDRZI CO NAJDLHSIE ZDRAVY🙂

lenkagol
5. sep 2013

@ziarcanka juuj moja, a to co je Simik tak casto chory? ☹ skus teda riesit tu imunologiu, mam tiez skusenost ze Gretke z volnopredajnych nepomohlo nikdy nic az kym nedostala na imunologii Rybomunil..tiez byvala casto chora...inak Marko mal v july kiahne..strasne som sa vzdy dopredu bala ako to moje srdiecko zvladne ak nahodou, dokonca som planopvala v auguste ockovanie ..ale gretka doniesla kiahne zo skolky a uz som vedela ze neminu ani Marka...ale napriek obavam ich zvladol uplne super, vyhadzany bol riadne, stale ukazoval kde ma Bop 🙂 , ale mal take malinke tak sa mu rychlo vyhojili..teploty par dni okolo 38c....zato Gretka 40tky, museli sme striedat lieky od horucky, vyhadzana tiez riadne a mala velke kiahne, hlboke, dost ju svrbeli, ostali jej niekde aj jazvycky....Marko ich zvladiol ovela lepsie..

vlasticka185
6. sep 2013

ahojte,takze som to zakrikla,rano sme sli na vytery,Samko dostal sopliky-zelene ☹ ,tazko sa mu dycha,cize ideme inhalovat Vincentkou,
@ziarcanka no presne viem,ake nervicky a stres zazivas,nam obriezku prekladali rok, koli stale pozitivnym vyterom,s dokim na kardiu sme dohodnuty tak na to CT angio,ze ja sa ozvem,ked maly bude mat ok vytery a daju nam hned termin v novembri alebo v decembri,inac sa to neda ,kedze ta imunita je taka,aka je 😒

ziarcanka
6. sep 2013

@vlasticka185 Ahoj Vlasti, aj my sme tak dohodnutí. V piatok sme boli na výtery, v pondelok výsledky - všetko OK, volala som do DKC, dali nám nástup hneď v stredu - a bác, v utorok večer teplota ☹ Držte palce, nech nám to už nabudúce vyjde, lebo ma šľahne a bude o jednu maminu na MK menej...

vlasticka185
6. sep 2013

@ziarcanka jasne ze budeme drzat vsetke palceky,ja sa uz podla moznosti nerozculujem,Boh to tak chcel,aby sme sli v iny termin,asi to bolo vhodnejsie neskorsie ist pod narkozu ako v tom danom case,cize verim,ze iked ja som to vnimala negativisticky,malo to svoje pozitiva a + ,takze drzkajte sa a potom sa ozvi,paaaa 😉 😵

matisekc
8. sep 2013

@ziarcanka aj ja budem drzat palce nech uz vam to vyjde
no my mame za sebou tiez prvy tyzden v skolke, Emka spokojna, ma strasne dobre pani ucitelky, lepsie ako tie co mala v maji a v juni, no dnes rano sa zobudilla so soplikmi-zatial bezfarebne 🙂 ale aj tak to nevesti nic dobreho, tak bude par dni doma a snad jej to prejde bez zbytocnych liekov

lenkagol
8. sep 2013

@matisekc aj Marko sopli:( tiez zatial bezfarebne...nech sa Emke v skolke paci🙂 a co skolak? paci sa mu?🙂

katka6211
8. sep 2013

Kocky, nas zajtra caka prvy den v skolke 🙂 🙂 🙂 sice zatial len na dve hodky na dva dni, ale aj tak sa tesim a matus este viac 🙂 🙂

matisekc
9. sep 2013

@lenkagol no bohuzial Ema mala do vecera teplotu 38,3 tak sme dnes navstivili dokiho, sopliky zmenili tiez farbu a tak sa doma liecime, skolakovi sa paci velmi tak dufam ze mu to vydrzi 🙂
@katka6211 super ze sa vam skolka podarila vybavit a nech mu to nadsenie co najdlhsie vydrzi 😉

manetka
9. sep 2013

Ahoj holky.
Jsem tu nová byla bych moc ráda, kdybych sem mohla za váma občas přijít pro radu.
Před třemi týdny se nám narodilo naše štěstíčko Elenka,bohužel už v porodnici nám zjistili šelest na srdíčku. Po objednání na kardio nám bylo řečeno,že je to šelest 2-3/6. Že budeme čekat jak se to zacelý časem a že budeme více hlídaný. Jsem z toho hodně špatná, ale musíme to zvládnouta doufat, že to bude dobrý.
Chtěla jsem se zeptat jestlije mezi váma taky nějaká maminka s prckem se stejnou diagnózou. Moc děkuji za odpověď. Přejeme vám s Elenkou hodně zdravíčka 😉

lenonka113
10. sep 2013

Ahojte , tak ja mam tretieho synceka a po narodeni nam diagnostikovali plucnu atreziu a fallotovu tetralogiu, co je dost vazna diagnoza, s tym , ze je to tato kombinacia, malicky mal 2 mesiace teraz 18.8. A 2.8. Ho operovali, na rap- ke sme boli 2 tyzdne , nevedel dychat sam , tak sa nam to predlzilo na dych. Pristroji. Za cca 1-2 mesiace nas caka dalsia operacia tazsia, s tym, ze to budu robit mimotelovo. Mate tu niektora takuto istu diagnozu? Dakujem

matisekc
10. sep 2013

@lenonka113ahoj, nasa Emka ma len fallotovu teralogiu, pri operacii mala mimotelovy obeh a vsetko prebehlo v pohode, operovali ju ked mala 4 mesiace

lenkagol
10. sep 2013

@lenonka113 aj nas Marko ma Fallota, operovany bol tiez v 4roch mesiacoch mimotelovo, vsetko prebehlo v poriadku a za tyzden po operacii sme boli doma..drzim prsty

lenonka113
11. sep 2013

@lenkagol Dakujeme,len to ze mi mame okrem toho fallota aj plucnu atreziu a to je velky problem,uz teraz bol,ze sa nevedel napojit,aby dychal bez pristroja ,u nas je mensi problem ten fallot,nas nechceli uz ani operovat,lebo ze je tam 1%uspesnosti ,teraz sa uvidi ci este to budu vobec operovat,ci ta plucnica hlavna tam narastla pomocou takej spojky ☹ , inak operacia uz nebude ,co nebude pre nas dobre, nam povedali ze operacie u nas nejak zasadne nezmenia nas stav iba predlzia,ale my verime,ze zazraky sa deju ..............