Děti s diagnózou srdíčka

ivousek
16. sep 2009

Chci se zeptat -byl tady někdo na operaci srdíčka se svým drobečkem? Napište prosím jaké byli vaše zkušenosti a jak to zvládlo vaše dítě?Malá je zařazená do programu čekajících dětí k operaci a já s manželem si samozřejmě nedokážeme představit jak to zvládneme a co nás čeká,ale také ji.Samozřejmě paní doktorka povídala jak to všechno bude probíhat před i po operaci,ale ráda bych si přečetla jak se to dá zvládnout co nejlépe a jak to zvládl Váš drobek. Předem děkuji

sasulec
11. dec 2009

aha! lastovicka..chi vitaj ako v kosiciach? 🙂

gudulo
11. dec 2009

da sa, po dvoch slnecnych dnoch dnes bolo skaredo, deti chore :( ale uz vo faze liecenia 🙂

sasulec
11. dec 2009

pockaj,bude mrznuuut,das ich do okna,troska ich vystiiipe a bude po chorobe 😉

gudulo
11. dec 2009

presne ako hovoris 😉
a vy ako? choroby vas obchadzaju, darceky pod strechou.... 😀 😀 😀

sasulec
11. dec 2009

no jasne,vsetko na dobrej ceste..;_)
som na facebooku ak chces poslem do ip meno a mozeme tam popisat a mozes kuk foto nasu vyzdobu 😉

gudulo
11. dec 2009

jasne, posli IP

blue04
12. dec 2009

caute srdiecka...ako ste natom s pripravami na vianoce?ja este stale nemam skoro nic nakupene...iba mojho otca som stihla,co je jednoduche...ponozky a trenky 😀 ....nestiiiiham tento rok...vobeeeeec 😅

bambi09
12. dec 2009

ahojte srdiečkáči 🙂 😉
ja tiež nejako moc nestíham-okná umyté,pečiem,ale mám sklz oproti plánom v zošite 😀 😀 😀
nejaké darčeky máme nakúpené,ale zďaleka nie všetko 🙄 🙄 🙄 a tak rada by som išla na trhy len tak sa poflákať,asi dám pauzu a obetujem 1 deň,aj v Inchebe sú už trhy,tak si dáme pohov a pôjdeme 😵 😵
gudulo,som rada,že si zavítala po dlhej dobe-rýchlo nech ste zdravučkí na Vianoce-u nás je to podobné,mladý už zas začína kašľať 🙄 🙄 🙄 malá sa drží,klop,klop-stále ju kojím,tak hádam aj to pomáha 😅
pozrela som albumček-Anička je krásne bábenko,milenké,už je z nej veľká kočka 😵 😵 😵 😵 dúfam,že srdiečko poslúcha,my máme kontrolu dúfam až v lete,klop,klop,tak uvidíme,ako sa nám to tam lepší-horší-ale to snáď nie 😔
tak babuľky,tešme sa na Vianoce,nemusí byť hora darčekov,len nech sú deti a my zdravé a všetko bude 🙂 😉

sasulec
12. dec 2009

ahojte srdiecka,tak ste sa rozpisali,len ta nasa Dia sa akosi neozyva,azda na nas zabudla??? 😕 😕 😕
pekny sobotkovy vecer.. 🙂 🙂 🙂

diapozitiv01
12. dec 2009

halo srdiecka,,
akurat sme prisli z mesta, boli sme trosku vymrznut a na veceri,,

diapozitiv01
12. dec 2009

mam teraz take horsie obdobie, vcera som bola pre pitevnu spravu,, no Maximko nam zomrel na krvacanie do pluc a nassledny edem pluc,,,/ja len dufam ze moc netrpel/ nasla som to takto definovane

4.3. Zlyhanie ľavého srdca (ľavej srdcovej komory)
Zlyhanie ľavého srdca je charakterizované preplnením pľúc krvou – stázou krvi v pľúcach. Prejavuje sa predovšetkým dýchavicou. Typická je záchvatovitá nočná dýchavica čiže asthma cardiale. Najťažšou formou zlyhania ľavého srdca je opuch (edém) pľúc. Je to vystupňovaný stav dýchavice spôsobený zaplnením pľúcnych mechúrikov tekutinou, ktorá tam prestúpila pri vysokom tlaku v pľúcnych kapilárach. Dýchavicu sprevádza vykašlávanie speneného, niekedy ružovo sfarbeného spúta. Pacient je cyanoticky, studeno spotený, v tvári býva úzkosť. Na pľúcach je záplava vlhkých chrapotov, niekedy počuteľných na diaľku. Opuch pľúc ohrozuje život chorého.

takze zase lietam nikde okolo dna,,, 😔

sasulec
12. dec 2009

Diuska,tazko sa mi tvoje slova citaju,neviem opisat uzkost ked som citala tvoje riadky,je mi z toho smutno..
nemysli prosim na to,viem,ze sa mi to lahko vravi,ale tazsie sa to tebe plni..priala by som si aby si bola silna a statocna,mas pri sebe najblizsie cloveka ktory to preziva s tebou..tvoj muzicek.. 😢 😢 😢
urcite je smutny,ked vidi aka si ty smutnucka.. 😢
anjelik Maxik pozera na teba z nebicka,ved vies ze je tu,teraz ho nic neboli,len to ze vidi tvoje slzicky..nie to nieje vycitka, moja... 😔
len ta chcem pozitivne naladit,spravte si vyzdobicku a povedzte si,ze je to pre vasho malickeho,urcite tie krasne ziarovecky z nebicka uvidi.. 😉
budte silni,obaja,posielam objatia.. 😔

diapozitiv01
12. dec 2009

sasi dakujem 😉 ,
len teraz sme zas vratili na zaciatok skrz tu spravu ale museli sme to prezit,, a zase zijeme dalej, lubime sa ako kone a to nam pomaha

