Děti s diagnózou srdíčka

ivousek
16. sep 2009

Chci se zeptat -byl tady někdo na operaci srdíčka se svým drobečkem? Napište prosím jaké byli vaše zkušenosti a jak to zvládlo vaše dítě?Malá je zařazená do programu čekajících dětí k operaci a já s manželem si samozřejmě nedokážeme představit jak to zvládneme a co nás čeká,ale také ji.Samozřejmě paní doktorka povídala jak to všechno bude probíhat před i po operaci,ale ráda bych si přečetla jak se to dá zvládnout co nejlépe a jak to zvládl Váš drobek. Předem děkuji

junovka
16. sep 2009

Ivousek, je mi to moc luto, ze malicky ti ma problemy so srdieckom ☹ ...ozvala som sa preto, lebo ja osobne som bola operovana v Motele na srdiecko, ked som mala 6 rokov.Dodnes to vsetko mam pred ocami....zvlastne, ze sa dodones na to pamatam 😒 😕 Drzim palce...a neboj tvoj chrobacik bude opat zdravy cloviecik 😉

skuli
17. sep 2009

ivousek-Ivetko,držíme Jolance všichni doma pěstičky,určitě to dobře dopadne.Pusu všem.

ivousek
autor
19. sep 2009

Holky díky moooc.Budu se snažit abych to zvládla.
junovka-to bylo tak strašné že to pořád máš před očima? nechovali se tam k Vám dobře,byla jsi tam s mamkou a nebo sama?

sasulec
20. sep 2009

ahoj ivus,tak som tu.. 😉
najprv som to velmi nechcela hadzat na forum,bo je to dost chulostive 😒
ale ak to ma pomoct viacerym maminkam..rada sa podelim o skusenosti.. 😉

sasulec
20. sep 2009

junovka,budem rada ak odpovies,aj my mame ist na operaciu..tak naberam skusenosti..Dakujem..aj za moju malu Sasku 😉

junovka
20. sep 2009

Ivousek, ci to bolo take strasne?...to uz ani sama neviem, ale bolo to asi preto, lebo ja som az prehnane citliva osobka a to na vsetko-doslovne.Pamatam si aj na to ako ma viezli na operacku a ja som volala na mamku a plakala som, nakolko som sa strasne bala ☹ ...ale jednu vec si pamatam, ako sa jedna sestricka ku mne chovala strasne hnusne po operacii, ked som bola total zoslabnuta, ucila som sa doslova chodit okolo postele a sla ma kupat vo vani a kricala na mna, ze ako to, ze neviem ktora je prava a lava ruka 😔 !!!....ja som vtedy bola total zo vsetkeho vystrasena a zoslabnuta a este ta samotna sprcha, ked mi zmyvala vlasy, voda mi tiekla vsade do tvare a ja som nevedela poriadne ani lapat dychom, tak som sa zacala tam dusit 😔
Mamka tam vtedy somnou nebola nakolko, vtedy mala asi tyzden pred terminom porodu, musela letiet z Prahy do KE , a uz vtedy jej zacali bolesti, a ako naschval vtedy aj moj ocko mal taky uraz v praci , taze nemohol byt vtedy ani somnou.Moja mamka, ked mi to teraz rozprava, tak vravela, ze vtom momente, ked sa to nejako vsetko zomlelo, tak myslela, ze zosalie ☹ 😔

Teraz to babenky, mate super, nakolko mozte byt s vasimi detickami v nemocke...ale aj tak mate vomne velky obdiv, hlboko sa vam sklaniam, ze viete s tym po psychickej stranke vsetko zvladat.Ja by som nebola schopna, ako sa ja poznam 😔 😔

sasulec
20. sep 2009

dakujem junovka,nerada rypem do starych ran..ale pomohla si nam..v mene seba a aj Sasky,mojej dcerky dakujem za tvoje zazitky..
uz len mala otazocka ty si bola operovana v prahe? teda neviem kolko mas rokov,le to bolo ked bolo ceskoslovensko?prepac,ze sa tak vypytujem,ale podla mojich informacii,keby ideme do prahy tak ako slovaci to nemame poistovnou preplatene,len preto sa pytam...este raz prepac..ak chces odpovedz do ip..Dakujeme 😉

junovka
20. sep 2009

sasulec, kludne sa pytaj .Ja nemam problem o tom vsetkom tu pisat. 😉
Ano, bola som operovana pred 28 rokmi v Prahe, za hlbokeho sociku.

