Děti s diagnózou srdíčka

ivousek
16. sep 2009

Chci se zeptat -byl tady někdo na operaci srdíčka se svým drobečkem? Napište prosím jaké byli vaše zkušenosti a jak to zvládlo vaše dítě?Malá je zařazená do programu čekajících dětí k operaci a já s manželem si samozřejmě nedokážeme představit jak to zvládneme a co nás čeká,ale také ji.Samozřejmě paní doktorka povídala jak to všechno bude probíhat před i po operaci,ale ráda bych si přečetla jak se to dá zvládnout co nejlépe a jak to zvládl Váš drobek. Předem děkuji

misicka455
3. apr 2010

Jojo tak už jsem si to dočetla jsem se vylekala, že měsíc v nemocnici to bych fakt asi nedala. MY ted byly tři týdny a bylo to pro mě šileně někonečné peklo. U nás sice špičková nemocnice , špičkoví doktoři , ale ten pooperák je takovej hodně na psychiku. Nevím jak to vysvětlit, ale člověk tam není ani chvilku v klidu.

misicka455
3. apr 2010

Holky přeji taky všem jak se to řekne po slovensky pohodovou velků noc 😉 a neboli velikonoce 😉

blue04
3. apr 2010

ja som bola vzdy v tom,ze sme tam boli 5 tyzdnov,ale veru ked som sa do toho pozrela,tak to nebolo az taaak dlho.Len druhy krat sme tyzden boli pred operaciou,lebo chirurg bol na dovolenke a uz nes nechceli pustit domov,lebo jack mal neplanovanu operaciu.V MRI sone dostal zastavu srdiecka a uz si ho tam "pre istotu" chceli nechat...tak to bolo 4 tyzdne aj s cakanim.Dufam,ze tento krat to bude tyzden a budeme doma...uvidime,budem informovat

misicka455
3. apr 2010

No my poprvé tři týdny,, jelikož s enám nehojila jizva tak pořád přemýšlely zda znovu na sál, ale nakonec nás pustily, ale další měsíc jsme stím lítaly tay do špitálu a po druhé taky tři týdny a to zase kvůli tomu , že jsme chytly střevní chřipku o lítala po nem.Takže 14 dní jsme tam byly s chřipkou a třetí den nás po katetrizaci pouštěly 😀 😀

gudulo
3. apr 2010

no niekedy sa to v nemocnici strasne vlecie, takze sa to zda ako vecnost
ja som bola v BA 6 tyzdnov a bolo to tazke

misicka455
3. apr 2010

Nejhorší je, že tu nemocnici mám 250km od baráku takže nějaké náštěvy aby vám to aspoň uteklo nehrozí, jen manžel semtam přijel na víkend.

gudulo
3. apr 2010

misicka, ja som na tom bola tiez tak, KE a BA su asi tak 400 km od seba a to este v case, ked malu operovali, tak musel mm na sluzobku a nepoculi sme sa 2 tyzdne a ked sa vratil, tak sa Anicke pohorsilo po operacii a bolo s nou velmi zle, tak potom prisiel na jeden vikend za nami aby ju aspon videl - keby nieco
bolo to velmi tazke obdobie.... a s chlapcami som sa nevidela tiez dlho - pred porodom som bola v nemocnici tyzden, po porode dalsie 2 - to bol koniec skolskeho roku, na prazdniny deti "kocovali" medzi nasimi a svagrinou - doma s nami boli tyzden po navrate z porodnice a potom pred nastupom do BA na kardiocentrum som s nimi bola tyzden ked sme po nich boli u svagrinej
neboj, bude dobre, hlavne nech je babulka v poriadku

misicka455
3. apr 2010

Jakřikám už aby to bylo všechno za náma 😉

blue04
4. apr 2010

Ja som bola velmi blizko k tomu aby ma odviezli niekde na psychiatriu po 2 tyzdnoch .......... neviem ako tu ale v anglicku ked uz su deti prevezene z IS-ky na oddelenie,tak jeden clen rodiny ma rozkladaciu postel vedla dietata a moze zostat.Vtedy to na mna prislo,lebo spavat s cudzimi ludmi a este k tomu v nemocnici mi vobec nerobilo dobre.spat som vobec nespala,lebo bud plakalo moje alebo ine dieta...potom bol cas na tabletky u nas a potom u dalsich 3 detoch a takto dokola bez spanku.....ziaden unik,miesto kam sa ulozit a pospat aspon 2 hodinky..................ale museli sme zvlanut a zvladneme zase
gudulo.............byt sama na takom mieste je velmi tazke....moj manzel bol s nami ale neskor musel ist uz do prace,tak ten den bez neho bol hroooooozny,uz som cakala na kazde rano a vecer ked pride s kavou..........ja som maleho nenechala sameho ani 5 min....................pre istotu...."ke by nieco" :(

