Děti s diagnózou srdíčka

ivousek
16. sep 2009

Chci se zeptat -byl tady někdo na operaci srdíčka se svým drobečkem? Napište prosím jaké byli vaše zkušenosti a jak to zvládlo vaše dítě?Malá je zařazená do programu čekajících dětí k operaci a já s manželem si samozřejmě nedokážeme představit jak to zvládneme a co nás čeká,ale také ji.Samozřejmě paní doktorka povídala jak to všechno bude probíhat před i po operaci,ale ráda bych si přečetla jak se to dá zvládnout co nejlépe a jak to zvládl Váš drobek. Předem děkuji

misicka455
16. apr 2010

Blue tak to uteče jak voda a 14 je tady coby dup 😉

misicka455
16. apr 2010

Holky chodíte ven i přes tu sopku?

sasulec
16. apr 2010

a nemalo by sa misi? teraz kukam pocasko nieco spomina ujo,ale nevravi,ze by mal ten sopecny prach byt nebezpecny 😕

misicka455
16. apr 2010

No já právě koukala na telku a tam bylo, že by kardiaci a lidi s dychacíma problémama měly pobyt venku omezit. Teda nevím jak u vás. Ale odle mě je to na stejno.No já asi zítra dám malé plínu přes kočár a ven půjdeme.

blue04
16. apr 2010

a nemame?my sme v UK a chodime stale......nic som nepocula zeby sa nemalo 😒

gudulo
16. apr 2010

ja som tiez nepocula nic o tom, ze by sa nemalo
blue, tak som na vas myslela a budem aj toho 14teho, dolezite je, aby to dobre dopadlo

misicka455
17. apr 2010

Aha, tak to je takovej humbuk asi jen u nás.

blue04
17. apr 2010

dnes som citala v novinach....ze mali by sa nosit ruska,ked ma niekto chronicky problem s dychanim a s plucami

mirulienka
17. apr 2010

blue, no teda takto dopadnut... a tolko psychickej pripravy ta to muselo stat... by ma asi porazilo 😠
ja som stale cakala na spravy od teba, ako to dopadlo... ale aspon si pekne spolu uzijete narodeniny 😉 tak to asi malo dopadnut. vsetko ma svoju pricinu... ked si pisala o tych dvoch detickach, tak mi az mraz prechadzal po chrbte a spomenula som si na moju terezku... chcem verit, ze tie deticky su v poriadku. az sa mi tisnu slzy do oci.. nejaka som rozcitlivena... som si totiz spomenula, ked sme boli my v nemocke, tak tam dve malilinke deticky zomreli... boze moj, ale nechcela som to takto...uz koncim...
takze zase budeme s tebou 14-teho.... a chudacik jack, takto ho nechat hladovat, a tie vysetrenia... asi na to nerad spomina, ze? ach jaj... takze znova... ale dobre to dopadne.

mcoya, tak ten tvoj jedlu tiez moc nedal... ja uz to priberanie prestavam riesit. mala uz papa pekne 🙂 takze kaslem na to.
sasulec, a ved tvoja alex (ci ako ju vlastne volate? saska? - inak mne sa to meno straaasne paci, ale nemohla som ho dat nasej, lebo byvala frajerka mojho muza bola alexandra...) nevyzera nejaka chuducka. praveze taka mnam babizna 😀 😀 ci je taka naobliekana?? 😉

mirulienka
17. apr 2010

hmmmm, ked ja nijaky prach nevidim..... 😲 😀 😲 😀
ty kokso, ani ma to nenapadlo... a ja som bola skoro cely den s malou vonku 😅

misicka455
18. apr 2010

TAk s prachem to prí je už lepší.

sasulec
18. apr 2010

Ahojte,ja som trochu nachladnuta, vcera som bola riadne k.o. tak som sa ani neukazala 😖
My sme za posledne dni ani neboli velmi vonku len po chvilkach takze hadam nic nenachytame,inak vcera ma mala vystrasila,chytala si usko a trosku kychala,ale nakoniec to bola asi len prava strana a bolo to sposobene zubkom stolickou rastucou,ale uz dostala sirup a bolo po boliestke 🙂 😵
Miri dakujem,no ono to ma svoju historiu to meno,ja som mala totiz sestru,ktora zomrela a preto meno Alexandra,na jej pamiatku 😔
Volame ju Saska,zatial,neskor si sama vybere ci chce aby ju oslovovali Alex alebo Sandrika 😀
A podla mna je akurat,tam bola asi naobliekana,ale nozky ma po babke ako valky,chi chi aspon babka tvrdi a lica po mne tiez som mala skreckovske ako diiite 🙂

sasulec
18. apr 2010

Něco podobného už jsme na našem serveru uveřejnili.

