Děti s diagnózou srdíčka

ivousek
16. sep 2009

Chci se zeptat -byl tady někdo na operaci srdíčka se svým drobečkem? Napište prosím jaké byli vaše zkušenosti a jak to zvládlo vaše dítě?Malá je zařazená do programu čekajících dětí k operaci a já s manželem si samozřejmě nedokážeme představit jak to zvládneme a co nás čeká,ale také ji.Samozřejmě paní doktorka povídala jak to všechno bude probíhat před i po operaci,ale ráda bych si přečetla jak se to dá zvládnout co nejlépe a jak to zvládl Váš drobek. Předem děkuji

blue04
29. sep 2009

akurat sme prisli zo skolky,tak bude dobre spat.chcela som si spravit aj ten album,ale mam velke obrazky,nechce mi to zobrat.jedine ti mozem poslat privatne.
a vy ako?ako sa vola havko?

gabka32
29. sep 2009

celou diskusi jsem nečetla, jen chci trošku povzbudit.....

já se narodila s vroz.srd.vadou, tehdy ani žádná diagnostika nebyla a prostě jsem byla furt modrá.... Dr.nedali našim naději a že do roka umřu... neumím si ani představit, jak to muselo být hlavně pro mamku náročné.. 😖
nakonec ale když mi byly 3 roky, tak k operaci po urgencích - hlavně ze strany rodičů- fur měli výmluvy že ještě neoperovat a pak že není moje krev.skupina..... no takže nakonec operovali v Brně, ale operace nebyla moc úspěšná, takže za necelý rok, přesně na moje 4.narozeniny jsem podstoupila radikální operaci (a měla jsem celkem 5vad na srdci) a ta už se povedla. jsem v poho, léky neberu, jednou za čas na kontrolu. těhotenství jsem zvládla v pohodě a malá je zdravá 🙂
mám i kamarádku, kterou operovali v Praze, měla dost vážnou srd.vadu, srdce měla jen 3komorové místo 4- a ted porodila už druhé dítě a jsou taky v pořádku.

takže nezoufejte, určitě bude dobře, držím všem palečky a poku máte pocit, že potřebujete další vyšetření nebo znát další názor, nedejte se odradit! a i když výsledke třeba není úplně nejpříznivější, tak dnes medicína dokíže zázraky 😵

blue04
29. sep 2009

Gapka,ty si im ukazala ze chces zit a si poriada bojovnicka.taketo pribehy su velmi povzbudzujece.aj tehotenstvo prebehlo v poriadku.je to velka zataz na organizmus a dokazali ste ze sa daju dokazat aj taketo veci,ktore patria do bezneho zivota.
jo,medizcina dokaze zazraky,kazdym dnom napreduje ale nato sa niekedy spoliehat neda,treba aj obrovske stastie a anjela strazneho 🙂

gabka32
29. sep 2009

jj blue já se nedala 😀 jednou jsem jako malá koukala na TV a tam byl pořad o srd.vadách a zrovna ukazovali tu moji a já si říkala, že to je dost síla, a tatka prý: no tohle jsi měla ty! tak jsem byla vykulená, jak to dokázali páni doktoři spravit.
sice mi možná časem "hrozí" operace chlopně a pořád mám otevř.otvor mezi síněmi (což má ale tak 1/3lidí) ale nebojím se, prostě co se má stát, se stane 🙂

těhu bylo v poho, ani jednou jsem neblila, a srdíčko se dokonce podla sone zlepšilo 🙂 malé dělali 2x prenatál. vyš.srdce a ještě jednou v porodnici a vše v pořádku.

tak se holky i s mimísky a dětičkami držte 🙂 😉

blue04
29. sep 2009

gabka
jak si to vsetko brala ako dieta?a co v skole?citila si ze si "ina"?
Jack ma skoro 3 a pol roka a neviem kedy je ten spravny cas mu nieco vysvetlovat.nahanat sa nevladze a ani nestiha,tak mi je ho velmi luto,lebo tak hrozne chce a nemoze,potom to zahra a vymysli inu hru.obdivujem ho ako sa vie vynajst.

gabka32
29. sep 2009

Blue podle toho co znám z vyprávění a zpráv od Dr. jsem moc neprospívala, ve 2letech jsem vážila 9kg, co do mě dostali jsem prý vyblila..... chodila jsem od 14ti mes, ale spíše kam mě posadili, tam jsem zůstala... taková neprůbojná a po větší či měnší námaze jsem podřepávala, modrala...
po operaci už to bylo lepší, začla jsem přibírat, školu jsem zvládala dobře, včetně TV - s omezením, já si teda většinou vybírala co chci a nechci cvičit... třeba míčové hry jo, ale něco na čas to nééé... jsem trochu zneužívala 😀 sport jsem mohla "rekreačně" na střední jsem kromě norm.TV chodila i na zvláštní, akorát mě naši nepustili nikam na tábor, což jsem často obrečela, protože brácha jezdil pořád.
ve škole to všichni věděli a já stejně byla a jsem spíše typ na knížku než na kolo... takže problém nebyl.