macka01
12. dec 2009

dia ,držím palčeky až čo najskôr pozbieraš silu kráčať dalej,veľmi dobre viem ako ti je,kedže sme si tým prešli,ale ako píšeš,hlavné,že sa ľúbite a vdaka tomu sa dá prekonať všetko,nič nie je silnejšie ako láska.Určite netrpel,ved detičky inač prežívaju bolesti,ľahšie prekonaju aj to,čo dospeláci ťažko zvládajú.Hlavičku hore 🙂

bambi09
12. dec 2009

diuška,to je mi ľúto,ale ty si statočná a silná žena,odsmútiš si zas toto ťažké obdobie a musíte ísť ďalej,každý deň je pre vás novou nádejou na splnenie vášho sna-mať zdravé bábätko 😵
je mi to s Maximkom veľmi ľúto-malý,nádherný anjelik 😔 😔 😔
veľa sily a lásky,nech ste aj vy už len šťastní 😵
macka,aj u vás je mi to ľúto,že ste také museli prežiť-určite je to to najhoršie,čo človek môže v živote zažiť 😔 😔

macka01
12. dec 2009

aj ked neviem,čo nám život prinesie,hoci aj zajtra,určite je jedno z najťažšich období,ked rodič prežije svoje dieťa,to naozaj nieje len fráza.nech je to v ktoromkoľvek veku dieťatka.aj ked si myslím,že su oveľa horšie na tom rodičia,ktorým dieťa žilo pár rôčkov,no odrazu ho niet,to si neviem už vôbec prestaviť,prípadne pri nehodach,ked o ne prídu o zdravé,

macka01
12. dec 2009

ktovie,prečo sa život s ľudmi takto pohráva 😢 😢

sasulec
12. dec 2009

Dobru noc 😔

gudulo
12. dec 2009

dius, vela sil 😔

diapozitiv01
13. dec 2009

Ahojte srdiecka 😉 ,
dakujem za podporu, no to najhorsie sme si dufam uz prezili a bude len a len lepsie..

Dnes sa muzik zobudil s opuchnutym licom, ma to az pod oko, zub ho neboli /pred mesiacom bol aj na preventivke/, dutina prinosovo to tiez nevyzera,, tak si to teraz nahrieva, tak uvidime co to spravi,,
vcera sme sa boli aj prejst vonku na namesti, tak mozno aj zima spravila svoje,,

Zajtra cakam zasielky darcekov, nejaku kozmetiku pre maminu svokrusu, sud na vino pre svokra , len neviem ako ten 50l sud nenapadne dostaneme do domu 😀

blue04
13. dec 2009

Diuska,je velmi smutne citat ako a preco sa to vsetko stalo.je velmi smutne ked deticky musia trpiet. ☹
je velmi tazke opisat pocity a co clovek chce zo seba dostat.mne vyhrknu slzy do oci,ked vidim ako sa jack snazi a nevladze.Deti o rok mladsie od neho sa prechadzaju bez kociara a my sa bez toho nepohneme nikam.bojim sa aby to nemal tazke v zivote.samozrejme uz si ho nedame a budeme bojovat,ale ked bol malicky ako maximilianko a videla som to neviniatko opuchnute,otvorene(mal 2 dni otvorenu hrud) lezat v postielke,neraz som si tajne zelala,aby si ho anieliky zobrali so sebou,nech sa netrapi a nech ho nic uz neboli.Viem,ze nie su to povzbudive slova,ale potrebovala som to dostat von aj ja.
Jack je silny chlapec a dufam,ze to bude uz iba lepsie.....sama vela citas a rozumies do srdcovych vad....netreba mi vypisovat aka je buducnost HLHS deticiek ☹ ☹ ☹ 😢 😢 😢

diapozitiv01
13. dec 2009

Blue,, viem si to predstavit, ale Jack je bojovnicek, uz len to ze prekonal 2 operacie, Jack si urcite sancu na zivot zasluzi,, aj ked to bude mat urcite tazsie ako ostatne deti so zdravym srdieckom,,
A dufam ze budete potom v statistikach, deti, vlastne uz dospelych ktory mali HLHS a boli uspesne operovany s minimalnymi vedlajsimi ucinkami. 😉 ze co maju 40 a viac rokov,,
teraz je to cele len v plienkach a neexistuju ziadne velke prognozy do buducnosti, takze o to to mate tazsie. Ale bojujete a to je v zivote vyhra, netreba sa vzdavat,,
Blue drzime naozaj palceky,, 😉

diapozitiv01
13. dec 2009

akurat kuk na facebooku a vyzera to tak ze Suyama uz ma Oliverka vonku 😀 .
tak dufam ze su obaja v poriadku a coskoro dostaneme nejake info,,

blue04
13. dec 2009

Ano,vyzera to tak ze sa narodil dnes skoro rano a na Luciu,najkrajsi dar aky si mohla zelat 🙂 Teraz budeme uz iba cakat na spravy a fotocky 😉

sasulec
13. dec 2009

ahojtee,kde ste ju tam nasli??
aj ja som na FB tak ak chcete mame tam aj fotecky z vyzdoby,kt. sme robili,kto chcete poslite ip so ctenym mienkom 😉

gudulo
13. dec 2009

ahojte, ani ja ju nemam ☹ a teda sa pripajam, som na FB, tak kto chce nech posle IP 🙂

diapozitiv01
13. dec 2009

baby nalogujte sa na mna a tam nas najdete
natália brimusová

diapozitiv01
13. dec 2009

kuk priatelov

sasulec
13. dec 2009

diuuus prijmes moji rouzi??? 😀 😝

diapozitiv01
13. dec 2009

sasi uz je to tam, sme kamosky 😀