Rady pro ženy vycházející z chování skutečných násilníků. Tipy, jak se nestát jejich obětí.

Před pár dny do našeho e-mailu dorazil další, podobný text a nejen proto, že ten předchozí měl úspěch. Nejen proto, že u něj byla noticka s prosbou o šíření tohoto textu dál. Především proto, že počet znásilněných a zavražděných žen po celém světě je nejen alarmující, je především tragický a hrůzný. A třeba se jim dalo zabránit. Třeba můžete zabránit tomu, aby se to stalo Vaší dceři, Vaší přítelkyni. Vám!

Tip z Tae Kwon Do: Loket je nejsilnějším bodem na vašem těle. Pokud jste dostatečně blízko, abyste ho použily, udělejte to!

Tip z turistického průvodce v New Orleans: Pokud vás zloděj požádá o vaši náprsní tašku a/nebo peněženku, NEPODÁVEJTE MU JI. Hoďte ji co nejdál od sebe…..jsou šance, že se více zajímá o vaši peněženku než o vás a půjde si pro ni. UTÍKEJTE JAKO ŠÍLENÁ OPAČNÝM SMĚREM!

Pokud byste byly hozeny do kufru auta, vykopněte koncová světla auta a vystrčte ven z otvoru ruku a začněte mávat jako blázen. Řidič vás neuvidí, ale kdokoliv jiný ano. Toto už zachránilo životy.

Ženy mají ve zvyku nasednout do auta po nakupování, jídle, práci atd. a jen tak sedět (kontrolují si peníze, šekovou knížku nebo dělají seznam atd.). NEDĚLEJTE TO! Dravec vás bude sledovat a tohle je pro něj skvělá příležitost, aby se dostal na místo spolujezdce, přiložil vám zbraň k hlavě a nařídil vám, kam jet. PROTO HNED JAK NASEDNETE DO SVÉHO AUTA, ZAMKNĚTE DVEŘE A ODJEĎTE.

Pokud je s vámi někdo v autě, se zbraní u vaší hlavy, NEODJÍŽDĚJTE, opakuji: NEODJÍŽDĚJTE! Místo toho nastartujte motor a do něčeho narazte, poškoďte auto. Váš airbag vás zachrání. Pokud je osoba na zadním sedadle, schytá to nejvíc. Hned jak auto narazí vyskočte ven a utečte. Je to lepší, než aby našli vaše tělo na vzdáleném místě.

Pár poznámek o nastupování do vašeho auta na parkovišti nebo v garáži:

A.) Buďte opatrné: rozhlížejte se kolem sebe, podívejte se do auta, na podlahu u spolujezdce a na zadní sedadlo.

B.) Pokud parkujete vedle větší dodávky, nastupte do vašeho vozu ze strany spolujezdce. Většina sériových vrahů útočí na své oběti tím, že je vtáhne do své dodávky, když se ženy pokouší nastoupit do svých vozů.

C.) Podívejte se na auto parkující vedle vašeho auta u strany řidiče a u strany spolujezdce. Pokud tam sedí samotný muž na sedadle nejblíže vašeho vozu, bude lepší, když se vrátíte zpátky do supermarketu nebo do práce a požádáte ostrahu/policii, aby vás doprovodila ven. JE VŽDY LEPŠÍ BÝT V BEZPEČÍ, NEŽ LITOVAT. (A lepší paranoidní než mrtvá.)

VŽDY jeďte raději výtahem, než po schodech. (Schodiště jsou děsivá místa na to být tam sama a skvělá místa zločinu. To je pravda zvláště V NOCI!)

Pokud má násilník pistoli a vy nejste pod jeho kontrolou, VŽDY UTÍKEJTE! Útočník vás trefí (běžící terč) pouze ve 4 ze 100 možností. A dokonce i tehdy to NEBUDE do životně důležitého orgánu. UTÍKEJTE, pokud možno způsobem cikcak (kličkujte).

Jako ženy se vždy snažíme mít soucit: PŘESTAŇTE! Může to způsobit, že budete znásilněna nebo zabita. Ted Bundy, sériový vrah, byl dobře vypadající, vzdělaný muž, který VŽDY hrál na soucit nic netušících žen. Chodil o holi nebo kulhal a často požádal "o pomoc" do svého auta nebo se svým vozem a tehdy unesl svou příští oběť.