Jack je šikulka, sám si určí své limity, je to asi těžké vysvětlit tak malému dítku že nemůže to co ostatní... bylo by fajn ho podporovat v aktivitách na které stačí a které mu dělají radost... třeba jestli ho baví kreslení nebo hudba, stolní hry.. a spíše vysvětlit ostatním kamarádům, že Jack nemůže dělat vše i když chce, protože musí šetřit srdíčko.

blue04
29. sep 2009

gabka,
trochu sa bojim aby nebol tercom utokov v skole.sice teraz sa vie branit aj ked je krehunky,v skolke sa uz zacal aj bit 😀 ...obavy su tu,lebo uz ho branit nebudem moct a nebudem s nim.
velmi rad maluje,tak ho v tom podporujeme tak dufam ze sa najde v tomto smere.

diapozitiv01
29. sep 2009

Ahojte,
akurat som sa zabudila, trosku sme si s muzikom po obede pospali, on musel ist do prace 😒 .
Gabka som rada ze si nasla tuto temu a napisala nam svoj pribeh, je to urcite super pozitiva pre mamicky co ich deticky cakaju na operaciu. Asi som to nejako nepostrehla, aku si mala diagnozu?
Blue, to je super ze sa zacal aj bit, neboj nestrati sa, a je super ze rad maluje 🙂

sasulec
29. sep 2009

ahojte,tak ste aj dnes, som rada..
Dia este som tam nevolala,chcem sa este skontaktovat s tym znamim doktorom on je vraj znami v Brne co povie..
druha vec je,ze som sl.mamina a tak skusam najprv neplatene vysetrenia,ale ak pojde do tuheho urcite skusim vsetko..
urcite to nenecham plavat a budem sa pytat a pytat dokola..nech viem co najviac 😅

diapozitiv01
29. sep 2009

Ahoj Sasulec,
to je v pohode, o tom plateni to chapem, inac v brne v heliose si za prenatalny echokardiograf pytaju 500Kc
Drzim palceky pri vybavovani a hlavne nedaj sa odbit,

sasulec
29. sep 2009

blue aby mu este nezavideli 😝 😝 ze sa sem tam uleje,sak z takej 12minutovky by som sa aj ja uliala,ale nikdy som nemala preco 😝

gabka32
29. sep 2009

Dia moje diagnoza byla Fallotova pentalogie - stenoza plicnice, hypertrofie (ztluštění stěny) pravé komory, defekt (díra) mezi komorami a posunutý vývod aorty - toto je Fallot.tetralogie a já navíc měla i ten otevřený for.ovale (přepážka mezí síněmi, která se po porodu uzavírá)
no uf, je to za mnou, jezdím do Brna, ted už je to docela obtížné, jednak to není nic levného, pak to čekání a dlouhá cesta.... chtějí mě poslat na rezonanci srdce, ale kvůli mimi to zatím odkládají, ale spíše jen diagnosticky no a časem možná vymění chlopen, jestli bude nutné. ale to může být za hodně dlouho a třeba to už půjde taky miniinvazinně přes katetr 🙂

blue no vidíš, že se Jack neztratí 😀 já taky chodila do lidušky na kresbu,malbu a grafiku a děcka ve škole třeba obdivovali jak umím malovat a rozhodně se mi nesmáli, že je nechytím při honičce. 🙂 jak píše Sasulec, spíše záviděli, že se můžu ulít a jen koukat jak oni sprintujou na čas 😀 😀

douglas
29. sep 2009

blue04, on je z juznej afriky. bol tu tri mesiace a potom musel domov. no dufam, ze tie viza dostane. ja osobne som nadmieru spokojna zit v uk, takze dufam, ze tu nestvrdneme 😀

diapozitiv01
29. sep 2009

Gabka, no tak tebe toho riadne osud nalozil 🙂 , ale je perfektne ze si tu medzi nami ,dokonca mas zdrave dietatko a to ta operovali pred x rokmi. Fakt klobuk dole nad tvojou bojovnostou, nad laskavymi rodicmi a taktiez lekarom co ta operovali...

blue04
29. sep 2009

douglas,aj jej je z juznej afriky a mali to tak isto ako vy ale on nedostal viza ai na slovensko.tak vela stastia a drzim palce 🙂

blue04
29. sep 2009

gabka ako povedala dia,klobuk dole.si velmi silny priklad,ze sa da viest normalny zivot a nemame sa my co mame chore deticky doma obavat.Drzim ti vela palcov aby bolo vsetko ako ma byt,bez akychkolvek tazkosti 🙂

sasulec
29. sep 2009

gabi a este sa ti podarilo aj krasne zdrave dievcatko priviest na svet 😉

gabka32
29. sep 2009

holky díky ale zásluhy jsou spíše na straně rodičů, určitě si hodně protrpěli a taky na straně doktorů, byla jsem v Brně a ještě si něco z doby, kdy jsem tam lehávala pamatuju 🙂 třeba krtečka na zdi nebo jak vypadaly pokoje.... hodné sestřičky... a jak si mě dr.na vizitě posazovali na kolena 😀

