Děti s diagnózou srdíčka

ivousek
16. sep 2009

Chci se zeptat -byl tady někdo na operaci srdíčka se svým drobečkem? Napište prosím jaké byli vaše zkušenosti a jak to zvládlo vaše dítě?Malá je zařazená do programu čekajících dětí k operaci a já s manželem si samozřejmě nedokážeme představit jak to zvládneme a co nás čeká,ale také ji.Samozřejmě paní doktorka povídala jak to všechno bude probíhat před i po operaci,ale ráda bych si přečetla jak se to dá zvládnout co nejlépe a jak to zvládl Váš drobek. Předem děkuji

bambi09
21. okt 2009

ahojte 🙂
tak tu sa nakupuje?? 😉 my máme zimné topánočky,len nejaké nepremokavé čižmičky ešte pozháňať 😝
a ako blue??kúpili ste??máš pravdu,že pre baby je väčší výber všetkého,ale keď som ja mala syna malého,zďaleka nebolo toľko pekných vecí pre chalanov 😉
a aj nám svieti slniečko,pôjdeme malú unaviť 😅

macka01
21. okt 2009

ahojte po dlhšom čase,idem sa k vám potešiť,tu zo mňa nikto neurobí zrúdu,pre moje presvedčenie 😝 aj vy bojujete s nakupami na zimu?no ten môj menší chrust neviem ako to rasti ale zasa mu je všetko zimne obutie male,tak aj topanky aj čižmy musíme pozhaňať.Včera sme chodili,obchody sú plné,ale ten tovar je taký na jedno kopyto a nič sme nekupiliteda aspoň v tých lacnejších obchodoch.Nechcem mu kupovať drahé keď neviemči mu to bude na rok dobre ☹ Je krásne počasie,tak mrazivo ale slnečno 😉

bambi09
21. okt 2009

macka,a kde sa Ty túlaš?? 😀 neťahaj leva za chvost,na MK nie je veľa tém,kde sa baby nehádajú,to nevieš?? 😀 😀 tak šup sa sem 😉

macka01
21. okt 2009

včera prišiel muž po mesiaci z práce,bolo treba urobiť väčší nákup,niečo povybavovať,potom večer všetko pospratávať,do toho deti,takže som sa k netu nedostala 😉

diapozitiv01
21. okt 2009

Jaj, no konecne som si sadla, mam toho dnes celkom dost v praci /co ma mimochodom tesi, lebo mi to rychlejsie ubieha/. Ze nakukenem co ste popismenkovali /vitaj Maci/ a vidim ze tu prevladaju nakupy zimnych topanociek 🙂 . Ja si tiez musim nejake kupit, tie stare co uz nosim 2 rok tak dam jednej muzovej tete a kupim si druhe, ale az po dalsiej vyplate. Na buduci tyzden mam totiz to tyzden PN takze to nebude nic moc..
Maci na akej teme ta preboha vyhlasili za zrudu?? 😖

macka01
21. okt 2009

no verejne nie na to je IP že?jedná zarytá ateiska má oproblem pochopiť,keď sa bavia veriaci,že jej názor nikoho nezaujíma...má pravo ho vysloviť,ale nech to urobí len raz a ide inde,nie?škoda reči.nesuhlasila so napr. s potratom,pre ňu to j asi ok,tak sa išla z toho pominúť,ale vy všetké,čo ste sem,každa sa trasiete o zdravie svojích dietok,niektore sme o ne prišli,tak jasné,že ma to dvihne zo stoličky taký prístup k životu 😠

diapozitiv01
21. okt 2009

no vselijaky sme, taky uz je svet. Respektujem kazdeho nazor a ak je iny tak zbytocne nerypem 😉

sasulec
21. okt 2009

AAAvojte,my sme mali take pjekne prechadzkove poobedie,dobre nam sopliky povytahovalo ale dosli sme spokojne domkov 😅
Maaacuuuska..sak nemotvaraj stranky take a hotof,,ja som to ukoncila,ale je fakt,ze to obcas bajockom prekuknem,ale nereagujem uz na nist 🙂

sasulec
21. okt 2009

Haaaloooo 😉 bry vecerik 😉

diapozitiv01
21. okt 2009

hey, no co este mate cervene nosteky?
mne zase zacina byt zima, asi si pojdem spravit horuci kupel 😉

blue04
21. okt 2009

Misia "zimna obuv" ukoncena.Dnes sme kupili,maly je taky rad,ze ich hned ukazoval muzovi a behal v nich.Som rada aj za neho. 😉
Este ma cakaju zateplene nohavice,hrube ponozky a poruiadne rukavice 😕

sasulec
21. okt 2009

blue ahoooj matka misionarka.. 😉
nam uz chybaju len boty 😉

blue04
21. okt 2009

Dlho bolo teplo a vobec ma nenapadlo si nakupit v priebehu viacerych mesiacov ako vsetko naraz!Je toho aj dost a vsetko je take drahe pre decka.No ale ked chceme aby boli v teolunku,tak sa musime hodit aj po vacku 😅

sasulec
21. okt 2009

blue mi hovor..som si sla kupit cizmy a bundu a dosli sme s gatusami,ciapkou a podkolienkami ha 😀 ha 😅

macka01
22. okt 2009

tiež sa mi stane že idem kúpiť sebe keď potrebujem,no a vrátim sa ,že mám nakupené pre deti.