Další Bezpečnostní Bod: Někdo mi zrovna řekl, že její přítelkyně slyšela včera večer plačící dítě na své verandě a zavolala policii, protože to bylo pozdě a domnívala se, že je to divné. Policie jí řekla "Ať se děje cokoliv, NEOTVÍREJTE dveře." Žena pak řekla, že to znělo jako kdyby se plazilo dítě blízko okna a ona měla strach, že by se mohlo dostat na silnici a něco jej přejet. Policajt řekl, "Už máme hlídku na cestě, cokoliv děláte, NEOTVÍREJTE dveře." Řekl jí, že se domnívají, že sériový vrah má nahraný dětský pláč a používá to k vylákání žen ven z domu, když se domnívají, že někdo upustil dítě. Řekl, že to nepotvrdili, ale měli několik telefonátů od žen, které říkaly, že slyšely dětský pláč venku za dveřmi, když byly v noci samotné doma. Prosím pošlete do dál a NEOTVÍREJTE dveře při dětském pláči. Mělo by to být bráno vážně, protože teorie Plačícího dítěte byla zmiňována v pořadu Nejhledanější v Americe, kde udávali profil sériového vraha v Luisianě.

Ráda bych, abyste toto předali všem ženám, které znáte. Může to zachránit život. Světlo svíčky neutlumí, když se jí zapálí další svíčka. Chtěla jsem to poslat jen ženám, ale….. chlapi, pokud milujete své mámy, manželky, sestry, dcery atd., možná byste jim to taky chtěli poslat.
To vam posielam v mene damy autorky,ktorej ako mne zalezalo na vas,mojich priatelkach

mirulienka
18. apr 2010

sasulec, tak sa pekne liec. ved uz tu mame celkom fajn pocasie a treba utekat voooon 😵
joj, a saska, chudatko male... zuby su potvory hnusne... snad sa rychlo prereze! ja som dnes tiez pozerala terezke, ci jej uz nejdu... ale nastastie este nic 🙂 ale zato slinta jak pes uz vyse mesiaca 🤐
tak to je mi luto s tvojou sestrou. a mozem vediet preco zomrela? 😔

blue04
19. apr 2010

mirulienka...Jack sa nechcel dat vysetrit,mali sme co robit aby sa dal,ale po namahavych 5 hodinach bolo vysetrenie za nami.
Co sa tyka vyhladovania...jemu to moc ani nevadilo,lebo malo papa a zachranilo nas,ze zaspal na 2 a pol hodinky.A hned ako sa prebral,prisli nam oznamit,ze nas rusia.Tak hned zjedol vsetko co sme mali 🙂🙂🙂
Mohli sme mat najhorsie za sebou,ale berem to ta,ze malo to takto byt 😉
drzte sa srdiecka...pojdem von 🙂

misicka455
19. apr 2010

Ahojky babušky, my byly s Veru venku je tam krásně. Dneska už tu byla poštajda a žádnej dopis z Motola tak snad zítra 😉

sasulec
19. apr 2010

Ahoje zienky,tak mi uz mame 1. vychadzku za sebou,mala spinka jak babo 😵
Miri ona mala problemy zrejme s ladvinami,no zrejme to bola vtedy zla diagnoza,ono s to stalo pred takmer 30 rokmi,ja som este nebola na svete,teda az po nej som prisla na svet,nasi chceli mat 2 deti no aked zomrela tak este skusili mna,nastastie som zdrava,ale nervak 😝 za to,lebo mama bola nervozna cele tehu,ci nebudem aj ja chora 😔

mcoya
19. apr 2010

Ahojte zenusky,
my sme dnes boli na kardio, ale len tu v TT. Akoze vcelku sme dopadli celkom dobre, ale doktorke sa zdala, ze ma maly arytmiu Na Ekg ju sice vidiet nebolo, ale na echo ju pocula, takze vzhladom na maleho vady mu chce dat na 24hodin nejake nalepky, co mu budu robit Ekg cely den. Tak som z toho dost nervozna.....uz toho tam ma dost, uz nechceme dalsi probleeeem.
A vysetrenie bolo hrozne, maly si ani len sadnut nechcel, nieto este lahnut.,plakal, zuril, hadzal so sebou, nakonie aaale kojenie pomohlo, pocas celeho vysetrenia som ho kojila. Ja ho budem snad kvoli vysetreniam kojit az do puberty 🙂 .
Tak som smutna ☹ ... co nas este caka?....
Inak som si tak uvedomila, ze chudatka deticky, my rodicia to zle prezivame psychicky, ale su to nase deticky, ktorym su vysetrenia a zakroky neprijemneee.
Ach jaj...., no nech su vsetky deti zdrave !!!!!!. Co komu spravili, ze maju taketo problemy. ...

