Děti s diagnózou srdíčka

ivousek
16. sep 2009

Chci se zeptat -byl tady někdo na operaci srdíčka se svým drobečkem? Napište prosím jaké byli vaše zkušenosti a jak to zvládlo vaše dítě?Malá je zařazená do programu čekajících dětí k operaci a já s manželem si samozřejmě nedokážeme představit jak to zvládneme a co nás čeká,ale také ji.Samozřejmě paní doktorka povídala jak to všechno bude probíhat před i po operaci,ale ráda bych si přečetla jak se to dá zvládnout co nejlépe a jak to zvládl Váš drobek. Předem děkuji

misicka455
16. máj 2010

Je blue tak zase nic tak snad do třetice 😉 My jdeme zítra ráno na kotrolu na kardio a když se to bude horšit tak doktorka bude urgovat ten náš termín ☹

mirulienka
16. máj 2010

blue, ale ta chata je len pre 10 ludi... berieme vobec aj chlapov??? 😀
a kedy ? ja by som navrhla cez prazdniny... aj terezka dovtedy este trocha podrastie 😕 lebo ona je taky maly nervacik a nech mi nerobi hanbu 😀 😀 😀 snad z toho vyrastie 🤐
blue, kedy planujete prichod na sk?
gudu, a ty si odkial??
no mne by sa velmi pacil stred slovenka 😉 ale je pravda, ze na vychode som este nebola a chcela by som 😨

diapozitiv01
16. máj 2010

No ja navrhujem nebrat chlapov, ale ked moc budete chciet tak mozme, ja budem soferka 😀
Nech blue napsie termin kedy pride a podla toho sa budeme orientovat, dufam ze nikto nema naplanovanu operaciu na leto.

gudulo
16. máj 2010

ahojte, miru, ja som momentalne z KE
musim nas pochvalit, v pondelok sme mali holter a dopadol dobre, Anicka nemusi uz lieky, rytmus srdiecka je v poriadku a mozno nam nasa uzasna lekarka presunie aj kontrolu v BA, tomu by som sa velmi potesila

mirulienka
16. máj 2010

duis, myslis ani chlapov ani deti??? to bude aky wellnes 😀 😀 😀 😀

gudu, to je super, ze mate super rytmus 🙂 to je aka velka ulava..... 😉

gudulo
16. máj 2010

miru, super napad 😀 😀 😀 , ja chcem wellnes 😎 😎 😎

blue04
17. máj 2010

dievcence...ale wellnes znamena bez deti a muzov 😀 😀 😀
pre mna je skoro povedat kedy budeme na SK...ja sa zariadim az po operacii ale mozem vam dat priblizne dni ako posledne 2 tyzdne v july alebo posledne 2 v auguste...ale nevieeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeem

sasulec
17. máj 2010

Ahoojte 😵 ,
Ahaa tak vy ste to takto vymysleli,hehe 😀 no som zvedava ci nieco spiskame,tak aj bez deti teda??? 😕 😅

mirulienka
17. máj 2010

no spiskat by sme mali...skoda by bola nestretnut sa 😒 a s tymi rodinnymi prislusnikmi sa este dohodneme 😉

no ja dnes bola u zubarky a ze nova korunka 155e 😠 to mam namiesto dovolenky 😠

sasulec
17. máj 2010

Ahoj srdiecka,tak som zvedava ako nam to dopadne 😉
zatial pa a pekny vecer 🙂

diapozitiv01
17. máj 2010

AHojte srdiecka,
nebojte nieco spiskame, termin je niekde medzi poslednym julovym a prvym augustovym tyzdnom aby bola pritomna aj Blue. Asi chcete zobrat aj deturence, tak mozte, chlapov navrhujem nechat doma. Ale kludne ma mozte prehlasovat. Napiste ci mate planovane operacie. Ak bude cisty vzduch, zacneme zhanat chatu. 😀

