Děti s diagnózou srdíčka

ivousek
16. sep 2009

Chci se zeptat -byl tady někdo na operaci srdíčka se svým drobečkem? Napište prosím jaké byli vaše zkušenosti a jak to zvládlo vaše dítě?Malá je zařazená do programu čekajících dětí k operaci a já s manželem si samozřejmě nedokážeme představit jak to zvládneme a co nás čeká,ale také ji.Samozřejmě paní doktorka povídala jak to všechno bude probíhat před i po operaci,ale ráda bych si přečetla jak se to dá zvládnout co nejlépe a jak to zvládl Váš drobek. Předem děkuji

mirulienka
25. máj 2010

sasu, pozrela som fotky na fb 🙂 mala je straaasne zlata 😉 posielam jej cmuk 😲

sasulec
25. máj 2010

ahojte baby,tak som sa zas dozvedela novinky chi chi to s tym grepom som pocula v takom zneni,ze nieje dobre zapijat niektore lieky s ovocnymi stavami,nakolko sa zlozenie nemusi znasat,alebo sa lieky pomaly vstrebavaju..a hlavne s grepovym dzusom 😕
Miri,ja som bola za bejby,ale ja sa prisposobim,samoska este to neviem zarucit,nakolko mam teraz vacsie vydaje a tak.. 😕
A dakujeme za pochvalku,cuuc aj tebe 🙂
Inak aj ja som pocula o pobytoch v tatrach,ze su vhodne pre deti,tak by sme urobili 2v 1 hmmm 😕 😅
pojdem si lazkat za chvilku,tak se poroucim,papa 😔 😔

blue04
26. máj 2010

caute dievcence.....trochu som si vas pocitala......
co sa tyka stretavky....by som sa podla mna moc nedrzala,lebo my len 9 juna ideme do londona a este nas caka cesta na slovensko,tak podla mna by som to moc neprisposobovala.planovana dovolenka na SK je posledny julovy a prvy augustovy...ale kedze budem doma len jeden vikend,mne vikend moc nevyhovuje na stretavku...keby ste si to dali cez tyzden nejake 2 alebo len jednu noc,tak sa budem snazit na 100% za vami prist.mne sa pacila ta chata co poslala sasulec...ozaj a sasulec...ty mas chatu pri TN...co tak tam? a mame to lacnejsie ako inde..... 😉

mcoya
26. máj 2010

Miri prosim Ta tie tabletky Astofresh Ti kto odporucil? Nasla som to na nete, vyzera to dobre, ale neviem, ci to moze aj maly, ma len 20 mesiacov.
Dakujem

misicka455
26. máj 2010

Tak nikam se nejdede Verča dostala teploty operace se odkladá a já se jdu pověsit ☹

mirulienka
26. máj 2010

misicka, este sa nevesaj!!! neboj, teploty prejdu a vy dostanete novy termin. asi to tak ma byt... proste nie sme vsemohuce a chorobam sa niekedy tazko vyhneme ☹

mcoya, mne to odporucili pre maleho, ked ho poculi kaslat, v jednej maserni a cajovni, velmi dobrej... oni tam tie vyrobky aj predavaju, ale nie vzdy maju vsetko... napr. teraz som chcela kupit tie tabletky znova a mali len kvapky, takze skusim, ale fakt neodporucam... je to brut silne... no, bohuzial nikde neuvadzaju, od akeho veku to deti mozu... ja som verila tej nasej maserke, ze andrejko ako 5-rocny to moze... 😉 a tiez mi ona povedala davkovanie... rano a vecer jednu tabletku dva tyzdne a dva tyzdne vynechat a znova dokola, ale andrejkovi to preslo po prvych dvoch tyzdnoch... manzel kaslal tak isto a jemu to tiez pomohlo, tak preto tomu verim...

sasulec
26. máj 2010

Misi ako som pisala na Fb nevesaj hlavku,ved sme tu kludne sa nam vyzaluj,vypis,stava sa casto, ze dietatko ochorie a ako na just v case ked ma ist na operaciu,este pamataj moje slova,vy budete mat davno po a ja ti budem len tisko zavidiet,ale v dobrom 😔 ,ze nas to len caka.. 😕
blue aku chalupu????? 😕 ja tam mam otca,on byva v rodinnom dome,niekedy povime ze chalupa to je tak po trencaaansky 😀 😀 😀 ,

sasulec
26. máj 2010

alebo???? neviem co si myslela.. 😕

blue04
26. máj 2010

jaaaaaaaaaaaaaaaaaaaj.....no ja som bola v tom ze mate tam chalupu ako chalupu...tak potom nic,berem spat 🙂 🙂 🙂

