Děti s diagnózou srdíčka

ivousek
16. sep 2009

Chci se zeptat -byl tady někdo na operaci srdíčka se svým drobečkem? Napište prosím jaké byli vaše zkušenosti a jak to zvládlo vaše dítě?Malá je zařazená do programu čekajících dětí k operaci a já s manželem si samozřejmě nedokážeme představit jak to zvládneme a co nás čeká,ale také ji.Samozřejmě paní doktorka povídala jak to všechno bude probíhat před i po operaci,ale ráda bych si přečetla jak se to dá zvládnout co nejlépe a jak to zvládl Váš drobek. Předem děkuji

matisekc
22. feb 2014

@ziarcanka no v posudku sa o skolke nepise, Emku som dala do skolky az od maja na poldna, ked uz bolo lepsie pocasie, cez prazdniny bola doma a od septembra sme zacali znovu, ale bolo to take vseliake, bolo citit ze sa dostala do vacsieho kolektivu a podpisalo sa to na castejsich zapaloch dutin, dychacich ciest a v januari to po 3dnoch! v skolke skoncilo so zacinajucim zapalom priedusiek tak som poziadala o prerusenie(aby som nemusela platit mesacny poplatok ) a je doma, deti jej chybaju, sa pyta ze kedy pojde do skolky, no uvidime, teraz v stredu ideme ku nasej kardiologicke(ta bude nerada ked uvidi tie zapisy v karte o chorobach) a 14.3 ideme na alergologiu(budu jej robit testy na imunitu a alergiu) tak som zvedava co nam povie dokina tam, lebo ona jedina povedala ze na poldna ano aby si zvykala na kolektiv(kardiologicka ani nasa a v BA uz vobec nebola za skolku) no za rok mi rodicovska skonci a ona bude musiet do kolektivu
inak co sa tyka zemestnavatela, musis podat ziadost a je na nom ci ti ju schvali(nie je to pravidlo) ale nestava sa ze by neschvalil(poznam len jeden pripad)

ziarcanka
22. feb 2014

@mrskalianka MRI máme hlavne kvôli komore, či rastie, ale minule pozerali aj ramená pľúcnice a spojka sa nám nezobrazila, tak nám potom robili ešte CT
@matisekc nám v rajóne povedal kardiológ, že od jari by sme mohli skúsiť, rovnako aj imunologička - len nám chce ešte pred nástupom nasadiť ribomunil - budúci týždeň máme ísť ešte na ďalšie testy, lebo minule sa zrazila jedna skúmavka s krvou a ešte krpcovi vyskočil aj atopický ekzém - tak aj testy na to. Do DKC máme ísť začiatkom apríla - chodíme k dr. Dinkovi - tak chcem počkať ešte na jeho názor.

mrskalianka
22. feb 2014

@matisekc to akoze mi zamestnavatel moze dat vypoved, tym ze nebude suhlasit s mojou predlzenou rodicovskou?

ziarcanka
22. feb 2014

@mrskalianka nie, je povinný ti poskytnúť RD
§ 166 ods. 2 Zákonníka práce
„Na prehĺbenie starostlivosti o dieťa je zamestnávateľ povinný poskytnúť žene a mužovi, ktorí o to požiadajú, rodičovskú dovolenku až do dňa, v ktorom dieťa dovŕši tri roky veku. Ak ide o dlhodobo nepriaznivý zdravotný stav dieťaťa vyžadujúci osobitnú starostlivosť, je zamestnávateľ povinný poskytnúť žene a mužovi, ktorí o to požiadajú, rodičovskú dovolenku až do dňa, v ktorom dieťa dovŕši šesť rokov veku.“

mrskalianka
24. feb 2014

Dnes som už zostala naozaj vytočená. Ešte pred operáciou Dávidka som sa bola len tak opýtať na predlženie rodičovskej.... Poslali ma preč, že to stačí mesiac pred dovršením troch rokov. Tak idem dnes a že to som mala prísť skorej, že oni majú na posúdenie mesiac, potom na sociálnom kým to prejde. Ako nech ma už neštvú. V každých dverách iné info a aj tak podla mňa ani nevedia o čom točia, ale mudrovať o tom či som si istá, že mi to schvália /pýtala som sa aj na môjho zamestnávatela/ tak to vedia riešiť. Teraz mi to nestihnú schváliť a zas milion papierov bude treba. Fakt super.

