Děti s diagnózou srdíčka

ivousek
16. sep 2009

Chci se zeptat -byl tady někdo na operaci srdíčka se svým drobečkem? Napište prosím jaké byli vaše zkušenosti a jak to zvládlo vaše dítě?Malá je zařazená do programu čekajících dětí k operaci a já s manželem si samozřejmě nedokážeme představit jak to zvládneme a co nás čeká,ale také ji.Samozřejmě paní doktorka povídala jak to všechno bude probíhat před i po operaci,ale ráda bych si přečetla jak se to dá zvládnout co nejlépe a jak to zvládl Váš drobek. Předem děkuji

bambi09
28. okt 2009

ahojte 🙂
gudulko,ahoj,ako sa máte??dlho si tu nezablúdila... 😉
dia 😅 😅 😅 😉 tak šup-šup...a ja vždy hovorím,že len nezačať chodiť po lekároch,lebo Ti nájdu aj to,čo nemáš 😀 pre istotu mám kartu v šuflíku 😀 😝 ale nie,som nezodpovedná,musím ju už zaniesť k lekárke a dať si spraviť preventívku 😝
dia a ovečku si doma nechala??že len vankúše stískaš?a keď drahý príde,pôjdete na hotel?? 😅 😉
držím palce 😉
u nás je už lepšie,mladý ešte do tých 38 vytiahne,ale už lieky zaberajú,tak sa to hádam nezhorší,lebo MUDr.má v piatok voľno,tak by som nerada letela na pohotovosť 😝
sasu,vy čo máte nové??ako mobil?? 😉

diapozitiv01
28. okt 2009

bamby, ja ovecku Betynku mam so sebou. Uz by som chcela ist domov, je mi smutno za muzikom. Draheho uvidim az doma, tu v tejto dedine ani hotel neni 😀 .

bambi09
28. okt 2009

dia,aha 😀 😀 😀 tak vydrž,už len chvíľku a ste spolu 🙂 😉
ešte,že máš tú Betynku so sebou 😉

diapozitiv01
28. okt 2009

no musim to nejako vydrzat, ale este 2 x sa vyspim a idem domkov. je to aj taka zatazkavacia skuska pre nas, byt par dni od seba. mne to tu celkom rychlo bezi, lebo do obeda sa stale nieco deje, vizita, vysetrenia. To ako dnes co som stravila dopoludnie na tej kardiologii.
ale stale si neviem zvyknut na tu tmu vonku uz tak skoro, poobede som si pospala a teraz sa mi chce zase..

bambi09
28. okt 2009

Macka,som si nevšimla Tvoj príspevok pred mojím,sorry a čo sa malému priťažilo?? 😕
dia,tá tma pred piatou vadí aj mne,to je fakt na depku 🙄 🙄

sasulec
28. okt 2009

avojte babuse,my ako inak,sme sa vencili 😅
nedepkujte,bude sniezik,bude svetlejsie 😉
dnes mam stretko jedno tak drzkajte paste 😉

macka01
28. okt 2009

ano,priťažilo a prešlo to aj na staršieho,mne je už lepšie ,ta rýchla tma mi tiež vadí,je strašne dlhy večer,niekedy problem vymyslieť program deťom,aby sa nezačali nudiť 😒

blue04
28. okt 2009

ahojte,

Dia,tot vam prospeje obom,prides na to co ste uz vedeli,ze ste silny par a lubite sa ako kone 😀
Sasulec,mas rande? 😉
my sme mali dnes ockovanie,maly huuuuuuuuuuuukal ako by ho rezali ale hned po sa smial a pytal si od doktorky lizatko.tak sme sa po ceste zastavili v obchode a jack si vybral auticko.Teraz sa vykecava Johnovi o jeho dnesnej skusenosti u doktora 🙂
idem pozret modre z neba...zatial ahooooooj

sasulec
28. okt 2009

😉 dobre ste drzkali,dobre bolo,ste na mna mysleli,zlatunke moje 😉

diapozitiv01
29. okt 2009

Dobre ranko srdiecka 🙂 ,
ja uz mam po ranajkach, sprske, jednom vysetreni a za chvilku cakame vizitu a ze vraj ma chodit aj primar taky fesak 😀 ,
tu celu noc prsalo aj rano ako sme isli na ranajky tak poprskavalo,, dufam ze sa to ukludni,,
uz len jednu nocku, hurraaaa.
Dufam ze choruckym detickam a ich mamickam sa uz trosku polepsilo.
A co srdiecka dneska planuju robit?