misicka455
18. máj 2010

Holky tak nám došel dopis z Motola máme dojed 27.5 a operace je druhý den. Je mi šíleně blbě 😒 😒 😒

blue04
18. máj 2010

misicka...drziiiiiiim velkeeeeeeeeeeeee palce......moze sa stat ze vas poslu domov ako nas uz 2x 😉

viem sa vzit ako sa citis....ja mam v tom uz akosi prax..........vsetko dobre dopadne 😉

gudulo
18. máj 2010

misi, drzim palce, neboj, vsetko dobre dopadne
nas tiez posuvali a mala som obrovsky strach, ale stale som si povedala, ze asi nebola "ta spravna konstelacia hviezd" 😎

misicka455
18. máj 2010

Holky já doufám, že nás neposunou a budeme to mít rychle za sebou 😉

sasulec
18. máj 2010

Misi drzkam palcoky moja,neboj tolke budeme na vas mysliet,ze sa uz nic zle nemoze stat musime verit,budem vam tisko zavidiet,ze uz mate po,nas si to pocka asi az v septembri resp. na jesen no budeme mudrejsie 11.6 😔

mirulienka
18. máj 2010

misicka, neboj sa, musis verit, ze vsetko dobre dopadne a uvidis, ze dopadne!!!

dievcata s vacsimi dietkami... presli ste si tym aj vy... nemali ste strach, ked vase dietko viacej "makalo" a vela sa pri tom zadychalo?? terezka teraz vela fici na brusku, ale nevie sa este pretocit na chrbatik. "maka" rukami a nohami jak besna. zo zaciatku to na brusku neznasala, ale musela si zvyknut...

sasulec
18. máj 2010

miri,mne sa po pravde mala ani tak nezadychava ako sa spoti a to pravidelne pri spinkani,ci lietani,alebo hrani sa s detmi v kutiku.. 😕
ale to je vraj u srdieckovych deti normalne 😕

misicka455
18. máj 2010

My se taky potíme a to hodně.

bambi09
18. máj 2010

ahojte 🙂
dlho som tu nebola,nejako sme stále chorí 😒 😒 😝
vidím,že tu riešite potenie,no aj naša sa spotí,keď spinká,neznáša byť prikrytá,ani teraz,keď sa ochladilo,má len takú tenkú deku a ja tú skope 😝 😝
ale čo sa pamätám,tak aj syn sa potil ,keď bol malý a nie je chorý na srdce 😕 😕 😕 to je asi u malých detí aj normálne 😕
tak sa držte,srdiečkáči,my máme kontrolu až v lete,ale už teraz mám lepáky 😝 😝 😝
všetkým,čo čakajúna operáciu držíme palčeky,nech to dobre dopadne,tfuj,tfuj,tfuj 😵 😵 😵

sasulec
18. máj 2010

diky bambi a ukaz sa castejsie,skoro sme na teba pozabudli 😉
aj vam drzkame palcek 😵

sasulec
18. máj 2010

mne to mama stale vravi,ze to potenie ked spinka ma po mne 🙂
Bambi to odkopavnie sa detto 😅

blue04
18. máj 2010

nas maly sa veeeelmi potil a po jedeni som ho niekedy musela prezliekat....teraz je to uz ok ale niekedy aj teraz ked si dopije mliecko(ma iba ked ide spat,potrebuje stale sa ukludnit flaskou),tak je chudak dopoteny...neviem ci je to normalne u normalnych deti,ale myslim si,ze srdieckove predsa vydaju trochu extra energie.....