ziarcanka
24. feb 2014

@mrskalianka Aj mne kázali prísť až v apríli, keď má Šimík 3 roky, ak by to aj nestihli schváliť ešte ten mesiac nevadí, lebo RP sa vypláca mesiac pozadu - čiže v máji ešte dostanem a RP za predĺženú RD doplatia aj dozadu - akurát to mudrovanie okolo diagnóz, ktorým vôbec nerozumejú, to ma tiež vytáča - mne na zťp tvrdili, že transplantácia srdca je úplne bezproblémová vec a niektorí pacienti už dávno zabudli, že majú brať aj nejaké lieky - to by som fakt chcela vidieť 😝

mrskalianka
24. feb 2014

@ziarcanka Je naozaj smutné ako sú tieto pracovníčky štátnej správy mimo, každá povie niečo iné. Dnes som dostala asi 4 úplne zlé informácie, ale to nebudem ani riešiť. Človek sa niekedy naozaj nemá na koho obrátiť. Okrem toho som bola na mojej firme, prácu pre mňa nemajú /o čo ani záujem nemám/, vraj mi môžu dať výpoveď a odstupné alebo to urobia až o rok keď by som už ukončila prelženú rodičovskú. Tiež zaujímavé, to si mám teraz akože vybrať.... Jak u blbých fakt už.

priadka
24. feb 2014

@mrskalianka
@ziarcanka
Tak isto mi povedali, ze mam prist zaciatkom marca, v mesiaci, kedy dovrsi 3 roky, pretoze na rozhodnutie maju 1 mesiac, takze v aprili to bude schvalene a v maji mi potom vyplatia prvy predlzeny RP za april.
O tom, ze by to malo "potom prejst na socialnom" nic nehovorili...

priadka
24. feb 2014

@mrskalianka urcite az o rok, potom si budes moct cerpat davku v nezamestnanosti a hladat novu pracu. Treba byt zamestnancom, ak sa da, je to bezpecnejsie. A mozno sa medzicasom pre Teba vo firme najde praca 😉

matisekc
24. feb 2014

nam tiez povedali ze az zaciatkom toho mesiaca kedy Ema dovrsi 3 roky, tak sme vsetky papiere doniesli na urad 2.1 a potom nam povedali ze maju na to mesiac, tak som po 18. zacala cerpat dovolenku(mala som 15 dni) a dovtedy mi prislo rozhodnutie, a keby to nestihli tak som bola rozhodnuta ist na OCR aby som ziskala este 10 dni, je to s tymi uradmi na dlhe lakte 😠

ziarcanka
10. mar 2014

Ahojte maminy, na predĺženú RD mi stačia tieto dve tlačivá, či treba vypísať ešte niečo navyše?
http://www.upsvar.sk/buxus/docs//SSVaR/tlaciva/...
http://www.upsvar.sk/buxus/docs//SSVaR/tlaciva/...
vďaka

priadka
11. mar 2014

@ziarcanka ano, stacia. Ak chces, poslem Ti ich vo worde, aby sa detskej lekarke lahsie vypisovalo. Manzelovi sa ziadost o posudenie zdravotneho stavu podarilo zazrakom odheslovat 🙂

mrskalianka
12. mar 2014

@ziarcanka áno stačí. Predstav si, mne už poslali posudok po 2 týždňoch, neviem načo ma tak stresovali. Posudok máme v náš prospech, ešte by mal prísť papier o rodičovskej, ale to na základe posudku, tak dúfam, že stihnú aj to...

mrskalianka
19. mar 2014

Maminky, tie ktoré ste už na predlženej..... Pred týždňom mi prišlo schválenie z posudkového na predlženie rodičovskej. Lenže schválenie z úradu mi ešte neprišlo, myslím ten papier, kde je jasne napísané, že mi predlžujú na ten rok... Zamestnávatel odomňa chce už papier, tak píšem či neviete náhodou, aby som sa zbytočne neprehnala na úrad, kde mi aj tak houby vysvetlia.

matisekc
19. mar 2014

@mrskalianka ja som si musela ist na Vazovovu osobne pre to, skus si tam zavolat

dara76
20. mar 2014

@mrskalianka mam pocit, ze aj ja som bola preto osobne, no to uz bolo davno 🙂

mrskalianka
20. mar 2014

Tak som volala, lebo sa mi nechce zbytočne preháňať po úradoch. Poslali mi ten posudkový papier /ktorému nerozumiem ani ja, sú tam len nejaké kódy ich/ a že to je všetko. Ale ak potrebujem pre zamestnávatela tak mám prísť osobne, ona mi vystaví papier. Tak sa tomu nevyhnem.