sasulec
29. okt 2009

ahooojteee
Dius,ale ti to ubehlo,hm? 🙂

gudulo
29. okt 2009

ahojte,
dia tebe to tam uteka, zajtra si doma 😉
sasu, zajtra mate velky den, drzim palce 😉

diapozitiv01
29. okt 2009

Veru uteka, chvala bohu, ani som neverila ze to tak pojde celkom fajn,,
Sasu, na zajtra drzime vsetky palceky, nech to dopadne co najlepsie. Potom nam porozpravas aky si mala zazitok.
Aj mne kardiologicka vcera kazala v tehotenstve ist na sono srdiecka a to hned 2x, takze to rovno ked pojdem s buducim drobcekom tak moze kuk drobca i mna 😀

macka01
29. okt 2009

mame jesenne prazdniny tak sa budeme zabávať doma a hlavne sa liečiť,zajtra na kontrolu k doktorovi

sasulec
29. okt 2009

hej hej Dius,Dakujem kukulienky,ze na nas myslite,este si to dako dnes neuvedomujem,ale zajtra budem bobkovat asi 😒
ale mam meninky zajtra,takze ziadne zle spravy nebudu a basta 😉

sasulec
29. okt 2009

Maci ako oslovujete mladsieho? ma take zvlastne meno,ale krasne 😉

sasulec
29. okt 2009

kde ste mi zas odskocoli na 2. stranku,tuto budte a tu ma pekne cakajte,pojdeme von..co vy? 😉 🙂

bambi09
29. okt 2009

ahojte 🙂
sasu,tak stretko bolo dobréééé?? 😵 detaily nemusíš,ale držíme palce 😉
a čože to máš zajtra,som taká nedospaná,že nie som v obraze 😅 😅 😅 prepáč ☹ teda okrem tých menín??ale to Ti až zajtra potrasieme virtuálne paprčkou 😉
diuš,Ty za chvíľu fičíš domov,tak pozor na ceste,ideš asi autom,že??je škaredo 🙄 🙄
my len na poštu,na nákup do potravín a domov 😝
blue,tak dobre,že máte očkovanie za sebou,nám to nikto neodporučil,ani som o tom nerozmýšľala nejako 😕
gudulo,ako sa máte??asi nemáš pri malinkej toľko času,naše srdiečka sa už vedia aj samé chvíľu zahrať,ale keď bola malá vo veku vašej Aničky,veru nebol čas niekedy ani na to WC-ko,my sme nosili a nosili a nosili... 😝 😝 😝 aj spala zásadne na niekom 😀

macka01
29. okt 2009

Píše sa Natanael,číta sa Nataniel.Voláme ho Natanielko,Natko,Natuško,ked je zly tak Natanael a hned vie že sa niečo deje 😀 😀

sasulec
29. okt 2009

bolo fajne,som hlavu prevetrala,nemusim stale len plienky zakakane nuchat 😝 😀
zajtra idem s malou do Ba na vysetrenie k dr.holanovi,na odporucenie tu bab 😉
len mam strach co nas caka,bleee ☹

diapozitiv01
29. okt 2009

dobry vecer srdiecka moje 😉 ,
Natanael je krasne meno, velmi sa mi paci kedze ja mam podobne Natalia 😀 , ma to meno nieco spolocne s vianocami??
Sasulec neboj zajtra bude vsetko ok, nas sympaticky doktor Holan, ti povie svoj nazor a o to ide. A ozaj pozdravuj ho od nas 😀 budem cakat na horuce news
Ja zajtra odchadzam domkov, takze konecne nebudem spat len s betynkou (rozumej plysovou oveckou) ale i s muzikom, uz sa velmi tesim 🙂