gudulo
19. apr 2010

mcoya, dufam, ze vam to vsetko dobre dopadne, nic neboj, ten pristroj s nalepkami ako si to nazvala, je Holterov pristroj, pozri si to na stranke nasej kardiologicky http://www.detskakardiologia.sk/ekg_24h_holter.htm, aj my sme ho uz mali 2krat, nic to nie je, malemu nalepia na telo tie "nalepky" a behom 24 hodin to bude zaznamenavat rytmus srdiecka pocas vsetkych cinnosti, teda musis tie cinnosti zapisovat - aby vedeli vyhodnotit, ak by arytmie mal, pri akej cinnosti. potom nasadia liecbu - uzivaju sa lieky, len je potrebne aby sa "utrafili" niekedy je tazsie nastavit dietatko
my sme tomu v Blave na DKC hovorili "kabelka" lebo to musis stale nosit ako kabelku - tam to je na tej foto vidiet 😎

mirulienka
19. apr 2010

mcoya, my sme tiez mali holter na jeden den... to neznamena, ze ked tam bude arytmia, tak je hned zle. ved oni zvazuju aj to, ci je kvoli tym srdieckovym vadam odovodnena... terezka mala na echu tiez arytmiu, dali holter a nebolo to dobre, ale ani take zle, ze by s tym nieco robili. proste zobrali do uvahy, aku operaciu prekonala, vek a odporucili holter za dalsie cca 3-6 mesiacov, proste sa to bude sledovat... teda ja tiez dufam, ze sa z toho nic zle nevykluje... ☹ a kedy idete pren?
blue, hej hej, tak to malo byt... aj ked na ukor nervov... budeme na vas stale mysliet 😉 🙂
a ked vas tak citam, vobec sa netesim na vysetrenia, ked bude tery-bery vacsia...to bude vesele 😅 ked sme boli minule na kontrole, tak po nas isiel jeden cca 1,5-2 rocny chlapcek a doktor ho zbadal uz z odinacie na chodbe a hovori "tak a zacina sa boj" 🙂 vtedy sme sa na tom zasmiali s muzom, ale fakt je, ze tym nasim detickam to prijemne vobec nie je... 😖
mcoya, no a to s tym kojenim nie je zly napad 😀 😀 😀 budes ako v Cimrmanovi : "Kdyz jsem se narodil, bylo mi dvanact let. Od prsu me matka nemohla odtrhnout, mel jsem jiz druhe zuby." 😀 😀 😀

mcoya
20. apr 2010

Ahojte zienky, dakujem za podporu, pozerala som to na tom obrazku a neviem si predstavit, ze maly vydrzi mat tie kabliky zastrcene v tom pristroji. On totizto rad strka a vystrkava akekolvek kabliky, napr. ked si nabijam telefon, alebo notebook tak to musi byt dost vysoko, aby to nedociahol 🙂 . Hmmm, v najhorsom to vyberie 😀 . No a ako s tym bude spat to tiez netusim. On totizto zaspava tak, ze sa asi 10 minut prevracia, zdviha nohy a ritusku a podobne gymnasticke kreacie. 🙂. Ale zvladli to uz aj ini, tak snad to zvladneme aj my 😉 .
Juj musim letiet maly papal kolacik a bananik a uz je to po celej kuchyni.
Dakujeme a pekny den prajeme.