@dara76 ako sa máte? Miško v poriadku? My fajn, už aj hlavička sa prestala točiť, musel si zvyknúť na opravené srdiečko 🙂, ale polepšilo sa mu neuveritelne. Až teraz viem, že glen Dadovi už nestačil, teraz je jak 100 čertov 🙂.

mrskalianka
24. mar 2014

Dávidko 3 roky, príde mi až neuveritelné čo všetko už má za sebou a stále sa dokáže usmievať a robiť šťastnými aj nás 🙂. Najúžasnejšie šťastíčko na svete, ďakujem Dávidko 🙂, si naše všetko

ziarcanka
24. mar 2014

@mrskalianka Želáme všetko najlepšie z celého srdiečka 🙂 🙂 🙂

zozole1886
24. mar 2014

Zdravím Vás mamičky. Mám takú netypickú prosbu, dúfam, že neprestanete čítať po prvej vete emoticon Som končiaca študentka na psychológii UK v Bratislave, robím diplom.prácu na tému Zážitok virtuálnej komunity, kde zisťujem, aké sú vzťahy v online skupinách na internete a aká je vzájomná podpora členov/členiek medzi sebou. Je to len 22 otázok , na pár minút, ak by ste si našli čas veľmi mi to pomôže a budem vďačná. Týka sa to tejto komunity MODRY KONIK, čiže ak Vás môžem poprosiť odpovedať vrámci nej.
Ďakujem pekne a ostatným sa ospravedlňujem za tento príspevok.

tu je link na vyplnenie
https://docs.google.com/spreadsheet/viewform?fo...

michaela1980
25. mar 2014

Pripajame sa a Davidkovi prajeme vsetko len to najlepsie 🙂

dara76
25. mar 2014

@mrskalianka gratulujem oslavencovi 😉 a som rada, ze sa mate uz dobre, Davidko vyzera byt riadny betarisko - tie iskricky v jeho ociach 😀 . Misko sa ma teraz dobre, tesi sa z jari, ze budeme viac vonku. O tyzden ideme na kontrolu na hematologiu, tak snad bude aj tam vsetko ok. Ked vidim Davidka, tak v dobrom zavidim, ze je taky dobry papkac, moj je ako slamka tenky a nie a nie ho vykrmit.

sam262
25. mar 2014

ahojte 🙂 casto sem neprispievam, ale tak rada sa pochvalim 🙂 mame takmer 8 mes. synceka po oper. srdiecka. malicky je velmi zivy, sikovny - lozi, sedi, malo spinka 🙂, uz dokonca zacal aj papat prikrmy (nejakym zazrakom som ho zacala kojit, ked mal viac ako 2 tyzdne 🙂 a on dodnes chce iba mliecko) proste zivan! :D je to nase prve babo a urcite by sme raz pre neho chceli aj surodenca, ale ten strach... asi to poznate 🙂 zelam vsetkym vasim srdieckam, len to najlepsie, hlavne to najdolezitejsie - zdravie a vela, vela laaaasky! ved kto si to zasluzi viac ako tieto deticky? 🙂

matisekc
25. mar 2014

@mrskalianka vsetko najlepsie malemu oslavencovi

dioliana1
28. mar 2014

Dobrý večer, vedeli by ste mi povedať ako dlho sa leží s dieťaťom po katetrizačnom zákroku a kolko ak mu otvoria hrudník, máme ísť na operaciu a ešte neviem aký spôsob lekári zvolia... potrebujem vedieť na ako dlho zabezpečiť opateru ostatným deťom doma... 😒

vvia
28. mar 2014

@dioliana1 malicsme otvoreny hrudnik boli sme tam tyzden. Zalezi od diagnozy a priebehu. Kamoska dokonca bola tusim len 5dni. Nas na 7mi pustili. Ak bude vstko ok tak rychlo idete prec. Mali sme defekt komoroveho septa a uzavreli aj predsienovy tusim

dioliana1
28. mar 2014

drobec 7r. má dva defekty medzi predsienami, jeden dosť blbo umiestnený preto mi nevedeli povedať spôsob...

vvia
28. mar 2014

@dioliana1 moja bola operovana ako 6mesacna, ale nemyslim si ze by vacsi dieta malo tam byt dlhsie. Tieto defekty ako oni hovoria operuju bezne a je to pre nich jedna z najlahsich operacii. Drzte sa, vela sil zelam

dioliana1
28. mar 2014

@vvia vďaka za info ved aj tak lekaár pôsobil akoby to robili na vrátnici 😀

vvia
28. mar 2014

@dioliana1 hej aj mne to tak prezentovali a ja som ta len revala a hysacila a chodila kontrolovat..... No mali zo mna radost 😅