Misicka,no pojdeme spolu...9 juna a budeme sa navzajom pozbudzovat...radsej nech sa vylieci ako by jej to malo zaskodit.

sasulec
26. máj 2010

chi chi,no to oni tam v Kubre (dedinka pri Tn) tak po dzezdinsky volaju 😀 😀 😀

misicka455
27. máj 2010

Ahojky holky, tak já se z té naší Verči zbalzním dneska je bez teplot a vypadá jako kdyby jí nic nebylo 😒

misicka455
27. máj 2010

Holky tak jsme na tom jak na houpačce ráno bez teploty a teď už zase máme teplotu Je to jak na houpačce si ze mě dělá prdel .

sasulec
27. máj 2010

Misi bud v klude,bud rada,ze nema horucky 39 a vysie,mne vtedy inak lepilo,rozmyslala som ci balim tasku a letime do nemocky 😢 ,snad to su len tie zubky,kazde dieta to znasa inak 😖
Moja maloa,vidis ako sa s tym statocne pasuje, male slniecko 😵 😵 😵

mirulienka
28. máj 2010

haloooo, kde nic, tu nic???????????
dnes sme boli na kontrole a ockovani u detskej... tery-bery vazi krasnych 6,5kg a meria 68cm 🙂) chudatenko moje ale straaaaasne plakala po ockovani. tak som ju este nikdy nepocula plakat... az tak mykala hlavickou, ked este doplackavala... to som este nezazila ani s andrejkom. a to po tom placi este nasledovala jedna injekcia... az mi srdce lamalo... 😢 a andrejko, ked ju pocul, tak bol tiez riadne vyklepany, ale on to zvladol uuuplne bravurne a ani nepipol. chlapisko moj 🙂

baby, davali ste babulkam nastrelovat nausnicky alebo prepichovat uska??? poradte!! ja sa neviem rozhodnut... uz som kupila aj emla naplaste. dufam, ze pomozu!!!

mirulienka
28. máj 2010

ozaj a mam nejake nove info o tych liekoch diochi, ale nechcem to tu davat do plena... takze, ak budete mat o ne zaujem, tak sa mi ozvite na IP... mcoya, tebe poslem IP...

smardik
29. máj 2010

ahoj holky můžem se přidat? ve čtvrtek Honzíčkovi zjistili srdeční vadu a na 9.6 jsme objednaní do Motola kde ho prohlídnout a pokud bude místo operace hned jinak nám určí co nejbližší termín a do operace musíme chodit co dva na ECHO srdíčka což je boj, ve čtvrtek to bez uspání nešlo a ted v pátek už jo ale byl to boj a v pondělí jdeme zas

misicka455
29. máj 2010

@smardik Ahojky smardik jen se připoj , škoda že ale semka dotéhle témy 😒 A co přesně malímu je a jakto, že to zjistily až takhlepozdě to není vrozená vada?

misicka455
29. máj 2010

Holky tak dneska zase bez teplot tak jsme jelen asi fakt zuby a nebo prostě ze mě vycítila strach z operace.Příští týden budu volat na kardio do Brna ať s ena Verču podivá a asi zavolám i do Motola ať nás zase dají do programu 😉 Stejnak to bude zase tak měsíc 😒

misicka455
29. máj 2010

@smardik prosím napiš mi jak to je stím uspaním u toho echa, ná zatímnemusely, ale je to vždy boj. To jako malímu něco píchnou nebo daj masku a můžete pak hnedka jít domů jak to probihá. Kdyby jsi potřebovala cokoliv vědět o Motole co sebou když půjdete na operaci anebo jak to probihá tak napiš my tam dohromadyuž byly něco přes měsíc a čeká nás už v pořadí třetí operace.