misicka455
20. apr 2010

Ahojky holky, tak zase super noc . Vůbec jsem nespala strávily jsme jí na pohotovosti Včera z ničeho nic když jsme jely z prochajdy Verča začala mrnat a doma pak hystericky dvě hodiny řvala a nešla zastavit.Vyzkoušely jsme snad vše,teploměr v zadečku, cvičení, jídlo, vanu , sabíka prostě vše a nešla utišit . Z toho začala zvracet a tak jsme se rozhodly a valily na pohotovost. Tam jí prohlídly a doktorka říkala, že jsou to asi zaražený prdy no jsem si připadla jak blbec, ale že když jsme ti kardiaci tak aby se něco nezanedbalo tak , že počkáme na doktora z kardia a , že nás vyšetří . Tak za půl hodiny dorazil udělaly EKG to bylo v normě a pak už byla protivná, že má hlad tak jsme jí tam dala najest vysála mi šedesátku a trochu se uklidnila takže jsme byla za blce podruhé, že nedám svému dítěti najest. No echo bylo taky v normě tak doktor přemýšlel zda si nás tam nechat na pozorování, ale to už Verča vytuhla. Nakonec , že nás pošle domů, že aby jsme ještě něco v té nem, nechytly jako bonus. No o půl noc jsme dojely , daly ještě najest, ale chudák VEru furt byla taková mrňavá abi se neusmála byla ůplně vyblitá prostě hrůza. Pak jsme na hodinu vytuhly když mě vzbudila zase bejkáním, tak jsem ju vzala a málem jsem se o ní spálila horečka 39 tak jsem volala zpátky na pohotovost zda máme dojet a že jestly mám něco na snižení horečky tak jsme našla paralenovej čípek tak jsem jí hod dala jenže do půl šesté nespala jen tak plakala, no hrůza pak usnula z vyčerpání. V sedm ráno zase budíček a horečka naštěstí klesla, ale i tak jsme jely k obvodní at se nani podivá.Tak nám vzala stery z nosu a krku . Koupily jsme Nurofen a máme hodně zavodnovat, jenže je to težký ona čaj , vodu prostě nic nechce takže valíme každou chvilku aspoň po lžičce a kontrolujeme teplotu Chudina vypadá ůplně hrozně, ůplně lesklé očka a taková bílá Holt jí něco je , ale nevíme co Takže jen pozorovat a kdyby teplota nešla dolů tak jet do nem., a nebo kdyby byla hodně dehydratovaná. Takže fakt super , prostě se ani chvilku nemůžeme nudit
😒
Jinak doktor z kardia mě v té nem. docela dojel , že jsem zase odcházela se slzama v očích. Holt není nad upřimnost a pokaždé mi holt každej musí připomenout jak je to s nou važný a , že prostě normální život mít nebude

Ale jak říká děda , Veru je bojovnice a bude bojovat

sasulec
20. apr 2010

Ahoj baby,
Jeskove zraky Misi,to co bol za zmrda,akoze to nepochopim tu morbidnost,akoze jeho sa to netyka tak ziadny sucit,to je des 😠
My sme mali celkom prima dnik,boli sme sa pohrat s detickami v deckom centre koopec foto mam na FB 😉

sasulec
20. apr 2010

Misi neboj,bude dobre,teraz virusy frcia,bo sa ochladzuje a otepluje,este vydrzme a za chvilku bude leto,bude dobree 😵
posielam malej bojovnici boztek a silne objatiiicko 🙂 😵

misicka455
20. apr 2010

Tak se malá vzbudila a teplota je už jen 37,3 po odečtu takže to je jen mírně zvíšená tak snad to do zítřka přejde a nebo bude zase o něco lepší . Dokonce si už i hraje a kope tady do mě 😀

mirulienka
20. apr 2010

mcoya, tak to budes mat vesele 😵 bo tam je kablikov a kablikov... maly bude mat co robit 😵
ale ono ta krabicka je zavesena na pasiku a nosi sa to naozaj ako kabelka, tak mozno to maleho nakoniec bude bavit 🙂 bude si to nosit na ramienku a bude za paradnicu 😀 ale vazne... urcite to zvladnete 😉
inak mne to asi dvakrat spadlo, lebo som zabudla v noci, ze to mala ma a len tak som ju zobrala na ruky z postielky. aj to tam mali nejako zaznamenane... 😀 😀

mirulienka
20. apr 2010

misicka, zelam skore uzdravenie a verim, ze to nie je nic vazne, ked jej teplota presla tak pomerne rychlo 😉
ved uvidis aj podla vyterov...
inak ja sa tiez dost obavam teplot... my ideme zajtra na prve ockovanie, tak nam, prosim, drzte palce, nech to tery-bery dobre zvladne 😅
misiscka, a vy uz ste boli na ockovani???

misicka455
20. apr 2010

Ne my ještě žádné očkování nemáme.

misicka455
20. apr 2010

-Chtěly jsme teď někdy jelikož už tři měsíce od operace uplynuly, ale teď zas tohle takže ještě musím čekat.

blue04
20. apr 2010

nechapem misicka co to mate za debilneho doktora co si povie co chce.....to snad ani nemoze...ci?