misicka455
4. apr 2010

Tak u nás je to taky tak, že jak jsou z jipky tak je více dětí na pokoji, nejmín dvě a mamky mají rozkladací křesla na kterých se spí. Ale jak píše blue taky jsem se tam nevyspala, bud jsme plakaly my nebo jiné dítě anebo houkaly nějaké přístore a nebo chodily v noci sestry mimčům měřit saturaci anbeo ty tablety , no pořád něco a přes dense taky lehnout nedalo, jen víkendy ty byly trošku lepší a klidnější, že se člověk aspoň mohl natáhnout i když nespal. Já jsem malou nechávala o samotě jelikož na jídlo to bylo přes celou budovu a umřít hlady nemohu, že? Alemají tam kamery a vždy byla na pokoji ta druhá maminka, takže jsme se takhle střídaly 😉

blue04
4. apr 2010

no jo misicka...hlady umrit nemozme 🙂 ........... aj ked som odbehla sa najest,rychlo sme utekali naspat.Pokial su este na IS-ke,viem ze je o ne postarane na 100% len potom na oddeleni je to horsie.4 deticky a 4 mamicky.........sice ako hovoris ty misicka...aspon s jednou mamickou sa zblizim a potom si davame navzajom na deticky pozor ked pottrebujeme vybehnut.
S 3 mamickami som stale v kontakte co sme sa zblizili v nemocnici a s jednou pravdepodobne budeme zase spolu lezat.aj jej maly ma ist na operaciu nieco po nas,tak ju asi aj stihneme....
misicka...mas konecne fotku 🙂

blue04
4. apr 2010

misicka...berem spat..vsak ty si mala fotku..neviem o com tovim 😀

misicka455
4. apr 2010

Měla , ale takovou strašně tmavou tak proto asi 😉

mirulienka
4. apr 2010

ahojte babule 🙂
peknu velnu noc zelam a zajtra vela sibacov a teplej vody 🙂
mna zase boli hrdlo, takze dufam, ze az tak vela vody neobsiahnem 🙂

aaa, niekto pomachroval a dal novu fotku 😀 aj ja by som uz mohla vymenit... som taka neschopna... dam casom aj s terezkou... aj andrejko odvtedy podrastol 😒

ach jaj nemocnica... nezavidim vam, zienky. i ked ani ja este nemozem povedat, ze nikdy viac...
ale u nas to tusim vyzeralo lepsie, ako popisujete vy... ja som bola prvy krat sama na izbe s terezkou, i ked v takej s obrovskym oknom ku sestrickam, ale aspon mohla byt terezka non-stop napojena na monitor a ten jej meral funcie, takze sestricky s tym uz nechodili otravovat... druhy krat uz som bola s jednou mamickou a to fakt nie je bohvieco... sice sme aspon pokecali, ale to som uz fakt vobec nespala pri dvoch detoch... a ja som ako kojaca mamicka mala stravu zabezpecene z nemocky a mohla si ju zobrat na izbu, takze aj to bolo super... 😉

baby, vy co vam deturence operovali hned po narodeni, ako dlho ste kojili?? ja mam doteraz z toho vycitky, ze som to proste nezvladla a po mesiaci a pol zabalila... velmi sa na to snazim nemysliet, ale mam teraz dve dobre kamaratky s malymi ako terezka a ked pocuvam, ako koja, tak mi je velmi smutno 😢

no ale nebudeme si kazit predvelkopondelkovy vecer a idem pozriet lets dance 🙂 🙂 vzdy si potom poviem, ze poriadne nakojim aspon to tretie, co pride 😀 😀 😀

ozaj gudulo, ty mas tri deticky... ako to zvladas????????? ty si vedela, ze anicka bude mat srdcovu vadu?? prve deticky nemaju nic??