no jen mě dodnes mrzí jedna věc... že jsem slyšela něco, co jsem raději slyšet neměla..ale myslím, že to snad ani mamka vážně nemyslela... že když se jí někdo na nějaké oslavě zeptal, jestli, kdyby věděla, že čeká dítě s VSV a i kdyby věděla, jak dobře to nakonec dopadne, jak by se rozhodla a prý pro potrat 😢 no tak možná už měla upito a hlavně já tu jsem a je mi fajn... 😉

za svou dcerku jsem strašně moc ráda, je úžasná a doufám, že se zadaří i příští rok sourozenec 🙂 já si ani nepřipouštěla, že by mohla být nemocná, i když v určitém malém procentu se vada může podědit. ale dnes se dá hodně věcí řešit po narození, dokonce i před, takže záleží na vážnosti onemocnění a je dobré být na to připraven

a dětičky jsou neuvěřitelně silné, horší je to s maminkami a ostatními, žejo 🙂

sasulec
29. sep 2009

no jooooooooooooooooo maminky su poserky 😅 😀 😝

blue04
29. sep 2009

to mas totalnu pravdu ze deticky su viac silnejsie ako maminky.
🙂
gabka,teraz si ma zaskocila tym co si povedala,ze niektore veci by si radsej nepocula ked si bola dieta.ja pred nim o tychto veciach nehovorim ale rozoberam presne to iste co tvoja maminka.od nes uz nebudem a budem pozitivna.dakujem ze si mi otvorila oci 😵

sasulec
29. sep 2009

Zvlastne co vsetko nas tu spaja 😒
blue citala som tvoj prispevok aj mojej mame o tom schladeni maleho,no behal nam obom mraz po chrbte,drzi palce aj babka nasa 😉

diapozitiv01
29. sep 2009

Dobry vecer babulky,
akurat sme dokecali s maminku a segru, boli sme Maximkovi zapalit kahancek, dnes je to 2 tyzdne co sa narodil, taaka symbolika.
Veru deju sa vselijake zazraky, ako priklad je Gabka 🙂
Gabka a myslim ze tvoja maminka je nakoniec rada ze ta ma, urcite to musis citit,
Niekedy je to fakt diskutabilne ako by sme sa v situacii, keby sme vedeli ze cakame dietatko postihnute VVCH srdca rozhodli. ako som uz napisala ja by som urcite Maximkovi dala este raz sancu a bola by som rada keby to zistili este ked bol v brusku...
Nikdy nevieme ako to vsetko dopadne, aj ja som zivy priklad, keby som sa narodila pred 100 rokmi tak tu uz niesom. Mam cukrovku a som zavisla na inzuline,,,
A fakt deticky su silnejsie ako maminky a vsetci dospely,,, boze ked si spomeniem na ten piatok co som cakala 4 hodiny na vysledok diagnozy, az ma strasie. Boli to moje najhorsie chvile zivota...este dobre ze bola so mnou segra a potom prisiel aj muzicek..

sasulec
29. sep 2009

Dia,myslime na Teba 😉

blue04
29. sep 2009

SASULEC, ano spaja nas vela veci,hlavne nase deticky 🙂
dakujeme ze nam drzite palce,budeme sa snazit ako budeme vladat 🙂
DIAPOZITIV,ano to ti verim ze to boli tvoje najhorsie chvile a pripajam sa ja k zapaleniu sviecok,budte silny...

diapozitiv01
29. sep 2009

Babulky dakujem ste super 🙂 ,
teraz kuk ordinaciu, hafanka Elle nasa labradorka lezi tu pri mne a cakame na muzika kedy pride z roboty. Zajtra je moj posledny den na mojej 1. materskej...

sasulec
29. sep 2009

No jasne,ze hlavne deti,tak som to nemyslela,ale aj rozne situacie..to som myslela tymi ,,vecami,, 😉

blue04
29. sep 2009

ano aj ja pozeram ordinaciu....
a pojdem uz,na dnes sa s vami lucim a dobru noc 😵

gabka32
29. sep 2009

Dia hodně sil, zapálím taky svíčku až přijdu domů..... 😉

dneska jsem byla venčit naši kokřici a ona najednou zbystřila.... na balkoně v přízemí přibyl nový pejsek! a koukám, že černý labrador 😉 ještě takové malé telátko štěnátko.... dříve měli pudlíka, tako to můžou čekat velkou změnu 😵

tak i tady ordinace dokoukaná a pomalu končím a hurá domů 🙂

holky držte se a dobrou !

sasulec
29. sep 2009

Dia aj ja zapalujem sviecocku za malinkeho a pomodlim sa Andelicku straznicku 😔

diapozitiv01
29. sep 2009

Dakujem a tiez prajem dobru nocku,
ja budem este chvilku kym pride muzik z robotky