sasulec
22. okt 2009

breee raaanko...tu akoze ani nohy o tomto case??? 😕 😅

diapozitiv01
22. okt 2009

Ahojte, no dnes som si trosku pospala takze sa hlasim s miernym oneskorenim 🙂 .
Mne sa tiez stava ze idem kupit pre seba a kupim muzikovi, ale ked niekoho mame radi 🙂 A tak to ma byt.

sasulec
22. okt 2009

ajoj Dia,dnes neworkujes?

diapozitiv01
22. okt 2009

jasne ze hej, som v praci, ale som si len trosku rano pospala,,
este som sa rano zmyvala, pokazde ako sa ozmyvam a vyfukam a takto idem do prace, sa ma vypytuju ci som bola u holicku, to uz sa mi stalo 2x tento tyzden.. 😀

sasulec
22. okt 2009

😅 tak si sikovna..
a to mas volnu pracovnu dobu? bo u nas chodili na 8 taky kanclovy pracanti ako ty 😅

diapozitiv01
22. okt 2009

mi mame flexibilku, nech zije pruzna pracovna doba 🙂 . Jedine mame take pravidlo ze v praci by sme mali byt tusim na 9:00 najneskor a odist by sme nemali pred 15:30 ale vsetko sa da vybavit 🙂

blue04
22. okt 2009

Ahojte,

Dia,prosim ta ty si taka statistikovana,mohla by si mi poslat nejaky link na web stranku kde by som sa docitala o fontan operacii.
Na googli mi vyskocilo vela z amerikej nemocnice ale to ma nezaujima.Nieco som nasla aj v anglicku a cisla ma zacinaju desit.
70% deti s hlhs sa dozije 5 roka zivota a stalo sa aj to,ze ak pacient bol zdravotne velmi dobre,po fontan sa stav velmi zhorsil a mozna aj smrt.Zacinam sa strasne bat a uz ma chytaju depresie placu 😉

sasulec
22. okt 2009

nechapem blue..depresie placu a usmiaty smajlik??? 😕 🤐 😨

diapozitiv01
22. okt 2009

Blue,
neboj to su len take prvotiny, doteraz bola prognoza s HLHS velmi neista, pretoze nebol urceny exaktny sposob ako tuto vadu opravit, posledne roky je to uz ale lepsie,, takze neboj vsetko bude v pohodke.
Skusim ti to pozret ale dnes ti to neslubujem, v praci moc uz nemam cas, lebo som kopu casu vo vyrobe a dnes vecer idem na hudobnu meditaciu do Komarna,,
Len sa preboha nestresuj uz teraz 😉

blue04
22. okt 2009

Sasulec,to som omylom dala ten smajlik

diapozitiv01
22. okt 2009

Tu som nasla nieco pre diagnozy s nefunkcnou jednou komorou, kde patri aj HLHS a podotykam ze je to z roku 2004 a celkom oki,
http://pelikan.lf2.cuni.cz/2003-2004/kveten-cer...

blue04
22. okt 2009

Dia,dik.
moj problem je,ze vela surfujem a citam o hlhs.Teraz som sa zasustredila na fontan operaciu a vysledku su u niektorych jedincov velmi zle.
Toto je neverending story.tato neistota ma ubija.vcera som citala na heartline 2 pribehy a obidve deti zomreli po fontan.necakane.......aky je ten svet neferovy..........

sasulec
22. okt 2009

blue,fakt,ked to uz teraz budes tak brat,tak najskor len zlo privolas..ani nic nelistuj,nechaj to teraz tak..ja sama viem,ze ma niekedy prepadne strah a rozmyslam nad tym,ale neviem,skus sa od toho dako odputat..
pozri co sa stalo doug..tak to bolo fakt o chlp a nastastie velike prevelike je tu s nami..chapes? nieco je aj na osude,a maly vidi a citi ked sa trapis,chces aby sa mu pohorsilo?
prosim ta ako ti mam pomoct,nechcem,aby si sa trapila 😒

blue04
22. okt 2009

Sasulec,ja som akosi zabudla co s malym je.Za posledne 3 roky sme mali take tiche a krasne obdobie,ze som sa pozabudla co nas caka.teraz ked je to tak blizko,zacinam sa bat.

diapozitiv01
22. okt 2009

Blue,
urcite sa nato tak nesmies pozerat, my sme zivy priklad toho.
Diagnoza ktoru mal Maximko, cize dvojvytokova prava komora, po operacii je prognoza dobra. My sme sa ale ani tej operacie nedockali. Ine deti ano. Tak sme pokazili statistiku 😔
To ze zomreli deticky po operacii typu fontan sa proste stava, ale stava sa aj to ze deti umieraju pocas porodu, tesne po, alebo pocas vyvoja na rozne choroby, proste to neovplyvnis.
A to je take iste ako keby si isla do fora o nejakom potrate, tam su proste mamicky a rad za radom kazdej jednej umrelo dietatko. Proste sa to tam kumuluje a stretavaju sa tam preto aby si nazvajom pomahali so zvladanim situacie..
Tym samozrejme nechcem zlahcovat situaciu, ale proste musis to nechat na vyssiu moc a lekarov /ktory su asi najlepsi v europe/. Jedine co mozes spravit pre Jacka je dodavat mu optimizmus a lasku, ktoru ti on opatuje.
A uzivaj si kazdy jeden den s nim.. A uvidis po 20 rokoch sa tu budeme natom zabavat, ako nas nahlodavala neistota, obavy, strach. Ale samozrejme je to normalne, ale hlavu hore a treba zahnat tieto pochmurne myslienky. Uz len to ze ste prezili tusim 2 operacie svedci o niecom.
takze tak 😉