Děti s diagnózou srdíčka

ivousek
16. sep 2009

Chci se zeptat -byl tady někdo na operaci srdíčka se svým drobečkem? Napište prosím jaké byli vaše zkušenosti a jak to zvládlo vaše dítě?Malá je zařazená do programu čekajících dětí k operaci a já s manželem si samozřejmě nedokážeme představit jak to zvládneme a co nás čeká,ale také ji.Samozřejmě paní doktorka povídala jak to všechno bude probíhat před i po operaci,ale ráda bych si přečetla jak se to dá zvládnout co nejlépe a jak to zvládl Váš drobek. Předem děkuji

bambi09
10. okt 2009

sasu,presne,nás teraz poučili,že každý infekt treba poriadne doliečiť-aj ATB,ak treba,čo ma síce neteší,ale tak tá endokarditída ma straší viac,ako ATB,syn sa ich čosi nabral,keď bol malý 😒
očkovaniam nejako nie som veľmi naklonená,naša pediatrička je v tomto rozumná,máme ešte v chladničke Prevenar,ale nejako sa neponáhľa a dokonca mi povedala,že keď to majú teraz detičky povinné-proti tým pneumokokom,že je to aj zbytočné 😕
kiahne mal syn,keď mal 11 a to bol horor,týždeň som nespala,blúznil z horúčky,no des,my sme tuším očkovaní boli povinne,lebo sme to nechytili ani ja,ani muž a to je vysoko nákazlivá choroba,tak neviem,či je to očkovanie lepšie,alebo radšej neočkovať,tej cukrovky sa bojím,viem,že sú všelijaké reakcie na vakcíny ☹ 😒

blue04
10. okt 2009

sasu,musim povedat,ze ked Jack zacal chodit do skolky,tak prvy mesiac bol viac chory ako v skolke ale po mesiaci to bolo vsetko fajn,teraz ma silnu imunuty a som velmi rada.sprvoti boli aj horucky aj kasle ale zvladli sme to.cez leto boli v skolke kiahne a jedine nas jack s 2 chlapcami nedostali.tak bili len 3 v skolke 😒
kiahne....my sme sa pytali kardiologa a ten nam povedal ze bude lepsie ked ich dostane ako nedostane.ale mozno tu na SK maju dr iny nazor.ja som tiez v pomykove ci ho dam zaockovat proti alebo nie.chripku to ano,kazdy rok

sasulec
10. okt 2009

my chceme srdiecka 😉 😉 😉

bambi09
10. okt 2009

aňooooooooo 😀 😀 😀
blue,tak potom je fajn,že ste v škôlke ok,náš syn prekonal infekčnú mononukleózu-hrozné svinstvo,imunita odpísaná,až po vybratí nosnej mandle postupné zlepšovanie,ale "užili"sme si teda s ním trápenia,čo sa chorôb týka za tri deti ☹ 😒 teraz už len jedna choroba-puberta nás trápi,ale to prejde aj samo,bez liečby 😀 😀 😀

sasulec
10. okt 2009

tak to je asi kazde dieta na zaciatku, trosku sa musi otukat,vyzbrojit sa imunitou,predsa len pride zo sterilneho domova do skupiny..
no citala som diskusiu odmietnutie ockovania a tiez som postrehla,ze dr v zahranici maju viac zabrany voci ockovaniu ako tu nasi..
moja pediatricka bola aj mojou nas zatial zaockovala vseetkym,teraz mame posledny prevenar tusim,mame mimo toho aj pneumokoky a rotavirus,tiez koli skolke aby tam nieco nenachytala,ale to som este necitala tu temu,ako ockovanie skodi ☹

bambi09
10. okt 2009

no,k tomu je ťažké zaujať jednoznačný postoj,čo lekár-to názor
ale keby bolo na mne,asi by som skôr očkovať nedala,veď si zober-máš zdravé dieťa a kvôli vakcíne je z neho zrazu diabetik alebo autista ☹
u nás je v tomto smere malá informovanosť,čo môžu vakcíny spôsobiť,fakt je ťažké sa rozhodnúť,či dať alebo nedať očkovať...

diapozitiv01
10. okt 2009

Dobry podvecer srdieckova rodinka,
vidim ze ste zase nieco popisali musim precitat,,
dnes je uplne naprd, v noci som sa zobudila ako ma strasne hrdlo bolelo ani som nemohla prehltnut, tak od dnes ficim na homeopatikach, za chvilu si idem spravit teraflu..
boli sme aj v baumaxe, kupila som si kofliky a presadzala som cecenky 🙂

bambi09
10. okt 2009

ahoj dia 🙂
tak už nás choroby prenasledujú,aj my sme už stihli byť chorí 😒 a teda sadiť sa Ti zachcelo?? 🙂
ja plánujem kúpiť také vždyzelené kríčky,aby nebol balkón v zime taký smutný,ešte tam mám muškáty,kvitnú odušu 😅 😅 ale v tejto zime veru aj prestanú,musím ich spratať na chodbu
tak sa rýchlo vylieč,nech si fit,zababušiť sa a ležkať 😵

diapozitiv01
10. okt 2009

To som len presadzala kvetinky co mame v obyvacke, mam 3 nove, tak som ich chcela presadit do rovnakych kvetinacov. Hned to tu vyzera krajsie,, este som aj zehlila a teraz trochu kuk kona co je nove.
A este k tomu to naprd pocasie, ale chvalabohu jazva sa vobec neoziva, to je super znamenie. Taky mesiac po porode to bolo strasne, ako nahle sa zmenilo pocasie, tak som isla do kolien....
U nas v praci polovica ludi smrka,, boze este nerobim ani 2 tyzdne a uz som ochorela... teda este to nieje take zle...
Idem sa trosku kurirovat, neskor este kuk,, 🙂