smardik
29. máj 2010

@misicka455 jo škoda to je, raději bych někdo jinde ale co se dá dělat. Jo Honzíček to má vrozené ale při velkém UTZ si toho nikdo nevšiml-prý to mohlo být dost malé že to přehlídli a rozjelo se to až ted, přišel na to náš pediatr ve 3měsících-slyšel šelest tak nás pro jistotu poslal na kardiologii a tam mu našli 3vady: koarktace aoirty isthmické bez známek selhávání levé komory (to je zatím prý se to časem změní), biskuspidální aortální chlopeň, foramme ovale apertum (to opisuju z jeho zprávy), léky nebere žádné ty by nepomohli pomůže jen operace a musí být co nejdřív-ve čtvrtek na to přišli a v pátek potvrdili a volali do Motola a ten to dal na 9.6 s tím že pokud bude volné místo operace hned a pokud ne tak nám dají termín, kdyby se to o trošku zhoršilo tak okamžite převoz do Prahy. no a než bude operace tak musíme co 2dny chodit do nemocnice na kontroly zda se to nezhoršilo

misicka455
29. máj 2010

@smardik Takže ta vaše první operace bude asi operace koarktace aorty? Tak to my máme už taky za sebou malá to absolvovala když jí byly čtyři dny a pak tedy bohužel i reoperaci,ale tá není tak strašná tá se dělá katetrizačně.

misicka455
29. máj 2010

@smardik A měly jste nějaké náznaky, třeba že malej více spí,je studenej, potíse,zadychavá se , nejí?

smardik
29. máj 2010

@misicka455 mi malého uspávali protože sebou pořád mlel a plakal a oni ho potřebovali v klidu. Uspávali mi ho na 2x - poprvé mu to dali stříkačkou do zadečku ale on to vykakal-sice ne vše ale něco jo a neusnul takže ještě jednou a to mu dali stříkačkou do pusy a asi za 10minut usnul. domů jsme pak mohli jít až se vzbudil, když spí tak prý jit domů nemůžou, potřebují vědět že je v pořádku. On se vzbudil za necelou hodku a dr. se na něj podíval zda ho vnímá a mohli jsme jít domů ale pak za chvíli zase usnul a spal 4hodiny a potom byl jakoby omámený-prostě v klidu a jen se koukal.

za to jak to probíhá v Motole bych byla moc ráda kdybys mi napsala, mám doma ještě staršího syna Tomáška a někdo musí hlídat ho tak to musíme nějak vyřešit s hlídáním a ještě mě zajímá můžu tam být celou dobu s ním nebo jak to je s ubytováním maminek?

smardik
29. máj 2010

@misicka455 jo prý se nějak rozšíří aorta, já toho moc nevím vše mi prý vysvětlí v Motole takže moc fakt nevím. No malý spí dost už vlastně od porodnice ale já si myslela že je jen hodné dítě a spí prostě víc, už v porodnici spal celou noc, potí se hodně já už nevím jak ho oblíkat je věčně celý zpocený-jak spí, jak tahá má úplně mokrou hlavičku a věčně má studené ruce-ty hodně a nohy jak kdy ☹. Do 3měsíců mi přibíral krásně a ted to žádna sláva není a máme problémy, jíst jí v pohodě-jí hezky z flašky, kojení žádná sláva to bojujem (on v pohodě tahá ráno jak jsou prsa úplně plné to jo ale pak jak ne už nechce a pláče, v nemocnici říkali at se moc nerozčiluje takže mám odsávačku a dávám své z flašky-no ale on vyžáhne i 200 a za 3hodky zas a tolik neodsaju takže to kombinuju s Hami

misicka455
29. máj 2010

Tak pije ti tedy nádherně to my 200 dáme někdy za celý den 😀 TEd valím ven ,ale určo si pak sednu a sepíšu jak to v Motole chodí. Hlavně hlavu vzhůru bude to dobrý jsou tam machři 😉

misicka455
29. máj 2010

Tak nakonec nikam nejdu Verču vzala ven babi 🙂

smardik
29. máj 2010

mi vzala babička kluky taky ven, teda babička a deděček 🙂

misicka455
29. máj 2010

Si to umíme zařídit co 😀 😀 😀

misicka455
29. máj 2010

@smardik tak jsme ti do Ip poslalajak to asi chodí 😉

smardik
29. máj 2010

@misicka455 my jsme ted u rodičů do pondělí tak mám trochu oddech, jinak je to zápřah Honzík má 4měsíce a Tomášek 19měsíců tak mám co dělat. tak jsem si to přečetla a je mi z toho blbě, manža si asi vyřídí teda dovolenou jinak to nevidím