Děti s diagnózou srdíčka

ivousek
16. sep 2009

Chci se zeptat -byl tady někdo na operaci srdíčka se svým drobečkem? Napište prosím jaké byli vaše zkušenosti a jak to zvládlo vaše dítě?Malá je zařazená do programu čekajících dětí k operaci a já s manželem si samozřejmě nedokážeme představit jak to zvládneme a co nás čeká,ale také ji.Samozřejmě paní doktorka povídala jak to všechno bude probíhat před i po operaci,ale ráda bych si přečetla jak se to dá zvládnout co nejlépe a jak to zvládl Váš drobek. Předem děkuji

smardik
1. jún 2010

@misicka455 @mirulienka na 4měsíce je to prý slušná váha ale vzhledem k jeho výšce je to málo, je dost dlouhý má už 66 cm tak to je prý málo ale jí tak co, ted si dal trošku z prsa-nakojila jsem a jak se zlobil dostal z flašky a dal si 140-ale UM a na přiští kojení už mám odstříkané 150 svého 🙂 🙂 tak si dá v lahvi ale to až tak po 13 a ted snad usne, venku leje tak jsme doma

jo a začíná mít rýmu ☹ tak na houby

misicka455
1. jún 2010

No tak vidíš 140 ml z flaše o tom se mi může jenom zdát 😉

Tá rýma je blbá snad přejde to by vás asi na operaci nevzaly ☹

smardik
1. jún 2010

@misicka455 on jí hezky vypije i 180 a občas i víc jen to ted dýl trvá než dřív. no manžovi se to na rýmu nezdá a jak jsem koukala v nosánku nic nemá takže možná začal blběji dýchat ☹ já fakt nevím. spí a naštěstí má monitor dechu a já ho pořád kontroluju zda je v pořádku, jsem protivná, na staršího zlá ☹ ☹ ach jo

misicka455
1. jún 2010

Já tě ůplně chápu já taky někdy na chudinku Verunku vypěním a ona jen kouká pak s ezačnu omlouvat holt my ty nervy někdy ujedou přitom vím, že skrz to jídlo za to asi nemůže, ale taky jě toho na mě kolikrát moc 😒 NEboj za chvilku bude operace za váma a už bude zase jen dobře.Třeba se tam setkáme já budu volat koncem týdne aby nás daly zase do programu , že to fakt asi byly zuby tá teplota tak uvidíem kdy nás vezmou 😉

To dychání se může zhoršit Verča nám dychá jako pejsek a nejhorší je že je to i v klidu a nebo když jdeme spát tak tak divně dychá ze začátku jsme nemohla spát, ale už jsem si zvykla taky máme ten monitor je to dobrá věc jsem víc v klidu. A neboj neudusí se tá dušnost se vyvijí. Verča tak už dejchá přes dva měsíce 😒

smardik
1. jún 2010

@misicka455 budu držet palce at je to co nejdřív. My tu operaci taky nemáme jistou,zhodnotí jeho stav a podle toho rozhodnou. s tým dýchaním jsi mě nepotěšila, to bych byla na prášky 2měsíce tak

misicka455
1. jún 2010

@smardik To je mi líto, že jsme tě nepotěšila, ale neboj myslím si žesi vás tam nechaj a až bud evolnej termín tak vás hnedka šuonou na operaci.

Škoda, že nejsme v Praze tam to funguje tak, že ti prostě zavolaj , že je volnej termín a ty třeba hned druhí den nastupuješ. Prostě je to rychlovka a nemáš nad čím přemýšlet a tojepodle mě to nejlepší 😉

smardik
1. jún 2010

@misicka455 to by se mi líbilo nejvíc ale je to na houby jak je člověk z daleka

misicka455
1. jún 2010

@smardik jojo kvůli tomu, že jsme z daleka tam jsmesi tam napoprvé prodloužily pobyt o několik dní , kdybychom byly z Prahy tak by nás pustily a za dva dny by jsme se přišly ukázat , ale takhle si nás tam prostě nechaly 😒

smardik
1. jún 2010

@misicka455 my jsme z Karviné takže ještě dál

sasulec
1. jún 2010

Dnes to su presne 2 rocky co sa nam narodila nasa mala princeznicka.. 😅
lubkame ju nadovsetulililinko 😵 😵 😵

sasulec
1. jún 2010

😵 😵 😵 K MDD zelam vsetkym deturencom nech su zdravucke,stastnucke a ...
nech im nikdy nezmizne usmev z tvariciek,nech su milacikmi svojich oteckov a mamiciek 😵 😵 😵

lusilia
1. jún 2010

Sasulec gratulujme malickej k dvom rockom, krasna je...a teda prajeme hlavne vela vela zdravicka 😉

lusilia
1. jún 2010

A teda aj ja sa pripajam, vsetkym detickam k MDD vela vsetkeho, ale samozrejme s mierou 😉