sasulec
20. sep 2009

dakujem,moja 😉

sasulec
20. sep 2009

dobru nocku 😉 😔

ivousek
autor
21. sep 2009

Ahoj holky konečně jsem si udělala chvilku a jdu se podívat jestli se mi někdo ozval a musím Vám poděkovat že jste na toto téma nezapomněly a přesto že je už na druhé stránce a vedou tu témata jako jsou slevové kupony a kolik kdo utratí za měsíc tak se najde i někdo kdo dokáže psát o tak citlivém tématu a jsem za to ráda.
sasulec já vím že ti není dobře když tady píšeš o své bolesti mě to taky moc netěší,ale zase naopak si moc ráda přečtu něco co by mě mohlo posílit v mém dlouhém trápení a také jsem strašně ráda že tu je někdo kdo prožívá to samé a jak jsi mi psala do IP sasulec,kamarádky mi sice řekne jak je ji to líto a jak to zvládneme a jak to bude v pořádku,ale ona má dítě zdravé a neví co to je jezdit 3 a půl roku po nemocnicích .
junovka -já teda doufám že to budeme mít o mnoho lepší jak ty a že se k malé budou chovat dobře na tom mi nejvíce záleží aby na to všechno rychle zapomněla a byla jak fyzicky tak psychicky v pořádku.To si fakt nedokážu představit že vůbec takhle se ěkdo může chovat k dítěti takový lidé nemají co ve zdravotnictví dělat,ale bohužel jich je tam ještě dost. ☹

matodato
21. sep 2009

Ahojky, držím palce,ať vám operace dobře dopadne. Malého tam operovali, když mu bylo 14 dní.Narodil se předčasně a neuzavřela se mu tepenná dučej. Operace dopadla dobře a teď je malý v pořádku.

berynka
21. sep 2009

ivousek, jen bych chtěla napsat to, aby sis pořádně zjistila, na co máte v nemocnici právo a jak to tam vůbec funguje. To kolikrát lecos ulehčí 😉 .
Jinak vám samozřejmě přeji, ať všechno dopadne nejlépe jak může!!! 😵

ivousek
autor
23. sep 2009

Holky díky moc za podporu. berynka-to se neboj že bych neměla něco zjištěného ,ale víš když ti o tom všem napíše někdo kdo tam byl tak je to něco jiného než to co ti řekne personál 🙂

sasulec
23. sep 2009

ahoj ivi,ako sa mavate? 😉

diapozitiv01
23. sep 2009

Ahoj Ivousek a osatne babulky,
ja vam prajem velmi vela sil a hlavne pozitivne myslenie.
Ja sama som mamicka neboheho Maximilianka ktory zomrel v Kardiocentre v BA na 4.den po porode, mali ho operovat ale....
Dnes je uz kardiochirurgia na velmi vysokej urovni, takze len verit doktorom. Pred niekolkymi desatrociami by takto chore deticky nemali ziadnu sancu, hlavne take ktore je potrebne operovat co najskor po narodeni.
Takze posielam vam velke objatie a zelam pozitivitu, nebojte vsetko dobre dopadne 🙂

sasulec
23. sep 2009

daujme dia..ajtebe posielam stitko ech sa va cim skor zadari dalsie stastiiiiiicko 😅

sasulec
23. sep 2009

Prepac oprava...Dakujeme,a posielame ti stiiiiistko,nech sa vam cim skor podari dalsie stastiiiiiiicko 😅

diapozitiv01
23. sep 2009

sasulec 😀 dakujem

blue04
24. sep 2009

Ahoj Ivousek,

Moj syn bol operovany 2x na srdiecko ale este ako 4 dnovy a 4 mesacny.Bol maly a myslim ze to bolo jednoduchsie aj pre nas aj pre neho.teraz ho idu zase operovat,ma 3 a pol roka a zacinam bat ako to bude vnimat ked uz vsetkemu rozumie.Neviem si jeho telicko predstavit ako bude bojovat.....ine vychodisko nemame a budeme musiet vsetci 3 bojovat...V tomto sme asi na jednej lodi

ivousek
autor
24. sep 2009

Holky ste zlaté,díky za podporu.

blue04 -neumím si teda představit že by operaci podstupovala 2x a víc krát, mě doktorka říkala že po operaci by všechno mělo být v pořádku,ale vím jak to je že stát se může cokoli ...Doktory uháníme už skoro 4 roky aby operace už byla a dost mě mrzí že na ni půjde až tak pozdě jak říkáš všechno už bude více chápat a tudíš hůře brát ...A to se něco nepovedlo a nebo ta operace nešla za jednou provést?
diapozitiv01-to co jste si zkusili vy to si nedokážu ani malinko představit a nevím co více ti napsat(brečím tu jako malé děcko),musíš být strašně silá a moc hodá když ještě dokážeš podporovat druhé,děkuji. Život je fakt svině.