sasulec
18. máj 2010

blue pri spinkani asi hej,vravi sa ze tuho spinkaju... 🙂

bambi09
18. máj 2010

blue,jasne,že srdiečkové detičky sa potia viac,ja som len chcela povedať,že aj syn sa mi ako malinký dosť potil pri spaní,čiže to je normálne,ale presne preto srdiečkári sa potia viac,že je to pre ne väčšia záťaž-všetky činnosti,ale samozrejme záleží aj na tom,aký problém so srdiečkom konkrétne dieťatko má 😔

mirulienka
18. máj 2010

no ja som nepostrehla, ze by sa terezka potila viac ako andrejko - ten je zdravy - on sa poti extremne a vzdy to tak bolo... ona sa spoti len pri papani, ale nie vela, len vlasky. a to nocne odkopavanie som uz davno vyriesila spacim vakom 😉
ja sa len bojim o jej srdiecko, ked vydava tolko energie a funi pri tom... vzdy ju radsej zoberiem na ruky a ponosim, aby si oddychla, lebo ked ju dam na chrbat, tak sa hneva a do pat sekund je znova na brusku... ona ma takto zamestnava cely den... 😀 asi mi to robi schvalne 😕 😀

lusilia
18. máj 2010

Ahojte srdiecka, je t este teraz niekto? Ja viem, ze sa tu neozvem ako je "rok" dlhy, ale mam obmedzeny pristup na internet.
No ale k veci, rosim vas, zajtra ideme na echo a kolko maly nema redtym jest? ja si to uz fakt nepamatam, ci to boli 3, alebo az 6 hodin, fakt neviem?? :( Viete mi tu niekto poradit?

mcoya
19. máj 2010

Ahojte babulky,
ste sa ale rozpisali za ten cas, co som tu nebola.

Lusilia to echo neviem, ale my mame ist v sept. a nevraveli, ze nema nejaky cas pred tym papat. Tu v TT chodime na kardio a robia mu echo aj ked je napapamy, dokonca posledne razy ho pri tom kojim, lebo inak place a nechce lezat.

Babulky ten napad s wellnes vikendom je super, ale neviem ako by sme vydrzali bez detureniec.

mcoya
19. máj 2010

Co sa miesta a terminu tyka, tak my sa prisposobime, ale 21.8 ma sestra svadbu, tak to by sme nemohli a este chceme ist na dovcu niekde, ale este nevieme kedy.
Juuj uz aby bolo leto, toto prsanie a fukanie ma uz hneva.

Gudula super, ze ste uz bez liecikov, tak si sa dockala. My ideme na Holtera asi az v pondelok, tak uvidime, trosku sa bojim, ale nejak vnutorne citim, ze to bude OK. A ako mala zvladla mat 24 hodin tu "skrinku"? Tie nalepky este ako tak, ale tu skrinku neviem, ci mu nebude zavadzat a v noci spinka len na brusku, tak neviem, ci sa to moze.

Mali ste tu debatu o poteni. Ja neviem, ci sa Adamko poti viac, alebo nie, nemam to s kym porovnat. Ale tiez nema rad, ked je v noci prikrity, takze je celu deku bez paplonika. Inak asi vsetky deticky sa potia, lebo aj co mam kamosky, tak tiez vraveli, ze sa deti potia. Vacsinou na hlavicke a chrbatiku pri spinkani. 😉 Aj ja som musela Adamka nejeden krat v noci prezliekat, ked bol nahodou prikrity 🙂

Blue, tak vam to zasa posunuli? Hm a Jackovi zasa robili predoperacne? Ale hovori sa, ze dotretice vsetko dobre, tak budeme zasa drzat palceky.

Misicka zvladnete to, nebojkaj.

No a my mame zasa problem, ze poobede nespinkame, uz asi 4-5 dni, proste ho dam do postielky, rozpravame sa a rozpravame a on nie a nie spat, po dvoch hodinach presviedcania ho vyberiem a hra sa dalej. Neviem, kde berie tolko energie 🙂 a to este v takomto "spacom" pocasi 🙂.

blue04
19. máj 2010

lusilia...na echo sa moze jest.neje sa ak by uspavali,napr pri MRI sone,kde musi lezat hodinu bez pohybu....

ja by som bola velmi za wellnes weekend...oddychnut si od vsetkeho a kazdeho 😀 ,ale ja sa momentalne distancujem 😒 od organizovania