sasulec
29. okt 2009

Dius Dakujem za povzbudenie,budeme tiez na teba mysliet,ci si dobre dosla,daj vediet 😉

sasulec
30. okt 2009

Babulky tak uz sa chystame,za hodku zhruba odjazd..
Dius milacik,daj vediet vecer ci si dobre dorazila,oki? 😉

macka01
30. okt 2009

ahojte,Natanael nemá s Vianocami nič spoločne,v preklade to znamená Bohom daný,bol to mučeník,za živa ho zodrali z kože ☹ no dne bol na krv,ani nemukol,to ten väčší by mi utiekol keby videl ihlu.Obaja maju zápal priedušiek tak už aj antibiotika pribudli 😒 Je tam neskutočná zima a mrazivý vietor,ako by chcel sneh napadnúť,no ten ešte nech len počká.No nech vam tie vyšetrenia dobre dopadnú 🙂

bambi09
30. okt 2009

ahojte 🙂
sasulke všetko naj,naj,naj k meninkám,veľa lásky,zdravia,šťastia a všetko dobro,čo sa nájde 😵 😵 😵 😵
dúfam,že ste dobre dopadli v Kardiocentre,potom napíš,až budeš môcť,držali sme paprčky 😉 a nabudúce prídeš na kávu na Dlhé Diely 😉
Maci,tak aj vy??? ☹ 😒 my zatiaľ bez ATB,lebo syn bral v septembri,tak dúfam,že sa z toho dostane aj bez nich,kašle teda dobre 😒
tak skoré uzdravenie maródikom,toto nás asi čaká až do jari na striedačku 😝

macka01
30. okt 2009

no nas určie,vždy od septembra do apríla pravidelne,maju lieky aj od alergiologičky,ale ja nebadám zmenu k lepšiemu,snad z toho vyrstú 😉

bambi09
30. okt 2009

Macka,no,u nás podobne 🙄 🙄 ale neboj,zlepší sa to,my sme predtým boli po lekároch varení-pečení,teraz berie syn lieky na alergiu už len 2 mesiace v roku 😉
a diuška nám dobre došla za mužíčkom,dúfam,asi sa zvítavajú 😵 😉
sasu,už ste doma??čo máte nového?? 😕

bambi09
30. okt 2009

haloooo,ja chcem hláásenie,čo máte nového 😕

diapozitiv01
30. okt 2009

Ahojte srdiecka 🙂 ,
ja uz som nejakych par hodin doma, ale vrucne sme sa privitali 😀 a potom zaspali na nejake 2 hodinky. Stihli sme aj ist Maximkovi na hrobcek. Dnes je to 12 tyzdnov,
Vsetky vysledky mi vysli velmi dobre, okrem toho srdiecka, ale nijako ma to neobmedzuje ani sa to nelieci, takze pohodka..
Sasu,, bambi ti pisala vsetko naj k meninkam, tak sa pridavam, hoci meno Sasulec som tam nenasla 😀 , cakam na tvoje hot news

sasulec
30. okt 2009

ahojte sme doma,kupem malu aj pisem,neviem kd mi hlava stoji..
No Diuska tvoj predpoklad bol spravny,je to ten z fotky,ktoreho si myslela..
povedal nam ze je vacsi predpoklad,ze to pojde katedrizacne,cize tou lahsou formou..
cakanie je opodstatnene,kedze nema az taku vadu na srdiecku,resp. nesposobuje jej ziadne komplikacie..
co som sa dozvedela nove,ze ma zvacsenu pravu predsien,viac vyplnene plucka a je teda viac nachylna na infekty,teda na nu musim davat pozor,aby sa vyvarovala infektom co najviac 😒
dalsiu navstevu mame u pana doktora za pol roka,pricom by mala mala spinkat,aby ju vedel kompletnejsie a detailnejsie vysetrit 😒
dnes mala dokiho bila,sestricku kopala a ja som jej drzala rucky,ale potrebovali by aby bola v uplnom klude,aby mohli namerat vsetky hodnoty 😖