caute a este raz pekny vecer a pondelok 😉

misicka455
4. apr 2010

Mirulenka stím kojením se nemuč 😉 Já nekojila ani den, každá kapka co jsi mimču dala je dobrá 😉

blue04
5. apr 2010

mirulienka sama v izbe si bola asi preto,ze mozno mala mala nejaku infekciu alebo nieco podobne....aj my sme boli par dni na samotke a mala som aj telku s toaletou 😀
co sa tyka kojenia............prosim ta tak to nemozes brat......ja som kojila tiez asi len par dni,ale odsavala som si ani nie 3 mesiace.Jednoducho maly nevladal sat a mne sa zo stresu ani nejak vela mlieka nerobilo,tak tiez som to netrapila a dokrmovala som ho sunarom uz od uplneho zaciatku a co sa mi podarilo odsat,dostal hned.............tak sa netrap..........ja som nazoru,ze hlavne nech priberaju a nech su kludnejsie,lebo stresujes jedine teba a malu ked sa nedari..........takze si sa rozhodla spravne

blue04
5. apr 2010

inak babulky...................velaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa vodyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy 😀

misicka455
5. apr 2010

Ahojky holky, tak tady lije jak z konve 😒

misicka455
5. apr 2010

Ahojky holky, dneska tedy nálada na bodu mrazu, malá zase nejí od noci máme vypitou jen stovku Ke všemu to počasí, nějaká depka se o mě pokouší a ke všemu jsme nějaká nevyspala Zítra jdmeme na kontrolu na kardio a určo se bude ptát zda už jíme a já budu muset říct, že ne tak jsme zvědavá jak se to bude řešit jestly si nás nenechají v nemocnici
😠

blue04
5. apr 2010

drzim zajtra palce misicka....................pevne verim,ze vsetko obre dopadne 🙂

misicka455
5. apr 2010

Díky moc, už teď mám, ale strach co se zase dozvíme ☹

misicka455
5. apr 2010

Holky a berou vaši drobečkové nějaké léky?

blue04
5. apr 2010

my uzivame len Captopril 3x denne 😉

sasulec
6. apr 2010

Ahojte babule, tak sme prezili peknu velku noc na dedinke pri Tn 🙂
K tomu co ste pisali,my sme boli raz na jiske a nechceli mi dat malu na izbu,lebo medzi detmi bola crevna chripka,tak aby neochorela,zdalo sa mi, ze mala reakciu na lieky,zacala tak zvlastne pistat,tak sme boli na pozorovani,ale mohla som s nou byt na jiske a sestricky boli mile,pustali ma na wc a umyt sa bez problemov kedykolvek,alebo ked za mnou niekto prisiel doniest mi nieco tak ma pustili pred budovu,som chodila ked mala spinkala inak som bola stale pri nej a nechali ma aj na kresle pri nej spat,ze som nemusela na izbu ist,este by som tam nieco chytila od deti,len veci som tam mala zlozene,no a vtedy ako kojacia mama som mala obedy na izbu donesene, to sme boli 3 dni a teraz na zaciatku marca sme boli tiez 3 dni a mali sme same izbu,lebo mala mala laringitidu a zapal priedusiek,tiez nas ako kardio pacientov izolovali od ostatnych deti 😕
inak bereme digoxin 1x denne a ja malej davam aj nutrolin,na podporu imunity a ked ho dobere tak imunuglukan,aspon do leta kym este hromzia virusy 😖

misicka455
6. apr 2010

Ahojky , tak jsme zpět z kontroly a čekáme tedy na termín do Motola jako první se bude dělat plastika a nebo výměna chlopně.

blue04
6. apr 2010

misicka...toto cakanie moze byt aj par mesiacov.Aj u nas sme cakali na termin od novembra a ideme na operaciu ted v april 😉

misicka455
6. apr 2010

No tak snad to tak dloho nebude, ale aspoň jsme připravená na vše ☹

sasulec
7. apr 2010

babulky pekny a hlavne pozitivne naladeny dnik prajeme,treba frcat vooon,dobit sa slnieckom 😵 pekny dnik 😉

misicka455
7. apr 2010

Holky tak námn to dneska došlo termín do Motola 12.4.2010
😒 😒 😒 ale nevím zda si nás tam už nechaj nebo jedeme jen na kontrolu a termín operace se bude teprve řešit, ale pro jistotu říkala doktorka , že si mám zabalit 😒

blue04
7. apr 2010

nooo to je dost rychlo......ale aspon misicka nema svela casu na rozmyslanie...my ideme 14 a 15 operuju,tak skoro narovnako :(