bambi09
10. okt 2009

tak o tej jazve viem svoje,ja som pol roka mohla robiť predpoveď počasia 😀 😀 😀
neboj,bude lepšie 😵
ja ešte len rozkladám dosku,idem urobiť hladošom palacinky a potom budem žehliť 😝 😝 😝 muž ide okúpať malú,nakoniec sme nákup odložili na zajtra,princeznička si dobre pospala a do tmy a zimy sa mi už nechce,tak pôjdeme zajtra poobede 😝 😝

sasulec
10. okt 2009

bambi ved preto chcem este pockat ved este za take 2 rocky sa to snad vykrystalizuje co ako to je vlastne s tymi vakcinami 😒
ved to,je to tazke,risknut,to ze moze dostat cukrovku,na cely zivot,lebo pretrpiet horucky,coho sa tiez bojim..ale aj s ockovania moze dostat horucky.. ☹

bambi09
10. okt 2009

sasu,tak veru,treba radšej počkať a uvidíme,viem,že horúčky sú pre naše detičky veľká záťaž,ale hádam to zvládnu 😉 naša bola doteraz chorá tak vážnejšie iba raz,to nám išli zúbky a skončili sme na pohotovosti,imunitu si posilňuje pri staršom,ten vždy niečo zo školy dovlečie 😝 😝 😝 a stále ju kojím,tak som rada 😵
musíme veriť,že bude dobre,ja som si nepripustila,že by to nemalo byť v poriadku,ono je niekedy ťažké pozitívne myslieť,ale smútky a trápenia našim deťom nepomôžu 😔 jasné,že si občas poplačem,keď ma nikto nevidí,ale viem,že sú aj rodičia,čo to majú oveľa ťažšie s chorými detičkami,tých veľmi obdivujem

macka01
10. okt 2009

to fakt že z očkovania môžu vzniknúť také problémy?a len niektoré vakcíny sú rizikové či ktorekoľvek? 😒

bambi09
10. okt 2009

macka,je tu téma Odmietnutie očkovania,tam píšu ľudia,čo mali problémy s tým,naše deti to našťastie relatívne dobre znášali,ale áno,aj také veci ako cukrovka a autizmus môže vyvolať práve očkovanie ☹
sami lekári na toto nemajú jednoznačný názor,či očkovanie viac pomáha alebo škodí 😒

sasulec
10. okt 2009

macka to mas cely lajster,si to najdi..v ,,odmietnutie ockovanie,, vo volnej diskusii,strasne vela toho popisali ☹
a este je jedna tema nasledky po ockovani,ja uz to radsej necitam,mi to nahnalo strach ☹

macka01
10. okt 2009

Fíííhaaaa,kuknem

bambi09
10. okt 2009

kočky,idem ja robiť,potom mrknem,čo ste popísali 🙂
a pozitívnu energiu šup sem,dia,muž má pyžamko pod pazuškami?? 😀 😀 😀 😉

sasulec
10. okt 2009

to kojenie je plus,bohuzial ja som to pokafrala tym,ze som sa dozvedela,ze ma mala problem so srdieckom..nejedla som nepila ako treba a mliecko sa stratilo ☹ ☹ ☹

blue04
10. okt 2009

Sasu,mne odporucili po kazdom ockovani dat dietatu hned paracetamol a musim povedat,ze my sme teda vysoke horucky nemali,co si pamatam len raz zvysenu ale nic vazne.
kolko krat mam nervy z celeho ockovania,lebo vazne clovek nevie co je lepsie a je toho tolko vela,ze nestiiiiham.je tazko sa rozhodnut co je naj pre to dietatko....tak ja som sa rozhodla ze budeme ockovat len povinne ockovanie a proti chripke,co mame odporucene kardiologom...

diapozitiv01
10. okt 2009

uz som napapana, traflu spravene, uz je omnoho lepsie...
boze vcera ako sme kecali o tej necitlivosti jazvy a tak, celu noc sa mi snivali blbosti ako nahanam stale muza a chcem len jednu vec 😀 . Som mu to rano hovorila sa rehotal...

blue04
10. okt 2009

aku vec Dia? 😀

diapozitiv01
10. okt 2009

aby vyskusal citlivost dole pod jazvou 😀

sasulec
10. okt 2009

Dia 😀 😀 😀

diapozitiv01
10. okt 2009

boze tie hormony, po porode 😀

sasulec
10. okt 2009

tak to treba vyuzit,inak aj ja som pocula,ze zena je najplodnejsia po porode a v sestonedeli 😅 Dia?co ty na to? 😅

diapozitiv01
10. okt 2009

Sasulec,,
Poviem vam po novom roku 😀

blue04
10. okt 2009

mozno najplodnejsia ale ja som nemala zaujem velmo velmo dlho................... 😕

diapozitiv01
10. okt 2009

ja praveze naopak,,, som sa cudovala ako puk, 😉

sasulec
10. okt 2009

ja som tusim nemala,ci hej?hm sak ja mam furt,len niet s kym 😝 😀

blue04
10. okt 2009

teraz uz veru nestiha... 😀 moj chtic je spat... 😀