anta
24. sep 2009

Ahojky, sice mé dítě je naprosto zdravé, ale já sama jsem se podrobila v Motole operaci žlučových cest, chyběl mi žlučovod, když sem se narodila a pan doktor, který mě operoval, mi zachránil život 🙂 . Takže moc moc držím palečky a věř, určitě bude vše dobré 😉 😉 😉

blue04
24. sep 2009

Ja som si nevedela predstavit ani jednu operaciu a presli sme uz cez dve.Nemame na vyber a musime s tym jednoducho bojovat ci si to viem predstavit alebo nie.Inak to nejde.Niektore deticky nemaju az tolko stastia.Je to velmi velmi tazke ci prejdes jednou alebo troma.Nas maly ma vadu,ktora sa operuje na 3x a uvidime co bude dalej casom.Drzim vam palce a vela stastia

diapozitiv01
24. sep 2009

Ahojte,
zase tu mame krasny dnicek, ale este nejake povinnosti ma cakaju,,
Blue04, aku diagnozu ma tvoj Jack? Nas Maximko mal dvojvytokovu pravu komoru, komorovy defekt a este aj zuzenu aortu. Tiez by ho cakali 3 operacie. Bohuzial sme nestihli ani jednu...

naika
24. sep 2009

Ahojte maminy.Ja som bola operovaná ako švorročná na defekt komoroveho septa v Brne tiež za hlbokého socializmu.Mám spomienky len velmi vzdialene nejako ma to do života nepoznamenalo.Skor sa k tomu vracáme v spomienkach ked sa rozprávam s maminou ake to bolo vtedy ťažké.tiež nemohla byť somnou,tri krát do týždňa chodila vyše 200km na návštevu obriadiť si ma podla seba....Dnes mám našťastie dve zdravé a už dospelé deti 🙂

blue04
25. sep 2009

diapozitiv01 je mi luto co sa stalo.my sme mali na vyber ho nechat ist do nebicka,ale jednoducho sme to nedokazali.nemohla by som cakat nato kedy to pride,nedalo sa nam.je smutne ze kolke deticky nikomu nic nespravili a musia ist cez toto vsetko.
Jack ma hypoplaziu lavej komory,jedna z najhorsich vad a do buducnosti sa musi transplantovat.toto je asi bez slov

diapozitiv01
25. sep 2009

Blue04,
ked som hladala Maximkovu diagnozu na nete, tak som nasla aj Jackovu diagnozu.
Existuje velmi vela srdcovych vad, niektore su ´lepsie´ a niektore ´horsie´ a skoro u kazdej aspon z tych cyanotickych musi byt vykonana operacia, ale vacsinou ide o radu operacii...
Absolvovali ste aj nejake prenatalne vysetrenia, napr. echokardiografiu? alebo to Jackovi zistili az tesne po narodi?
Je to naozaj krute co zivot niekedy prinasa, aj ja sa hnevam, preco sa nam toto stalo.
Zelam vam velmi vela sil a posielam objatie...

blue04
25. sep 2009

diapozitiv 01
Jackovu diagnozu zistili 24 hodin po narodeni.Celu noc nepapal a jedna zo sestriciek ho radsej zobrala na vysetrenie a uz nam ho nevratili.mala som neplanovany cisarsky tak som si ani riadne nemohla poplakat,lebo ma boleli vsetky stehy ale dodal mi taku silu,ze uz na 3 den som mohla odist a ist s nim do nemocnice kde ho operovali ako 4 dnoveho.
ked to zistili dali nam 3 moznosti,lebo sice maju metody ako toto riesit ale norwoodova metoda je velmi mlada(okolo15rokov) a preto nemaju vela deti,ktore dovrsili mladost.Jedna moznost bola ako som spominala zobrat ho domov a cakat kedy odide,druha je tieto 3 operacie s tym,ze nevieme co bude dalej a tretia is na svoje naklady do ameriky na transplant.
Je to tazke,lebo chceli by sme este jedno dietatko,len sa trochu bojime co ak sa nam to stane opat.2 deti so srdcovou vadou by som uz nezvladla.

diapozitiv01
25. sep 2009

Blue04,
hlavicku hore, neboj Jack je bojovnik a vsetko zvladne, uz zazil 2 opracie aj ked bol este drobcek, to hovori za vsetko. Ze chce zit...
Vrodene srdcove chyby nebyvaju genetickeho charakteru, takze sanca ze aj 2. bude mat srd. vadu je velmi mala.
My tiez verime ze vsetko bude ok a budeme mat len zdrave deticky.
Ako za priklad ti davam Innesku a Oxan z temy umrelo mi dieta - najdes v sekcii Mama, oco rodina.
Ony mali prvorodenych chlapcekov, ktori dokonca zomreli na tu vadu a dnes sa obe raduju zo zdravych deticiek.
Musim utekat ale vecer sa este ozvem..

blue04
25. sep 2009

Urcite budete mat zdrave deticky,tomu verim.si velmi silny clovek a vsetko je take cerstve a ty davas rady druhym ako maju zvladat situaciu.je obdivuhodne ako z teba citit silu a hlavne nevzdavas to. 🙂
Urcite si pozriem tu temu co si mi poradila a tiez budem musiet ist.
pekny vikend