sasulec
1. jún 2010

Dakujeme lusi 😵

mirulienka
1. jún 2010

@smardik tak tolko nespapa ani moja a tiez jej to trva velmi dlho v porovnani s prvym synom... ona len vynimocne max. 160 ale vacsinou 120-130. ale raz sa jej podarilo 200 a to sme uplne gulali ocami 😅
a dievcata, pred operacio a tesne po nej mala aj terezka katastrofalne dychanie a ja som sa stale pytala lekarov, ci to prejde. uz som im musela liezt na nervy 😀 a preslo 🙂

mirulienka
1. jún 2010

@sasulec BLAHOZELAME!!!!! 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 a zelame malej srdieckovej veeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeela zdravicka a stasticka 🙂
sasu, krasny datum narodenia 🙂 🙂 🙂 🙂

a okrem toho este vsetkym detom na svete vsetko naj naj naj 😲 cmuk. a hlavne tym nasim 😀 😀 😀 😀

misicka455
1. jún 2010

SAsul malá je moc krasná a moc a moc gratulujeme 🙂

bambi09
1. jún 2010

ahojte 🙂
malej Saške prajeme k dnešným krásnym narodeninkám hlavne veľa,veľa,veľa zdravíčka,šťastíčka a lásky a všetko naj,naj,naj 😵 😵 😵 😵 😵 a posielame pusinky 😵 😵
je krásna,bambuľka malá 😵 😵 😵
a to si si dala darček k MDD Sasu?? 😅 🙂 😉

sasulec
1. jún 2010

ajote tak uz sme sa narodili 16.40..;-)) a miery modelovske 3210 a 49 cm..😉
Dakujeme za gratulky k narodeninkam 🙂

sasulec
1. jún 2010

hej bambi,ja som take vecne diet,mala som potrebu sa aj v 25 odmenit..chi chi 😀

bambi09
1. jún 2010

😀 😀 😀 😀 😀 nič to,ja mám potrebu aj teraz 😀 😀 😀
a teda máš to za sebou 😅 uf
a pekné miery mala Saška 🙂 😉 naša bola krpček 2.450g a 47 cm 😝 ale mala problém s pupočníkom,tak aj preto 😒 len gramy chýbali,aby mi ju šupli na nedonosencov 😔
no ale už je to veľká slečna tiež,takže to je už pasé,len na to človek nezabudne 😝 😝

sasulec
1. jún 2010

bambi ved vy ste mali tiez nie az tak davno,tak dodatocne aj vam vsetko naj s miernym oneskorenim..😉 😝

smardik
1. jún 2010

@sasulec gratulujem princezničce a hlavně hodně zdravíčka to ti naši bobci potřebujou nejvíc, je krásná 🙂

tak starší už odjel k babičce a k dědovi a my zítra v 10 ráno jedeme směr Praha 🙂 🙂

bambi09
1. jún 2010

sasu,dík 🙂 😉
nejako nesledujem veľmi diskusiu,som už druhý týždeň na ATB a chorá som dokopy mesiac 😝 😝 😝 takto dlho si to už nepamätám 😒 😒 ale už je to na dobrej ceste-klop,klop,MUDr. mi dala slabšie ATB,lebo ešte kojím 😅 tak to pomalšie zaberalo,ale už je to skoro ok,ale dusilo ma statočne,týždeň som sa nevyspala 🙄 🙄 🙄 🙄
smardik,máte nejaké vyšetrenia?? 😕
a kto aktuálne čaká na operáciu??stratila som akosi prehľad 😅 😕

mirulienka
1. jún 2010

@smardik, zelam vela stastia. snad vam povedia len pozitivne spravy 😕 daj nam vediet, ako ste dopadli...

@bambi09, najblizsie cakaju blue a potom misicka 😔 😔 drzime obom palce!!!!

smardik
1. jún 2010

@bambi09 jo ve čtvrtek nás čekají v Motole kde HOnzíka prohlídnou a podle stavu rozhodnou o operaci

sasulec
1. jún 2010

aj ja sa pridavam a drzim siiilno palcoky 😔

smardik
1. jún 2010

holky dík, jdem tam poprvé nevíte jak vyšetření probíhá? snad ho zas nebudou muset uspávat, v Ostravě poprvé museli

misicka455
1. jún 2010

Dojedete tam , zvážího změří a udělají Ekg, potom půjdete na echo a změří pud ručně tep na. tříslech ručičkách a nožičkách a možná i tlak.

Kdyby si vás tam nechaly tak ještě vezmou krev, změří teplotu možná udělají výtěr ze zadečku a z nosu a možná vás pošlou na rtg plic a srdce 😉

smardik
2. jún 2010

@misicka455 dík vyčerpavajcí odpověd 🙂 už od půl páté strašíme a v 9 fičíme na nádraží 🙂, budu tu až se vrátíme možnost internetu nemáme tak pak vám napíšu co je nového